14
  • esztyopa
    #14
    A *szintlépés* az lesz csak,ha KOMPLETT objektumokat tudnak 3D technikával nyomtatni !
    De- azt gondolom-ez már egy másik felfedezés lesz /ill. sci-fi/
  • ostoros
    #13
    Juj. Inkább hagyjuk.
  • kvp
    #12
    A gyogyszerek raktarozasa tenyleg hulyeseg. A hatoanyagokat kell raktarozni, es a gyogyszereszek (vagy a robot gyogyszereszek) minidig kikeverik belole azt ami kell, tehat pl. nem azt mondja az orvos, hogy testtomeg alapjan vegyen be a beteg napi ketszer 2 es 3/8-ad szemet, hanem pont az adott beteg sulya alapjan rakjak ossze a tablettak hatoanyagat es pont annyit kap amennyit be is kell vennie. Egyebkent a gyari elore csomagolt gyogyszerek elterjedeseig pont ezt csinaltak az orvosok es a gyogyszereszek, csak a mindenfele levedett gyogyszer miatt alltunk at az elore csomagolt megoldasra, mert a gyarak nem akarjak kiadni csak a hatoanyagot vagy akar a teljes receptet helyi utangyartasra. (a generikus gyogyszerek azok amik mar nem vedettek es barmelyik gyogyszeresz osszerakhatjak oket, idealis esetben az osszes hatoanyagnak ilyennek kellene lennie)
  • ostoros
    #11
    És itt a válasz arra a hülyeségre, hogy majd nem kell raktározni a gyógyszereket...
  • Vata111
    #10
    "A receptek alapján bárki elkészítheti a megfelelő adagokat, így később akár minden páciens előállíthatja a saját személyre szabott gyógyszereit. "

    Vettem egy 3Dnyomtatót, hol tudom beszerezni a hatóanyagokat a nyomtatáshoz?
    Lássuk csak: apámnak szívgyógyszer kell, nekem időnként fájdalomcsillapitó, a gyerekeknek meg mikor mi.
    Tipp?
  • itsip
    #9
    Hé anyjukom nyomtass mán egy kis LSD-t. Remélem van még tinta a 3D-sben
  • itsip
    #8
    Hát én pont fordítva működök mint a csodaüveg. Ha vizet töltenek belém állva maradok, ha alkoholt akkor eldőlök
  • ostoros
    #7
    "A szakemberek létrehoztak egy "csodaüveget" is, amelyet, ha vízzel töltenek fel, akkor eldől és a víz kifolyik, míg ha alkohollal töltik tele, akkor egyenesen áll. Az ok a víz és az alkohol eltérő sűrűsége, amely hat az üvegre."
    Hát... azt hiszem erre csak azt tudom mondani, hogy: Borban az igazság!
  • barret
    #6
    Körülbelül olyan szinten,mint ha számítógépet nyomtatnának...
  • barret
    #5
    Ez csak egy reklámfogás...Eddig is lehetett...
    Mi lesz a következő hír? Angol "tudósok" sikeresen nyomtattak csövet? :D
  • duke
    #4
    Nem mondom, hogy lenyegtelen, de azert ez nem szintugras, inkabb a technologia finomitasa. A szintugras az lenne, ha kivalaszthato lenne, hogy acelal, tintaniummal, vagy szennanocsovel nyomtat.
  • Szefmester
    #3
    Már van. :)

    Amúgy mi ebben a nagy szám? Újra feltalálták a falvastagságot?
  • Alexease
    #2
    3D nyomtatott 3D nyomtato mikor lesz?:)
  • gombabácsi
    #1
    3d nyomtatott lufi