1026
  • wedge31
    #986
    Mephike rajongó és ök nehezen türik ha valaki nem rajong.

    Ezzel egyébbként én is igy vagyok csak én nem szoktam megsértödni túl rövid az élet ehhez, ha normális hangnemben nem értenek egyet velem az rendben van.
  • jarlaxxe
    #985
    Én nem értem, semmi sértöt nem írtam csak amit gondolok a témáról.
  • Mephike
    #984
    Most már érthetitek, hogy miért utálok ide írni...
  • jarlaxxe
    #983
    Egy több mint 800 föt számláló cégröl nem mondanám, hogy kicsi, a büdzséjük meg végképp nem az...
    Nem lett rossz a Gwent de egy piaci versenyben elmarad a konkurenciától mint minöségben mint támogatotságban, ettöl még akinek bejön tolhatja ezerrel.
  • Mephike
    #982
    Akkor reagálok pár dologra, hangsúlyoznám itt is, ahogy azt a GwentHungary-n is szoktam, ez az én véleményem.
    1. "Elmennek a streamerek az Artifact miatt, köztük Swim is."
    a. Igen ez így van, jó páran elmennek, és még el is fognak menni. De ez történik a HS-ben és a többi másik kártyajátékban is. Egyszerűen érkezett egy nagyágyú, ami most kiveszi a részét a tortából. Senki sem gondolhatta azt, hogy egy akkora cég, mint a Steam, egy olyan erősen megtámogatott játékkal, mint az Artifact, ne rendezné át a piacot. (Hozzáteszem, hogy attól, hogy az Artifact erős hátszéllel indul, és remek lesz esportra, még nem azt jelenti, hogy nekem is jó lesz. Erről oldalakat lehetne írni, de a tömör lényeg, nem az én játékom lesz.)
    b. De értelemszerűen Swim is azért ment el, mert ugyanazt fogja csinálni, mint eddig: videókat csinál, és versenyeket közvetít/szakért, csak sokkal több nézőnek, és neki ez érdekében áll. Ennyi.
    2. "A hat hónapos kihagyás egy online kártyajáték esetében, majd egy szinte teljesen új játék kiadása nem túl szerencsés döntés szerintem."
    a. Hidd el, hogy ezt a döntést meg kellett hozni, szerettem én is a régi Gwentet, de tegyél egymás mellé két képet az új és régi változatból, egyértelmű melyik a szebb. Ne magadon teszteld le, hanem egy ismerősödön, aki nem tudja mit lát. Pluszba tegyük hozzá, hogy ezzel lehetővé vált a mobilos változat is. Erről is írtam a másik oldalon már többször is.
    b. A régi Gwentre ha belépett egy játékos, és nem ismerte a könyvet a Witcher univerzumot, már zárta is be a játékot, mert nem tetszett a többségének.
    3. "Az eddigiek alapján kijelenthetjük, hogy a CDPR-nak sosem jött össze a siker a multis játékok tekintetében, mint a single címeknél."
    Ez tévhit. Persze jobbak Single playerben, de óva intenék mindenkit attól, hogy lebecsülje a multis részt. Természetesen megfizetik a tanulópénzt, és ezt mi is érezzük. De a Gwenttől ne várjuk el azt, amit a a HS-től, aminek sok év előnye van, arról nem beszélve, hogy a BLizzard/Activision mekkora cég, és szintén ne vágyjunk akkora ismertségre és játékosállományra, mint MtG, ami papír alapon már sok-sok év előnnyel rendelkezik és akkor ne is beszéljünk az Artifactról.
    A Gwent The Elder Scrolls: Legends játékkal versenyzik, attól legutóbb 1%-al volt elmaradva, ami lehet most nőtt egy kicsit a HC-ra várva.
    4. "Valószínűleg a játék végéig kitartok majd, de vajon mikor lesz az? hat hónap, egy év, több? A jövő eddig úgy néz ki, nem túl fényes..."
    A CDPR egy kis cég, de a Gwent bőven hoz annyit a konyhára, hogy örömmel fogják még évekig működtetni. Kétségtelen, hogy a Blizznek pl ez lehet kevés lenne és fejek hullanának, de a CDPR-nél örülnek ennek. Arról nem beszélve, hogy mennyi ember lép be a játék miatt GOG-ra, akik egy kis része valószínű fog vásárolni is ott. A Lengyeleknek bőven jó a piacon a 4-6 hely valamelyike, hoz annyit a játék nekik, hogy megérje fejleszteni.
    Nem azért váltottam a HS-ről, mert azt vártam volna, hogy a Gwent megdönti játékosmennyiségben, hanem azért, mert a Gwent jobban tetszik és jobb játék. Kb ez olyan, mint az Apple telefon, ami szép, jó is, és a legdrágább telefon a piacon, de nem feltétlenül a legjobb. (Elég erős sarkítás van ebben, de remélem érhető mire gondolok.)
