97
  • arty
    #57
    dehogy kérdeztél :)
    az nem kérdés volt, az egy értelmetlen felvetés.

    de oké, válaszolok a stílusodban: IGEN!
  • gforce9
    #56
    El vagy te tévedve. Az oldal hasznosságát majd megítéli a közönsége. Ha egy oldal olyan szintű reklámdömpinget csinál, hogy a fogyasztó blokkolót telepít, akkor az oldal még örülhet annak, hogy azért még vannak olvasói és tud villogni a kattintásszámmal, ergo hirdetőket vonzani. A rosszabb eset, hogy nincs mód kikerülni a pofátlan reklámokat és a fogyasztó magasról le fogja szarni az oldalt. A weblap üzemeltetőknek rég fel kellett volna ismerniük - legkésőbb akkor amikor az első reklámblokkolók megjelentek -, hogy ácsi, a túlzott reklám marhára kontraproduktív is lehet. Leszarták magasról, sőt most blokkolótiltásról van szó, Kicsit sem a saját felelősségüket látják a dologban. Ki nem szarja le ha minden második ilyen weblap bezár? Lesz kevesebb weboldal, koncentráltabb közönség a megmaradt jobb weboldalakon és így a mérsékeltebb elfogadható szintű reklámozás is fenn tudja tartani a weboldalt, mert a megmaradt normális oldalakon a kisebb mértékű reklám sokkal nagyobb tömegeket ér el.

    "zárják be a gmailt, a wikipediat, a microsoft.com-ot" Ugye nem veszed észre, hogy pont az általad felsorolt oldalakon a reklámtevékenység és a pofába mászó marketing bőven az elfogadható szint alatt van. Nincs tele a gmail webfelülete minden szar reklámmal, se a wiki, se az ms oldala (levelzése, accountkezelése stb.) Ők felismerték már rég, hogy a túlzott reklám kontraproduktív.
  • who am I 7
    #55
    kérdeztem valamit, arra válaszolj.
    Utoljára szerkesztette: who am I 7, 2017.03.10. 21:37:09
  • arty
    #54
    mert ha már csinált, feltett tartalmat, hasznos dolgot, az onnantól neked JÁR.
    zárják be a gmailt, a wikipediat, a microsoft.com-ot, ha nem tetszik, hogy "lopod" a tartalmat :D oké! :D

    menj oda a taxishoz és mond meg, h ingyen vigyen el valahova.... ha pénzt kér, mond meg neki, h minek taxizik ?! neked ez JÁR! INGYEN!

    olyan szinten fordítva ültök a lovon, hogy elképesztő.
    Utoljára szerkesztette: arty, 2017.03.10. 20:54:47
  • Tinman #53
    Többféle reklámblokkoló létezik, nekem tökéletesen megy. Ezen a részen 19 reklámot blokkolt...

  • vmarci21
    #52
    Lehet rosszul fogalmaztam, de pontosan erre akartam utalni én is. A webes reklámokra tulajdonképpen nincs szabályozás jelenleg, emiatt mindenki azt csinál amit akar, ezzel jelentősen rontva az oldal színvonalát (ami még csak-csak a "magánügye" ha nem állami / "kötelező használatú" szoftverről / oldalról van szó), de ezzel általánosságban is rontja felhasználók a webes reklámokról alkotott képét. A pop-upokat, egész oldalas hirdetéseket végleg el kéne mindenkinek felejtenie...
  • who am I 7
    #51
    kinek a fejéhez szorítanak pisztolyt, hogy márpedig üzemeltessen weblapot?
  • arty
    #50
    pedig a németek pénze nélkül már a szíriuszt kolonizálná a föld legokosabb népe!
  • arty
    #49
    ' Illetve ide citalnam a regi mondast miszerint "Jo bornak nem kell ceger" '

    én meg ide citálnék egy másikat: "Jó bornak is kell a cégér" :)
  • arty
    #48
    meg fizetési hajlandóság a fogyasztó részéről .... te látsz pl ITT ilyet? :DDD
  • arty
    #47
    Mert neked jár az ingyentartalom. Melót is társadalmi munkában végzel, nem kérsz érte pénzt - ne kérjen a webdizájner, ujságiró se! :D
  • arty
    #46
    jah vehetnének, ha mondjuk a 3 millás ignisen akkora lenne a haszon, mint a 20 millás model S-en :))
  • arty
    #45
    szal aszondod te perkálnál az esgéért havidijat, meg a másik 50 oldalért, amit látogatsz?
    vagy mit akarsz mondani, mert az egész érvelésed egy mindfuck :D
  • who am I 7
    #44
    vehetnének példát a tesla-ról (az ő esetükben az "őstermelőtől" veszed direktben).....plusz egy pénzéhes vonal valóban kiesik úgy
  • arty
    #43
    mármint MINDEN EGYES oldalletöltés pár cent lenne, ígyérted ugye?
    vagy csak azt hitted 30 forintért egész hónapban járna az esgé? :DDDDDDDDDDD
  • arty
    #42
    "Így persze kiesik egy pénzéhes közvetítő cég is aki a semmiért kaszálna."

