7218
Egosoft X4
  • Jóózsf István #134
    Bővebben
  • TokraFan
    #133
    Next Livestream on December 13th

    Next Wednesday, December 13th around 20:00 CET (EU), 19:00 GMT (UK), 14:00 EST, 11:00 PST, we will go live on Twitch with an update on the development of X4: Foundations.
  • nibron
    #132
    hát full hd-nál 29"-nál "állt meg a tudomány".:) technikailag bármekkora panelt le lehet gyártani, még a recézésen is tök egyszerűen lehet javítani (nem négyzet alakú hanem kerekített/kerek/ovális pixelek mint a led falaknál). amivel viszont probléma van az a színek összeolvasztása. az ember egy tökéletlen szerkezet, hülye módon még mindig analóg módon látunk, és pl. a lila vagy magenta színeket már nem annak látjuk hanem félig pirosnak és félig kéknek a közepén lilának. ez már nem csak ronda, hanem rettentően egészségtelen is. jelenleg nincs olyan technológia amivel ezt javítani lehet a v alakú elrendezésen kívül (de az meg alkalmatlan számítógépes kép megjelenítésére). sajnos az oled paneleknél mivel azok sokkal kontrasztosabbak ez még inkább érződik. hülyeség volt annak idején dobni az analóg típusú megjelenítéseket. úgyhogy csak egyetlen dolgot tehetnek a gyártók. a mérettel együtt növelik a felbontást, megtartva a már működő pixelméreteket.
  • Jóózsf István #131
    Hát ez az! 27"-nél "megállt a tudomány". A nép 99.99999999 százalékának megfelel így, de én az vagyok, aki kiesett ebből a halmazból. Távol vagyok a monitortól. Minden honlapba bele kell nagyítanom, hogy el tudjam olvasni. Tudom. Üljek közelebb...
    Ez egy kreált probléma. Én kreáltam. Majd meg is oldom valahogy.
  • nibron
    #130
    29" és afelett mindenképpen le kell csekkolni, hogy tv vagy monitor-e az adott panel. a monitorok egy pixelének rgb pontjai egymást mellet helyezkednek el, míg a tv-k rgb pontjai "v" alakban. éppen ezért a tv panel monitorként való használata 27" felett már elég erősen torzított lesz, főleg 2d-s módban ha szöveget kell megjeleníteni. a munkahelyemen volt a tárgyalóban egy 55"-os tv monitornak, de használhatatlan volt, így ki kellett cserélni egy ugyanolyan méretű monitorra. full hd a felbontása, közelről sem torz de ahhoz, hogy átlátható legyen a képernyő és ne kelljen állandóan a fejet forgatni amitől egy idő után beszédül az ember, tartani kell legalább 1.3 méter távolságot. közvetlen monitornak szerintem nem jobb a 29" feletti, tökmindegy milyen felbontáson. itt sem a pixelekkel van gond, hanem az átláthatósággal. amikor programozok sem jó ha nem látom át a képernyőt és állandóan pozícionálni kell a fejemet.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2017.12.03. 14:34:16
  • TokraFan
    #129
    Natívban igen, de így már világos és köszönöm a tanácsot! Natív FHD esetén nekem a "27col az a maximum, ami még nem pixeles abból a távolságból ahonnan nézem a monitort, tehát panel méretben feljebb nem mennék már ekkora felbontással. Tulajdonképpen nem is lenne rá szükség, mert nem a monitorokkal van a gond, hanem a fejlesztőkkel akik sokszor még ma sem támogatják a GUI scale-t. Számos programban olyan szépen be lehet ezt állítani, és akkor a kép is tűéles marad és olvasható is lesz minden.
  • Jóózsf István #128
    Mármint akkor mosódik el, ha nem natívban használod. Így értetted?
    A 4K azért jött a képbe, mert ha FHD-ban 1920X1080-ban használjuk, akkor pontosan lenegyedeljük. Tehát négy pixel fog alkotni egyet. Nincs maszatolás.
