2074
  • bladex
    #668
    Szerintem azért mert jó ideje nincs hozzá igazítva a magyarosítás a játék verzió számához. Ez a fordítási projekt jegelve van tudtommal.
  • Ironman2
    #667
    Hatalmas frissítés jött megint:

    http://steamcommunity.com/games/440900/announcements/detail/1462969751655067496

  • Ironman2
    #666
    Nocsak meglepi.Kösz a házigazdaságot! Most visszatértem kicsit a játékba,lenyügöző ismét az egész,főleg ez a mindenre felmászás.Egy magyar pve szerveren gyakorlok be kicsit,majd meglássuk mire megyek.A pálya hatalmas,szerintem nem legalul lesz a bázisom,oda csak lekempelek.Inkább a zöld régióba kellene épitkeznem a pálya közepén,de oda el is kéne jutni.
  • pampoca
    #665
    Sziasztok Valaki meg tudja mondani mi a csodáért nem tudom telepíteni az 1.1 magyarítást???Mindig azt írja ki hogy nem csatlakozom a hálózathoz pedig megy a Steam??
    .
  • Ironman2
    #664
    Te lettél volna az első,de nem irtál +1-et.DD
  • Szabi #663
    hát nincs nagy túljelentkezés.. :D
  • Ironman2
    #662
    Támogassatok házigazdának hogy tudjam szerkeszteni a bannert,akkor beraknám a magyar szerver linkeket is,úgy ahogy a többi topikban is.
  • Normen76
    #661
    Bár én már nem játszom a játékkal, azért örülök a szervernek. Remélem sokáig futni fog. Jelenleg a Black Desert ami kínozza a szabadidőm :), de nem engedtem még el teljesen a Conan Exilest. Sok sikert nektek, sok playert és kevés gondot !
  • Spardas
    #660
    [Conan Exiles]
    Üdv mindenkinek Akik a Conan világát kedvelik.
    A (HUN) Carpatian Exiles PvP szerver várja a magyar játékosokat.
    A szerverünk jelenleg 20 fős és 50 férőhelyes tervezzük.
    A szervert egyhamar leállítani nem tervezzük, ez csak rajtatok múlik meddig is megy a szerver.
    Az Adminok segítenek ha tudnak persze ha az indokolt :)

    Amit nyújtani tudunk:.
    -2x szeres szorzó
    ( és havonta 1-2 alkalommal hétvégenként 5x szorzó )
    Stamina 0,6
    Crafting 0,5

    Rendelkezünk Saját TS szerverrel és kérhettek szobát is.

    Official szerverekhez képest csak kicsivel gyorsabb a döcögések és a játék mihamarabbi megelőzésének érdekében.
    ( Lassabb mint a pvp fast, de gyorsabb mint a normál. )

    Egyéb sajátosságok:.
    -Arénák szervezése.
    -Egyéni eventek szervezése.
  • bladex73
    #659
    Az volna a kérdésem, hogy az új oltárt hol lehet megtanulni? Találtam egy nagy ork szerű valamit valamit egy hegytetőn, de nem tudok beszélni vele.
  • PiszkosFred
    #658
    Tessen jarni mas topikba is, ma meg egesz nap csak forumon pofaztam (dolgozni nem volt kedvem), hol kevesebb, hol tobb sikerrel. :)
  • Battle5Star
    #657
    Érdekes elképzeléseid vannak a romantikáról. :)
    Kérlek ne szekáld, még nem építettem fel a váramat és tuti lesz még kérdés. :D :D :D
  • Gilmoor
    #656
    Istenem ... de rég láttam Fred-et ennyire beszédesnek Ez annyira romantikus
  • Battle5Star
    #655
    Jaj tervezőm! :D Köszi, látszik hogy még soha nem építkeztem.
  • PiszkosFred
    #654
    Rakj egy ceilinget (tetot) a falra merolegesen, mint pillanatnyi szilard talaj, massz fel a falon oda (ha nem tudsz, akkor epits lepcsot) es onnan elered a kulso reszeket is, majd ha kesz, lebontod magad alatt es vege. A tetore szinten, felmaszol a falon es manualisan cserelgeted. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.09.01. 16:53:17
  • Battle5Star
    #653
    Szia, lehet még egy kérdésem? :) Elkezdtem építkezni szólóban, mert a legújabb patch tönkrevágta a coop szervereket és 5 percenként lefagynak.
    Nem nagyon jöttem rá hogyan működik a tetőszerkezet, össze vissza pakolja fel és ha már felraktam rosszul, nem tudom lezúzni, túl magasan van. :( Van erre valami trükk?
    Próbálok beszúrni egy képet, nem tudom megjelenik e. Itt pl az épület elején is van egy kifelé, rossz irányba....
    Előre is köszi!!!
    link a képhez, mert nem töltödik be http://imgur.com/F8EJ6Qf

