10
  • gforce9
    #10
    Nem tűnt fel, hogy az elején a holdak milyen gyorsan keringenek? Ez egy képkockákból összevágott videó (legalábbis az eleje), Ott ugye lehetett válogatni a jobb kockák között, míg a becsapódáskor nem mert az gyors volt.

    (az eleje amikor gyorsan forog a Jupiter meg a holdak akár animáció is lehet.)
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2016.06.06. 19:05:07
  • NEXUS6
    #8
    Je suis Jupiter!
    XD
  • nkmedve
    #7
    Köszi! Nagyon függ a légköri viszonyoktól, hogy mennyire látszik, még amikor jók a körülmények akkor is elég sok utómunka van vele amig ide eljutunk (több kép egymásra rakása, élesités). A nyers adat (szemmel is kb. ezt látod) nagyjából úgy néz ki mint a cikkben levő első videóban, aztán a részleteket utómunkával lehet kihozni.
  • Archenemy
    #6
    Tényleg tök jó, ilyen jól látni?
  • kiak
    #5
    azta, de tudsz, szuperjo!
  • nkmedve
    #4
    Köszönöm :)
  • gforce9
    #3
    Nagyon jó kis felvétel :) Grat hozzá
  • nkmedve
    #2
    Huh, pont akkor én is figyeltem a Jupitert, és sikerült egy ilyen gif-et összehozni:

    Jupiter és holdjai

    Ha kicsivel tovább maradok kint (és nem fogytam volna ki memóriakártyákból) akkor lehet elkaptam volna a becsapódást én is.
    Utoljára szerkesztette: nkmedve, 2016.04.02. 19:11:48
  • Pluskast
    #1
    Milyen jó, hogy van egy ekkora gázorjásunk a naprendszerünkben. Azt hiszem elég sokat köszönhetünk neki. Nélküle talán már rég kihalt volna az emberiség.