6899
Egosoft X4
  • Torzonborz
    #95
    X4-ben lesz multi vagy még inkább online (mmo) mód? Ha nem akkor SC hasonlítás felesleges, mondjuk sztem amúgy is, X szériának nem igazán van ellenfele.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2017.09.15. 11:39:02
  • MarkBlade
    #94
    SC-t szerintem az X8-is be fogja előzni..
    Kíváncsi leszek rá hogy sikerül. Az ELIT teljesen más játék. Nem rosszabb de teljesen más. Nekem a Rebirthből hiányzott hogy változtassam a hajómat. Más típus, stb. A többi hibát leszámítva..
  • TokraFan
    #93
    Az Ego fórumot olvasgatva tanultak -legalább is remélem-, a Rebirth-el kapcsolatos hibákból. De a kommentek is beszédesek. Van pl. egy poll, amiben arról lehet szavazni, hogy előrendelnéd-e a játékot. Csak meg kell nézni az igenek/nemek arányát, és a hozzájuk fűzött kommenteket. Elég jól kivehető, hogy az emberek többségét csak egyszer lehet átvágni a palánkon.
    Valószínűleg nem túlzok ha azt mondom, konkrétan az Ego léte függ attól, milyen lesz az X4. Ezért én bízom benne, hogy nem követik el ugyanazokat a hibákat. Eddig úgy tűnik, más utat járnak és eddig ez tetszik. Persze még nagyon messze vagyunk, a lényeg a játékon lesz.

    Valójában az Elite nem ellenfél, ez mára világosan kiderült. Marad az SC, amit viszont beelőzhetnek a megjelenéssel..
  • dimre
    #92
    min. 1 év
    A videóban in game felvételek voltak, ellentétben anno a Rebirth videóval a bemutatásakor, úgyhogy van fény az alagút végén.
  • MarkBlade
    #91
    Kiváncsi vagyok mikorra készül el.. És mennyire lesz játszható..
  • kisiku
    #90
    Királyos!Hol lehet előrendelni?
  • TokraFan
    #89
    X3-ban a kedvenc fajom volt a Boron. A hajók voltak a favorit, de mikor az XTM-ben először láttam meg Kingdom's End-ben a Boron shipyard-ot, azzal a zenével együtt percekig nem tértem magamhoz a gyönyörtől.
  • Jóózsf István #88
    Valljátok be, hogy gerjedtetek egyik-másik ellenkező (vagy épp azonos) neműre. Nekem speciel a járműveik tetszettek!
  • TokraFan
    #87
    Ők betennék, csak a faj sajátosságai miatt egyelőre nem látják át a technikai megvalósítás mikéntjét.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.09.14. 00:13:04
  • Micsu
    #86
    nahát pont a boronok
    szakadjanak meg
  • TokraFan
    #85
    Hajókat is modulosan lehet majd upolni, de kétlem, hogy ez hajó design-t jelent majd. Bar azt írjak, hogy a felszerelt modulok vizuálisan is láthatok lesznek, ez inkabb csak arra vonatkozik szvsz, hogy pl. látod majd a turret towert amit felpakoltal (előtte meg nem).
    Boronok nem lesznek, az FPS mod miatt (nem lehet megoldani, hogy mittomen "úszva" közlekedjenek.
  • Gunslinger
    #84
    Abban reménykedem, hogy a régi, Rebirthből kimaradt fajok is visszatérnek, netán újak is csatlakoznak és egy részletesebb capship tervezésnek/építésnek is roppant tudnék örülni, ha már állomásokat lehet modulonként felhúzni.
  • TokraFan
    #83
    Ez az új modulos rendszerű építés izgalmasan hangzik. Remélem nem lesz limitálva a modulok száma, és akkor hatalmas komplexeket lehet majd építeni, dizájnolni.
  • TokraFan
    #82
    Infók az Ego honlapon...
  • Jóózsf István #81
    Röviden: Nem.
    Hosszabban: Annyit tudunk, mint te, amint megnézed az 53-54. hozzászólásban kapcsolt mozgóképtartalmakat!
    Értem is, meg nem is az autópályával kapcsolatos hisztériát, de a megfelelő módosítás telepítésével, tudomást sem kellett szerezni róluk!
    VAGYÉPPEN, módosítás sem kellett hozzá, hiszen gyárilag lehetett a borzhoz ugróhajtóművet barkácsolni!
  • sznek1975
    #80
    Érdekelne hogy ami a Rebirth ben volt autópálya meg hasonló hülyeség remélhetőleg ki marad belőle ugye ? Szektorok egészben lesznek remélhetőleg nem úgy mint a rebrithben ?
  • TokraFan
    #79
    Nincs rá mod, mert hardcoded...De egyébként is megoldhatatlan, mert még ha a betűtípust sikerülne is meghekkelni nagyobb méretűre, a skálázhatatlan GUI miatt a grafika nem skálázódik vele együtt, vagyis lelógnának össze-vissza.
    Azért bosszantó, mert a menükkel nincs gond, azok kb. Elite méretű fontokkal operálnak, de a dialógusok annyira aprók, hogy nagyobb felontáson egyszerűen olvashatatlanok (pl. alul a "karika" körül).
  • Jóózsf István #78
    "Most azonban mindent felcsavartak a készítők: igyekeztek sokkal dinamikusabbá tenni az univerzumot azáltal, hogy alaposan feltuningolták a mesterséges intelligenciát, ami így hatékonyabban menedzseli majd a flottáit, hódít meg új területeket, és kezdi el beépíteni azokat."