    A semmiért.

    Te mindent az őstermelőtől veszel?
    Mosógépért is kimész az AEG gyárig?
  • arty
    #41
    nemtetszik, nem olvasod az oldalt. az nem megoldás? neked az ingyétartalom JÁR?!
  • EnxTheOne
    #40
    Nekem engedélyezve vannak a "nem tolakodó hirdetések" megjelenitése.
    Az nem az én hibám hogy a reklámok többsége tolakodó. :D
  • gosub
    #39
    Ha engem izélgetnek, törvénnyel köteleznek, akkor a reklámozás mértékét, mikéntjét is szabályozni kéne, pl a felugrót tiltani, megjelenő képernyő területnek 5-8%-a lehet reklám, mozgó reklám csak felhasz. engedélyel, kattintásra vírus jön, akkor a reklámfelületet bérbe vevőt büntetni, beszántani, csak egy lépcsőben adhatja bérbe, nem 8 közvetítőn át... csak hogy fair legyen!
  • b-type
    #38
    Hülye reklámok...ráadásul üvöltve.
    ..nem az bosszant fel hogy vannak, nem, mert megérti az ember hogy kell. De húzzanak egy határt, rákattintok egy videóra aztán rám üvölt valami ízléstelen sz@r.
  • Kotomicuki
    #37
    Németországban már teljesen elmeháborodottak a döntéshozók (nálunk sem sokkal különbek, sajnos), meg is lehet nézni, milyen sebességgel száguldanak a végzetükbe - nagy kár, hogy oda minket is magukkal rántanak...
  • ManoNegra
    #36
    Akkor rossz blokkolót használsz. Próbáld ki ezt.
  • vmarci21
    #35
    Az jó, ha utcán sétálva nem akarsz az arcodba reklámot kapni. Ez weben kb. a pop-up-nak és a teljes képernyős hirdetéseknek felel meg. Szerintem nincs olyan épeszű ember, akit ezek nem idegesítenének fel. Viszont eddig általánosságban beszéltünk a reklámokról, a nincs reklám és az idegesítő reklámok között van néhány értelmes átmeneti lehetőség. Hogy kéne a webes reklámokra is egy normális törvényi szabályozás, és büntetni kéne az azt megszegőket, az szinte biztos, viszont azt is meg kéne érteni, hogy a weboldal tartalmához a hirdetés is hozzátartozik, ebből lesz az üzemeltetőnek pénze, anélkül meg nem lehet szervert, infrastruktúrát üzemeltetni, újságírókat fizetni...
  • Nabateus
    #34
    Ertem en a humort, de ezt most sz@r vicc.
    Mert ugye csak annak szanod? :)
    Nem sok idom van ilyen agymenos kicsavarasra, de azert megprobalom en is.
    Szerintem az apro kulonbseg az, hogy mesz az utcan, mert el akarsz jutni A-bol B-be. Kozben NEM, te NEM KERSZ az arcodba reklamot.

  • Nabateus
    #33
    'érvelésük szerint a hirdetések is tartalmi információk'
    Ne mossuk mar ezt ossze. A fizetett tartalmi informacio az a hirdetes..
    Masreszt a reklamokban van tartalmi informacio? Aha... Tenyleg. Hogy boldogan mosolygo szep fiatal emberek fogyaszjak egy ceg termeket, azt sugalva, hogy ha te is az adott ceg termekeit fogyasztod, akkor te is szep fiatal leszel es annyira boldog, hogy a fuleden csorran ki.
    Mindezt 20 percenket heteken keresztul.
    Ez tartalmi informacio?