    Részemről itt befejeztem, nem óhajtok az SG-n írni. Ha kérdésed van, megtalálsz a másik helyen.
  • Szerzetes89
    #981
    Higgyétek el, én is azt szeretném, hogy sikeres legyen a játék, izgalmas versenyekkel, eseményekkel. Nem azt mondom, hogy a játék maga nem jó, hanem azt, hogy sosem lesz népszerű. Szóval lehet valami nagyon jó, ha nem sikeres a nép körében, akkor meg van írva a sorsa. A Gwent (vélhetőleg) sosem lesz olyan sikeres, mint egy casual HS, egy nagy múlttal rendelkező MTG, vagy akár a most megjelenő Artifact, ami majd valószínűleg vonzza a Valve/Dota fanboyokat. Én lennék a legboldogabb, ha a Gwent sokáig fennmaradna és jó bevételt termelne a csapatnak.
  • Mephike
    #980
    Rengeteg dologtól vérzik ez a komment :) és ezt nem bántásként írom.
  • Daermon
    #979
    TB-vel végeztem, úgyhogy neki álltam a Gwentnek végre. Sok minden változott... Nehéz mit mondani, de egy fokkal jobb és átláthatóbb lett.
    Viszont két sor, más mechanikák. Szokni kell.
    Engem spec a streamerek hidegen hagynak.
    Próbálgattam más játékokat is, de HS-en kivűl egy se fogott meg kicsit se. A HS meg egy nagy RNG halmaz (pedig Warcraft fan vagyok), úgyhogy maradt a Gwent.
    Csiszolják ezt még, de az alap jó lett, nekem bejön a live változat :)
  • Szerzetes89
    #978
    Most, hogy a legnagyobb Gwent streamer is átvált a hamarosan megjelenő Artifact-re, szerintem igazán kérdésessé válik a játék jövője. Pedig csak két hete, hogy megjelent. A hat hónapos kihagyás egy online kártyajáték esetében, majd egy szinte teljesen új játék kiadása nem túl szerencsés döntés szerintem.
    Korábban még nem játszottam ilyen játékkal, de mivel kedvelem a The Witcher világát, karaktereit, jelentkeztem a zárt bétába, és nem bántam meg, sőt. Hatalmas élmény volt vele játszani, először kicsit idegen, de hamar megszokható, hála egy videósnak, aki különféle deckeket mutatott be (az említett személy szintén váltott már a MTGA-ra). Személy szerint a legjobb állapot a zárt béta vége/nyílt béta eleje augusztusig volt. Az utána következő őszi frissítés már kicsit elvette a játéktól való kedvemet, a téli frissítés pedig...
    Az eddigiek alapján kijelenthetjük, hogy a CDPR-nak sosem jött össze a siker a multis játékok tekintetében, mint a single címeknél. Itt pedig nagyon erős a mezőny, hiszen a Hearthstone, a Magic: The Gathering Arena, az Artifact, vagy a The Elder Scrolls: Legends nem kis rajongóbázissal rendelkeznek. A Gwent pedig vélhetően sosem lesz annyira casual cím, hogy mobilon a buszon/metrón lehessen nyomni.
    Kitartottam, mikor megjelent az Arena Mode, kitartottam, mikor bejelentették a hat hónapos kihagyást, sok streamer pedig elpártolt a játéktól. Valószínűleg a játék végéig kitartok majd, de vajon mikor lesz az? hat hónap, egy év, több? A jövő eddig úgy néz ki, nem túl fényes...
    Elnézést a hosszú szövegért, csak megosztottam pár gondolatot. Kíváncsi vagyok, reagál-e rá valaki, ez a fórumrész nem éppen népszerű...
  • Daermon
    #977
  • McFrost
    #976
    Némi? Teljesen más lett. Örültem volna, ha tesznek bele magyar nyelvet, hamár eddig minden Witcher-hez volt.
  • Daermon
    #975
    Kint a Homecoming frissítés, azaz megjelent a Gwent :) Azért lett némi változás :D
  • Daermon
    #974
    Thronebreaker topic
  • Daermon
    #973
    Nem a Gwent része lesz a Thronebreaker, hanem önálló játék
  • Daermon
    #972
    Pici patch
  • Daermon
    #971
    Homecoming fél év múlva.
  • Mephike
    #970
    Már tegnap kitette MaxSlim, én pedig kiegészítettem és linket is hagytam. Jó szemezgetést ;)
    (Jelezném, hogy Te magad is meg tudod nézni, ha bejelentkezel a tesztszerverre, ami szintén le van írva. De ez még csak teszt, a végleges változás majd csak február 5 után jön, annak függvényében, hogy a tesztszerveren miként hatottak a módosítások.)
  • Szivacs_Kap
    #969
    Sziasztok!