    Utoljára szerkesztette: Battle5Star, 2017.09.01. 16:31:35
  • PiszkosFred
    #652
    Igen, a kozosseg/clan az a kis "fuszer" az etelen, amely megbolonditja annyira az egyebkent hagyomanyos receptet, hogy legyen kedve az embernek ujra es ujra elkesziteni :)
  • Battle5Star
    #651
    Nagyon köszi a segítséget! :) PvP lett a végén, és nagyon tetszik, bár tuti hogy idegbetegek voltak a végén. :D Végigcipeltek az egész tájon, hogy eljussunk a klán székhelyére, és az utolsó pár méteren meghaltam :D anélkül, hogy leraktam volna fekhelyet mehet közben, szóval pálya elején ébredés, ők meg jöhettek vissza értem, és kezdtük elölről.
    Jó játék ez. :D
  • PiszkosFred
    #650
    Hat, ha csatlakozol eyg csapathoz es nem egyedul jatszol, akkor talan jobban tudsz haladni, de ketsegtelen, hogy pvp szerveren az elet nem jatek es mese :) PVE ezzel szemben szanatorium, ott csak az npck es lenyek jelentenek gondot, viszont emiatt kisse frusztralo, mert vannak esetek, amikor jo lenne agyonvagni egy-egy jatekost (vagy az eppen valamit blokkolo epitmenyet). Probald ki aztan maximum keresel masik tipusu szervert, na bumm!
  • Battle5Star
    #649
    Találtam pár felnőtt, lánybarát szervert, csak nem tudom eldönteni hogy pvp vagy pve legyen, melyik a jobb? Gondolom pvp-ben szétzúznak, kirabolnak, de talán mozgalmasabb is?
  • PiszkosFred
    #648
    Mindenkeppen javaslom en is a szerveren valo jatszast, jo az, ha van egy szomszedod es ha van elet a szerveren. Oke, neha bosszanto, ha pont blokkolnak egy jaratot, vagy mar epitett valaki ott, ahol te szerettel volna, de megis csak kozossegi/tarsas leny az ember, hosszu tavon egyedul jatszva unalmassa valhat egy ekkora hatalmas vilag (bar egy megint egyen fuggo persze).
  • Battle5Star
    #647
    Most ment le a teszt, és igen, túlságosan előre szaladtam, megveszem a játékot és elkezdem előlről. Szeretek másokkal játszani, egyedül inkább olyan játékot választok, aminek tartalmas története van, meg mellékszereplők pl. Dragon Age, ezt inkább multiban nyomnám, ha lehet. :) Reméljük lesz magyar játékos, bár már találtam pár xbox csoportot, főleg amcsikat.
  • PiszkosFred
    #646
    Singleben ovatosan kell haladni. Elobb celszeru egy alapbazist epiteni valahol a viz mellett (delen), aggyal (kezdetben halozsakkal) es tuzhellyel, majd szerezni nemi xpt es lepni par szintet, hogy meglegyen a tovabblepeshez szukseges felszereles es a karaktered erossege. Kozben persze erdemes mar elore legyartani jo par epuletelemet, amelyet a kesobbi, eszakabbra levo bazison fogsz hasznalni.

