1797
  • Palinko
    #246
    én meg már azt számolgatom, hogy ha kitiltják az oroszokat meg az angolokat (bár jómagam sem látok nagy esélyt rá, bármilyen paraszt módjára is viselkedtek egyek orosz politikusok), akkor minden 3. helyezett továbbjuthat! vagy talán csak plusz egy, mert egy csoportban vannak akkor a másik 2 tuti továbbjut meg egy 3. hely felszabadult így csak 1 harmadik helyezett esne ki. nem tudom hogy oldanák meg.
  • Maximus4
    #245
    Még mindig nem hiszem el,hogy láthatom a csapatot az EB-n:)
    Nagyon várom a meccset és remélem egy esetleges győzelemmel mutatkozunk be:)
    Hajrá MAGYAROK!
  • LasDen #244
    itt senki sem most lát először foci meccset, nem kell úgy csinálni, mintha te többet tudnál... Nem kell újra írni a szabályokat, de haladni kell a korral, hogyha valami megköveteli a változást, akkor változtassanak. Attól, hogy a játékot 120 éve kitalálták még nem kell pontosan úgy maradnia....
  • ReszegKoldus
    #243
    24 éve. Itt vannak a jelentős szabálymódosítások az elmúlt 150 évből, spoilerbe teszem, mert nagyon hosszú a lista :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Notable amendments to the rules include:

    1866 – Forward passes are permitted, as long as there are three defending players between the receiver and the goal. This was the first step from a consideration of offside as seen in modern rugby towards the offside rule known in association football today. The fair catch (still seen in other football codes) is eliminated.
    1871 – Introduction of the specific position of goalkeeper.
    1877 – Full unity with the Sheffield Rules is established – several features of the northern code had been incorporated into the London-based association rulebook over the preceding 14 years.
    1891 – The penalty kick is introduced.
    1925 – The offside rule is reduced from three to two defending players between the player and the opponent's goal line.
    1958 – Introduction of substitutes.
    1970 – Introduction of red and yellow cards.
    1992 – Introduction of the back-pass rule.
    2012 – Goal-line technology permitted (but not required); first used in competition at the 2012 FIFA Club World Cup.
  • Rockynhooo
    #242
    Ilyenkor betalálnak a kockák meg sorozat fanok akik 4 évente látnak meccset, aztán újra akarják írni a szabályokat.
  • LasDen #241
    mert az jobb hogy szarrá rugdossuk egymást...
  • 9csöves9
    #240
    Dehogy ment régen...Ez mindig is egy kemény, sokszor durva, alattomos, 'csibész' sport volt sok kontakttal és az is marad. A hőskorban, de még a 90-es években is folyamatosan az ment, hogy az ellenfél legpengébb játékosát módszeresen darabokra rúgták, sokszor bármiféle következmény nélkül. A 2000-es években jutottak el odáig, hogy ezeket a játékosokat védeni kell amennyire lehet.

    Komolyan néha a nőklapjacafén érzem magam, ha olvasom ezt a topikot. "kevés a gól...miért védekeznek...miért szabálytalankodnak...miért nem látta a bírauu...miért nem védte ki...biztos bunda volt" borzasztó. A #101-es komment a 3. meccs félidejében született és már ment a rinya, hogy kevés a gól...

    Attól még, hogy van egy világesemény nem kötelező nézni, ha nem tudjátok élvezni a játékot lehet bármi mást csinálni a meccsek alatt.
  • Palinko
    #239
    tényleg ezt ki is felejtettem, elég laza lenne eladni egy meccset csak a bírót kéne megvenni mindig találna 2-3 embert akit kiállíthat :D így is eléggé szidják őket néha, milyen viták lennének te jó ég.


    ReszegKoldus ebben van valami, hogy nem tudja a FIFA úgy lereagálni a dolgokat, meg más felfogásúak teljesen, nem arra mennek hogy minél több néző legyen, hagyományosan sokan követik, inkább maradnak a hagyományoknál. Pl egyik világeseményen ki volt adva a bíróknak, hogy jobban figyeljenek a könyöklésre, de ez nem szabálymódosítás, talán az utolsó az volt de már ez is 10+ éve, hogy kapus nem veheti fel a labdát ha saját játékos lábbal passzolt, ha fejelte vagy más testrésszel akkor lehet. Mondjuk ez jó szabály, bár ritkán látjuk hogy ebből gól lesz, főleg ilyen szinten. Lehetne még találni pár dolgot amin változtatni kéne, főleg a videóbíró behozása ami 40 éve késik :D

    Molnibalage pont így van most is, kivéve ha nagyobb szabálytalanság egyből sárga, vagy testi épséget veszélyeztető egyből piros. Oké olyan is van, a mérleg másik serpenyőjében, hogy többször rászólnak valakire, de egyrészt bírótól függ főként hogy erre miért nem ad... másrészt meg általában azért mert kis lökdösődés és abban általában mindketten benne vannak csak egyik feldobja magát.