    Van infótok, hogy a februári patchel milyen lapok lesznek változtatva, főleg a nerf érdekelve.
  • Mephike
    #968
    Nemrég önkritikát gyakoroltak a srácok, és elismerték, hogy a Midwintert túl hamar adták ki. Utána meg amikor visszatértek a téli szünetről, látták, hogy baj van és kapkodva adták ki a javítást, ami szintén bugos lett. Ígéretük szerint lassítani fognak és a jövőben jobban figyelnek majd. Szerintem ez egy jó lecke volt számukra.
  • Ariakus
    #967
    En jol jartam ezzel az uj szezonnal mert 16 kegbol nyitottam 2 gold kartyat es 3 silvert. A jatek meg mindig nagyon jo de egyre tobb bug csuszik be, jo lenne ha ezekre hamarabb talalnanak megoldast.
  • MaxSlim333
    #966
    vreemde mint leader, runestone hoz spyt, keg bug. csak a redditre pillantottam rá... kezdem elveszteni a hitem. Erre a patchre vártam karácsony óta...
    Utoljára szerkesztette: MaxSlim333, 2018.01.11. 19:10:10
  • Matte
    #965
    hát én nemtom, a nyitás megvolt, a reward sehol :D
  • Mephike
    #964
    Várod már a Thronebreaker-t? Mi is az? Mennyit adnál érte? Infók, tudnivalók, reméljük idővel még több részletet mutatnak majd be.
  • Mephike
    #963
    Ez kivételesen így volt tervezve, ma zárás, holnap nyitás és reward.
  • MaxSlim333
    #962
    MaggoGx pro ladderen igen durva: 5 nap alatt 500 meccs, minden frakcióval 1400 fmmr körül. Ez brutális wr, én nem tudom hogy a fenébe csinálja.
    Utoljára szerkesztette: MaxSlim333, 2018.01.10. 16:43:10
  • MaxSlim333
    #961
    Közben úgy tűnik, hogy el indult az új szezon, elfogadtam az új rankomat, de meccseket nem tudok játszani.
    Mintha ezt sem így tervezték volna... :D
  • Mephike
    #960
    Szia! Ahogy már írták, holnap jön a reward. Javaslom csekkold le az oldalt, ami a banner alatt van, ott minden infót ki szoktam írni.
  • Matte
    #959
    holnap kapjuk a patch-csel együtt
  • cactuarjumbo
    #958
    Sziasztok! Új játékos vagyok, karácsonykor kezdtem el játszani. A ranked szezon végi rewardot mikor kapjuk meg? Mert ma délben ért véget a szezon, de reward az nincs sehol. Vagy ezt csak holnap adják, amikor elkezdődik a következő szezon?
  • Matte
    #957
    mondjuk azért ne spammeld tele a totyikot :(
  • Elderblood
    #956
    Sziasztok! 6tól Stream új deckeket próbálok ki: Scoia Törp/Elf deck, Cursed NR új változat, Skellige Hjalmarral!
    https://www.twitch.tv/xelderbloodx
  • Mephike
    #955
    Hi! Kellene egy kis segítség, kérem szavazzatok, köszi!
  • Elderblood
    #954
    Nem maradtál le semmiről vissza tudod nézni a videóim között:) egyébként ma is streamelek talán 5 órától csináltam pár új decket amit még kise próbáltam. lesz monster relic/moonlight, NR machine,Ciri/Control!
  • Mephike
    #953
    Jó volt a stream, sajnos a rankedről lemaradtam. Legközelebb egy Nilfgaardi paklival kellene menned ;)
  • Elderblood
    #952
    Sziasztok!
    Délután 3 tól streamelek twitchen egy kis gwentezést nyitok 50keget és kipróbálok egy két decket.
    Akinek van kedve nézegessen nem harapok!:)
    https://www.twitch.tv/xelderbloodx
  • Matte
    #951
    pontosan. Bár most úgy érzem, hogy nekem címezted ezt, én pont arra mondtam, amit Ariakus írt, miszerint ne felejtsük el, hogy béta és hogy INGYENES :)