    Ahogy haladsz eszaknak, ugy valik majd minden erosebbe (foleg a tomegevel erkezo pokok tudnak sok szarsagot okozni lowlvl szinten a mergeikkel), viszont lesz mar lehetoseg femeket banyaszni, nevesitett szolgakat vagy noname, de magas szintu szolgakat betorni, stb. Ehhez viszont birnod kell a pofonokat egyedul is.
  • Battle5Star
    #645
    Nagyon köszi a választ! Lehet akkor a közös szervert megpróbálom, mert már az első 10 percben lezúztak egyedül. :)
  • PiszkosFred
    #644
    Kezdetektol van Clan funkcio, de egyelore "csak van", tul sok funkcioja nincs, azol tul, hogy kozosen hasznaltok dolgokat, epuleteket, illetve egyutt harcoltok masok ellen.

    A helyszin es a gepi ellenfelek azonosok mind a Single playerben, mind a szervereken. Elobbin csak magadra vagy utalva, utobbin egy maximum 70 fos vilag resze leszel, ahol masok is jatszanak majd, akik neha bosszantanak, neha segitenek, mint az eletben is.

    Vannak hivatalos szerverek, ezek allando szabalyokkal dolgoznak (napok hossza, xp mennyiseg, nyersanyagok ujratermelodese, szolgak betorese, stb.), es vannak nem hivatalos szerverek, amelyek jellemzoit az uzemelteto/admin donti el.

    XB1 kerdest passzolom, en PC-n jatszok speciel.
  • Battle5Star
    #643
    Sziasztok, most fejeztem be a 60 perces ingyenes tesztet xbox-on és gondolkozom rajta, hogy megveszem. Van esetleg valaki xbox-on? :) Még egy kérdés, a játék saját világ, vagy lehet együtt is? Láttam hogy van/lesz klán funkció, hogyan működik?
    Előre is nagyon köszi.
  • bladex73
    #642
    Ha jól látom egy ideje nem lett frissítve a magyar fordítás. Van valakinek valami infója, hogy a mostani verzióhoz mikor lesz hozzá igazítva? A másik kérdésem az lenne, hogy valaki ismeri a elosztható pontok logikáját? Arra gondolok, hogy a régi karakteremnél amit lezúztak nem éreztem úgy, hogy olyan mértékben erősödne amennyi pontot ráköltöttem például az erőre. Huszonkettes erővel sem ölt meg egy ütésből egy hiénát.
  • Ironman2
    #641
    Nekem is megvan.Most hogy kibővitették a mapot a havas tájjal,meg a zöld övezettel,meg ötször nagyobb lett,lehet újra benézek.
    Egyébként jövőre kész lesz a játék,még valamikor tavasszal irták a fejlesztők,hogy 7 nagy patch fog kijönni hozzá,ez utóbbi nem tudom hányadik,lehet a negyedik volt.A rabszolga menedzselés is jönni fog (ala sims),azt már várom nagyon,hogy utasításokat lehessen nekik adni.Lesznek lovak,meg ki tudja milyen hátasok még a játékban is.Még több küldetések.Szóval jövőre egy nagyon jó játékot fogunk kapni,és talán már nem lesz wipe se olyan sürün.
  • PiszkosFred
    #640
    Egyet is ertek, meg nem is :) Sajat tapasztalatom meg is erositi azt, amit leirtal, de ellent is mond neki.

    Pro:
    Volt egy jo kozossegunk a 202-esen, nagyjabol 14-15 fo. Vadidegenek, a vilag minden tajarol, ott futottunk ossze a premierkor es ismertuk meg egymast, mar amennyire ez lehetseges par het alatt (kulon steam groupot csinaltunk a szerveren jatszoknak). Elso 1-2 wipe utan folyamatosan visszatertunk, mindannyian, altalaban ugyanott probaltuk felhuzni az erodjeinket, tiszteletben tartva a masik teruletigenyet, majd folytattuk. Tenyleg jo dolog megujulni, a korabbi hibakbol tanulni es ujrakezdeni, ujraepiteni valamit.

