349
Cattle and Crops mezőgazdasági szimulátor
  • FrezeR
    #69
  • endy papp
    #68
    Te is "hülyeségeket" beszélsz akár csak én lentebbi szösszeneteimben....Üjjéleegyes
    De nehogy besértődj,remélem értetted az iróniát....
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2016.11.07. 12:31:54
  • Caliph
    #67
    olvasgatva a honlapjukat egy modder teamből alakultak,ők csináltak egy rakás modot a fshez pl a courseplay,övék a modhoster oldal.
    Mondjuk ez még mind semmi,majd ha a játékot látom készen a saját szememmel,akkor kiderül h jó e vagy sem. Elővásárlás nálam kizárva.
  • Gerileveri
    #66
    Félreértés ne essék én örülnék legjobban ha lenne ebből bármi értelmes játék.
    Szükség lenne jó konkurenciára a Farming mellett, anno az UIG Agrár szimje legalább valami értelmes alternatívát kínált, minden hibája ellenére igyekezett valami pluszt adni.
    A Giants nem kockáztatt, de miért is tenné? Van egy jól működő franchise-uk, ha valaki qrvanagy innovációt akar töltsön le valami extrém modot a sok ezerből. (biztos talál olyat amiben bunjijumpingolni lehet kertészgatyában a templomtoronyból vagy mittomén).

    A Cattle and Crops egy vicc tényleg. Akkor lettem biztos ebben amikor fellőtték a Kickstarterre.
    Most őszintén, volt már olyan játék ami crowdfundingban legalább halványan hozta azt amit igérgettek? (ha egyáltalán elkészült) A CF modern MML vagy piramis játék, valóban jól jár vele pár ember, pontosan az aki kitalálja.
    Legjobb példa az első (125e € "milestone"). Itt 8 db + lokalizációról van szó. Mivel történetesen ezzel foglalkozom, tudom milyen költséggel jár ez... Higgyétek el, lehúzás.

    Mivel érdekel a téma és járok szakmai kiállításokra, mindenhol kerestem a CnC-t. E3 semmi. Még a Gamescomon sem találtam hírét ahol az utolsó kis cég is szinte kötelezően ott van. Rákérdeztem pár szimes cégnél, mit tudnak a csapatról (Focus, Giants, UIG, VIS, SCS)
    Fogalmuk sincs kik ezek!!!! Azért ez nem akkora iparág, itt mindenki ismeri a másikat.
    Kapcsolatban vagyok magyar cégekkel akik lefedik a nem túl nagy magyar szim piacot. Rákérdeztem, páran szerették volna kiadni kis hazánkban a játékot és tárgyaltak volna a jogokról. A fejlesztő ELÉRHETETLEN. Mintha nem is létezne.
  • Carmang
    #65
    Olyat lehetne, hogy befejezitek az offolást? Mondjuk mind a ketten?
  • endy papp
    #64
    Aki erőlködik az te vagy, de látom már az a kevés is elfogyott,no de erre számítom.....
  • joceruza
    #63
    Ezt kell csinányije?
  • allock #62
    Ne erőlködj, én nem keresem az igazam.

    Az érvek ott vannak az első hozzászólástól.
  • endy papp
    #61
    Ennyi az összes érv amit eddig fel tudtál sorakoztatni,a C@C mellet,na ez ám a teljesítmény...
    Ami árad az csak a te frusztráltságod amit kipréselsz a klaviatúrád mögül.
    Semmi komoly érvet nem tudtál felsorakoztatni ,csak személyeskedsz,ja "kipukkadt a lufi".
    A játékról kellene beszélned,már mint a c&c-ről,de csak annyit sikerült össze lapátolnod a billentyűzeted segítségével, hogy jobban néz ki mint az fs....
    Ha te szerinted is semmiség ez a játék ,akkor mi a reteknek foglalkozol vele és velem,a játékkal kellene....arról kellene ódákat zengeni,nem velem foglalkozni.
  • allock #60
    Sehol nem tettem rá kijelentést, hogy a kedvencem lenne. Örülök, hogy jobban tudod mit miért teszek (vagy tennék?). Túl sok marhaság és tévhit árad a billentyűzeted mögül a topikba. Menj vissza a többi millióhoz, és játszál szépen velük, ne ezzel a semmiséggel foglalkozz. Spintires

