43
  • ugh
    #43
    Aha te vagy a masik mindentudo.
    Tc-t tenyleg nem vettem mert, hogy mi a fasznak.
    Jatekot igen.
    Csak a bokkeno, hogy jatekbol soha nem adnak egy 20-30 milliot.
    A winfosnal meg ez nem is nagy szam.
    Ugyhogy fuss neki megegyszer.
  • ugh
    #42
    Hozzad kepest tenyleg nem agysebesz hanem szuperhuman, polihisztor, felisten.
    Meg a 10. szomszedod is hulye...
    Attol, hogy smilei-kat raksz a mondandod moge meg tudhato, hogy felbasztad az agyad te nyomorult.
  • tomboy013
    #41
    Ha jobb akkor nyugodtan legyél kretén :D Te sem vagy egy agysebész azt látom :D
  • A1274815
    #40
    Na te se vettél még frissen kijött játékot vagy akár csak egy Total Commander-t. Annyiba kerülnek, mint egy fél Windows mégis sokkal butábbak egy OS-hez képest.
    Utoljára szerkesztette: A1274815, 2016.08.06. 11:28:41
  • ugh
    #39
    Meg mindig jobb mint ha teljesen agyhalott lennek mint te...
  • cadgers85
    #38
    Az Android rendszer is ingyen van, megis haborogna mindenki, ha tele lenne csapkodva reklamokkal. Nekem mondjuk fel sem tunt a start menus reklam, mert mindig celiranyosan hasznaltam, sosem alltam le nezegetni, hogy milyen csempek vannak. Ennel vannak sokkal rosszabb dolgai is!
  • tomboy013
    #37
    Te is kretén vagy :D
  • ugh
    #36
    Ja ingyen volt.
    Az ne zavarjon, hogy egy windows ara kb a 4*-ese annak amit normal vastagsagu arcborrel kerni lehetne erte.
    Dongetik a melluket hogy majd egymilliard gepen fut winfos (szamolhatunk azzal, hogy legalabb 40% megvette).
    Es aruljak 40-80 rugoert.
    Ingyen volt mi bazmeg?
  • ugh
    #35
    Ugy legyen!
  • tomboy013
    #34
    Elolvastam te szerencsétlen. És semmi alkalmazás ajánlás meg reklám nincs a start menüben. Szóval mutasd hol az a sok reklám amiről dumált a másik okos.
  • A1274815
    #33
    https://tech.slashdot.org/story/16/07/31/2146234/all-windows-10-kernel-mode-drivers-must-be-digitally-signed-by-microsoft

    Megkérdezhetem, hogy miféle nyomtatók igényelnek kernel módú drivereket. Én írtam nyomtató drivereket, de kernel módú driver komponenseket még egyszer sem kellett írnom hozzá.
  • gforce9
    #32
    MS hívőkkel nem tudok vitázni. Ha neked ezzel a politikával nincs bajod, akkor bólogass nyugodtan. MS marketingesnek vagy nagyon sötétnek kell lenni az embernek ahhoz, hogy ezt önként és dalolva elfogadja, sőt még mellette is érveljen.
  • kvp
    #31
    Valoszinuleg a gyerekvedelmi funkcion keresztul barmilyen ilyen reklam letilthato lesz, egyebkent egy rakas felduhodott amerikai konzervativ szulo fog kapasbol csoportos perre menni. (konyvtarak es iskolak eseten meg jobb lenne mert akkor kormanyzati tamogatassal mennenek nekik, de az usa-ban jellemzoen csak mac van az oktatasi intezmenyekben)
  • Skylake
    #30
    Komolyan mondom, lassan ott tartunk, hogy tekintve mi minden van bedrótozva a 10-es dnsapi.dll-jébe és más helyekre, külön fizikai tűzfalat kell arra beállítani és konfigurálni, hogy ez a rühes 10-es ne telefonáljon haza, ne dobálja fel a sz*rjait, ne akarja a cloud-os fogyasztóboldogító baromságait feltenni az Irodista Mancikáknak, akiknek alapból eleve csak azt engedjük, hogy használják az Excel-t, az Adobe Reader-t, meg az intranetet!
  • Skylake
    #29
    Na bogárkáim, nem ez a lényeges hír ezzel a rühes Anniv. Update-el kapcsoltban!

