20
  • norbre
    #20
    szerintem inkább a lassan megfövő béka esete vagyunk
  • DRFlame
    #19
    Az emberiség akkor fog elkezdeni érdemben foglalkozni a problémával, amikor már nagyon érzik a hatásokat. Akkor meg már késő lesz. Hiába hagyjuk abba a szennyezést, a hatás csak hosszú évekkel később jelentkezik. Már most sokkal komolyabban kéne venni ezt a problémát, és még az is lehet hogy már késő.
    Tulajdonképpen egy fal felé száguldó kocsiban vagyunk. A falat már látja a többség, csak a féktávot becsülik alá nagyon durván.
  • Venator
    #18
    Naiv libuskák... Nem az a kérdés, hogy mennyi víz van hazánkban, és hogy meddig, hanem hogy mikor fog arra más is szemet vetni. Mert máshol bizony nincs évi 6 millió liter (édes)víz. Na ne félj, fognak majd kopogtatni amikor szomjasak.

    A béke csak egy ideiglenes állapot két háború között. Mindig más az indok. Terület, vallás, olaj, gyémánt, arany, még a nők is. Simán előfordulhat nyílt háború a víz miatt is.

    Mikor is volt egyébként utoljára Magyarországon háború? És azelőtt? Hopp mily illékony a béke ugye? Persze, nem kell azonnal aggódni mindig minden miatt de remélem nem dől hátra Európa azzal, hogy nyugi, még a medencét is meg tudjuk tölteni...
  • giacomo gesso
    #17
    Évente 6 millió liter tiszta víz potyog fejenként Mon, tehát én (még) nem aggódom... ;-/
  • Venator
    #16
    Tudják ezt ám ott is, ahol már most is kevés... Én inkább aggódnék... Nagyon is...
  • overseer-7
    #15
    hehe he..
    meg is érdemeljük.
    ostobák és mohók vagyunk páran.. a többiek meg passzív közönnyel nézik
  • Chob
    #14
    Mondjuk pont hideget nem lenne szabad inni a melegben...
  • Tinman #13
    Nem tudsz optimálisan párologtatni, de rettenetesen sokat lehet javítani ezen a téren ahhoz az állapothoz képest, hogy ha süt a nap már lövöd is be a klímát és húzod el a sötétítőt. Van annak egy kellemes feelingje, amikor kihaltak az utcák, remeg a levegő, olvad az aszfalt, te meg állod a sarad. Jó érzés :-)
  • Tinman #12
    Idehaza cirka 1000 évre elegendő vízkészlet van számunkra, persze meg is kéne védeni... ezen így most nem aggódnék annyira.
  • norbre
    #11
    az már nem a hőtűrő képesség kategória :P :)
  • Candi
    #10
    Dehogynem, csak sok hideg sört kell inni :D
  • norbre
    #9
    fejleszthető, egy bizonyos határig.. magas páratartalom és hőmérséklet mellett pl már nem tudsz hőt leadni akárhogy szeretnél
  • caius marius
    #8
    A kérdés nem az, hogy kibírod e a meleget. A kérdés az, hogy meg tudod e termelni a megfelelő mennyisegű élelmet az új klímaviszonyok mellett vagy, hogy lesz e elegendő ivóvíz. Azt nagyjából mindenki leszarná, hogy milyen a hőtűrő képességed.
  • Tinman #7
    Az ember hőtűrő képessége fejleszthető. Nekem nincs és nem is lesz légkondim, holott megtehetném. Az autóba duál klíma van, de ha én hajtom 95%-ban off-on pihen... nem tehetek róla nem kérhettem klíma nélkül, azzal volt és kész.

    Sportolni kell. Ez javítja a vérkeringést olyannyira, hogy jóval később érzi az ember úgy, hogy nagyon melege van, nem mellesleg jóval könnyebben párologtat is. Tavaly nyáron bevállaltam egy órás futást durva terepen víz nélkül, az első 35 perc könnyen ment, utána rettenet nehéz volt... de megoldható, csak állóképesség kérdése. Nyilván nem aznap kezdtem el futni, ha úgy tettem volna 100%, hogy túl sem élem.
  • NEXUS6
    #6
    Értem.
  • ostoros
    #5
    Ez tévedés.
  • globint
    #4
    Lehet veszélyes az atomreaktor, de sokkal kevesebb üvegházhatású gáz keletkezik az előállítása során, az üzemeltetésével meg szinte semmi, továbbá egyenletesen, szabályozhatóan adja le az energiát. Az lenne a jövő. De az atom nem magáncégek kezében van, ellentétben az olajjal, gázzal, szénnel.......
  • NEXUS6
    #3
    Amúgy meg 2015 volt az az év, amikor 15 év stagnálás után a klíma végre hajlandó volt magát megemberelni és a szignifikáns melegedés képét mutatni.

    Szóval volt olyan modell, amely szerint ekkorra már dúrva hőmérsékleti, meg tengerszint emelkedést jósoltak (lásd Al Gore). Ezekután én meglehetősen szkepticista vagyok az ilyen előrejelzésekkel.
  • gforce9
    #2
    De, igen. Mindamellett a párizsi egyezmény is csak amolyan szándéknyilatkozat, amit senki sem fog betartani, mert nincs rá se betartató szerv, sem ellenőrző, sem büntető.
  • Macropus Rufus
    #1
    "Ennek elkerüléséhez arra lenne szükség, hogy betartsuk, esetleg túlszárnyaljuk az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának visszafogásáról nemrég kötött párizsi egyezményt."
    no igen, nem most tiltotta meg a jenki bíróság Obamának, hogy olyan törvényt hozzon ami csökkenti a jankik CO kibocsájtását?