    Mellesleg mint mondtad, még semmit nem láttál a játékból, nem próbálhattad ki, de eleve lehúzóan állsz az egészhez.
  • endy papp
    #59
    Csak meg ne ártson az a sok várakozás.....
    Jaj szegény gyermek azért nem szólsz hozzá,mert én elvakult vagyok szerinted......
    Nem, nem, azért mert nincs mit hozzá szólnod ahhoz amiről még beszélni is korai.
    De csak védd elvakultan a kedvenc játékod....
    Neked már most a kedvenc játékod az ami majd egy év múlva kerül piacra,mind ezt pár vidiből leszűrted...akkor ki is a gyerek.....
    A gyerekeknek beígérik hogy mit hoz a Jézuska és csak várják ,utána meg megy a sírás.
    Náladnál nagyobb szemellenző nincs fenn azt véded ami egyenlőre sehol nincs azt meg ekézed sárba döngölöd ami egyenlőre nem talál "legyőzőre".
    A marketing gépezet engem, veled-tek ellentétben nem ragadott el mert én amiért pénzt adtam azt kaptam,használom ,nekem és még több milliónak jó.
    Mi fest jobban ,akkor kérek egy linket ,hol vehetem meg,kipróbálom a kedvenc játékod és emelem kapalom ez igen mindent visz.
    Mellesleg azt hiszed és még páran akik menten elsírják magukat ha negatívan vélekednek valamiről,hogy én ellen drukker vagyok,na látod ebben is tévedtél ...
    Hidd el én is drukkolok annyira ennek a játéknak mint te és mások akik még előre fizettek is érte,de veled ellentétben nem hiszek a Jézuskában.
    Majd ha leteszi az asztalra azt amit beígért én leszek az első ebbe a fórumban aki mindenkinél jobba fényezni fogja a C&C
    Remélem majd ilyeneket fog produkálni,vagyis ennek többszörösét kell ,ha már annyira hiper szuper szim lesz....
    fs
  • allock #58
    Mert várom a fejleményeket ellenben veled, aki úgy tűnik azért van itt, hogy később veregesse a mellét, hogy "naugye én megmondtam, csak is az FS létezik". Hjah, favágós borító..
    Te nagyon gyerek vagy ha hozzászólások számából szűröd le, hogy kit melyik téma mennyire érdekel, read only módban vagyok az ilyen elvakultak miatt mint te, aki nem képes elismerni, ha valami jobban fest az aktuális kedvenc játékánál. Tőlem kötheted a karót az ebhez.
    Toltam mindegyik részével aktívan.

    Szemellenző fent van, marketing gépezett magával ragadott, sebaj.
    Utoljára szerkesztette: allock, 2016.11.06. 15:52:09
  • endy papp
    #57
    A tényeket írtam le és a véleményem.
    Te miért vagy itt??
    allock
    #27
    Ezen az 1 hsz-on kívül,ha ezt lehet annak nevezni,semmi értelmeset nem mondtál azzal együtt,amit most leírtál.
    Ebből is látszik akkor hogy téged mennyire érdekel.
    De ha már kárörvendésről beszélsz,akkor ennek olyan "szaga" van mint ha lenne is miért???
    Ahogy az fs topikot is telehányták elég sokan hogy mennyire gagyi,mégis titkon tuti azzal tolják.
    Ezzel max jövő ilyenkor addig meg aki befizet rá nézegetheti a vidiket....
    Jó márciusba már beleülhettek egy trakiba és a tehenek alól kivihetitek a ganét....
    Milyen játékról beszélsz????
    Mi érdekeljen? az a pár vidi amit az elmúlt 4 év fejlesztése hozott
    Hol van a játék? béta, gamma állapotban, pár vidi és beájultok,mert szerintetek jobban néz ki mint az fs ja a 13-nál biztos ,mivel azt már elég rég dobták piacra,talán a 15-nél picit ,de ennyi.
    Ha csak jobban fog kinézni,mert látom itt leragadtál.....akkor az édes kevés lesz,a várva várt trónfosztáshoz.....
    Nekem se tetszik az a csaj ami neked ettől még mindegyik,lehet "bombázó"
    A csőrét majd azoknak fogja baszni akik,csak a szavaid idéztem,befizettek rá és nem azt kapták amit vártak.
    Én max nem veszem meg ,miután megjelent,ha olyan lesz....