    Hanem ez:

    „A Microsoft kötelezővé teszi az általuk aláírt meghajtók használatát” - http://itcafe.hu/hir/a_microsoft_kotelezove_teszi_az_altaluk_alairt_meg.html

    Minden héten csütörtökön van nálunk meeting az informatikán (ne ilyen dögunalmas agymasszírozást képzelj el), szerintetek 2 óra alatt hány darab anyázás fog rajta elhangzani ennek kapcsán?!

    Főnököm, aki amúgy MVP, és eddig keményvonalas MS evangelistaként nyomta, már ő is mondta reggel: persze hogyne, mi a f*szt képzelnek ezek: majd lecseréljük 30 db 2010 és 2013 között gyártott, újonnan darabonként 4 és fél misibe kerülő munkacsoport nyomtatónkat, „mert ez a kopasz indiai csimpánz kitalálta!” sic. – ezt így mondta szó szerint főnököm!

    És ez csak a budapesti telephely, ami kicsinek nevezhető! Plusz ott vannak a speckó nyomdai poszternyomtatók, amelyekből kettő volt 10 misi újonnan 2014-ben, és gyártói crosssigned driver van hozzá – jelenleg 7-re vannak felkötve! Főnököm azt már mondta reggel, a fenti anyázás mellett (jó volt a szájából hallani, lásd. fent :-) ) hogy most jött el az a pillanat, amikor a pénzügyön átnyomja, hogy veszünk 8.1 licenceket, „amennyit csak bírunk”, ezt a frutti beszerző melót majd kinyomom a gyakornok gyerkőcökre.

    A reg beállítás eddig működött, azonban a Consumer Experiance funkciók letiltása akkor a legjobb, ha az oprendszer tűzfalán ezeket nem engedjük ki! Persze simán elképzelhető, hogy a következő update-ben ezeket is kiveszik – nem baj, vágják csak maguk alatt a fát! A Microsoft nem Apple: ott az userek megszokták és imádják, hogy úgy kell tenniük, ahogy Cupertino-ban aktuálisan kitalálták, azonban nagy különbség, hogy az Apple-t szeretik és trendinek tartják ezzel együtt, Microsoft-ot pedig kényszernek, és elviselik, mert ez terjedt el, és mindenki (a desktop világban) ezt használja. Megértem én, hogy az MS abszolút walled garden ökoszisztémát akar kiépíteni, csak ehhez az userbase-nek is lesz néhány szava – akik vélhetőleg lábbal fognak szavazni, ha sokáig nyomják ezt az erőből!
  • Caro
    #28
    Én csak abból tudok tájékozódni, amit olvasok, ott azt írták a registry sem működik. Nem használok 10-est, nem is tervezek.
    Nekem az XP volt az utolsó windows.
  • VolJin
    #27
    Talán elolvashatnád a cikket, ami alatt pofázol!
  • Tinman #26
    Sent from my Debian ugye? :-D
  • tomboy013
    #25
    Nem tudom milyen reklámokról beszélsz. Rajta van a gépemen de reklámmal nem találkoztam még, csak adblock kiegészítővel az Edge-hez, ami kilövi a reklámokat ;)
  • Tinman #24
    "Tehát mostantól senki nem fog vásárolni oprendszert."

    Nem bizony, hiszen ők majd kitalált mondatokat fognak helyette más szájába adni... lolmá'.

    "Mert mindenki az ingyenes frissítéssel jutott hozzá, senki nem fog vásárolni ezentúl se oemet se mást."

    De. És kikapcsolja. Pontosan annyi idő alatt, míg ezt a hsz-t beírtad.

    "Még mindig nem tudom milyen ingyenességről beszélsz, hogy pár napja nem ingyenes és ezzel !párhuzamosan! tették a reklámot elvileg kikapcsolhatatlanná."

    Jól tették. A saját terméküket szórták szét milliószámra ingyen. Evidens, hogy a saját termékükben aztán felhívják a figyelmet a saját további termékeikre, vagy azokra, melyek a saját store-jukban szerepelnek.

    "Ingyenessége ellenére nincs benne reklám, kikapcsolhatatlan meg főleg nincs. Ennél rosszabb példát ritkán tud hozni valaki."

