384
f9pxo3mimzecsdt55ikb.jpg
  • Bokafix2
    #384
    Már azóta újra megnéztem a 4-dik évad vonatkozó részeit, meg tüzetesen átnéztem a ST wikit is, szóval tisztában vagyok vele, de őszintén szólva, nekem nem jön be. Jobban feküdt volna, ha a Mind Flayert nem Vecna irányítja, meg nem ő alakítja, hanem egy különálló entitás, aminek titkos az eredete. Ezzel lehet ugyanis tökön rúgni egy történet misztikumát, hogy elkezdik magyarázni a kilétét, meg fény derül az eredetére, stb. Mint mikor a Mátrixban elkezdték feltárni, hogy honnan erednek Neo képességei, és kaptunk egy hosszú és zavaros magyarázatot a matematikai egyenletekről, meg a programban létrejövő anomáliákról.
    Így végül is csak emberi eredete van az egésznek, mivel Vecna egy emberi tényező volt Dr. Brenner kísérletében. Csak egy gonosz kisgyerek volt, aki tele- és pszichokinetikus erővel rendelkezik. Nekem ez hatalmas mínusz pont. Az első évadok sokkal izgalmasabbak voltak, amíg nem tudtunk az Elmenyúzóról semmit azon kívül, hogy uralja azt a párhuzamos világot.
  • Shiwo
    #383
    ez volt a gyerekek elgondolása, de a visszaemlékezésben mutatták, hogy Vecna formálta át az Elmenyúzót pókszerűvé valami fekete füstből.. szvsz a Demogorgonok a sereg, az Elmenyúzó a "taktikai atomcsapás", a szuperfegyver, és Vecna aki az egészet irányítja..

    és ez adja meg Mégvadabbdisznó kérdésére a választ:
    "Köcsög elmenyúzó miért nem segített 1-nek? Elvégre a legtöbb sötét kakaó őbenne van. Mégis hagyta, hogy meggyomrozza néhány tinitakony a kis pártfogoltját."
    leginkább tán azért, mert Vecna nem a pártfogoltja, hanem az ura és irányítója.. meglehet nem is rendelkezik saját intelligenciával..
    Vecna, azaz Egyes meg egy egoista pöcs, aki úgy gondolta, hogy simán elbír a tinitaknyokkal..
  • Shiwo
    #382
    nem tudom milyen listát néztél, de bőven akad Vecnánál erősebb lény D&D-ben, közel se a 2. helyezett...

    ha úgy nézzük, mint szörny, mint Lich, akkor helyből ott a Tarrasque, ami kihívás értékileg erősebb, bár nem túl intelligens egy lény...

    persze Setting függő is, mert mondjuk a régi Spelljammer-ben bolygóméretű lények is akadtak, amik könnyedén benyelnek egy Tarrasque-t is..


    nézhetjük onnan is, hogy azért Vecna mégis csak istenné vállt, de az istenek között sem a nehézligában játszik, kisebb istenség (Lesser Deity).. persze isteni szinten már elég elvont kérdés, hogy melyik mennyire erős, de azért egy Loth-hoz képest sehol nincs..

    és még az istenek között is van az Overgod kategória, mint Lord Ao, amihez képest a nagyobb istenségek (Greater Deities) hatalma is elenyésző..

    de hogy mi az a lény, amiről el lehetne nevezni bármit, ami Vecnát irányítja ? igazából bármi lehetne.. eleve ott bukik a "melyik erősebb, az legyen a neve" elgondolás, hogy a Demogorgon, a démonok hercege, szintén kisebb istenség, kábé Vecnával egy szinten van, míg az elmenyúzók (mind flayer) jellemzően rutinosabb kalandozók ellenfelei, szóval bőven gyengébbek, mint Vecna vagy a Demogorgon..

    a sorozatban meg eléggé más az erősorrend...
    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2022.08.02. 13:18:51
  • Ironman2
    #381
  • Ironman2
    #380
    Kalandozhatunk a fejreállt világban,a Far Cry6 legújabb ingyenes kiegészítőjével!
    Epic Games-en most 60 százalékkal olcsóbb a játék!