    Ez így valóban elhangzott, mert olyan "eddmegleves" "finomfőzelék" szaga van!?!?!?
    "alaposan feltuningolták a mesterséges intelligenciát" -részt minden rosszindulat nélkül törölném is a mondatból. Persze nem tudhatom, meg álmodozni is jó, de azért maradjunk a talaj közelében!
  • RJoco
    #77
    És a játékok esetén a látószöged is szélesedig a monitor széllességéhez? Az érdekelne a leginkább, hogy pl. Elite-ben látod e így a két oldalsó panelt. Ha meg elfordítod a "fejed", akkor is látsz előre is, meg az adott panelt.
    Bár a specifikáció szerint nem szélesebb a felbontás, mint a 27"-osomnak viszont a magassága kisebb, 1080 vs 1440.
  • dimre
    #76
    Nem tudom mekkora kijelződ volt előtte, én két éve vettem hasonló monitort (mióta megvan a legbecsesebb kincsem), engem nem zavar, hogy a szöveg kisebbnek látszik. Bár szerintem ez egy érzéki csalódás a kijelző nagysága miatt, nem lehet összehasonlítani pl. egy 24"-al, ekkora felületet bámulni maga a gyönyör.
    Első ránézésre csalóka volt a monitor fizikai mérete, kicsinek éreztem, főleg magasságra, de amikor bekapcsoltam csak néztem ki a fejemből, a 21:9 méretarányt pár óra alatt megszoktam, a tv-t azóta elfelejtettem.
  • Micsu
    #75
    Biztos van ra mod
  • TokraFan
    #74
    A modulos megoldás teljesen elfogadható lenne. Arról is szó volt a prezin, hogy a hajóra felpakolt cuccok fizikailag is látszanak majd.

    Rebirth-ön alapul ez tisztán látszik, a grafikát még nem érdemes nézni, ez még alfa sincsen. Így első blikkre a rendes textúrák legalább fele hiányzik még. A Rebirth kiadásakor tudták, hogy át fogják verni az embereket, ez már abból látszott, hogy még a megjelenés előtt 2 héttel is ugyanazt a 30sec-es trailert lehetett csak látni, amit korábban. Itt most úgy tűnik, tanultak ebből, mert amit mutattak az még messze nincs készen, mégis rengeteg az infó, és -legalább is az én- várakozásaimhoz képest meglepően sokat mutattak a játékból. De az bizots, hogy nem lesz 100-as kiadáskor.

