19
  • NEXUS6
    #19
    Szerintem meg még messze vagyunk a telítődéstől. Keleten a phablet a nyerő, abból az A is halálra kereste magát tavaly.
  • lipovics
    #18
    Arra, hogy ez nem sima ciklikusság, ez a vége. Innentől kezdve menni fog össze a piac. Nem az Apple hibája szerintem, telítődött a piac. Én konkrétan már kisebb telefont vettem, mert 2 évnyi S5 után rájöttem, hogy nagy hordozni. Így vettem egy 2016-os A3-at. Hardverileg jobb, mint a két éves piacvezető és kisebb, szebb. És nem is drága, újonnan 100e.
  • NEXUS6
    #17
    Az Apple eladásaira mindíg is jellemző volt egyfajta hullámzás ciklikusság.

    Nem egészen értem mire ez a pánik?
  • Sir Cryalot
    #16
    ...hisztériáknak igazából az a dolga hogy elüljenek, csak a nyugati sajtó gőgösebb annál minthogy hisztériának tudja be ezt a nevezetes sza'rnyalást is.
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2016.04.29. 12:50:42
  • asgh
    #15
    "Ehhez még vegyük hozzá, hogy az iPhone-ok hardvere legjobb esetben is középkategória"

    Az eladások esését pont az okozza, hogy a felhasználók nem tudnak már profitálni az erősebb hardverből, mert tök mindegy, hogy 0.5 vagy 0.0005 mp alatt nyílik-e meg egy app.

    Az androidos gyártók legnagyobb baja pedig maga az android. Ma már ott tartunk, hogy vírusírtót kell telepíteni a droidos telefonra, ha nem akarod, hogy teleszaraja valami a telefonodat random szerencsejáték alkalmazásokkal, vagy emelt díjas sms-t küldözgessen kínába.
  • M2 #14
    Elég sokan vártak a nagyobb kijelzőjű iPhone-okra, ezért olyan éve az Apple-nek soha többet nem lesz, mint mikor megjelent a 6-os és később a 6S.
    Teljesen természetes, hogy azokat a számokat nem tudják hozni, se most, se később.

    Persze, ha tudnának valami nagyon új dolgot mutatni - de ettől meg talán soha nem álltak távolabb.
  • Solear
    #13
    "233 milliárd dolláron ülnek - ez még a magyar költségvetésen is nagyon dobna"

    De persze. :D Mekkora kamu ez már.. Ki adna magyar poitikusoknak ennyi pénzt és hinné el hogy becsületesen az országra költik? Ugyan már, még viccnek is rosz. Másnapra el lenne csalva 90%-a, a maradékot meg beletennék a MÁV/BKV-ba és ennyi.
  • NEXUS6
    #12
    Azért ha őszinték akarunk lenni az ios ki-jailbreak-elése, az csupán annyi, hogy bemész a andrónál a beállítások biztonság menüjébe és kipipálod, hogy programok telepítése ismeretlen forrásból. Amit nagyjából minden felhasználó megcsinál vagy megcsinálhat, nem kell hozzá rakitszájönsz.

    Andrón viszont tovább is léphetsz rootolhatsz, a playstoreon is rahedli ezt kihasználó progi van. Ebből már többet okosodik az ember, meg szopik is. Akinek persze ez a hobbija. Ios-on viszont ilyen ember lehet kb egy tucat a világon, mert ott már tényleg rákitszájönsz köll.
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2016.04.29. 07:20:46
  • Palinko
    #11
    még a dos-hoz meg pár korai linuxhoz kellett skill manapság szinte semmihez, értem ez alatt a desktop felhasználást. oké fel lehet telepíteni desktopra is szerver oprendszert, meg le lehet törölni linuxról a gui-t meg freedost, meg freebsd-t lehet felrakni stb, de az már bőven a kalandkeresés kategória :D