  • rebekakocsis
    #379
    A kimériai kardja is jó volt.
  • Sequoyah
    #378
    Egy tortenet-vonal volt amit nem tudok hova tenni, es nem igazan jol kezeltek.

    Az elso par reszben erdekes volt, ahogy a Jason gyerek hajtovadaszatot indit Eddie es a tobbiek ellen. De aztan ez gyorsan WTF tortenetszal lett...
    Eleve fura hogy a rendorseg hagyja az amokfutasat. Mint az aldozat pasija, o az egyik elsodleges lehetseges gyanusitott, akit ki is kerdeznek. Aztan elkezd orult modjara viselkedni, elvakult szektas modon kommunikalni, jelen van a masodik gyilkossagnal is, aztan fegyvereket vasarol es nyiltan elkezd emberekre vadaszni. Hogy a p***ba nincs meg bilincsben?

    Es aztan sehova sem fut ki a tortenete, azt hittem hogy ha mar ennyire eroltetik, akkor lesz valami komolyabb szerepe annal hogy kisebb zavart okoz aztan meghal...

    Egy nagyon gyenge, tuleroltetett Billy-potleknak tunik, de hozza kepest Jason nagyon 1 dimenzios...
  • RatBaG #377

  • Ironman2
    #376
    Dungeons and Dragons online még mindig megy a steamen immáron 10 éve.Ha sokan vagytok,próbát megér,talán összefuttok Vecnával is!

    Link

    Ingyenes MMO


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2022.07.09. 21:23:59
  • Bokafix2
    #375
    Ezen a ponton gyakorlatilag mindegy, mivel kollektív tudatról van szó. Ami annak a világnak a része lesz, azonosnak mondható azt Elmenyúzóval. Ezáltal pedig a "rész" is használhatja az "egész" erejét.
  • IMYke2.0.0.0
    #374
    Mindig ilyen szar lesz egy 80s-wannabe zene? Borzaszto idegesito.
  • Seth
    #373
    Szerintem meg pont hogy Vecna használja a MF-t, nem pedig fordítva. Ezért is ölt olyan formát amilyet Vecna akar. Eleven is mondja neki, hogy mindvégig te voltál
    Utoljára szerkesztette: Seth, 2022.07.07. 17:40:16
  • Ironman2
    #372
    Na tessék!

    Visszatérhet Eddie a halálból!
  • Bokafix2
    #371
    Az az érzésed, hogy Vecna-nak is van egy főnöke? Mintha nem mondták volna el egyértelműen a 4-dik évadban, hogy a demogorgonok a sereg, Vecna a tábornok, a főnök pedig az Elmenyúzó. Van egy kis visszatekintés valamelyik epizódban, amikor megmutatják mi történt akkor, amikor Vecna először átkerült a Hellyel lefelébe. Barangolt összevissza az idegen világban, majd végül találkozott az Elmenyúzóval, aki új dolgokat mutatott neki, és őt használta fel az emberi világ leigázására szőtt tervéhez. Vecna csatlakozott a kollektív tudathoz, már az Elmenyúzónak, és annak a világnak a része: bekebelezte a sötétség.
  • Sequoyah
    #370
    Ha rakeresel a legjobb/legerosebb D&D szornyekre, akkor Vecna csak 2. Szoval lehet meg feljebb menni:)

    Viszont volt ra utalas, hogy az "Upside Down"-ra nem ajtot nyitott 11, hanem o hozta letre az egeszet, es ezert mutattott minden egy adott multbeli allapotot. Persze ez nem teny, csak utaltak ra...
  • Ironman2
    #368
    Spoiler nem müködik,ezért ne olvassa tovább aki nem nézte az új évadot.

