64
Early access játékok jövője
  • lammaer
    #24
    Sztem ott van a bibi, hogy az ilyen EA cuccok általában one man show kategória, vagy csak 2-3 ember.

    Namost, ennyi ember képtelen arra hogy kezelje a közösségi visszajelzéseket is, meg fejlesszen is. Arról nem is beszélve, hogy a tömeg az vinnyogni tud csak, ami jó az egyiknek az nem jó a másiknak, szóval ha hallgatni akarnak a visszajelzésekre attól kihullik a hajuk.
    Bugrepőortot se tud irni az emberek többsége, szóval a nagy zajban elveszik az értelmes feedback.

    Ezen okok miatt én erősn eltúlzottnak tartom a szlogeneket amik körüllengik a játékokat, hogy "vegyél részt a játék fejlődésében" meg effélék. Kizártnak tartom hogy ez a valóságban létezzen.
  • Amiga
    #23
    Early Access, közösségi fejlesztés elsülhet jól is, rosszul is. A Project Cars pl. jobban sikerült volna szerintem, ha egy ponton a közösséget kicsit kizárják és ráállnak valami koncepcioóra, mert így a karrier is, meg az egész játék is szétcsúszott.

    Úgy látom, általában ezekből a sandbox survival-okból lesznek ea-címek, kapsz egy többé-kevésbé működő keretvilágot és abba pakolgatják tovább a tartalmakat, stabilizálják, stb.

    Amíg ez indie-fronton mozog, engem nem zavar, de ha ráállnának erre a modellre a nagy kiadók, az fekete nap lenne. Ok, maradjon a publikus béta, de AAA-s címeket nem szeretnék félkészen látni, mert onnantól a spoilert lehetetlen lenne elkerülni, a közösségi nyavajgás pedig csak felhigítaná és szétfolyatná a komolyabb projekteket.
  • Palinko
    #22
    azért nem kell olyan messzire menni mert 2014-es steam statisztika szerint 25%-uk készült el és ebben benne vannak ugye azok a nagy címek is, amiket igazából már RC változatban adtak ki pár hónappal tényleges megjelenés előtt....
  • Ironman2
    #21
    Van benne valami igazság,nem csak a Sims terén.Többi játékukra is el lehet mondani.Pl a Fifa minden évben fejlődik egy kicsit,a többi sportjátékukról is ugyanezt el lehet mondani.Battlefield is bukdácsol,gyakorlaitlag az első 2 rész óta nincsen normális Battlefield,most meg újra kezdik előlről a sorszámozást,ettől várják megint a nagy durranást.A többi meg szóra sem érsemes.Crysis első része talán még ami jó volt.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2016.08.31. 13:50:51
  • Coolfire
    #20
    Rájöttem bazzeg..az EA nem Electronic Arts-ot,hanem early access-t jelent..
  • Ironman2
    #19
    Nekem is most 793 órám van az ARK-ban per pillanat.Az első megjelenés óta toltam,kicsit jegeltetve van,mire újra játszom vele,mégtöbb tartalom lesz benne.
  • Ironman2
    #18
    Végül is
  • Dagohun74
    #17
    Nos én a legtöbbször elolvasom a értékeléseket hozzászólásokat és azután fizettek a korai hozzáférésért. Nem úgy kell leülni elé hogy ez nincs kész, hanem hogy benne van már az ami engem érdekel és leköt. Az ARK-ot sokan köpködik hogy szar, bugos, én mikor megvettem, igaz félórát elpöcsöltem a beállításokkal, hogy fusson szépen és nézzen is ki valahogy. De a 700 óra beszél helyettem hogy igen van benne lehetősség. De van az ellen példa a naval action, olvastam róla, nézem video-at és mondom magamnak, hát ez már most királyul néz ki, de nem jött be. Lehet később jó lesz idővel, megvan, enni nem kér elfér az accounton. A rust és a savage land nekem is bundle-ba lett meg, nem volt pénz érte, ezek se kérnek enni elvannak.
    A másik dolog egy némelyik EA játékot akár most ki lehetne adni 1.0-ként, lásd a NMS esetét, némelyikbe már több tartalom van mint ami abba lesz 1/2- 1 év után. Ráadásul tartalmak ingyen jönnek nem úgy mint a tudjuk melyikbe.
    Utoljára szerkesztette: Dagohun74, 2016.08.31. 10:23:23
  • lammaer
    #16
    Tagadhatatlanul vannak jó cuccok, csak vhogy engem frusztrál ha tudom, hogy egy "félkész" játékban fogok "kiégni", ahelyett hogy a teljes verzióban múlatnám el ugyanazt az időt.

    Az Ark amúgy a látóeremben van, a savage meg a legutóbbi bundle miatt már az accountomon is van, de vhogy nem akarom meglesni a menyasszonyt az esküvő előtt...

    Irigylem azokat akik ilyen sok időt el tudnak tölteni ilyen EA játékokkal, nyilván megvan az élvezeti szint. Nekem sajnos nem megy, lehet ez vmi tudati gát :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2016.08.31. 09:40:02
  • Dagohun74
    #15
    EA játékom van egy pár, ARK, Rust, Subnautica, Savage lands főképp túlélős játékok. Elvagyok velük 30-40 órákat van amivel többet is pl.: ARK közel 700! órám van benne. És ezek olcsóbbak mint AAA játékok, lehet sose készülnek el (tisztelet a kivételnek), de több időt teszek beléjük mint a "nagy" nevű játékokba. Persze van itt olyan amiben talán 5 órám van pl.: Naval action, nagyon EA volt nekem de majd később hátha kikupálodik.
  • lammaer
    #14
    A másik ami az early accessben zavar (de ez tudom hogy személyes probléma), hogy túl nagy "zajt" generál számomra a steamen. Mivel sok játék indul, elvesznek a valóban kész játékok a sok induló cim közt, többször volt már hogy régen ránéztem egy címre aztán elfelejtődött, azt nemrég sikeült újra felfedeznem.

    Nagyon tudnék örülni egy steam beállításnak, hogy számomra kompletten tüntesse el az early access címeket a storeból, de ha ez nem is lehetséges, az ajánlókból meg a főoldali listákról tünjenek el. Nagyon kiábrándító amikor az ajánlók fele early access, vagy a hasonló játékok listájából egy rakás vmi félkész cucc.
  • Coolfire
    #13
    A legjobb örli a Sims 4..
  • lammaer
    #12
    Furmányos ez a kérdés:

    1. Számomra az ami 3+ éve early access esetleg még ehhez hozzárakva rohad lassan is fejlődik az már a nem készült el kategória. Ugye elvben a végletekg el lehet húzni a dolgot...
    Én pl egy ideig a Planet explorers-t néztem, ki is próbáltam egy éve.. igaz ez még csak 2014 óta megvehető, de kb félévente van vmi update, az is csak némi bugfix... vége sehol se látszik...

    2. Nem ritka hogy a dev egyszer csak gondol egyet, és azt mondja hogy ime az 1.0, vége az early accessnek.
    Egy példa pl a Darkout

    Gondolom azért, hogy miután látja hogy már nem csordogál a lé az early accessből, akkor még egyszer kapjon hírverést steam részéről, mert ugye akkor kikerül mint new release...

    Tehát papíron minden early access játék elkészül - tán a steam kényszeríti ki? - de ugye ez csak számmisztika...
  • lammaer
    #11
    Az alapkérdésre válaszolva: sajnos van jövője ennek :(

    Egyszerűen azért, mert jelenleg a fogyasztói társadalmunk úgy működik, hogy az fontosabb hogy mikor kapom meg a dolgot, nem az hogy milyen. Az emberek nem bírnak várni, nekik most kell a cucc. És könnyen felülnek a hypenak meg a szövegnek.

    Emiatt ha kijön egy új játék, akkor az újdonság miatt az kell. Ugyanezért működik a preorder is, ami ugye elektrónikus isztribúciónál már rég értelmét kellett volna hogy vessze, de nem, ér és virul (átbeszéltük már több topikban, néha jár vmi árelőnnyel ha az ember preorderel, vagy vmi szutyok dlc bónusszal, de alapvetően nem szokott nagy nyereség lenni - viszont bukni meg könnyű benne, és látatlanul szórják az emberek a pénzt. 1 nap türelem, és már megalapozott döntést lehetne hozni. De nincs türelem).

    Látható a "felnőtt" világban is, a jelenlegi 30-40 évesek képtelenek gyűjteni vagy spórolni egy kiszemelt dologra, inkább felveszk a hitelt, mert MOST akarom a dolgot.
  • Dagohun74
    #10
    No man's sky.
  • Ironman2
    #9
    Aki tud olyant ami nem készült el early accesből az irja meg!
  • Ironman2
    #8
    Ezekkel tudok tippet adni,mert csak ezeket ismerem személyesen,meg a Stranded Deep,H1Z1,Hurtworld,ezek még szintén alfa állapotban vannak! A Reign of Kings viszont már elkészült!
  • FartingSquirrel
    #7
    Értem, és - mint mondtam - jó dolog az early access, csak az nem jó, mikor megveszed, de nem készül el.
  • Ironman2
    #6
    Másik meg az hogy bele lehet szólni a fejlesztésbe,lehet ötleteket adni,együtt lehet működni a fejlesztőkkel.Nem mindegyik játék jelent meg félkészen early acces-ként.The Forest,7 Days to die,ARK Survival Evolved már megjelenéskor rengeteg tartalommal bírt.
  • FartingSquirrel
    #5
    Ja, már ha kikerül alfából, és el is készül... Az, hogy nem fizetsz rögtön teljes árat egy félkész játékra, egy biztosíték lenne. Játszol egy félkész játékkal, de féláron, ha pedig elkészül, kifizeted a másik felét is.
  • Ironman2
    #4
    Szerintem bőven visszatérül az ára amíg alfa verzióban van,és igy izgalmasabb,mert mindig kapsz hozzá új tartalmat,többet nem kérnek érte.Az ára is lejjebb esik az eltelt időszak alatt.
  • FartingSquirrel
    #3
    Van jövője, amíg van rá piac.
    Amúgy nem egy rossz dolog, mert segítheti az indie fejlesztőket, de mondjuk korrektebb lenne, ha az early access-ért mondjuk csak félárat kellene fizetni, majd ha el is készül a játék, akkor meg lehet venni a teljes játékot (természetesen a demo árának megfelelő kedvezménnyel).
  • Ironman2
    #2
    Jópár játékom van korai megjelenésű,én azt mondom idáig nem csalódtam bennük,megérte a belefektetett pénzt,és időt.7 Days to die vezeti nálam a listát 1500 órával
  • Ironman2
    #1
    Nagyon sokan utálják,nagyon sokan kedvelik,elég megosztó a játékostársadalom körében,és csak pár éve létezik az early acces,korai megjelenésű játékok.Leggyakoribb steam-en,de más platformon is kezdenek megjelenni.Szerintetek van jövője az ilyen félkész megjelenésű,de teljes árú játékoknak?