6
  • Sir Cryalot
    #6
    Üdv egy hisztérikus , impulzusvezérelt génállományú országban, ebben már nyugati :) .
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2016.04.27. 16:22:37
  • gforce9
    #5
    Megtapasztalták már sokan az ügyfeleim közül, de elszomorító, hogy mennyire marginális réteg az, amelyik törődik a biztonsággal akár egy ilyen eset után is. Mivel az egész IT szektor úgy ahogy van, abba az irányba ment el, hogy bárki tudja használni és semmit se kelljen megtanulni sem a hardverekről sem a szoftverekről így az átlaguser egyre kevesebbet tud. A 10-15 évevel ezelőtti netezők legalább annyit meg kellett tanuljanak, hogy mi is az az url, mára már odáig jutottunk hogy a kezdőoldal keresőjébe írja azt hogy "facebook" és kattint, ha meg adathalász oldalra jut így észre sem veszi, mert fogalma sincs az egészről. Elszomorító. És nem értem miért ilyen irányba ment el az egész ágazat. Az ollót is megtanítják a gyereknek használni meg elmondják, hogy vigyázni kell vele, mert bajt is csinálhat. Majd csak utána adják a gyerek kezébe önállóan dolgozni. Az IT meg lényegében úgy adja az user kezébe az amúgy egyébként hasznos eszközöket, hogy annak működéséről és veszélyeiről nem tájékoztatja kellően. A tájékoztatás kimerül kb annyiban, hogy válassz bonyolult jelszót, sok weblapnál meg még ennyi sincs. Így az user azt sem tudja, hogy mire kéne figyelni. Ő csak kattint arra, amiről úgy gondolja, hogy az jó lesz neki. Én nem látom hogy ebben, a jelen hozzáállás miatt változás lehetne.
  • msnforever2
    #4
    Amennyi adatot ellopnak mostanában társkereső oldalakról, stb. előbb utóbb fogja őket érdekelni. Csak az átlag user jelenleg tudatlan, de talán nem lesz ez örökké így. Ha más nem, majd a saját bőrén tapasztalja majd meg, hogy kikerültek a beszélgetései és mások olvasgatják.
  • gforce9
    #3
    mintha az átlagusert érdekelné....
  • duke
    #2
    Na egy ujabb kozosegi faszsag, ami nelkul nem lehet es nem is erdemes elni, marha izgalmas.
    Aze remelem a fosbukot csodbe viszik.
    Utoljára szerkesztette: duke, 2016.04.26. 16:02:23
  • msnforever2
    #1
    nincs benne end-to-end encryption, mi a faszt akarnak itt, nem értem