    Kontra:
    A 3-4. wipe utan ismet lvl1-eskent kezdve mar volt, aki azt mondta, inkabb pihen egyet. Sajnos nem nagyon jott ember a helyere, igy a korabbi 40/40 fos szerver idovel 20/40 fos lett, majd 4-5/40. Ehhez kellett az is, hogy majus vegen/juni elejen viszont, amikor toroltek az epuleteket (megint csak exploit elleni vedekezes miatt), majd jeleztek, hogy masfel honap mulva (most augusztusban) megint lesz teljes wipe, egyikunk sem tert vissza erre az idoszakra.

    Most viszont a tobbseg megint jatszik, sajnos a 202-est (a norveg eredetit) lelottek, igy a csapat szetszorodott, fele az uj gportalos (holland) 202-esen kezdte ujra, a masik fele (tobbiek) mindenfele. Viszont az ketsegtelen, hogy novekedett megint a jatekosok szama a nyari atlag alig 1500-hez kepest, de meg most is nagyon, de nagyon keves.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.08.22. 12:29:33
  • Norbertboy
    #639
    Szerintem igazából senki sem tudja miért halt ki a játék. Nekem majdnem
    a megjelenés óta meg van. Foglalkoztak a fejlesztők a játékkal az elején is, máshol sem foglalkoznak többet se kevesebbet. Szerintem nem ezért mentek el a népek.
  • Normen76
    #638
    Hát nincs két egyforma vélemény, ezt tiszteletben tartom :).
    Nem emlékszem, pontosan kb. 200-250 órám lehet a játékban, nem tudom megnézni nem otthonról írok, de alapvetően a tömegek nem a wipe-ok miatt mentek el. Biztosan vannak akik emiatt is, de van olyan játék ahol kéthetente, havonta van full wipe, mégis 40-50 000 online van. . A Wipe-ok sok esetben nemhogy kedvét veszik, kedvet hoznak a játékosoknak. A legtöbb Early játékban (próbáltam párat, van amiben 1700 órám is van, átlag 6-800) a Wipe inkább felrázza a közösséget. Sokan szeretnek kezdeni, újra kezdeni wipe után, mert ilyenkor mindenki egyenlő feltételekkel kezdhet új életet egy-egy adott szerveren. Rust-ban pl ha havonta volt vagy két havonta volt a törlés (az is megesett h hetente :D) , az utolsó hetekben kb. alig lézengtek a szervereken, wipe után meg telt ház volt mindig. Új élet, új helyre költözés, új védelmi rendszerek kipróbálása, másképp, más módszerrel építhet az ember alapjaiból. Ha valakinek bejön egy játék, szívesen kezd újra. Persze nem azt mondom h hetente, de 1-2 havi újrakezdés belefér sokaknak. Egyetlen olyan Early A-s játékkal játszottam amiben 2014 óta 1 wipe volt, az a Miscreated. Sajnos nagyon keesen játszanak vele, pedig egy igazán jó játék. NAgy hibája, hogy az építkezési rendszere totális rosszul van kitalálva, de a többi rendben van. A grafika, az erős mesés. De kb. 1000 fő online ha játszik. Conan E is itt tartott már, de az új területekkel 5000+ is megvan. Sokkal többet érdemelne, ill. ha az első pár hónapban a megjelenés után nem szarták volna le a fejlesztők, sokkal többen játszanának. Sajnos ráültek a hirtelen jött pénzre, és mire észbe kaptak, a gémerek leléptek. Kb. nulla volt amit tettek az első hetekben, hónapokban. Az építkezési rendszere talán a legjobb amivel játszottam eddig (Talán a Space Engineerst kivéve, ami szintén egy méltatlanul keveset látogatott játék).