    A philips amit linkeltem meg szimplán csak FHD ez párosítva a 36 hüvelykkel, még nagyobb pixeleket eredményez elmosódás nélkül. Az már más kérdés, hogy így meg esetleg recés lesz a grafika, de akinek "nagyításra" van szüksége, annak ez a sokadlagos szempont.
    Nem okoskodni akartam, hanem ötletet adni. Ugyanebben a cipőben járok, csak legfeljebb pár lépéssel lemaradva tőled.
  • TokraFan
    #127
    Az a gond, hogy a panelméret növekedésével, általában annak natív felbontása is nő, ekkora méretben már nem ritka a 4k. Vagyis arányaiban sajnos ugyanott lennék. Ha pedig visszaveszem a felbontást, akkor elmosódnak az élek, sokkal rosszabb lesz a minőség. Jelenleg 32-es WQHD felbontású monitorom van, és mindent skáláznom kell felfelé, mert nem látom a betűket rendesen. Mondjuk nem 100-as a szemem, de ez a legtöbb esetben nem okoz gondot,mert fel lehet nagyítani a betűket. Rebirth-ben azt nem értem, hogy miért nem használtak egységes betűméreteket a dialógusoknál is, mert hely az bőven lenne, és a nagyobb paneleken tökéletesen olvasható minden. Ebből a szempontból az Elite jól van megcsinálva, mindenhol tökéletesen olvasható minden. Remélem X4-ben már nem lesznek ilyen 6pt-s fontok.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.12.01. 15:46:57
  • Jóózsf István #126
    Minap olvastam egy 36"-os monitorról, talán a prohardveren Neked is ebben kéne gondolkodnod. Nekem felvették, hogy vegyek 32"-es 4K monitort és használjam FHD-ben. (Micsoda biznisz!) De hát akinek rohamosan romlik a szeme...
  • TokraFan
    #125
    Örök kedvenc marad!
    Én a múlt hétvégén telepítettem ismét, nem bírtam ki. Elite-t unom, SC még nincs, X4 még nincs, X Rebirth-öt nem tudom olvasni az apró betűk miatt, úgyhogy kínomban elkezdtem újra az X3-mat (szét modolva). Ezt a "Litcube's Universe-t" még csak egyszer próbáltam, de csak éppen belenéztem. Futok vele egy nagyobb kört, hátha...
  • Jóózsf István #124
    Véletlenül belefutottam ebbe a képernyőmentés mappába és könny szökkent a szemembe:
  • TokraFan
    #123
    Át lett már nevezve
  • RJoco
    #122
    Átnevezni nem tudod?
    Én is kerestem már párszor és néha nem egyszerű végigböngészni a listát, tekintve, hogy nem egy pörgős téma mostanában.
  • Z33noo
    #121
    Semmi gond, csak ahogy elkaptam az infót jeleztem, igy tökéletes már.
  • kisiku
    #120
    S akkor volt még X2 és "1" is...avagy X-Btf
    Ejj, be különleges volt az! 1999...asszem, de lehet hogy előbb.

    Nem, tényleg nem kell összevonni őket, mert másról szólnak, máshogy játsszuk, más egy csomó minden, csak az univerzum nem (annyira).
  • TokraFan
    #119
    Szerintem nem lenne jó ötlet, mert teljesen más játékokról beszélünk, hiába azonos széria. A Rebirth-nek nagyjából semmi köze az X3 szériához, az X4 pedig várhatóan egyfajta keverék lesz, jobb ez így külön.
  • TokraFan
    #118
    Miután a topik létrehozásakor még nem volt meg a neve a játéknak!
  • MarkBlade
    #117
    Lehet egyszerűbb lenne egy összevont topikot csinálni X-seria vagy X universe néven ne legyen szétaprózva az infó a játékokról.