    "Úgy rémlik, az FS 2013 óta csak az állattartást hozta be mint fő újdonságot, sok minden más plusz funkciót a modderek hamarabb lehetővé tettek mint a Giants, ezért csalódás 2évente a játék kiadásuk."
    Ezt már rajtad kívül rengetegen leírták ,még sem változott semmi ,az FS széria továbbra is népszerű és a 17-el még népszerűbb lett.
    Te egyáltalán valaha toltad az fs 2015-el ,de nem is kellet volna mert a borítón is látszik mivel újult meg.
    Innentől a szavad nem sokat ér az össze hasonlításban...
    A moddereket meg hagyjuk,szerinted a c&c nélkülük meddig lesz életképes?
    Érdekes még sem modderek adják ki 2 évente az fs szériát és még csak nem is reklamálnak, hanem ontják magukból a modokat évről évre.
  • allock #56
    Kárörvendeni vagy itt, esetleg érdekel maga a játék? Esetleg már most jobban néz ki, mint bármelyik előző FS és bssza a csőröd.

    Úgy rémlik, az FS 2013 óta csak az állattartást hozta be mint fő újdonságot, sok minden más plusz funkciót a modderek hamarabb lehetővé tettek mint a Giants, ezért csalódás 2évente a játék kiadásuk.
  • McEachran3
    #55
    Természetesen vannak, olyan termékek, játékok stb. ami hiába kapja meg a pénzt, a végén nem lesz olyan mint amit ígértek. De ez nem csak a crowfunding-nál van így. Hány meg hány fejlesztői csapat rak le évek óta szarabbnál szarabb címeket, és vasal be érte rengeteg pénzt, pl. CoD.