    Megjegyzem, rendkívüli módon félek attól, hogy a GUI-t megint nem csinálják meg skálázhatóra. Valamelyik nap kedvem támadt Rebirth-özni, de rá kellett jönnöm, hogy az új monitorommal (34-es, UWQHD felbontással) ez már lehetetlen. A dialógusok olyan aprók, hogy konkrétan lehetetlen elolvasni. És nem állítható...
  • dimre
    #73
    Valószínűnek tartom 90%-ban egyformák lesznek belül, ugyanolyan modulokból csak az elrendezés más. Sablonokból nem olyan nagy meló megcsinálni, max. az eltérő hajótestekhez kell igazítani, finomítani, de egy nagy batár eléggé tágas belül, sok minden belefér(hetne). XR-hez van a "Capital Ship Bridge" mod, gondolom ezt bemásolják az X4-be Egosan módosítva.
    Én a Xenon hajókat várom, mi ujjat találhatnak ki, I-cukát és K-t nehéz lesz überelni, mindkettő masszív építmény, hatékony fegyverzettel, ráadásul nagyon mutatósak is.
    Többször nézve a bemutató videó egyes részeit, ez egy XR 5.0 verzió, jó, lesz biztos sok újdonság, főleg hajók terén, de az egész egy újra textúrázott, skinezett univerzum lesz, mindezek ellenére tetszetős, és várós a dolog, csak ne legyenek nagy bakik mint elődjénél a megjelenéskor.
    (Szóval, tényleg kapjunk már egy kész játékot, ne egy alfa verziót, amit éveken át kell foltozni, inkább a tartalom bővítésére feküdjenek rá, ne a javításra.)
    Utoljára szerkesztette: dimre, 2017.08.29. 14:54:23
  • TokraFan
    #72
    Jó kis út lehetett, 16óra marha sok, én lehet eret is vágnék.

    A Skunkról jut eszembe, hogy ha jól értem, a repülhető hajók bejárhatók lesznek belül? Nehéz elhinnem, hogy ennyi hajót megcsinálnak ilyen részeltesen. Még akkor is, ha ez nyilván a vadászokra és a kisebb hajókra nem vonatkozik.
    Tetszik a modulos állomásépítés...
  • kisiku
    #71
    Én Mombasa-ból (Kenya) jöttem haza Isztambulba, az egy 7 órás út volt (átszállással együtt 16 és fél óra Budapestig), de csak azért akartam hogy leszálljon már, mert én nem tudok sza*ni a repülőn, olyan kicsi a budi és ráadásul a sok dagadt turista telezabált hassal ott tolong, hogy ő is hadd menjen már.
    A repülőn valóban el tudod magad foglalni, legközelebb viszek laptopot és X-ezni fogok, most csak az Airplane-t néztem.
    A Skunk-on is volt klotyó, de nem tudtuk használni...
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.08.29. 12:25:57
  • RJoco
    #70
    Jól néz ki a tréler.
    Ahogy látom, megtartják a hatalmas állomásokat, TC-ben sem tetszettek annyira, Rebirth-ben a modulos rendszerrel kész labirintusok voltak a számomra. Remélem leszállni majd csak 1 helyre kell és nem lesz 5 bár, meg 3 gazdasági részleg, ahol külön meg kell keresni az emberkéket.
    A highway-ek mellett remélem több kaput kapunk, azok jobban tetszettek. A kék highway-t ki is vehetnék esetleg és a helyére a kapukat.
    A VR támogatást meg nem is kéne erőltetniük.
    Jelenleg nagy a keletje, de szerintem arra a sorsa fog jutni, mint a 3D TV.
    A hétvégén volt alkalmam kipróbálni a Vive-t a Fallout4-el, a 10 perc kevés volt, rohadt jó volt, de a grafika akkor sem volt olyan éles és tiszta, mint egy monitoron. És egész a határig állítottam az eszközt, amennyire lehetett. Arról nem is beszélve, hogy mikor levettem, legelső dolgom volt letörölni az arcomról az izzadságot, pedig nem volt olyan meleg a helységben, mint most a szobámban.
    Inkább veszek még 2 monitort vagy egy SimPit kivetítő rendszert, ha látom működni.
    Hasonlót láttam, bár nem tudom, hogy fekete volt e a vászon, viszont a színeket nem adta úgy vissza, mint a monitor. Fakó volt egy kicsit. És 3 projektor dolgozott. Azért kipróbálni jó volt azt is.
  • TokraFan
    #69
    A repülőn csak utas vagy, nincs feladat...Én sem bírom a transzatlanti utakat, de még Mallorcáig is szenvedtem, pedig az csak 3,5 óra...FSX-ben, X-Plane-ben simán végigülöm ezeket az utakat.