    Aki nem most kezdte, az ezzel tisztában van. A gwent (hs, etc) olyan messze van az ingyenességtől, mint ide Katmandu. A példámmal csak arra akartam rávilágítani, hogy azért működnek ezek a dolgok így, mert a játékosok hagyják (azt viszont magam sem értem, hogy miért, de én is hagyom). Míg egy mittomén Battlefield esetében nem hagynák. Ez érdekes, de működik.
  • Mephike
    #950
    Aki kártyajátékkal kezd, annak ezzel illik tisztába lennie, hogy miként működnek ezek a dolgok. Naivitás azt feltételezni, hogy ez a játék (vagy bármelyik másik) ingyenes, mert az van ráírva. Totál fölösleges másfajta játékok működéséhez hasonlítani. Manapság ritka az olyan játék, ami az alapáron kívül ne próbálna meg legombolni rólad még pénzt. A kérdés csak az, hogy azt mennyire agresszívan teszi, és mennyire tudsz egyéb fizetések nélkül a játékkal játszani. Vannak és nem kevés játékra gondolok itt, amik sokkal több pénzt vesznek ki a zsebedből ha komolyan akarod játszani őket.
    A HS-nél is és itt is fizetek kb havi szinten 5k Ft-ot. Ez nekem nem fáj, megér számomra ennyit a játék, ha valami nem tetszik, felállok és másik játékot keresek, amire úgy érzem megéri az pénzemet de legfőképpen az időmet áldozni.
  • Matte
    #949
    a felület változtatás szerintem kitűnő (bár másoltak, de ez nem baj, szép lett és használható végre)

    Így nézve persze, nekem anno hs-ben pár kivételével az összes legendary megvolt. Mondjuk lehet, hogy gwenttel már nem játszom annyit, ez lehet a hiba oka.

    Azt viszont nem értem, hogy mire érted, hogy béta és ingyenes. A béta még oké (bár már nem igazán látom értelmét a megnevezésnek egy ideje), az ingyenessége viszont sosem volt és sosem lesz igaz. Illetve a HS is ingyenes példánál maradva, a Gwent is az marad. Aztán sok sikert a FTP úthoz. Nincs drágább, mint egy ilyen (kártya)játék, ahol nem tudsz vásárolni választás alapján. Ez iszonyat nagy biznisz (és lehúzás), csak gondolj bele egy sarkított példába: megveszed a Battlefield 6-ot, de úgy, hogy csak 1 pálya jár az alapjátékhoz. Utána havonta kiadnak 50 pályát, de te nem tudsz megvenni egy csomagot DLC-ként, csak 30 dollárért vehetsz 25 random pályát. Az első pár hónapban ez még aránylag oké (de már akkor sem), viszont amikor már eltelik 6 hónap és van 300 pálya, te hiába veszed 30 dodóért a csomagokat, a 25 kinyitott pályából már rég megvan 24, mellette viszont hiányzik 150. Aztán telik az idő és ez egyre csak durvul, már 600 pályánál tart a játék egy év után, amiből neked megvan 150, és csak nyitod a meglévőket, amiket "betörhetsz" sz*rért-h*gyért. Ha így működne a DICE játéka, már rég a lámpavason lógna az egész EA. Itt ez tök normális. (NEM.)