    Kikapcsolható továbbra is, az, hogy neked meghaladja a képességeid, az senki hibája. A Linux kb. az egyetlen alternatíva PC-n, vagy az OSX, aki rettentő perverz, ezért javaslom erősen, hogy akinek nem tetszik a MS politikája átfáradhat a Win alól máshová, senkinek nem fog egyetlen percig sem hiányozni.
  • Tinman #23
    Kikapcsolható... látom egy képben levő, már ide is betette. Nem helyeslem, mert aki abban a hitben élt egyetlen percig is, hogy az a probléma nem megoldható 2 perc alatt, az szenvedjen csak vele hetekig :-D
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2016.08.03. 21:30:53
  • NEOreg3
    #22
    én még nem kaptam meg a frissítést, de a csempére jobbklikk-levétel start menüről dolog nem fog működni, vagy mi van?
  • grebber
    #21
    Eredeti win 10-em van. Valaki árulja már el milyen reklámokról van szó...!?
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2016.08.03. 19:10:26
  • gforce9
    #20
    Ja tehát lefrissítetted a kifizetett oprendszeredet egy olyanra, amiben reklámok vannak, ingyen és ennek még örülsz is, hogy ingyen volt? Tudod a pofátlanság teteje lett volna, ha még ez fizetős is lett volna.

    Ha neked ez oké..... A legtöbb ember a kifizetett cuccát nem arra akarja használni, hogy valaki más reklámokat dobálgasson.....
  • tomboy013
    #19
    Aki W7-es vagy 8/8.1-et tabletet vagy laptopot vett annak bizony ingyen volt a 10. A 7-et,8-at,8.1-et fizetted ki, de a 10-et bizony nem. Legalábbis én egy 2 éves tableten ingyen használom a W10-et úgy hogy nyilván nem azzal kaptam és nem is warezoltam ;)
  • Skylake
    #18
    Így van, az MS tűzzel-vassal nyomni kívánja az UWP-t, illetve mindazt, amit Microsoft Consumer Experience-nek nevez, kvázi tracking és reklámkihelyezés benyomva az oprendszerbe (ami amúgy fizetős, csak szólok, ez nem ilyen google-féle mindent ingyen kapsz és minden aktivitásodat követjük modell, ott okés), és amely legfőbb támogató és megvalósító komponensei az Edge meg a SearchUI, avagy Cortana. (Hehe, próbáld meg utóbbit lekapcsolni taszkmenedzserből  .)

    Én mostanában azt a melót kaptam a főnökömtől – uborkaszezon van, na – hogy gyűjtsek össze minden olyan technológiát, amivel a 10 céges környezetbe abszolúte nem való, és enyhén vagy roppantul irritáló funkcióit egyszer és mindenkorra, telepítéskor, vagy az után, központilag, full unattended módon, egyetlen kattintással ki tudjuk takarítani a halál redvás-pudvás f*szára. Ebben benne van a diagtrack-tól kezdve minden, amit Satyka belenyomatott a rendszerbe a rolling release működés, és cloud first elv megvalósításáig.

    Azt azért említhetné a cikk, hogy az évfordulós frissítés innentől alapból 2GB RAM-ot kér, csak hogy a hardverek terén általánosan elég gyengus magyar warezöcsik, is jól informáltak legyenek. Ez sokkal fontosabb, mint az a pár f*ngszagú himi-humi, amit nagy arccal, kinyomtak most.

    (Frissítésnek elég gyenge eresztés ez, egy linux disztróváltáskor ehhez képest sokkal több minden szokott frissülni Ubuntu-éknál, vagy Mint-éknél.)

    Visszatérve a cikk témájához, igen, szórakoztató, hogy most már nem lehet group policy-ből kiütni ezt a nyüves Consumer Experience-t, de azért a registry még megvan! Szóval, ha nem akarod bámulni a Candy Crush Soda Saga-t, meg a többi baromságot, akkor íme:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft
    \Windows\CloudContent

    Ide készítesz egy 32-bites DWORD-ot: DisableWindowsConsumerFeatures
    Értéket adsz neki: 1

    Újraindítasz, örülsz.

