240
  • zorrobomber
    #40
    Biztos...

    1.06 patch
  • Toma76
    #39
    TRC-nél is tervben van a magyarítása. Együtt csak könnyebb lenne........
  • zorrobomber
    #38
    Eredetileg nyomni kellett a shift-et a mostani futáshoz... egyébként engem nem zavar a lassúsága, ez ilyen :)
  • DonnieBrasco
    #37
    Nagyon jó kis játék, csak baromi időigényes. Meg kellene egy mod vagy buhera tipp a futás gyorsításához, mert a futás az valami katasztrofálisan lassú benne...

    DB
  • Anonymusxx
    #36
    Hány sor szöveg van benne?

    Szerintem ha rákérdezel a fórumon, biztos segítenek:

    http://community.playstarbound.com/forums/mods.215/

    A németek is csinálnak hozzá fordítást, van is egy topicjuk, lehet van erről is szó...

  • zorrobomber
    #35
    Működik, simán notepad++-al szerkeszthető a kitömörített cucc:


    Két baj van:
    1. némi szöveg hard code-olva van, nem tudom mennyit érint a dolog, de lehet mire odaérek már megoldódik
    2. új magyar fontot kell csinálni, ez elvileg megoldható
  • zorrobomber
    #34
    Kipróbálom a hétvégén!
  • Anonymusxx
    #33
    Találtam egy pár dolgot a fordításhoz, de nem bírtam kipróbálni, mert még nincs meg a játék:

    http://imgur.com/gallery/WCfeO

    http://community.playstarbound.com/forums/mods.215/
  • Anonymusxx
    #32
    Inkább az utóbbi :) Nekem is van egy pár projectem, szóval max technikai részekben tudok segíteni, aminek most próbálok is utánanézni... Viszont remélem hogy nem túl vészes a szöveg mennyisége a játékban...
  • zorrobomber
    #31
    Segíteni akarsz, vagy a végeredmény érdekel? :) Ha utóbbi, akkor első körben én akarom végigvinni, hogy a sztoriban minél kevesebb dolgot lőjek le magam előtt, konkrétan nekikezdeni csak utána fogok. A technikai részleteknek a hétvégén utánajárok szerintem.
  • Anonymusxx
    #30
    Írtad a magyarítások topicban hogy akarsz a játékhoz fordítást csinálni, erről lehet tudni valamit bővebben?
  • gvarga12
    #29
    Annyira azert en nem feszunek ra az agyaga, a silohoz kell 10 a nagy hordohoz (Keg) kell 1 a viztarto talajhoz szinten 1.
    Ha csak nem gyujtod , egyebkent igen a kukacos fold dobja gyakran az meg esoben van.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Tegnap volt erdekes elmenyem, nem ertem vissza hajnali 2 elott a hazikomba bekabultam es elvesztettem egy napot. Persze a tavasz vege volt es jol elvesztettem az osszes termenyem...
    Aztan meg megmakkantam a banyaban, eldobtam 5 inventory itemet kozte egy legendary seedet, meg elfelejtettem a lift kodot vagy 10 szinthez a banyaban mondhatom mokas volt.

  • PrasCo
    #28
    Jogos, a probléma, hogy erősen megbízhatatlan a dolog. A szén, ha muszáj, megvan fából, a réz bányászható kilószám, később a vas és arany is (vagy transmundane), a fa és kő triviális - de az agyag? Azért Yobához kell imádkozni... :D
  • zorrobomber
    #27
    Simán a termőföld is dob néha, és mivel csákánnyal be lehet húzni a felásott talajt (erre én elég későn jöttem rá), ezért végtelenségig lehet próbálkozni, csak hát ugye az időfaktor nem a barátunk :) A földből kilógó kukacok nagy eséllyel adnak még agyagot, és ezt is lehet geode-ban találni.
  • PrasCo
    #26
    Cseszki, telefon... tehát szenet dobni szeret.
  • PrasCo
    #25
    A bányánan egy bizonyos szörny is szeret szeret bzenet dobni. :)
    Amit - eddig - úgy vettem észre, hogy érdemes félrepakolni, az az agyag. Állítólag a bányában a földes részt "kapálva" lehet szerezni, de nekem egyelőre nem sikerült, a siló tíz agyagos igényével meg úgy is igen küzdöttem, hogy mire odajutottam, hogy kéne egy, már el volt pakolva kilenc.
  • zorrobomber
    #24
    Ráéreztél, lehet majd fából szenet csinálni, de kályha kell hozzá, ahhoz pedig muszáj lesz a bányában haladnod, addigra meg már meglesz az a szénmennyiség amire most vágysz épp... :) Csak csinálni kell a dolgokat és meglesz a gyümölcse :)