    Én szurkolok a játéknak, és biztosan figyelni fogom az elkövetkező években az alakulását, de nagyon össze kell kapni magukat, mert a fejlesztők saját maguknak generálják már a negatív reklámot az elmúlt 4-5 évben és nemcsak ezzel a játékkal.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.08.22. 10:46:21
  • PiszkosFred
    #637
    Annyiban azert igaza van, hogy ha felepitetted a bazisodat, megszerezted az osszes III-as embert a vedelmedhez, vagy az elerheto osszes nevesitett NPC-t elkaptad a szakma(k)hoz es legyartottad az igy elerheto felszereleseket, akkor kvazi eljutottal oda a PVE szerveren/single playerben, hogy nem nagyon van mit csinalni. Oke, van par dungeon jellegu barlang es "kripta", de azok egyelore elegge kiforratlanok.

    Hianyzik nagyon - az egyebkent beigert, de egyelore csak keszules alatt allo - rabszolga menedzseles, vagy esetleg a kereskedes, illetve a receptek szamat is meg lehetne duplazni olyan cuccokkal, amelyeknek lenne nemi hasznuk is, nem csak diszek, mint a jelenlegi crafting nagyjabol fele. Az ketsegtelen, hogy tenyleg kurva jol nez ki egy berendezett komplett bazis trofeakkal, tronokkal, tancoslanyokkal, stb. (ebbol a szempontbol az egyik legjobb epitkezesi lehetoseggel rendelkezik a Conan a tobbi, NEM MODOLT survival sandboxhoz kepest - de mindez csak addig kot le, amig meg nem valositottad az elkepzelesedet, es be nem rendeztel mindent.

    Kellene folyamatosan erkezo ujabb, fontos funkciokkal rendelkezo betorheto npc/szolga, vagy ujabb erdekesebb top tier recept, stb. Oke, igy is beleolsz 50+ orat a jatekba, mire megunod, amely ido nem rossz teljesitmeny egy jatektol, de tartalom sovanysaga miatt nem nagyon van utana mar teendod. Ha csak nem jon egy wipe, es kezdheted elolrol.

    Azt most hagyjuk, hogy kozossegi szerveren jatszva mindezt megfuszerezi nemi npc vagy fontosabb nyersanyag szandekos blokkolasa (lasd iron helyekre rakott foundation vagy pl a "hajo" szandekos blokkolasa felszin ala lesullyesztett foundationokkel), egy hirtelen felbukkano es mondjuk a forrashoz vezeto utat elzaro kapu (amin par hete mar legalabb atmaszhatsz, regebben volt anyazas, nem keves), vagy egy kozeli bazisrol teged tamado archer orseg, stb., de attol meg ugyanaz a helyzet, egy ido utan (a vetelytarsakhoz kepest tul hamar, szerintem)elfogy a kontent. Idovel (vagy megfelelo modokkal) jo kis jatek lesz majd belole (bar a funcom hiresen balfasz, szeretik a jo kezdest elrontani).

    PVP mas teszta, ott 3-4 hetig birtam, mert ott aztan tenyleg nem unatkozik az ember/clan, de en speciel mar oreg vagyok ahhoz, hogy lepten nyomon ujrakezdjem, bar ketsegtelen, hogy ki kell probalnia mindenkinek, mert baromira latvanyos es izgalmas, es rengeteg olyan feature hasznalhato tenylegesen (csapdak, avatarok, stb.), amelyek pve / singleplayerben nem, vagy abszolute nincs ertelme :)
  • bladex
    #636
    Nem akarlak kiábrándítani, de nem mindenkit érdekel a PVP, engem például kicsit sem. Nekem a kalandozás, meg építés ami bejön nem egymás lenyomása, meg kifosztása. Szóval szerintem sokan a wipe miatt tűntek el. Sok sok órát toltak bele a építkezésbe mert szép dolgokat lehet csinálni aztán törölték, aztán megint stb.
  • