64
Early access játékok jövője
  • Ironman2
    #64
    Green Hell is kijött!

  • Ironman2
    #63
    Space Engineers is teljes játék lett 5 év fejlesztés után!
  • Ironman2
    #62
    MIscreated is kipipálva! 1.0-s verzió megjelent belőle!
  • Ironman2
    #61
    Ingyenes a Subnautica is dec.27-ig az Epic Games rendszerén belül.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.12.15. 03:34:43
  • Ironman2
    #60
    Befutott a DayZ is!!! Szinte senki nem hitte volna el,de végre 1.0-s verziószámot kapott.Amúgy most ingyenes steamen a hétvégén:
    https://store.steampowered.com/app/221100/DayZ/
  • lammaer
    #59
    Vártam már, vetem is rá magam :D
  • Ironman2
    #58
    The Forest is teljes játék lett a mai napon!
  • Ironman2
    #57
    Ja Playerunknown Battlegrounds is teljes lett immár,de az várható is volt.Nem volt sokáig early acces.
  • lammaer
    #56
    A subnautica végre egy remek példa, hogy kellene egy EA folyamatnak lemennie. Tökéletes lett a cucc.

    A rustnál kételyeim vannak hogy tényleg a tervek szerint minden tartalmat breakott e a srác vagy csak megunta hogy EA....
  • Ironman2
    #55
    Amik elbúcsúztak:

    The Dead Linger
    Stomping Lands
    Beasts of Prey
  • Ironman2
    #54
    Subnautica,és Rust is teljes játék lett a napokban! Grat!
  • lammaer
    #53
    Én az Ark: Survival evolvedbe ragadtam bele.

    Gyakorlatilag az első EA játékom, de nagyon bejött, sztem már 600 óra felett járok. Egyelőre jók a tapasztalataim is a fejlesztőkkel, havi rendszereséggel nagy tartalmi patch, közben folyamatos bugfix.

    Sajnos azt nehéz lenyelni hogy a játékban gyakorlatilag nincs optimalizálás még, illetve vannak benne elég kritikus bugok amiket valamilyen okból ők kevésbé tartanak fontosnak mint azt hogy lehessen pl frizurátt csinálni a játékban... de egyelőre még a featureket teszik bele, és kevésbé foglalkoznaka meglévő featureok polírozásával. Remélhetőleg az az idő is eljön hamarosan...

    Ettől függetlenül nagyon jó játék, és hálistennek jó nagy akciók szoktak lenni steamen, szóval én kb 10 EURért vettem meg, magamnak is meg a fiamnak is. Singleplayer/multiplyaer, PVE/PVP minden van... Multiban szinte olyan mint egy MMO, kiélheti az ember agrindigényét, meg a 70-100fős szerverek közt lehet utazgatni is (aminek azért vannak hátrányai is).

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2017.03.20. 15:17:47
  • pett3rson
    #52
    Namizu?

    nincs új Early Access vagy leragadtatok Ti is a 7 days to die-nál :D
  • lammaer
    #51
    Hmmm.. érdekes. Azon ritka EA játék amit kipróbáltam, azóta is úgy rémlik hogy nézegettem és vhogy az volt a benyomásom hogy elhalt a dolog - de most visszanézve a nyári kihagyástól eltekintve mindig matattak rajta.

    Ami nagyon tetszett benne, hogy amellett hogy open world survival game, van benne single player SZTORI is. Ezsztem viszonylag ritka, és még viszonylag érdekes is volt a történet (asszem vhol alpha 0.9-nél néztem rá, ott nem volt még végig, úgyhogy tuti hogy ezt megnézem - ha egyszer sikerül kiszabadulnom az Ark világából :) Teljesen rákattantam, mindjárt vettem belőle 2 példányt is, azóta a fiammal nyomjuk LANon. Az csak papíron EA, de sztem már jelenlegi állapotában lehetne release verzió is)
  • Ironman2
    #50
    Planet explorers is teljes játék lett!! Gratula! Az egyik legrégebbi early acces játék,ne feledjük!!
  • Ironman2
    #49
    Mai napon megjelent a Clockwork Empires,2 évig tartó early acces státusz után!!!

    Topik
  • Maxtreme
    #48
    Wreckfest... mint ellenpélda :D
    Arcpirító amit már csinálnak azzal a játékkal.. (vevőkkel)...