    X meg más világ. Ha azzal játszom, megáll az idő. Érdekes, az Elite nincs rám ilyen hatással sajnos, pedig már abban is 1000+ órám van, de annak 70%-ka unalom.
  • kisiku
    #68
    Megnéztem én is az announcement trailer-t...remélem nem csak valami beetetés...basszus, várnom kéne a nősüléssel.Jó, úgysem lesz egyszerű idehozni édesemet, csak addig jelenjen meg az X4.
    Vagy ideje elkezdenem őt puhítani, szokjon hozzá ahhoz is, hogy tudok 12 órát egyhuzamban ülni a gép előtt és játszani.
    Érdekes, a repülőutam hozzá több, mint 10 óra volt és alig vártam, hogy leszálljunk már. De X-ezéssel simán elmegy fél nap egy szempillantás alatt!
  • kisiku
    #67
    Addig is hallgassátok ezt:

    Home of Light Highway

    Meg ezt:

    Interstellar Transit

  • TokraFan
    #66
    Lesz sajnos, ennek én sem örülök (nem tudom minek erőltetik ezt). De ha egyebekben hozza majd az X3 tudását, akkor együtt fogok tudni élni vele.
  • mindero
    #65
    Mondjuk talán az volt a legrosszabb hogy egyirányúak voltak. Vagy csak béna voltam és nem találtam a másik irányt.
  • Jóózsf István #64
    Pedig lesznek benne gazdagon!
    Ha csak az zavar, hogy villódzik, meg színes, arra van módosítás "Better higway visuals" . De azon nem segít, hogy nem te mozgatod a képet. Én sem szeretem nézni a jücsübön, ahogy mások játszanak!
    Ha előrehaladott állapotban unnál rá az autópályázásra, akkor ajánlanám valamelyik Borzhoz való ugró módosítást, de rögtön az elején betenni....?!?!?!
  • mindero
    #63
    Csak highway ne legyen. XRebirthöt is amiatt hagytam félbe 1 órá játék után. Egyszerűen hányingerem volt tőle. Pont az úr szabadságát cseszi szét az egész.
  • tomonor
    #62
    Úgy látom végre sikerül elérniük, amire 2005 óta vágytam.
  • TokraFan
    #61
    Szerencsére a mod támogatási stratégiájuk nem változik, így (ha jó lesz a játék), biztos, hogy tonnányi mod lesz majd elérhető. Kézi dokkolásban igazad van, de X3-ban is az volt a jó, hogy ha akartál komótosan és szimulátorosan rárepülhettél a karra (vagy be a dokkba), ha meg siettél, akkor vagy autodock+SETA, vagy voltak erre jó kis modok, amikkel leszállás nélkül is lehetett trédelni meg mindenfélét intézni a távolból.

    XR-ben viszont nagyon gáz volt ez az ikonos móka és -számomra- illúzióromboló is. Főleg, mivel semmi más lehetőség nem volt.

    Valami beszéltek arról is, hogy az NPC-k az adott területen, az adott körülményekhez képest fognak építkezni (pl. gyárakat). Erren kíváncsi leszek. A map is jónak tűnik, legalábbis így "messziről".
    Viszont bolygóra leszállásról nem emlékszem, hogy szó lett volna, erről lehet, még mindig le kell mondanunk az X-ek esetében.
  • Jóózsf István #60
    Egy ideig biztos elleszek nélküle. Attól sem félek, hogy megtalálom az utódját.
    Egy darabig szórakoztat, hogy bizonyos helyzetekből el kell menekülni, vagy épp el kell kerülni, mert különben kampec. Aztán eljön az az idő amikor másra koncentrálok, más célokért küzdök, akkor nem szeretem, ha nyaggatnak. Ahogy bejöttek a fegyvermódosító lelemények, elkezdtem saját igényeimnek megfelelően "átixemelezni" a fegyvertárat. Így lett a Borzból Thor kalapácsa! Némi trükközéssel egy Irénkét is szétkapok vele. Nem bölcs dolog ennyire belenyúlni, de így hozta a sors.