    És ha nagyon hatásosan, de később esetleg visszaállítható módon ki akarod tekerni az új „felhasználói élmény” nyakát, akkor látogass el ide. Rendszeresen frissül:

    https://www.hwinfo.com/misc/RemoveW10Bloat.htm

    Képzelt MS dolgozó, elég részegen, felszabadulva a céges PR policy gátlásai alól: - „Meg hát vegyen mindenki Enterprise-t! Aki olcsóbbat vesz, az kussoljon, nézze a reklámokat, meg örüljön, hogy egyáltalán használhatja az oprendszert! Mégis, mit képzelnek, a Pro és alatti userek? Kik ők, hogy ugassanak a start menü meg a reflektorfény reklámaiért, az általunk akkor amikor akarjuk ütemezésben kinyomott frissítésekért?! Licencük van: ez azt jelenti, hogy használhatják a programot úgy, ahogy mi azt lehetővé tesszük, és addig, amíg nekünk tetszik? Nem tetszik a rendszer?! Hát, ilyen a zárt forráskód, és ilyen a Microsoft! Nem te fogod meghatározni, mi az ami jó neked! Mi a f*szt képzelsz, ki vagy te: csak egy f*sszopó licencvásárló csupán!”

    Na, ezért kell jól megb*szni az MS-t. Mobilfronton már szerencsére kaptak akkora taslát, amekkorát megérdemeltek – a piactól. Remélem az általuk birtokolt desktop hegemónia is 5-8 éven belül véget ér!
  • grebber
    #17
    Putri ez a frissités nem sokakat érint sajnos :(
  • asgh
    #16
    Így lehet windows enterprise verzióra frissíteni minden újra installálás és adatvesztés nélkül (nem warez):
    http://www.howtogeek.com/250503/how-to-upgrade-to-windows-10-enterprise-without-reinstalling-windows/

    Ami az ingyenességet illeti: az oem verzió ára benne van a hardver árában, tehát nem ingyenes. Az osx is benne van a mac-ek árában, mégsem rakják tele reklámokkal arra hivatkozva, hogy ingyenes, mert hogy nem is az.
    Legjobb esetben is csak a már megvásárolt régebbi verziók limitált ideig történő ingyenes upgrade-jéről beszélhetünk és nem ingyenes szoftverről.

    A módszer egyébként nem azért felháborító, mert egy fizetős szoftverbe reklámokat raknak, hanem hogy felajánlanak két verziót: home (olcsó, reklámokkal), pro (drága, reklámok nélkül), majd egy patch-el eltörlik azt a funkciót, amiért nagyon sokan a pro verziót választották.
  • aru
    #15
    Elég vicces, hogy egy megvásárolt rendszerre milyen sokan mondják, hogy "ingyé vót"! A ló****t! A laptop árába benne van az op. rendszer, és azok is megvették a 7/8/8.1-et akik utána frissítettek.

    Az ingyé az a warez!
  • CRMessen
    #14
    Hagyjuk a céges környezetet. Ott Enterprise van. Reklám nincs.
    Legalábbis a nagy cégeknél. Gizike kicsi butikjában lehet ócó W10, de egy olyan cégnél, ahol már saját update server van, ott enterprise van.
  • Macropus Rufus
    #13
    " A gépek brutál nagy többségére frissítéssel került fel ingyen, a másik részére meg a géppel együtt járt "
    a gépek árában ott a win ára is. Legalább is a win7 esetében ott volt. De az tény, hogy ha ingyen lesz a rendszer és benne lesz a reklám akkor ez még inkább a win7 felé fogja a mérleg nyelvét kimozdítani.