    Szeintem nem.
    Illetve ide citalnam a regi mondast miszerint "Jo bornak nem kell ceger"

    Na meg még egy:
    Egyertelmuen a reklamblokkolok ellen egyertelmuen a hirdetto vagy azzal foglalkozo cegek haborognak, de ha a reszleteken rugozunk (persze lehet a forditas nem pontos), akkor azt irjak: ". Úgy vélik, a híreket korlátozó számítógépes programokat..."
    Akkor jo, a hireket nem korlatozzak.
    DE
    A hirdetes nem csak nem 'tartalmi informacio' de szinten nem fer be a 'Hir" kategoriaba.
    Azt a finoman fogalmazo liberlais SJW minndenuket...
    Ez messze vinne, de tegyenek reklamokat omleszto TVt a WC ajtok belso felere is az nalunk nincsnek nemek tipusu intezetek unisex WCibe. Bar az nem jo, mert egy magat kislanynak gondolo fiucska az oskolában lehet meg mindig allva pisil, akko' meg a hata mogott megy a szar. Mar elnezeset a kepzavaraert...
    Hu, ez messze vitt... Mindegy, legalabb kijott :)
  • Skylake
    #32
    Click és flamebait baromság.

    Ha ezt betű szerint el akarnák érni, minden oprendszerarchitektúrára külön, user által lekapcsolahatatlan, kvázi mindenható menedzserprogram kellene, ami megakadályozná, hogy ne csak a böngészőhöz ne adhasson az user kiegészítőket, hanem meg kéne akadályozni a hosts fájl módosítását, reklámblokkolási célú proxyk és egyéb specifikus blokkolóprogramokat.

    Plusz mindezek után, tűzfal céljára konfigurált oprendszerekkel vagy komolyabb routeren ugyanúgy blokkolhatok minden reklám és tracking technológiát alkalmazó erőforrás elérését.
  • vmarci21
    #31
    Azért van egy "apró" különbség:
    Egy weboldal címének beírásakor / URL-re kattintásakor te kifejezetten KÉRED hogy az oldal tartalma letöltődjön, és megjelenjen, és az oldal tartalmához tartozik a reklám is. Szórólapos hasonlatodban tehát nem szórólapról, hanem információs füzetről van szó, amiben van reklám is. Amit reklámblokkolóval csinálsz az ez esetben kb. az lenne, hogy ezt a füzetet reklám nélkül kérnéd. ((Szerintem ilyet még sosem csináltál, és ha megpróbálnád eléggé érdekesen néznének rád hogy mit akarsz... Akkor most weben miért akarod ezt csinálni?))
  • Omega
    #30
    Jelenleg valóban úgy működik a rendszer, hogy reklámokból finanszírozzák a tartalmat, a korrekt üzleti modell az lenne, hogy aki blokkolót használ fizessen, aki pedig nem továbbra is ingyen érjen el mindent. Lehet, hogy megvalósul egy ilyen megoldás a jövőben, de ehhez összefogás kell a tartalomszolgáltatók részéről.
  • takysoft
    #29
    Senki se kötelezzen engem reklámblokkoló használatára.
    A cégem pl kötelez. Mert a belső hálós neten alapból van.
    Na persze a cégem nem azért fizet, hogy reklámokat nézzek.

    De pl egy netcafe-ban ez szempont lehet.

    A saját gépemen meg úgy netezek, ahogy akarok. Én pedig megoldom, mert a reklámok idegesítőek. De tényleg....

    Az Adblock-ban be lehet állítani, hogy ne használja a whitelist-et, szóval azt is tiltja, aki fizet nekik. Csak az nem alapbeállítás.

    ettől függetlenül uBlock van a gépen.
  • Ingy2
    #28
    Megértem a weboldalakat, csak pont lesz*rom xD
    Dolgoztam reklámiparban, de ez már nem az, agresszív szájbasz*rás az egész. TV-t nem nézek, jelen pillanatban is 2 reklámblokkoló fut a böngészőben(ublock, baidu). Egy órás YT nézés közben 100+ reklám blokkolódik de volt olyan is hogy 1000+-ig eljutott. Ha változtatnak a hozzáállásukon akkor lehet kikapcsolom, de ennek kicsi az esélye.
  • pootyca
    #27
    A reklámokkal és azok blokkolóival kapcsolatban mindenhol - itt is - előjön érvként, hogy a szolgáltatott tartalmat is finanszírozni kell valamiből. Ha másképp nem, hát reklámból, hogy ingyenesen hozzá lehessen jutni. Nos. Ne gondoljuk azt, hogy a reklámokat a cégek fizetik ki. Nem. Azt is mi fizetjük ki, vagy az adónkkal, vagy a vásárlásainkkal. Más szavakkal azért fizetünk egy-egy termékért többet, hogy aztán annak a reklámjait még nézhessük is, akár tolakodó módon is.
    Hosszú évek óta a gyógyszergyárak több pénzt költenek marketingre, mint kutatás-fejlesztésre - ez bármelyikőjük jelentéseiből kiderül. Méghozzá olyan reklámokra, ahol olyan bogyókat hirdetnek, amikkel könnyebben megemésztheted azt a felesleges ételt, amit a Mekis reklámok miatt tömtél magadba. Na ezeket a reklámokat is mi fizetjük ki.
    Lenne még mit mondanom ezzel kapcsolatban, de már belefáradtam a felesleges szócséplésbe. Úgyis tudom, hogy milyen jó dolgom van, hiszen 10 percenként hallhatom ezt a televízióban, amit persze a mi adónkból finanszíroznak.
  • molnibalage83
    #26
    Pontosan. Egy ideig én sem használtam adblockot. Mikor már a 3. vírus meg trójai jött be mert véletlenül adblockra toltam, akkor azt mondtam, hogy kapják be.Majd felengedem az adblockot, ha a reklámozó tudt rendet tartani a saját felületén.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.03.10. 13:19:14
  • molnibalage83
    #25
    Imádom az ilyen monitor túloldalán ülő gondolatolvasást beképzelő balfaszokat... Az adblockal kapott arányos előfizetés kb. 1-2 cent lenne. Amennyi oldalra én járok, ez havi pár dolláros kiadás lenne. Asszed zavarna...?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.03.10. 13:19:46
  • ZenMillitia
    #24
    Acsi. Csusztatas jogi gyokerek!

