12
  • Lucy in the Sky
    #12
    Már csak az a kérdés, hogy lehet-e PK állványt szerelni a platójára.
  • xyl
    #11
    Nem az a kérdés, hogy mit, hanem pl. súly - hatósugár, üzemanyag, stb. aránya. Vagy pl. egy üzemzavar következménye.
  • gombabácsi
    #10
    és mit vinne amit pl egy drón ne tudna?
  • xyl
    #9
    Egy lehetséges, nem katonai felhasználás: postás. Elég sok, világvégén levő település van, ahová ma is gyalog, ló- öszvér- teveháton jut csak el a postás.
  • gombabácsi
    #8
    "Lelki szemeim előtt látom a toyota autókat, ahogy egy transformarshez hasonlóan feláll, és belépked a parkoló helyre :-)"

    de félúton megáll mert lemerült az akku
  • SupraMKIII
    #7
    Igen, tudom, láttam a képet, és nyomon is követtem a híreket.

    Csendesen megjegyzem, hogy a terepre tervezett katonai robotoknak (amelyeknek az lett a végzetük, hogy a hangjuk alapján kiométerekről ki lehetett őket szúrni) alapvetően a beteg ápoláshoz sem kötődnek.

    Mivel nehéz terepre kifejlesztett teherhordók, szerintem előbb találni felhasználási terültet egy gyárban, mint egy idősotthonban...
  • Cat #6
    Ezek nem ipari robotok, a humanoid meg öszvérforma semmilyen formában nem kapcsolódik a gyártáshoz.
  • Cat #5
    Poénkodsz ezzel, pedig náluk bőven lenne piaca, az idősek ápolása tipikusan az a dolog, amit szerintem 10 év múlva is csak emberek tudnak jól csinálni. Egy öregembernek nem csak arra van szüksége, hogy teát adj neki, hanem hogy szólj hozzá két jó szót, mert 80 felett már jóval kevesebbet mozdulnak ki a lakásból. Pénzük van rá, idővel változtatni fognak szerintem, muszáj lesz.
  • SupraMKIII
    #4
    /vicc:
    Na várj. Akkor most a robot gyereket fog csinálni, vagy munkába jár a családfő helyett?
    :-)
    vicc/

    Szerintem ez is lehet mozgató rugó, de valószínűbbnek tartom hogy sima befektetés, illetve hogy a saját üzemeik automatizálásában használják fel.
  • Sippie
    #3
    Pedig az EU vezetök már megtalálták az ellenszert az elöregedő tárdadalomra... akik majd kitermelik nekünk a jó sok GDP-t.. ezek a butuska japánok meg nem jöttek rá mi a megoldás?
  • Cat #2
    Dehogy, nekik az iszonyatosan elöregedett japán népesség ápolására kell. A japán fiatalok félnek a nőktől, nagyon bénák kapcsolatteremtésben, később pedig borzasztó nagy a nyomás a férfiakon, hogy egyedül eltartsák a családot, ami pedig manapság már nem feltétlen működik. A munkanélküliség is újdonság (eddig egy helyen dolgoztak egész életükben), ha pedig van munkájuk, akkor estig benn vannak. Így nem könnyű gyerekeket összehozni.
  • SupraMKIII
    #1
    Lelki szemeim előtt látom a toyota autókat, ahogy egy transformarshez hasonlóan feláll, és belépked a parkoló helyre :-)

    Vagy terep módba kapcsolva gyalogolni kezd :-)