    egyébként nem értem az android mennyivel "okosabb" mint az ios. ok androidon lehet bütykölni stb stb, viszont átlagfelhasználó csinálja? ne már nem is érdekli... ugyanúgy használja mindkét tábor saját szintjén.
  • Sir Cryalot
    #10
    ...gondolom amit a finn mérnökök fejlesztettek ki azt minden hepciáskodás nélkül tette magáévá "A CÉG" , amikor meg nekik kéne haladni dolgokkal akkor hirtelen tapintható közelségbe kerül a kifulladás, ja nem, ZENESTREAMING ,oh well...
  • CairoJack
    #9
    Tavaly vettem egy iPhone 6-ot, 3 hónap után visszaváltottam Androidre egy Z3-ra, azóta meg Z5.
    Elviselhetetlenül vacak telefon az iPhone. A mérete, fogása, formája, mi több, még az anyaghasználata is klassz, de az OS elképesztően primitív. A legalapvetőbb dolgokat nem lehet rajta kompromisszumok nélkül megoldani. Nem is annyira stabil, mint mondják, nekem 3 hónap alatt 2 app crash is volt, Samu S6-on egy év alatt NULLA.
    Ehhez még vegyük hozzá, hogy az iPhone-ok hardvere legjobb esetben is középkategória, sőt, sok esetben a belépő szinten van, de drágább, mint egy 2-3-szor annyi hardvert tartalmazó Androidos csúcs teló.

    Tipikusan olyan embereknek való, akik nem akarják komolyabban használni a telójukat, max a nagyon alapokra. Nekik kvázi egy feature phone is jó lenne.
    Sokszor én is azon vettem észre magam, hogy már hozzá sem nyúlok, mondván "jah, ezt úgy sem lehet rajta megoldani" és vettem elő az ultrabook-om.
    Csodálkozom rajta, hogy eddig tudtak nőni. Persze ebben nagy szerepe van az Andoidos gyártóknak is, akik szintén elképesztő mennyiségűt bénáztak. Mostanában szerencsére 1-2 gyártó felébredt, és le tud tenni korrekt modelleket is.
    Utoljára szerkesztette: CairoJack, 2016.04.28. 18:50:38
  • asgh
    #8
    Elgurult a gyógyszer?
  • jozsi031
    #7
    Sajnalom szegeny reszvenyeseket, meg majd nepkonyhara fanyarodnak.
  • M2 #6
    :-) Szerencsére mi magyarok Windows 95-ön meg Vistán nevelődtünk így rengeteg hasznosabbnál-hasznosabb tudás halmozódhatott föl! Például a...
  • barret
    #5
    Csökken a bevétel? Nosza itt az ideje árat emelni! Úgy is pofátlanul olcsón adják a termékeiket...:D
  • KZM
    #4
    Az Apple termékek története az amerikai (és nem csak amerikai) butaság története. Elképesztő kárt okoztak a technológiai kultúrában ezzel a végtelenül bezárt és elhülyített környezettel.
    És mivel ócska divatcikk, amilyen szégyenletes ez a hatalmas siker, olyan elkerülhetetlen a bukása is.
  • KZM
    #3
    Hálistennek sikerült az USA-ban felnevelni már egy generációt, akik olyan szinten technikai analfabéták lettek az Apple jóvoltából, hogy még egy szintén túlbutított Windows 10 sem segíthet rajtuk, így meg fog maradni a vásárló közönség.
    Csak már ők is rájöttek, hogy a mégnagyobb felbontású fényképen is ugyanolyan kövérek mint amikor csak 8MP-s kamerával fényképezték egymást, és már a szomszéd sem állt sorban a hatosé...
    Na de kit érdekel - max elbocsájtanak egy-két millió kínai szalagmunkást.
  • kgpro
    #2
    Hát megmondom őszintén, teljesen el vagyok keseredve! Most akkor mi lesz? . . . szegény részvényesekkel...
    Lehet, hogy kénytelenek lesznek árat csökkenteni? Vagy nagyon elgaloppíroztam magam ezzel az ostoba elvárással...
  • tomboy013
    #1
    Atya ég. Minmehhalunk.