    Oke, neki joga van hirdetni. (szabad akarata, sajtoszabadsag resze, igaz).
    De nekem is jogom van elutasitani. (szabadsagjog).

    Ezek ugy hisztiznek,mintha magat a reklamozast tiltottak volna be. Ne csusztassatok mar PR fergek.
  • Andrevv
    #23
    Ezeknek halvány gőzük sincs hogy működnek a dolgok. Ha én beállítom a böngészőmben, hogy a weboldalak ne tudjanak külső forrásból nekem tartalmat betölteni, és a sütiket is kikapcsolom, az már bűn? Az sg-n se jönnek be a reklámok, dehát ki mondta nekik, hogy külső cégeken keresztül reklámozzanak? Ha pénzt akarnak keresi, meg tudják oldani ha akarják.
    A kis városomban van egy helyi hírportál, náluk minden reklám látszik és köszönik jól megvannak? Miért? Mert a cégek nekik fizetnek, hogy a saját szerverükön rakjanak fel reklámokat, így nem lehet megkülönböztetni a valódi tartalomtól, ráadásul ezzel ki is tudják zárni a tolakodó reklámokat mert pontosan tudják, hogy mit raknak fel. Így persze kiesik egy pénzéhes közvetítő cég is aki a semmiért kaszálna. Helyes. Jobban jár az oldal üzemeltetője mert minden reklámot megnéznek, és jól jár a reklámozó is mert jóval olcsóbban megúszta.
  • ntex
    #22
    A logika alapján minden olyan személy, aki ilyen szoftvert használna gyakorlatilag bűncselekményt követne el. A kiadók ezenkívül azt is felhozták érvként, hogy azért van szükség törvényi tiltásra, mert a reklámblokkolók ellen gyakorlatilag nincsenek hatékony műszaki megoldások.

    Majd mikor nem mászik be trójai meg zsarolóvírus a pop-up ablakokkal, meg nem villan bele az arcomba minden 3. kattintásnál valamilyen teljes képernyős reklám, majd akkor eltávolítom a gépről. Addig meg a jó k*rva any*tokat németek.
  • arty
    #21
    - egyébként szerintem ne lehessen a tévében elkapcsolni reklámblokk alatt, ha már előtte nézted a filmet
    - ha észrevetted az óriásplakátot, 5 mp-ig kötelező legyen nézned
    - szórólap elfogadását már írták :D

    kretén német törvényhozók.
    egyébként azért nem használok adblockot, mert nem érzem fairnek, hogy "nem fizetek" az ingyenes tartalomért....
  • arty
    #20
    dehogy fizetnél....
  • pjboy091
    #19
    És a saját elmém védelméhez nincs jogom? A tudatalattim nem a marketingesek, meg a hirdetők tulajdona, hogy folyamatosan teletömjék a szarságaikkal.
    Utoljára szerkesztette: pjboy091, 2017.03.10. 12:48:50
  • wraithLord
    #18
    Nem tesz semmit, én meg a reklámokat tiltanám be.

    Vagy legalábbis dedikált oldalakra száműzném, ami belépés előtt felhívja a netező figyelmét rá. Inkább fizetek érte havidíjat, ami érdekel, a sok hígfos nem hiányozna.

    És így más is eldönthetné, h tudattal vagy pénzzel fizet...