    A bányákban talált geode kövekből is esik, a kovács tudja neked feltörni őket.
    Utoljára szerkesztette: zorrobomber, 2016.03.17. 08:45:52
  • Voltan
    #23
    Hát, én se tudnám jobban megfogalmazni, hogy mi a fene történt. Megvettem, és kész - végem van.
    Ahogy az úriember szavakba önti Nem értem, miért, soha nem kedveltem az ilyen "butagrafikás" dolgokat, az első, és utolsó ilyen a Cobra Mission volt, amit végigvittem. De ez valami egészen más...
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2016.03.17. 01:43:50
  • Voltan
    #22
    Töröm, töröm, de szenet nem dob...Pedig kéne most már lassan sok...
  • xido
    #21
    köveket törj..nekem a saját farmomon abból esett néha..bár még csak 5-6 napig bohóckodtam el,lehet máshol több is van
    Utoljára szerkesztette: xido, 2016.03.17. 00:09:19
  • Voltan
    #20
    Nálam is egy kérdés - szenet (szént?) hol lehet találni? OK, elvileg a bányában, de soha nem sikerült még. A boltban persze lehet venni, de amúgy? Vagy égessek fát a tábortűzön?. Hm, kipróbálom. :D
  • xido
    #19
    van egy totál elkerített rész,kerítés,sziklafal,..ott és csak ott láttam gombát..be lehet valahogy jutni oda? :)
  • Voltan
    #18
    Igen, kivéve, ha eső van ofkorsz.
  • DarkHorSe
    #17
    Amiket elultettem cuccokat azokat kell locsolni naponta?
  • zorrobomber
    #16


    Én keveset tudtam tolni a hosszú hétvégén, de azért már lassan kezd beindulni a farm:

    Csinálom a lekvárokat, és lassan a füvet is lekaszálom, csak valahogy sose sikerül elkapnom Robin-t a boltban (hogy megbeszéljem vele a siló terveit) :)
  • Voltan
    #15
    Na, annyit áradozott már erről mindenki, hogy megvettem én is tegnap, lássam, mi ez.
    Bele is pakoltam vagy öt órát a tegnapi nap folyamán.

    Rendesen beszippantott, és ha agyonütnek se értem, hogy miért....
  • PrasCo
    #14
    Egy durvább "sztori"-spoiler Abigail-lel kapcsolatban.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Tumblr-en jött szembe ez a két kép:




    Aztán a játékomban szót váltottam a sírig hű feleséggel is:


    Úgy tűnik, varázslóbácsi dolgozott.
  • xido
    #13
    csak beletekertem az elejébe...a szerző mintha chrono tigger/cross/legend of mana és társain nevelkedett volna:))
  • PrasCo
    #12
    Áhá, tehát akkor erre jó a madárijesztő... eddig mindig csak olvastam, hogy ennyi és ennyi hollót riasztott el, de úgy tűnik, eddig sikerült szerencsésen csak a hatókörébe pakolnom a vegetációt. :)

    Jómagam vettem egy tehenet, de nem érzem magam túl kreatívnak az elnevezésnél...
  • zorrobomber
    #11
    Plusz agymenés: melóban is a zenéjét hallgatom...
  • zorrobomber
    #10
    Nekem egy hete van meg a game, és mivel hétköznap nem nagyon volt időm, még csak a nyárban tartok. A min/maxolástól távol állok szerintem, de türelmetlen vagyok, mindent ki szeretnék próbálni (állatokat is akarok), ezért most kicsit próbáltam megerőltetni magam, és annyit ültetni amennyit elbírok, hogy jöjjön a della. Aztán itt találkoztam is először a kedves sátánhollókkal:
  • PrasCo
    #9
    Jogos. :) Érdekes, hogy ebben a játékban nem is a termelékenységre megyek, csak egyszerűen elszüttyögök a dolgokkal, ahogy jólesik és ahogy pofára tetszik.

    A legjobb módja például a kerítés lebontásának, hogy egyszerűen hagyom, amíg szétdől... :D (nagyon a végére jár az ősz, azért nincsenek már kézbentartva a dolgok.)


    Nem dicsekszem...

    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2016.03.11. 11:23:49
  • zorrobomber
    #8
    Interview: What's next for Stardew Valley
  • zorrobomber
    #7
    Már 425000-nél járnak az eladások.

    Én se tudom hogy miért zabálja mindenki, de talán ennek a meghatározása nem is a mi feladatunk :) Én csak örülök hogy végre van megint játék ami szó szerint elvarázsol, és nem akarom 10 perc után félrerakni.
  • PrasCo
    #6
    Egészen aranyos és szórakoztató.
    ...és nem értem, hogy miért! :D
  • zorrobomber
    #5
    The best Stardew Valley mods
  • zorrobomber
    #4
    228ezer környékén járnak az eladások, tulajdonosok és játékosok száma grafikonon:
  • zorrobomber
    #3
    Zajlik az élet a faluban:


    @medve54: nekem azok mind kimaradtak, ennek ellenére behúzott... review-k alapján hozzátesz a bevált formulához (ugye én nem tudom megítélni)
  • medve54
    #2
    Ahogy látom, hasonlít a Harvest Moon játékokra, tetszik :)
  • zorrobomber
    #1


    Stardew Valley - 13,99€

    Értékelések: Pozitív (4,881) Negatív (56)

    Megörökölted nagyapád rozzant farmját Stardew Valley-ben. Csupán pár egyszerű mezőgazdasági eszközzel és egy pár garassal felszerelkezve új életbe vágsz. Sikerül megtanulnod hogyan műveld meg a mezőket? Képes vagy az elhagyatott földeket virágzó otthonná változtatni?

    How did indie farming sim Stardew Valley top the Steam sales chart?

    Stardew Valley’s Creator Has Won The Hearts Of PC Gamers

    Stardew Valley: Pushing The Boundaries of Farming RPGs

    Képek:

    Utoljára szerkesztette: zorrobomber, 2016.03.05. 10:57:11