    Hawkinset felnégyelte az átjáró.Will-nek bizsergett a nyaka,valaki várja nagyon.Az az érzésem hogy Vecna-nak is van egy főnöke,nem az ő elméje irányított mindent.Tuti az lesz amire korábban már gyanakodtam,hogy tizenegyes a fő szörnyeteg,bármilyen cuki is.
  • Sequoyah
    #367
    Nekem tetszett, de folosleges volt ilyen hosszura csinalni. Nem az anyag volt sok a reszhez, hanem inkabb csak elnyujtottak 2 orara.
    Vecna magyarazkodasan majdnem elaludtam... Minel tobbet beszel, annal unalmasabb es egyre kevesbe ijeszto.

    A deneveres visszafutos, meg az orosz bortonos resz meg biztos megmagyarazhato hogy hogyan segitett, de a kepernyorol egyaltalan nem nyilvanvalo. Foleg a bortonos resz tunt ugy mintha egy kulon fuggetlen sztori lenne, es akkor miert keveredik a fo sztorival...

    Na mindegy, ezek furak voltak, de amugy jo volt.
  • Ironman2
    #366
    Azért a filmekre utaló jelenetek odavágtak megint ebben az évadban is.Kettőt nagyon felismerni,a Bárányok Hallgatnak börtönjelenete (dicsak egy Freedy Krueger a cellában!),és a Poltergeist mennyból lelógó kötele,itt lepedő volt.
  • Ironman2
    #365
    Lehetett volna jobb is az utolsó 9. epizód.Hosszú,untatott,a tótágas világon kivül,semmi izgalom.Értem én hogy a Duffer fivérek nem akarták kiadni a befejezést a kezük közül,hiszen az ő ötletük az egész,de egy normálisabb.pergősebb filmet összevághattak volna másfél óra alatt is.
  • Synchronous
    #364
    #363

    Will-t közvetlenül a mindflayer szállta meg. Kiűzték ugyan belőle, de olyan sokáig volt a befolyása alatt, hogy biztosan maradandó változásokat okozott Will tudatában, egyszóval tuti maradt benne valami nyoma. Különben nem érezné. Ez a pszichés kapocs pedig valószínűleg addig fog tartani, míg a lény meghal. Vagy Will. Mindenesetre az 5-dik évadból kiderül.
  • tigeroo
    #363
    Tuti lesz még szerepe. Az is kérdés, hogy Willnek mi köze van Vecnához? Ő is rajzolt, mint gyerekként Vecna, plusz érzi a lény jelenlétét ugye, pl. most az utolsó jelenetekben megint a nyakán libabőrös lett stb.
  • Bokafix2
    #362
    Egy volt, a 8-as. Ki tudja mi van vele, majd lehet lesz belőle spin off sorozat. Amúgy meg vele sokra nem mentek volna, mert csak az illúziókeltéshez értett, azaz valami telepata volt, de Vecnával szemben nem ment volna semmire, ugyanis ő sokkal erősebb telepata +telekinetikus. Annyit ért volna 8-as jelenléte, mint szarnak a pofon. Esetleg talán az Eddie-t üldöző iskolai csapatot elijeszthette volna, de ennyi.
  • akyyy
    #361
    volt tán a második évadban, amikor Tizi elszökött a másik városba ahol szintén voltak képességiek, azokkal mi van? :D
  • RatBaG #360
  • mégvadabbdisznó
    #359
    Spoiler


    Köcsög elmenyúzó miért nem segített 1-nek? Elvégre a legtöbb sötét kakaó őbenne van. Mégis hagyta, hogy meggyomrozza néhány tinitakony a kis pártfogoltját.
  • tigeroo
    #358
    A helikopter látszódott a végén a lény lábainál.
    Amúgy talán Eddie nem volt felesleges áldozat, hiszen ők elterelték a figyelmet hogy ne Steve csapatát támadják a denevérek. Szóval nem tudom.