    Egyébként a Oculusnál Zuckerberg előtt már volt DK1 és DK2-es verzió is a Rift-ből, szóval a Facebook pénze nélkül is elkészült volna, csak egy-két hónappal később.
  • endy papp
    #54
    Engem mindenről meg lehet győzni....sőt.
    Pár hónapja úgy volt a "NAGY" ígérgetések közepette hogy,az idén (2016)megjelenik,(pedig már évek óta ezt reszelik)nem lesz semmilyen kiadó miegymás saját fejlesztés saját kiadás.
    Nehogy bárki is bele szóljon bármibe....
    Erre jött a nagy bejelentés.
    Ennyit a becsületességről és a szavahihetőségről.
    Lehet ezt oda-vissza megmagyarázni.
    Hazudtak, így semmi garancia arra hogy később s azt kapjátok amit ígértek, ti akik egy nemlétező játékba,ami bármennyire is béta ,még a trakiba sem tudtok bele ülni,ja majd márciusban....
    Igen? van jobb játék mint az FS, majd lécci linkeld az oldalt ahol meg vehetem most (nem vagyok a warez híve minden játékom eredeti) ,nem majd valamikor.....
    Mert akkor azzal tolnám.
    Igen márciusban ,jön valami béta féleség,persze ha az is nem csúszik,már mint a tartalom (ja az nem sok lesz benne 1-2 traki ,meg tehén) megkapod azt a változatát ami ,mindenre jó lesz csak nem farmozni,de már pénzed áll benne,nem kevés.
    Mire majd elkészül (még 8 hónap kb.)annyira unni fogod ,mert már semmi újdonságot nem fog nyújtani.
    Ja igen én is szeretném most megunni ( C &C) 2 óra játék után,ja hogy messze nincs kész...na én meg ezt unom halálosan,mikor hülyének nézik a népet ,de aki kajálja ,ahogy láttam elég sokan, azoknak hajrá.
    Hagyjuk,....az ígéretekkel meg a marketing maszlaggal tele a padlás.
    Nálam ezzel a dinamikus földtúrással már meg is buktak,picit jobban néz ki a "grafikai dinamikus talaj" az fs-nél ennyi de nem több aki nem látja amit elé raknak azt sajnálom ,mert túl elfogult.
    Nekem pl az a map ami benne lesz ,egy agyon zsúfold "föld map" mert csak föld föld és még mindig föld....
    Félreértés nem essék nem védem az fs ,(van abban is elég hiba sokkal lehetne jobb is)de már elég sokat le tett az asztalra ahhoz hogy ,minden 2 évbe tudjon annyit újítani hogy megvegyen a játékot,de ezzel rajtam kívül még rengetegen vannak,a világon,gondolom nem véletlen hogy 18 nyelven jelent meg......
    Majd ha a C&C elkészül, hidd el (nyilván azért jóval,többet kell hogy mutasson az fs-nél) én leszek az első aki a kasszához fárad.
    A Giants amit ígért teljesítette,sőt,előre nem kért pénzt anélkül is piacra dobta a játékát 3 platformra.
    UI:Ígérem legközelebb csak csupa jót fogok írni a játékról,viszlát "1 év" múlva...
  • Gerileveri
    #53
    Óriási kamu az egész. Emailekre nem válaszolnak, gamescomon vagy bármilyen értelmes szakmai fórumon sehol nincsenek ott.
    Még azok a címek is amik mögött ismert (és főleg elérhető és létező) játékfejlesztők állnak sorban besülnek, lásd Star Citizen ahol 3 éve húzzák a mézesmadzagot.
    A crowdfunding bullshit a szimulátor bizniszt is elérte, naná ahol pénz van ott rögtön megjelenik megváltóként egy tök ismeretlen de zseniális csapat és kér némi pénzt a lelkes userektől.
    Amúgy az Oculus is jó példa, igazából azért létezik még mert a Cukkerberg fijú szépen felvásárolta. Az egész VR lufi is ki fog pukkadni, ami meg megmarad az jóval olcsóbb/hatékonyabb lesz mint az Oculus.
  • Caliph
    #52
    ezt a cc vs fs17 témát most zárjuk le mielőtt belemennénk,cc ről egyelőre nincs még miről beszélni,
    (és csak egy C&C létezik,és az a Command and Conquer :D )
  • McEachran3
    #51
    A Crowfunding egy bevált dolog, nem egy remek termék, játék stb. köszönheti létezését az ilyen oldalaknak, és az olyan embereknek akik láttak benne fantáziát. Csak hogy egyet említsek, az Oculus Rift is ennek köszönheti létét.
    Én is támogattam a C&C-t, és cserébe(ha elkészül a játék) már márciusban megkapom a beta verziót, és az év végén meg a teljes verziót.
    Egyébként ha nem készül el a játék(amire most kevesebb mint 1% esélyt látok) akkor is max 27 euróm látta kárát. Ja és kb. ugyanennyit buktam volna, ha megveszem az FS 17-et, amit 2 óra játék után már halálosan untam.