  • kisiku
    #116
    Hol vannak a mutti "atomfizikus" migránsai az Egosoft-ból? Nem látom, hogy foglalkoztatnák őket...
    Nagyon gonosz vagyok?
  • Jóózsf István #115
    Melyik kifejezést nem értetted? A pótkocsis kiegészítőt, vagy a beállítócsavart?
  • dimre
    #114
    Ezt most találtam a csőben, egy fan szemszögéből a nyári X CON (németül van, a csőfordító iszonyat). Talán van benne újdonság, az biztos szegény Bernd nagyon megőszült, az elején látszik az Egosoft bázis, hát én nagyobbnak képzeltem el. Egy mini fejlesztő csapat biztos elfér szűkösen.
  • Jóózsf István #113
    Lerántottad rólunk a leplet!
  • Z33noo
    #112
    Nem enged rákeresni a topicra, mert minimum 3 karakternek kell lenni a névnek.

    "X4: FOUNDATIONS, the long awaited sequel in the successful X series brings our most sophisticated universe SIMULATION ever. Manage an empire or EXPLORE space in first person. Fly every ship, TRADE and FIGHT to BUILD your empire with modular station construction and THINK"

    Szóval a játék neve:
    TADAAAAM
    X4: Foundations
    Létrehoztam egy másik topicot ilyedtemben, mert ezt nem találtam meg.
    Kéretik ezt átnevezni ha lehetséges.... vagy maradhat rejtett is :D
  • TokraFan
    #111
    Ráadásul azt mondja, hogy az engine amit használnak, teljes multithreading supporttal rendelkezik (+Vulcan Api), vagyis a sokmagos konfigok végre nem csak dísznek lesznek jók. Kíváncsi leszek mit mutat majd a gyakorlatban a HP z620-on (16mag/32szál)
  • TokraFan
    #110
    Erről van szó! Visszatért a "hitem"...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.10.02. 21:42:12
  • dimre
    #109
    Részleteket látva, olyan érzésem az X 3, és a Rebirth irányítást egybeolvasztották, de még úgy is sok minden fog változni. Az építésnél is látszanak a rég elfelejtett technikák (pl. modul forgatás, egyből a Reunion jutott eszembe).
    Utoljára szerkesztette: dimre, 2017.09.30. 03:58:32
  • mindero
    #108
    ÁÁÁÁÁÁÁÁ pelenkát kell felvegyek flottairányítás ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
  • Micsu
    #107
    jó lesz
  • RJoco
    #106
    Ez így nagyon jól néz ki. Már engem is megvettek. :)
  • kisiku
    #105
    Nagyon tetszik, majd végig is nézem az egészet később, de ahogy István is mondja, már így is megvettek! :)
  • Jóózsf István #104
    Még végig se néztem, de ezzel az építkezéssel már most megvettek!

    Ami viszont aggaszt kissé: "Nincs ugróhajtómű, ÉS NEM IS LESZ!!!" (Azért várjuk ki a végét! A Borzon se volt...)
    A Teleportálás rész kissé ködös egyelőre. Most akkor a világ másik végére is teleportálhatok? (meg kéne már tanulni rendesen ángélusul!)
  • dimre
    #103
    Első ránézésre (csak belepörgettem) egy tartalmasabb videó az építkezésről


    Utoljára szerkesztette: dimre, 2017.09.28. 23:14:51
  • mindero
    #102
    Nekem a split, paranid, terran hajók jönnek be. Ha ezek meglesznek akkor nagy bajom nem lesz.
  • tomonor
    #101
    Engem is zavart valami a videón látható paranidokkal, mintha túl humanoidok lennének. Azért is voltam kíváncsi a Rebirth-re, hogy ott hogyan fogják megoldani a fajokat, ám be kellett érnem az argon-split-teladiakkal, akiket ugye nem volt nehéz kivitelezni. De úgy néz ki, csalódni fogok e tekintetben itt.