    Mennyivel korrektebb lenne az, hogy kijelölök 10 legendet, 20 epicet, 50 rare-t a kártyákból, checkout, 30 dodó és keziccsókulom. Így is ugye 10k-t kifizettem kb 3 pakliért. De akkor tutira megvan 3 pakli (és mellette nincs meg 20, amiket majd eldöntöm, hogy megveszem-e). Így is kerülne a játék vagy 50k hufba, ami valljuk be épp tízszer annyi, mint amennyit ér. Helyette ha TÉNYLEG lépést akarok tartani HOSSZÚTÁVON és ráadásul nem csak a játék 5%-ával akarok játszani (mert azt hagyjuk, hogy free módban is lehet játszani, persze, lehet, 1-2 paklival a lehetséges ötvenből), akkor 2-3 év alatt simán el kell költenem 50-70 ezer forintot. Egy olyan játékra, ami remek, csak épp nem ér 10 ezret se. Na ezt nevezem én biznisznek.
  • TagLajf
    #948
    Szerintem ezt a frissítést felső utasításra adták ki, valószínűleg megmondták hogy ekkor ki kell adni és kész. Viszont a változások iránya egyértelműen jó, az eddigi felhasználói felület eléggé rossz volt a játékon belül is meg kívül is. A 100 új lap is eléggé jól jött. Bár az, hogy ilyen kevés common lap van eléggé lecsökkenti a kegek értékét azoknak, akiknek a régi lapokból sok meg van.

    Szerencsére pont a könnyebben és gyorsabban javítható dolgokkal van a baj (a silver spy lapokat ki kell venni a random lap generálásból, a lapok szövege teljes káosz, annyira le vannak egyszerűsítve hogy sok lap nem is azt csinálja ami rá van írva, Emhyr bug) szóval szerintem amint vége az ünnepeknek látni fogunk egy hotfixet, remélem nem várnak addig míg vége nincs a szezonnak.

    Meg persze most már kiegyensúlyozhatnák az érme feldobást a meccs elején, az még mindig egy vicc hogy a CDPR szerint egy extra, ingyenes, 0 erősségű silver spy az oké. Ráadásul ezt ki lehet matekozni, meg ők tudnak tesztelni és teszteltetni is...



    Utoljára szerkesztette: TagLajf, 2017.12.24. 10:16:00
  • Ariakus
    #947
    Szerintem a Gwentben sokkal egyszerubb arany es ezust kartyakat szerezni mint a HS-ban. Jelenleg kb ugyanannyi idot jatszottam mind a ket jatekkal es HS-ban volt kb 4 arany kartyam itt meg legalabb 12 (es ebben nincsenek benne azok amiket ingyen kaptunk).


    Ez a midwinter patch eleg jora sikeredett. Sokan panaszkodnak ra de szerintem nagyreszt pozitiv mint negativ. Az is jo benne, hogy nem kell kidobni a regi deckeket hanem lehet oket hasznalni. Nem csak az uj kartyak megszerzesevel lehet nyerni ami piros pont a fejlesztoknek. Sokan feltek az RNG miatt de sztem elenyeszo jelenleg. Az az rng mennyiseg ami most a jatekban van az teljesen elfogadhato. Meg mindig kell szamolgatni es tervezgetni ami miatt nagyszeru ez a jatek.


    Vegul ne felejtsuk el, hogy a jatek meg mindig nyilt beta allapotban van es ingyenes!

    Kellemes unnepeket kivanok mindenkinek es sok szerencset a keg nyitasokhoz!