    De mindegy. Ne szemeteljük teli ezt a topikot ilyen szarságokkal. endy papp-ot úgy sem fogjuk tudni soha meggyőzni(bár nem is akarom), hogy van jobb játék mint az FS, és hogy van becsületesebb fejlesztői gárda mint a Giants.
  • endy papp
    #50
    Hidd el bármikor jelenik meg időbe lesz....a készítőknek biztos.
    Persze jól járunk,én már most is jól járok.....
  • Caliph
    #49
    ne légy ilyen negatív,mi playerek csak jól járunk ha jól sikerül és időben jelenik meg :)
  • endy papp
    #48
    Na erre azért mérget ne vegyél....
    Tuti hogy nem fogsz tudni,még ne hogy jövő ilyenkor se.
    Hogy miért, na majd akkor megmondom én is.....
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2016.11.05. 20:09:35
  • Caliph
    #47
    ma ez a divat. persze nem lenne sikeres a crowfounding ha az emberek nem adnának rá lóvét. majd megjelenés után eldöntöm megéri e megvenni,előre nem szokásom fizetni semmiért
  • mokuci74
    #46
    Mint ahogy mar azt az FS topikban is irtam neked amikor a C&C volt a tema, most is csak azt tudom mondani : marciusban megvalaszolom minden kerdesed
    Utoljára szerkesztette: mokuci74, 2016.11.05. 14:13:39
  • endy papp
    #45
    Jó hát így lehet játékot fejleszteni...
    Előre össze koldulják a rávalót,majd valamikor megjelenik......kicsit sem lehúzás szagú az egész.
    De kajálja a nép (a sok "paraszt") ahogy látom.
    Cattle and Crops Fáradjanak uraim a kasszához....
  • FrezeR
    #44


  • Caliph
    #43
    elgondolkodtam hogy teljes évfordulón mit fog csinálni az ember pl télen... Aztán megnéztem az előző videót ami a felvehető munkásokról szól,és ott be van osztva neki a munka hogy mit csináljon: most épp ülteti a 37es számú földet aztán kimegy a 21esre ekézni aztán ha végzett indul kitakarítani a tehénistállót :) Ezek szerint a jószágok is egész jól le lehetnek szimulálva ha még takaritani is kell alattuk,és ez meg is adhatja a téli elfoglaltságot :)
  • joceruza
    #42
    Majdnem annyira jó mint az LS17!
  • FrezeR
    #41
    Évszakok változása.

  • Caliph
    #40
    elég meggyőző. egyre jobban bejön,de próbálom nem túlhypolni magam,hogy koppanjak egy rohadt nagyot megjelenéskor hogy nem az lett amit vártam... :D De ez a vidi tetszett
  • McEachran3
    #39
    Új videó. Itt is lesznek AI vezérelt gépek.
  • McEachran3
    #38
    A fejlesztők szeretnék, ha Steam-en is elérhető lenne a játék. Ahhoz, hogy kikerülhessen steam-re, a steam greenlight rendszerében egy megadott számú ember kell szavazzon igennel a játékra. itt megtaláljatok a játék oldalát.
    Egyébként a játék jelenleg a steam greenlight listáján az 5.-ik helyen van népszerűség szerint, több mint 2000 játékból :)
    Utoljára szerkesztette: McEachran3, 2016.10.12. 23:15:05
  • FrezeR
    #37
    Persze legyen így :)
  • mokuci74
    #36
    Igazad van, de csak az kozhely jut eszembe errol hogy : inkabb legyen kesz kesobb, de jo legyen :P
  • FrezeR
    #35
    Ha így haladnak ez mind meglesz. Megmondhatnák azt is, hogy mennyit kérnek az előrehozott kiadási dátumért :) Még bő egy év az nagyon sok. Láttam elég sokan felháborodtak ezen, mert ugye végig 2016 volt kiírva kiadási évnek. Mondjuk van mit csiszolgatni még egy éven át na de akkor is...
  • mokuci74
    #34
    Nemcsak volt, meg van is. :) Eddig az volt a cel, hogy 10.31-ig elerjek a 75000 euros hatart. Ez ket nap alatt megvolt, ezutan kiraktak ezt :



    Hogy ez mennyire jo, vagy sem mindenki dontse el sajat maga......En beruhaztam egy 33 euros csomaggal :
    Cattle and Crops - Early Access - Downloadversion
    Cattle and Crops - Final version 1.0 - Downloadversion
    Kickstarter backers exclusive tractor (available in v1.0)
    "Supporter from the first hour - Silver" - CnC Community Badge
    Your name in the credits (optional)
  • FrezeR
    #33
    Nem nagyon folytam bele, mi volt ennek a célja/tétje?
  • mokuci74
    #32
    Hat igen, meg a marcius is nagyon messze van.... :(
  • DonPedro22
    #31
    Most már csak várni kell... :)
  • mokuci74
    #30
    Megvan a 75000 euro........ :)