    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2016.06.14. 00:37:06
  • molnibalage83
    #238
    Ki mondta, hogy egyből? Első szabálytalanság figyelmeztetés, utána sárga és utána piros. Focit lenne jó látni és nem bírkózást. Érdekes, régen ment anélkül is...
  • ReszegKoldus
    #237
    "amin nem sok minden változott az elmúlt években, egy NFL-hez képest"

    Szerintem pont ez a baj vele :)

    De egyébként se baj az, ha arról szól, hogy ki rúg több gólt és nem arról, hogy ki kap kevesebbet.
  • Lacee86
    #236
    Ezt el kell fogadni. Miért, mivel volna jobb az egyből piros? Újabb hatalmas felelősséget róna a játékvezetőkre, újabb vitákra adna okot, és adott esetben indokolatlanul nagy előnybe/hátrányba (melyik oldalról nézzük) kerülne az egyik csapat. Ezek a szabálytalanságok rendszerint sosem olyan durvák, hogy bármi sérülést okoznának. A sárga lap jogossága pusztán a kontra megakadályozása miatt van.
  • 9csöves9
    #235
    Te csaj vagy ugye?
  • Palinko
    #234
    hát így is megcsinálhatja egyszer egy meccsen és ha összejön az x sárga akkor is ki kell hagyni meccset, sztem büntetve van. azért tegyük hozzá, hogy félpályán csinálta, nem 16-os környékén, pláne nem belül... meg nem lett volna ziccerben a támadó egyszer sem, csak jó esélyei lettek volna. ráadásul a ziccert is kihagyták a belgák, sztem elég büntetés ez a sárga. ráadásul hogy csak 1 et kaptak a belgák és 4-5 öt az olaszok. mondjuk mind megérdemelt volt, de első félidőben Chiellinit felvágták hátulról a pálya közepén és senkinek semmi...

    jól vezette a bíró és eddigi leglátványosabb gólok voltak szerintem. maga a meccs nem volt túl látványos de elment. egyébként ha minden szabályt behoznának amiről itt beszélnétek... nem sok köze lenne a mai focihoz, amin nem sok minden változott az elmúlt években, egy NFL-hez képest pl. akkor már legyen nagyobb is a kapu meg töröljük el a lest stb és legyen 5 gól egy gólszegény meccsen :D látványos lenne de nem erről szól és sztem a nézők is megunnák. milyen gólöröm lenne a 7. gólnál? értéktelenebb lenne a gól is meg az egész.
  • dave9004
    #233
    ott a csehek felálltak középpályával 30 méterre és hagyták passzolgatni a spanyolokat. azon már akkor látszott h fos lesz sajnos.
  • Jim Morrison
    #232
    2 0
  • molnibalage83
    #231
    Én a fociban nem értem ilyen ökörségeket, hogy taktikai szabálytalanság. Ha alapvetően jobban büntetnék az ilyeneket, akkor fociról szólna a foci és nem bírkózásról. Én azért (is) hagytam abba a focit, mert elegem volt ebből.
  • Jim Morrison
    #230
    Belgak nem akarnak golt rugni :c
  • kisbesi
    #229
    Olaszok sárgulnak rendesen.
  • SzocsA
    #228
    Ha az olaszok rúgtak volna még két gólt, most nem kéne tördelni a játékot, meg húzni az időt!...
  • SzocsA
    #227
    Az ilyen kontráknál lévő taktikai szabálytalanságokat keményebben is büntethetné a bíró, mondjuk lehetne egyből piros.

    Itt egyáltalán nem az volt a cél, hogy elvegye tőle a labdát, hanem, hogy felrúgja...
    Utoljára szerkesztette: SzocsA, 2016.06.13. 22:36:50
  • SzocsA
    #226
    Ha holnap rúgunk egy gólt akkor megnyertük a meccset!

    De röhögnék rajta ha vágnánk 3at ausztriának :D vagy 3-2 lenne!
  • Lacee86
    #225
    Eddig nem úgy tűnik. :) De sok van még hátra persze.
  • slRa4fV9t
    #224
    Én most délután bealudtam a cseh vs spanyol meccsen, de inkább a fáradtság miatt. Eddig szerintem nagyon unalmas meccs nem volt, még azok se amik előre nem tűntek nagy durranásnak, sokkal unalmasabbak voltak a VB-n.
  • Palinko
    #223
    Na ez igaz, bár olasz drukker vagyok így nem hiteles az én számból. A támadást még nem láttam nagyon, Balotellihez vagyok szokva, viszont ez a gól elég meggyőző volt. Sőt sztem az EB top 10 góljában benne lesz, majd kiderül, abban reménykedek hogy nem csak mák volt.