  • Micsu
    #100
    +1
  • RJoco
    #99
    De akkor már jönne az ötlet, hogy én szeretnék a Boron fajjal kezdeni. És nem, mint ember, hanem, mint boron.
    Mert ugye az X részek egyik sajátossága a több kezdési mód is.
    Persze, ha kimarad, de kapok egy frankó játékot, akkor nem fogok csalódni ;)
  • Gunslinger
    #98
    A videóban látszik, hogy a Paranidok visszatérnek, ám valamivel kisebbnek tűnnek, mint a lore szerint. Amúgy ha nagyon akarnák a Boronokat meg tudnák oldani, elég lenne csak rádiós kommunikáció szintjén, ahogy a korábbi részekben. Egyébként a Boron hajók pont azért ekkorák, mert gyárilag dupla fedélzetesek. Van ugye az alap vízzel teli fedélzet a natív boronoknak és egy normál atmoszférás a többi faj számára. A játékban nyilván csak itt lehetne mozogni, pofon egyszerű lenne megoldani. Egyébként a boronok a speckó vizes szkafandereikkel tök jól tudnak bárhol mozogni. Szomorú leszek, ha kimaradnak.
  • RJoco
    #97
    Az Elite-tel az a legnagyobb bajom, hogy a történések angol nyelvű fórumokon vannak és senki nem fordítja magyarra.
    Lehetne érdekes a dolog, de így, annyira nem. Ott volt pl. a Potter-es sztori, amiről hallottam valamit, de nem sokat, most itt vannak az idegenek, de azért a pár animációért még a mai napig nem mentem el a rendszerekbe.
    Amúgy ott is a célt kell megtalálni. És mivel alapvetően online a játék, így a birodalom építés sokadmagunkkal kivitelezhető csak.
    Azért van pár rendszer, amit kérésre neveztek el, mint Bigle Point vagy ott van Colonia, ami 20 ezer fényévre van a bubitól és szintén játékosok kérték. De van aki rendszer foglalásban segít valamelyik szuperhatalomnak és így az uralom is változik.
    Szóval annyira nem unalmas, csak nem tudja az ember kiélni úgy a birtoklási és hódítási vágyát, mint a Reunion-ban.
    Nekem a Rebirth már nagyon nem jött be, nem lehetett másik hajót vezetni. Legfőbbképp. A millió állomás lerakása meg nem volt elég csábító.
    Az X4-et így már várom. És tényleg nem lesz baj, ha nem lesz MMO. Sőt, ennyi MMO mellett néha jó egy kis saját magunk önfeledt kikapcsolódása úgy, hogy biztos nem szól bele más játékos.
  • TokraFan
    #96
    Csak annyiból hasonlítom, mert műfajon belül tulajdonképpen nincs több játék, amivel akárcsak bármilyen szinten is összevethető lenne. Részleteiben mindegyik más, Elite-ből nekem nagyon hiányzik a birodalomépítés és a saját flották létrehozásának lehetősége. Tulajdonképpen csak repkedek és grindelek egy jobb hajóért, esetleg repuért, és ennyi. A küldetések kimerülnek egy excel táblázatban, ez még az X3 után is édeskevés.
    SC-t meg nem tudjuk milyen lesz, de nyilván lélnygesen grandiózusabb, már csak a tervek alapján és a két stáb/rendelkezésre álló fejlesztési összeg közötti kölünbség okán is.
    Az X4 töltheti be azt az űrt, amit számomra az X3 óta egyetlen játék sem adott meg. Tudtommal az X4 nem lesz MMO, amit én a magam részéről kifejezetten nem bánok...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.09.15. 12:10:12
  • Torzonborz
    #95
    X4-ben lesz multi vagy még inkább online (mmo) mód? Ha nem akkor SC hasonlítás felesleges, mondjuk sztem amúgy is, X szériának nem igazán van ellenfele.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2017.09.15. 11:39:02