    Céges környezet: hát nem szívesen lennék olyan cégnél sysop ahol gányolni kell a rendszert. Mert ez az. Ez olyan mint a Dacia volt anno: ahhoz, hogy viszonylag jól egyen még nem ártott megvétel után szerelni rajta ezt-azt. Egy komoly cégnél eleve nem is használsz telepítő készletet hanem erre belőtt szervereid vannak. Ott meg nem a szabvány telepítő figyel, hanem a cégedre optimalizált. Ezt meg már nem te fogod megoldani, hanem az MS. Pedig nálunk 240 sysop dolgozik. Igaz 18ezer gépről is van szó.
    Aztán lehet, hogy egy kisebb cégnél másképpen megy, ezt nem tudom. De én akkor sem szívesen gányolnék bele egy céges környezetbe. Meg hát mondjuk a win10-et távol tartanám a rendszeremtől. Amíg nem feltétlen muszáj addig nem kell váltani.
  • Macropus Rufus
    #12
    a kérdés az, hogy ha megveszem akkor is ottan lesznek e a reklámok. Mert nem hinném, hogy külön lesz frissítés az ingyé' frissített és a pénzért megvett op.rendszerre. Aki pénzért veszi az joggal várja el, hogy reklám mentes övezet legyen a rendszere. Hiszen fizetett érte, nem is keveset. Többiek meg tényleg: minek sírnak? Ingyé' volt, pofa lapos.
  • M2 #11
    Microsoft!
  • Caro
    #10
    Ez a link a hup-ról van eredetileg, de itt azt írják, hogy registry-vel sem kapcsolható ki.
    http://www.ghacks.net/2016/07/28/microsoft-removes-policies-windows-10-pro/

    Kicsit vicces az upgrade Enterprise-ra, mivel azt végfelhasználó nem is veheti meg :)
    Szóval a baj szerintem most nem a win 7/8 upgraderekkel van, hanem azzal, hogy aki fizetne érte, annak is az arcába fogják tolni a reklámokat.
  • gforce9
    #9
    Tehát mostantól senki nem fog vásárolni oprendszert. Mert mindenki az ingyenes frissítéssel jutott hozzá, senki nem fog vásárolni ezentúl se oemet se mást.

    "1 éved volt rá, írtam"

    Igen írtad, csak azt nem tudom minek írtad. Engem nem érint, de az elkövetkező gép és operációs rendszert vásárlókat igen. Kápís?

    Még mindig nem tudom milyen ingyenességről beszélsz, hogy pár napja nem ingyenes és ezzel !párhuzamosan! tették a reklámot elvileg kikapcsolhatatlanná.

    "Lehet telepíteni a Linuxot, hajrá! ;-) "
    Ingyenessége ellenére nincs benne reklám, kikapcsolhatatlan meg főleg nincs. Ennél rosszabb példát ritkán tud hozni valaki.
  • Tinman #8
    Dehogy fizetős. A gépek brutál nagy többségére frissítéssel került fel ingyen, a másik részére meg a géppel együtt járt (notik, tabletek). Ez a frissítés sem kerül pénzbe. És persze ez sem tetszik... a szarrágás magasiskolája.

    1 éved volt rá, írtam, hogy több 100 millióan frissítettek ingyen. Ingyen. Aki ezek után ágál, hogy az INGYEN kapott terméke egy kis zárt részen reklámokat ajánl az nem kicsit pofátlan... főleg, hogy az MS egy szóval nem tiltja, hogy ezeket a reklámokat bármilyen módon kikapcsold. Ők maguk nem adnak rá lehetőséget, de te kikapcsolhatod, ha megtalálod a módját, már pedig, ha nem vagy sötét (csak, hogy a csodálatos szavaiddal éljek), megtalálod.

    Lehet telepíteni a Linuxot, hajrá! ;-)
  • gforce9
    #7
    "registry buherával" Ingyenes szoftvernél még ez elfogadható.
  • gforce9
    #6
    Oké, ha neked fincsi, hogy fizetős rendszer esetén reklámot nézz.... oké. :) Ez sötétségre vall csak. Milyen ingyenességről beszélsz? Az elmúlt.
  • Tinman #5
    99%-ban kizárólag céges környezettel foglalkozunk és ha a "vagy" szócskát észlelted volna, talán értenéd, hogy registry buherával is kikapcsolható !vagy! 3rd party appal, ergo senki nem javasolta, hogy a céges gépen egy buheráló program fent legyen, nem mintha a művelet elvégzése után azt ne lehetne fájdalommentesen 1 perc alatt eltávolítani.
  • Tinman #4
    1 éven keresztül több 100 millió ember upgradelt rá teljesen free. Most meg nem tetszik, hogy reklámot ajánl egy zárt részen? Viccelsz-e? Még mi kéne ingyen? Amúgy továbbra is ott a Linux reklámmentesen és ingyen. Tessék azt használni.

    Ahogy pedig már írtam, kikapcsolható, csak nyilván bonyolultabb annál, hogy on/off.