15
  • gforce9
    #15
    Köszi szépen a tippet, mindenképp megnézem.
  • DancZer
    #14
    Megpróbálok jobb tanácsot adni. Stellarium alkalmazást töltsd le. Elég sok mindent platformra létezik. Én abból nagyon sokat tanultam. Beállításokban letudod tölteni a bővített csilagbázist amivel jó pár millió csillag elérhetővé válik.

    A 90-es távcső az elég gyenge mélyobjektumok megfigyeléséhez. Határeset. Sztem a naprendszer érdekesebb.
  • gaszton421
    #13
    Talán igen de tényleg nagyon jó helyről mgvilágítás nélküli területrl kell próbálkozni, a helyét biztosan beazonosíthatod, a 10000x fényesség növekedés az 10 magnitútó javulást jelent, szóval 2 magnitútó körüli az meg már elég fényes csillag, a hattyú csillagainak többségénél fényesebb. A Deneb 1,25 az Albireo (béta cygni) 2,9 magnitúdó.
  • gforce9
    #12
    Köszi akkor nem ez lesz az első célpont amit érdemes lesz megnéznem gyanítom :)
  • fszrtkvltzttni
    #11
    Határ eset. Jó helyről tiszta időben.
  • gforce9
    #10
    A stílusról te adsz tanácsot? :) Érdekes :)
  • gforce9
    #9
    Skywatcher Heritage 90, de még nem nagyon használtam és nem ástam bele magam nézelődésbe, időm nem volt rá meg eléggé nagy a cidri odakinn. De majd tavasszal ahogy enyhül az idő nekifogok.
  • Kara kán
    #6
    Kaptál egy linket, és ahelyett, hogy megköszönnéd, prüszkölsz.
    Ejnye, fiam, ez így nem jó.
    Van a Facebookon magyar nyelvű csoport az amatőr csillagászoknak. Miért nem náluk érdeklődsz?
    De a stílusodon változtass, mert ki fognak rúgni onnan.
  • ostoros
    #5
    A wiki alapján +12 a magnitúdója, szerintem nem fogod látni amatőr távcsővel. Bár ki tudja, lehet hogy mégis. Sok sikert.
  • gforce9
    #4
    Köszi.... ennyire nem vagyok hülye. Egy wiki oldalt én is megtalálok.

    Nincs 3 hónapja hogy egyáltalán megvan a távcső. Ha jól látom a hattyú csillagképben van, azt még meg is lelem. Csak nem tudom a fényessége elég e hogy lehessen látni, meg egyátalán pontosan hol is van. Itt SG-n tudom hogy van pár ember aki képben van ezekkel. Tőlük kérdezem és nem attól, aki egy wiki linket tud betolni.
  • lacuska51
    #3
    https://en.wikipedia.org/wiki/KIC_9832227
  • gforce9
    #2
    Valaki tudja esetleg, hogy ezt az égen merre kell keresni? Látható e jelen állapotban amatőr távcsővel?
  • ostoros
    #1
    Azért ez nem semmi lesz, ha tényleg meg tudják jósolni.