    Kíváncsi leszek az új évadra, remélem jön 2023-ban.
  • IXEMGabeo
    #357
    Egyébiránt az is fura h a végén sehol nem került elő a hadsereg bár éppen lehet "más problemaval" voltak elfoglalva
  • tigeroo
    #356
    SPOILER

    én a "Papa" részben röhögtem hogy Brennert mennyi percig mutogatták amíg fetreng a sivatagban és haldoklik. Kit érdekel? Megdöglött és kész.

  • IXEMGabeo
    #355
    +1 vegyes igen

    Nekem a 3.evadbeli összecsapások jobban tetszettek.. Ebből az évadból ami igazán bejott az 5-7.epizodok mikor kiderultek a dolgok
  • IXEMGabeo
    #354
    Hat jó kis befejezés volt, bár a 3.evad vége a plazas komolyabb sztem... Köztudott volt hogy lesz 5.evad gondolom már elkezdtek forgatni
  • pcgejza
    #353
    Vegyes érzéseim vannak


    <spoiler>


    Van jó néhány probléma az utolsó résszel, kezdeném.
    1. A terv. Mi volt ez a terv, hogy elterelik egy olyan lény figyelmét aki nem csak a jelenlegi gondolatait de még a múltbeli emlékeit is látja? Ha nincs 11 akkor kivétel nélkül mindenkit megöl aki az upside-downba van. Nem jutott eszébe pl Dustinnak ez, hogy egy lény aki az elmédet tudja irányítani, az bele lát a gondolataidba!?

    2. Értelmetlen halál. Eddie jelenete, azon kívül, hogy a 2.5 órás fölöslegesen hosszú rész idejét rabolta, semmi értelme nem volt. Miért nem ment vissza a normál világba? Kizártnak tartom, hogy a Denevérek át tudtak volna oda menni, de ha mégis átmennek, mi történik? Szinte semmi, elmenekültek volna. Kár, fölösleges, értelmetlen halála egy igazán szerethető karakternek.

    3. Fölösleges áldozat. Kérem szépen, MAX miért is került ebbe a helyzetbe ahol most van? Tizinek nem jutott eszébe, hogy szóljon már rájuk rádión, hogy haló gyerekek, várjatok már két napot és együtt kinyirjuk a gonoszt... Korábban simán tudott üzenni nekik, még sóval teli kád sem kellett.

    4. Utolsó összeborulás. Már éjfélen túl voltunk mire ez a fölöslegesen hosszú rész vegetert. Kérdezem én, hogy mi a franc értelme volt annak, hogy ennyire elhúzták az utolsó csókolózos ölelkezős jeleneteket? Mintha happy end lenne pedig épp az ellenkezője történt valójában.

    Lehetett volna másképpen drámai is ez a rész. Ezektől függetlenül tetszett, főleg az Eddie gitáros jelenete.
    </spoiler>
  • tigeroo
    #352
    Jó volt

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bár a "Papa" résszel a f*szom ki volt, kit érdekel Brenner, mutatják percekig ahogy fetreng és haldoklik.
  • RatBaG #351
  • RatBaG #350
    a hot onesban mondta millie, hogy a vecnás színészt hajnal kettőkor(?) kezdték maszkírozni, hogy reggelre kész legyen, és indulhasson a forgatás a többiekkel.
  • tigeroo
    #349
    hú bazmeg, ez lehetett vagy 2-3 óra a timelapset elnézve?!

    amúgy ezen pont gondolkodtam, hogy igazából nem volt sok jelenet vele. össz-vissz hány perc jelenete volt? 5-6? lehet nem kellett sokszor beöltöznie és felvették az összes anyagot vele 1 nap alatt. ha találtok erről infot akkor ne tartsátok vissza, érdekel.
  • IXEMGabeo
    #348
    Vecna megalkotása. Jó sokáig dolgozhattak a sminkesek
  • Ironman2
    #347
  • Ironman2
    #346
  • tigeroo
    #345
    Július 1-én jön a következő csomag.
  • Synchronous
    #344
    Régen mennyit nyomták ezt, te jó ég. Ha nem adták le egy nap 100-szor, egyszer sem.