97
  • Macropus Rufus
    #17
    nekem is ez ugrott be. Törvénybe kell iktatni, hogy kötelező minden szórólapostól elfogadni a szórólapokat. De még azt is beraknám a törvénybe, hogy a spam-et is tilos szűrni, hiszen ők is reklámot hoznak.
  • molnibalage83
    #16
    Én fizetnék is érte. Amíg viszont az adblock kikapcsolása azzal jár, amivel feldughatják. A neten levő tartalom 99%-a szemét. Megjegyzem és fizetek a saját tartalmam megosztásáért a saját tárhelyemenről...
  • duke
    #15
    Helyes, orulok hogy vegre eljutottunk idaig. Mert aki reklam nelkul internetezik, az lop, tehat bunozo, BORTONBEN A HELYE !!!
    Es kiterjesztenem a torvenyt azokra is, akiknek van pofajuk visszautasitani az utcan osztogatott reklam kiadvanyokat, illetve elforditjak a fejuket ha orias plakatot latnak.
  • Macropus Rufus
    #14
    "Szerintem nektek nem esik le, hogy a tartalmat ki kell fizetni. "
    ez tök jogos. Boltolja le az isp-vel, de ne szopasson engem azzal egy állam, hogy kötelezővé teszi, hogy ha a fene fenét eszik, akkor is szét szívatom a géped az idióta flash reklámokkal. Egyébként meg könnyen kijátszható: elég egy olyan alkalmazás ami elhiteti a szerverrel, hogy a reklám megjelent a gépen. Ennyi.
  • kamionosjoe
    #13
    Érdekes nekem bekapcsolt adblock-al ez a kép jön be:
    https://www.kephost.com/images/2017/03/10/bild.png
  • Macropus Rufus
    #12
    ha jól értem akkor a német kormány kötelezni fogja a usereket, hogy kötelező hirdetéseket olvasnia, de minimum engednie kell a sok szemét beáramlását a gépébe. Remek. Valahogy így kell működnie egy demokratikus világnak. Phaszfejek.

    Valahol megértem a web oldalak üzemeltetőjét, hogy basszus nekik a reklámból jön a zsé. De azért az már a ló másik oldala, hogy egy ország vezetése törvényben tiltja meg a blokkolók használatát.
    Kíváncsi vagyok, hogy pl. a tűzfalakat mikor fogják törvényben tiltani, hiszen a BND nem lát bele rendesen a gépbe. Tehát vagy tiltot a tűzfalat, vagy potenciális terrorista ként kezelik a usert aki nem. (ajtó berugás, földre teperés, stb.)

    Kérdés: minden esetben kötelező nem használnom, vagy csak akkor a német oldalakat nézek? És ha nem német az illető (pl. én), és német oldalt néz blokkolóval akkor mi az eljárás? És ha ha egy német ember vpn keresztül egy magyar szerverről megy ki a netre akkor rá mi vonatkozik?
  • kékherceg
    #11
    Reklámblokkolóval is látszódnak a reklámok, ha nem tolakodóak. De valamiért senki nem fordít erre energiát, csak a betiltás jöhet szóba...
  • Cat #10
    Szerintem nektek nem esik le, hogy a tartalmat ki kell fizetni. Nyilván próbálkoznak a médiacégek mielőtt bezárnának, de ha nem jön be a lobbizás, bizony csődbe fognak menni, és örülhetsz a gépeden a reklámblokkolónak, de nem lesz olyan tartalom, amit elolvashatnál vele.

    Ja, de, nyilván lesz, csak azt nyilván egy olyan tulajdonos fogja finanszírozni, akinek valamiért megéri, hogy te ott vagy, pl. a te adataiddal kereskedik, mint a Facebook, vagy a szavazatodra áhitozik.
  • molnibalage83
    #9
    Sajnos a törvényhozókna nem esik le. A hirdetéseketn keresztül jött be régen nekem az a pár kóbor szar vírús meg trója is...
    Majd ha megoldanak ennyire alap dolgokat is, akkor talán kikapcsolom. Addig meg nyasgem. Vagy találják ki az előfizetéses tartalmat. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire élveznék ezek a köcsög politkusok, ha élőben előadnám azt, amit az adblock tesz az én gépemmel. Minden reggel odaállnítanék egy ember, hogy villogjon a pofájávan indifferens hülyeségekkel...
  • Tinman #8
    Reklámblokkolóval most mentem fel a bild.de oldalra, minden cikket tökéletesen látok a főoldalon 15 reklámot blokkolt...
  • cateran
    #7
    Csakhogy a tvnel senki sem tiltja meg, hogy elkapcsoljak a reklamok alatt...
    Amugy meg..szokasos zsenialis otlet olyanoktol, akik kibaszott messze elnek terben es idoben a hetkoznapi emberektol....
  • NEOreg3
    #6
    good luck with that...
  • Ender Wiggin #5
    Azokat is meg lehet nyitni. Vannak anti-adblock pluginek a böngészőkhöz. De vannak más módszerek is. Google.
  • Cat #4
    Ha tartalmat akarsz olvasni, annak előállításáért valakinek mindenképp fizetnie kell. Vagy a reklámozónak, vagy neked, vagy egy politikai szándékú befektetőnek.

    Ez az egész a tévécsatornákon sokkal egyértelműbben látszik. Az RTL Klub a reklámokból él, az HírTV Simicska Lajosé, az EchoTV most már Mészáros Lőrincé, a Sputnik News meg az RT a Putyiné. Mindenki döntse el magának, hogy melyiken megjelenő információkat tartja hitelesnek.
    Utoljára szerkesztette: Cat, 2017.03.10. 10:52:06
  • kamionosjoe
    #3
    Így is vannak oldalok amit nem lehet megnyitni adblockkerrel, például: bild.de.
    Ezen felül nem tudom mit akarnak még elérni na meg hogyan is ellenőriznék ezt.
  • esemve
    #2
    Megoldom neked siman: kötelezöen telepitened kell egy programot ami screenshotol masodpercenkent, aztan elemzik a kepet h latszodnak-e reklamok. :D Idönkent meg a helyi tek rádrúgja az ajtót, hogy van-e pc-d és ha van akkor fut-e a program.
  • Aquator
    #1
    Ezeket a digitális analfabétákat vajon külön tenyésztik? Vajon ki fogja nekem megtiltatni (és vajon hogyan), hogy 0.0.0.0-ra oldjam fel a reklámozó/trackelő domain neveket?