15
-
esztyopa #15 "Én nem vagyok hajlandó kétévente lecserélni a telót. "
Az a baj,hogy ...öregszel!
Ma már kéthetenként cserélik a fiatalok a telójukat ! -
#14 Detto. Csak azért váltottam egy hatalmas Lenovo phabletre, mert netezni sokkal kényelmesebb rajta és még telóként is pont használható, ja meg 75 volt az ára.
Az S3 továbbra is köszöni szépen jól van, teszi a dolgát, csak most már a nővéremnél. -
fonak #13 Én meg nem vagyok hajlandó csúcstelefonra költeni, mint az s3 volt anno. -
scagnetti #12 Egyszer betelik a piac, nincsen ebben semmi meglepő. Én nem vagyok hajlandó kétévente lecserélni a telót.
Négy éve használom a samu gs3-at, és azóta teszi a dolgát. Párszor vissza kellett állítani a gyári beállításokra + egyszer aksicsere. Egyébként semmi baja nem volt soha. És addig le nem cserélem, amíg teljesen meg nem döglik.
-
fonak #11 Azt azért nem mondanám, hogy semmire sem jó, a PC teljes helyettesítésére mondjuk nem igazán vált alkalmassá a méregdrága, hibrid stb. megoldásokon kívül (pl. Surface Pro) -
halaszlo #10 Majd lesz. Eddig nem volt rá szükség, mert hamarabb elavult.
Ugyan ez van a PC-vel is. Az sem halt meg, csak olyan szinten tökélesedett használhatóságban, hogy nem kell lecserélni sok évig. Előbb utóbb a telefonokat is utóléri ez a dolog.
A tablettel meg más a helyzet. Ott mindenki vett egyte, aztán rájött, hogy nem jó semmire. :) -
#9 Szerintem nagyrészt igaz, amit írsz, de:
A tervezés is gyak Kínában zajlik, a kínai gyártók egyrésze mondjuk 10 fős cégecske, akik a dizájnt, a fontosabb műszaki részt ledják a gyárnak, ahol már a gyár mérnökei fognak arról gondoskodni, hogy gyártásba kerüljön. Az Aplle X 10ezer alkalmazottjából minimális a ménök, a többség marketinges, meg Store alkalmazott, meg egyéb léhűtő, ami a net alapú kis kínai cégeknél nincs.
És igen, a világ afelé megy amit írsz, hogy a reálgazdaságból bejövő hatalmas pénzmennyiséggel a kínai pénzintézeteket felpumpálják, kilóra megveszik a nyugati cégeket, amelyek jobbára már csak 1-1 brandet jelentek. A belső piac erősödésével, a magasabb keresetek jelentette magasabb vásárlóerővel Kína egyre inkább függetlenedik a nyugati fogyasztástól. A nyugat még a szolgáltatásból megélhet egy darabig, de ezt is veszi át kelet.
Az ördögi kör megtörését a robotokkal történő újraiparosítás jelenthetné szerintem nyugaton. Ja és ehhez marhára nem kellenek analfabéta migránsok. -
kvp #8 A nagyobb gyartokat utolerte az olcso kinai minoseg. Mivel ok is Kinaban gyartatnak, ezert nem tudnak jobb minoseget adni mint a kinaiak, de a fejlesztesi koltsegeik jelentosen nagyobbak, mivel a kinai gyartok csak lemasoljak oket. Innentol az a helyzet, hogy a nagyobb gyartok fejlesztenek, a kinaiak legyartjak nekik es kozben sajat markaskent ugyanazt kozel alapanyagaron. Olyan mintha ma valaki sikeres polo es farmer eloallito gyarat akarna mukodtetni az USA teruleten, ugy hogy a kinai termekek arain adja a sajatjat is. Nem fog menni.
Velemenyem szerint az elektronikai piac is eljutott a kinai polok szintjere, azaz mar nincs olyan termek amit ne kinaban gyartananak. Egy ilyen piacon csak par premium marka tud megelni, de azokat is egymas utan vasaroljak fel a korabbi kinai beszallitoik. Egyszeruen el kell fogadni, hogy nyugati (vagy japan) ceg nem gyart polot, farmert, zoknit, telefont vagy szamitogepet, mert nem eri meg a kinaiakkal versenyezni.
ps: A folyamat oka az, hogy a gyarto orszagokbol az eloallitott ertek jelentos resze a bank es kereskedelmi rendeszereken keresztul ataramlik a 'fejlett' vilagba, ahol ezt reszben visszaosztjak, igy ebbol a penzbol tud fogyasztani a nyugati vilag. Viszont amint a gyarto orszagnak lesz eleg tokeje a fogyasztasra el nem koltott penzbol, abban a pillanatban kivalthatja a penz kiaramlasat, azaz onnantol a fejlett vilag mar csak hitelre tud fogyasztani. Amikor ez elfogy, akkor kiderul, hogy a toke, a termelo kapacitas es addigra mar a piac is atkerult Kinaba, akinek mar nem nagyon van szuksege a nem letezo nyugati penzre. -
#7 És a Lenovó még talán el is marad a másik 2-3 nagyobb kínai gyártótól prosperitásban. Együtt, világviszonylatban már az Applét piaci részesedésben lenyomták, következik a Samu, majd külön külön is valszeg elég messze jutnak. A Lenovo pl. már bemutatta az egyre népszerűbb phablet kategóriában a kétkamerás, 3D szkeneres telóját, de több kínai gyártónak már olcsóbb kategóriában van piacon kétkamerás rendszere, miközben a drágábbik ájfonba talán belerakják, ha valamikor kijön az idén.
Lenovo valamelyik kiállításon már demózta a csuklóra hajlítható okosteló pre alfa verzióját, a Samu csak lebegteti, hogy talán valamikor majd egyszer talán ők is terveznek ilyet.
A kínaiak már diktálnak technológiailag az a helyzet, ők mondják meg, hogy mi lesz a trend. A régi gyártók meg kapaszkodnak ezerrel. -
Jawarider #6 A pálma sem nő örökké, jajj szegények... -
mortep #5 ...a balga vásárlónál meg a tartósság is szempont, ezzel megöli az innovációt, hát nem szörnyű? -
MsUser #4 Listába érthető módon nincs Lenovo.
Szinte a cikkben említett összes túlárazott hiénát veri, mind minőségben, tartósságban, árban egyértelműen és érdekes mindezt haszonnal. -
#3 Benne van. Ezek közül 5-6 évet amelyik kibír, az már csoda. Meg kinek is kell 5-6 év múlva egy mai 100k-s telefon? Senkinek. Mi volt 5-6 éve menő? Pl. egy Nokia N8. Ma körberöhögne vele bárki, főleg, hogy egy 30k-s telefon keresztbe-hosszába rommá veri. Meg mennyit ér ma egy ilyen telefon? Ahogy látom: 10k, és került 110-be anno...
Utoljára szerkesztette: Tinman, 2016.08.03. 22:48:27 -
#2 Ezekbe is kellene a tervezett élettartam,akkor jobban fogynának!
Utoljára szerkesztette: barret, 2016.08.03. 22:21:52 -
#1 Még jó.
200 meg 250 ezres "márkás" telefonok, miközben a kínai vetélytársak u.a. vagy gyakran többet nyújtanak fele, vagy még nyomottabb áron és a márkás telefonokat sem svéd órásmesterek és német magfizikusok rakják össze ;-)