    Építkezést úgy néz ki teljesen átreformálták. Szó volt valami tervrajzokról amit "szkenneléssel lehet helyettesíteni" (?) De valaminek ezen felül lassítania - akadályoznia kell, mert különben "uncsi" lesz.

    A "robotpilótáktól" szerintem sokat ne várj! Kötve hiszem, hogy sokkal intelligensebbek lesznek a mostani a kapitányoknál! Nagy újítás ebben sincs, hisz ez volt az X3-ban is, csak épp nem voltak megszemélyesítve!

    Kézi dokkolással kapcsolatban is vannak aggályaim. Jópofa, egy ideig... Biztos lesz rá mód, (ahogy eddig is volt) hogy akit zavar, az mellőzze.

    És a textúrák. Abban csak reménykedtem, hogy nem lesznek ilyen "letisztultak" a felszínek!

    Van még egy nagy reménységem az X4-el kapcsolatban... A Ribörszhöz van módosítás, ami megnöveli a látótávolságot. Igen ám, de így szerencsétlen 7970 szinte folyamatosan 100%-on jár, ami némely zónában 19-24 fps-t jelent. Bízom a Vulkánban...!
  • dimre
    #59
    Mit sajnálsz azon az amorf, ronda, büdös, rozsdakupacon ?
    A videóban rövid ideig feltűnt egy "Aranka" hátsójú hajó, remélem nem csak hasonlóság, és áthozzák az XR-ből, a legszexisebb hajó.
    Az npc pilot (autopilot) amit Bernd büszkén magyarázott, tényleg olyan jó lesz, ahogy mondta, és szófogadóan követi parancsokat, legfőképp a kavicsokat kikerüli.
    Az építkezésről csak menüt mutattak, a bővíthetőség nagyságára kíváncsi leszek, a repülő téglát meg remélem elfelejtették. A régebbi részekben jó is volt minden gyárat összekapcsolni, nem kellett repkedni a nyersanyagokkal, a futószalag megoldotta. Kinéztem egy üres szektort, és lassan felhúztam az all-in one gigagyárat.

    Hát szerintem, ha most prezentáltak akkor jövő év vége felé (novemberben szokásuk), karácsony előtt piacra dobják, mindezt a bemutatóra alapozom, ha két évvel későbbre tervezik akkor ráértek volna jövőre mutogatni. Teljesen abban a hitben voltam, hogy ők is kinn vannak a Gamescom-on, de nem, saját kis bázisukon rendeztek nyílt napot. Szakítottak volna a kiadójukkal a Deep Silverrel ? Semmi logo, szöveg, és a DS oldaláról is eltűnt minden Egos cucc, nem mintha hiányoznának.
    Ha hűek szokásaikhoz, két - három havonta löknek majd egy trailert az újdonságokról.
  • Pares
    #58
    A Rebirth nyilvánvalóan úgy készült, hogy a jövőbeli X-eket rá építhessék, és ez ebből a videóból is látszik. Ami jó, mert a Rebirthben rengeteg potenciál van.
  • TokraFan
    #57
    "Olybá tűnik, mintha az X4 az X3 és a ribörsz szerelemgyereke lenne"

    Igen, én is így látom egyértelműen. Érezhetően Rebirth-re épül, kiegészítve azokkal a funkciókkal melyeket anno vártunk (vagyis amit az X szériától megszoktunk). Végre megint lehet normálisan landolni!
    Még nagyon alpha, látszik a textúrákon és azok hiányán. Ez még minimum 1év, de inkább 2, mire készen lesz szerintem.
    A bolygók generálása érdekes lesz, úgy tűnik ebben a formában sokkal változatosabb látványban lesz részünk, mint az Elite-ben. De még nézem tovább, lemaradtam munka miatt...

    Egyelőre csak ez a highway-es utazás nem tetszik...XR-ben sem tudtam megszokni. Kifejezetten idegesít.
  • Jóózsf István #56
    Persze. Lehet ebből még 18 vége 19 eleje, de mozgásban van! Lesznek új grafikai elemek, járműtől a gyárig. Minden amit ezen felül kapok, az extra! Nekem jó lesz.
    Sajnálom a Borzot. Már megszoktam, hogy isten lehetek benne!