    Alapvetően baromira nem vagyok oda ezért a koncepcióért, ám most mégis adtam esélyt 2 címnek. Egyik a Wolcen, ami egy cryengine-es top down rpg játék. Minden hónapban jön hozzá egy nagyobb frissítés, szal nem hanyagolják el a játékot. Egyébként maga az egész cucc iszonyatosan igéretes, és a fejlesztők hozzáállása a comunity-hez is több mint korrekt.

    A másik a Smash+Grab. Na itt már rezeg a léc, mert a játék a jelenlegi stádiumában kevés. (1 pálya, kevés fegyver, kevés kioldható dolog) viszont azt a nagyjából 5e forintot megéri amennyibe kerül.
    Bízok a fejlesztőkben (United Front Games) hogy nem hanyagolják el a játékot, és a jövőben sikerül megtölteni bőségesebb tartalommal.
    Kár lenne érte ha veszni hagynák, mert amúgy hangulatos kis cucc.
    Aki nem tudná pl ők fejlesztették a Sleeping Dogs-ot is, ami kategóriájában SZERINTEM az egyik legjobb játék.
  • Caliph
    #47
  • pett3rson
    #46
    Hali,

    Valaki nyomja már az Osiris: New dawn-t?
  • szabii98
    #45
    Én azt mondom hogy alapvetően az Early Access egy nagyon nagyon jó koncepció volt, aztán jött a DayZ, a H1Z1 meg még biztosan van pár játék ami viszont csak ebből él, hogy rengeteg pénzért árulják a bugos szarjukat és talán sosem akarnak elkészülni vele, de nyilván erre van ellenpélda is, Pl. az Arkot sokan említitek, a RUST sem egy rossz játék (mennyi, $20? és simán belelehet ölni többszáz órát, már hatszor újravariálták a játékot teljesen)...

    Ezért nem csodálnám ha az emberek elveszítenék a hitüket az Early Access játékokban, és én is inkább aztmondom az efféle dolgokra hogy várni kell velük..
    Utoljára szerkesztette: szabii98, 2016.09.16. 09:41:17
  • Ironman2
    #44
    7 Dayshez sok memória kell,min 8 gb,az Unity oda tölti be az egészet,sőt a videómemóriából is 2 gb kell legalább ha teljes pompában akarod élvezni a játékot.Nálam le kellett venni a textúra méretet half-size-re,és igy nem fut ki a a vram-ból.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2016.09.05. 15:17:13
  • Dagohun74
    #43
    Már olvasgatom egy ideje. Az asszony is rákapott. Főleg hogy az ARK nála a legutóbbi frissítés óta 15 és 1 FPS között ugrál.
  • Ironman2
    #42
    Nagyon helyes,most úgyis jön az alfa15 a héten.Várlak a topikjában!
  • Dagohun74
    #41
    Most amivel szemezgettek a 7 days to die. Kipróbálva a virágbolti verziót, igen csak bejött.
  • lammaer
    #40
    Szép listák :)

    A don't starve-t azt én is nagyon csiptem, az elsőt azt csak élesbe vettem meg, de miután a Klei bizonyított, a folytatásokat/kiegészítőket már én is megelőlegeztem nekik...
  • xido
    #39
    sőt..mostani nagy várományosom a Ghost of a tale
  • xido
    #38
    Erre én is írnék 2-3 számomra pozitiv címet,amit nem bántam meg..
    Klei játékok,mindkettőt earlyben vettem meg úgy rémlik..Dont starve,Invisible inc...és hát a Long dark...
    még van pár szerintem,amit kinéztem,de óvatos duhaj lévén ezeket levirágboltozom előtte,aztán van ami listára megy és akcióban csapok le rá...
  • Luciferkee
    #37
    Amik nekem vannak és nem csalódtam bennük:

    - Subnautica (30 óra körül)
    - Factorio (egyik kedvenc), Steamen is van már, összesen kb 500+ óra van benne.
    - Fortresscraft evolved (első tekintésre nem valami meggyőző, de nagyon beszívott, több száz óra van itt is, ráadásul a fejlesztő is nagyon szimpatikus, szinte minden nap streamel 8-10 órát, ahogy a játék készül és válaszol a kérdésekre. Ötletekre is vevő, sok bekerült már játékos ötlet által. DLC-vel együtt (30 euró összesen), minimum 100 óra nem ismétlődő tartalom van benne.
    - ARK: ebbe max 2 órát öltem, ígéretes, de valahogy nem. Pedig a gépem is viszi.
    - Empyrion: Galactic Survival: 8-10 óra van benne, ha nem lesz más, előveszem, nem rossz.
    - The Forst: 50+ óra. Aki szereti a stílust annak tetszeni fog.
    - PA (ugyan már nem early access, de sokáig az volt, úgy indult az is)
    - The Solus Project: Ő sem EA már, amikor megvettem még az volt, nagyon jó.
    - Valhalla Hills,
    - Rimworld: Még steam előtt megvolt, nemrég kerültek fel steamre, nagyon jó, ajánlani tudom csak.
    - LiF: Forest Village, 1-2 óra van benne, minden ami a banishedből hiányzik. Eddig elég pozitív.
    Nem tudom hova tenni:

    Stranded Deep: Koncepció kiváló, grafika 5. Fejlesztési sebesség: 0. Szerintem sosem fog elkészülni.


    Amik nem tetszenek:

    Godus - No comment, mindenki ismeri szerintem.
    Towns: Sosem lett kész.

    Jelenleg a Fortresscraftot nyomom, mivel a factoriót már kibeleztem. (nagyon érdekel az automatizálás) Mint írtam a dev számomra nagyon szimpatikus, szorgalmas, egyedül fejleszti.
  • Ironman2
    #36
    Az alapjáték olcsóbb most mint a tegnap megjelent DLC.Na azért nem kell őket félteni,ontják majd hozzá még a cuccokat!
  • lammaer
    #35
    No, asszem az Ark: Survival evolved elérte az ea következő mélységét... 20 eurós fizetős DLC az early access játékhoz...

    Ez csak nekem visszás? Szóval arra volt idő hogy összerakjanak egy DLC, de arra hogy befejezzék a játékot nincs? Elfogyott a 2 millió eladott példányból eddig bejött lóvé?
  • Ironman2
    #34
    A warez változatot nem is irtam,abban is volt 1000 órám kb.3 év alatt simán összejött! A 7Days to die alfa1 az 2003 szeptemberében jött ki
  • Ironman2
    #33
    Azért nem mindig,a héten nem is toltam még egyiket se szinte.Van munkaidőm,de jövő héten szabin leszek
  • Ironman2
    #32
    Beszéljük meg hogy kisbetűvel irjuk az ea-t (early acces-t),mivel összetéveszthető az Electronic Arts-al
  • Dagohun74
    #31
    Az EA játékoknál még ha kicsi is az esély de beleszólhatsz a fejlesztésbe, ez jó vagy rossz kiderül, a nagy cégek AAA-s játékainál nem. Bár a BF1-nél meghallgatták a játékosok véleményét, biztos úgy van nem játszom BF-kel és az újat se próbáltam.
  • Dagohun74
    #30
    Vagy nyugdíjas.
  • lammaer
    #29
    AAz hagyján, de neki minden ilyen early access survival játékra van ideje, nézz bele bármelyik topikba, Ironmant megtalálod, több 100 óra játékidővel. Sztem valami időkibővítő kézi készüléke van... :)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2016.09.01. 10:24:19
  • lammaer
    #28
    Affene, nem tudtam, sztem egy olyan fél éve néztem utoljára...
  • pett3rson
    #27
    Az igen..1500 óra?? Hogy van ennyi szabad időd? :)
  • bud0
    #26
    Azt ugye tudod, hogy az Áruház részen - egy ideje - minden szekciót (Neked javasolt, Új megjelenések, stb.) testre lehet szabni, hogy bizonyos tételek ne jelenjenek meg. Túl sok lehetőség nincs, de a EA címeket pont ki lehet kapcsolni. Minden szekciónál megjelenik a jobb felső sarokban egy Testreszabás gomb.
  • lammaer
    #25
    Vmilyen oknál fogva állandóan ezt a sandbox PVPt tolják. Gyanítom azért, mert értelmes tartalmat összerakni már macerás (PVE, AI, küldetések), igy azt rábizzák a népekre.. nesze itt a homok, építs belőle várat te.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2016.09.01. 08:45:05