    SzocsA, úgy látszik te nem szereted a focit. Mint írtam a 0-0 nekem is a halálom, de eddig még nem volt olyan meccs ahol ne született volna gól, szóval sok panaszra nincs okunk. Lehet jobban járnál ha összefoglalókat néznél úgy izgalmasabbnak hat.
  • slRa4fV9t
    #222
    Amióta nem a telesportos, ideiglenes adás van a meccs idejéig hanem folyamatosan mennek az online TV-k 24/7 nálam teljesen ok a mediaklikk. Egy akadás nincs a streamen.
  • SzocsA
    #221
    Kosárnál nincs kapus, meg milyen kicsi az a kör izé amibe bele kell dobni a labdát mégis mennyi kosarat dobnak, 4×10 vagy 12 perc alatt...
    Jó mondjuk ebből sok a zsákolás meg a közeli kosárba dobás....

    Jó de nem is ezt akartam mondani,, hanem, hogy úgy védekeznek mint a kézilabdában. felállnak a 16 vonalhoz kb és azon kéne átmenni az ellenfél csapatának.
    Tegnap a németeknek volt pár kontrájuk. meg azt csinálják, hogy magukra húzzák az ellenfelet, úgymond nekik adják a labdát aztán mikor támadnak elveszik tőlük a labdát és egy gyors kontrával elmennek a kapuig... mint a második gólnál...
  • Rudee
    #220
    Ez egész jó eddig.
  • dave9004
    #219
    Szerintem kevés unalmas meccs van. a hozzá nem értők persze panaszkodnak mert nem mindenki bl színvonalon támad kapura.
  • Papa01 #217
    Sziasztok! Valamilyen online linket tudnátok adni, ahol nézhető a meccs? Sajnos a mediaklikken nem megy...:-( Köszönöm. :-)
  • Rudee
    #216
    Rutinos, de lassú védelem. A belga csapat meg fiatal és lendületes. Remélem meg is mutatják mit tudnak.
  • Rudee
    #215
    Mivel 6 csoport van így 12 továbbjutó nehezen tudna nyolcaddöntőt játszani, ezért igen.
    Utoljára szerkesztette: Rudee, 2016.06.13. 20:42:24
  • Lacee86
    #214
    Csak szólok, hogy az olasz védelem Buffon-Bonucci-Barzagli-Chiellini nevekből áll... Nem, hogy a belgák nem olyan jók, hanem a legjobb támadósor sem könnyen megy át rajtuk. :)
  • LasDen #213
    kéziben 20+ gólokat dobnak, kosárban 80+... nem a legjobb hasonlat :D
  • SzocsA
    #212
    A harmadik helyezett is továbjut a csoportban? Mióta????? Hát akkor simán továbbmegyünk.....


    Amúgy majdnem minden meccs 1-0 vagy 1-1 lesz alig lesz kettőnél több gól egy meccsen...

    Azért játszhatnának támadóbb focit is lassan ez már olyan mint a kézi meccsek vagy a kosárlabda meccsek, hogy a 9es vonalnál, kosárban meg a 3 pontos vonalnál feláll az ellenség védekezni és akkor játsszad át a védelmüket.....
  • Palinko
    #211
    én nem erre számítok, az olaszok beállnak védekezni, a belgák meg azért annyira nem jók, hogy csak úgy áttörjék :D
  • kisbesi
    #210
    Ez a svéd meccs nem volt rossz, sokkal jobb és látványosabb volt, mint a spanyolok szenvedése. Remélem a belga meccs legalább ilyen lesz.
  • molnibalage83
    #209
    Pontosan erről van szó. A csoportkörnek alig, de alig van tétje, a csapatok 2/3-a bennmarad utána. A 16 csapatos rendszer megfelezte a mezőnyt.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.06.13. 19:52:23
  • Lópikula
    #208
    nem :D a 4. legjobb harmadik, vicc pénzéhes vacak az egész
    Utoljára szerkesztette: Lópikula, 2016.06.13. 19:02:05
  • ManoNegra
    #207
    Nem csak a legjobb harmadik jut tovább?
  • Lópikula
    #206
    unalmas ez az eb..max azért jó mert kint vagyunk, de ez a 3. továbbjut egy vicc lebonyolítás---kvázi bohóckodás, média és pénzhajhászás a 24 fő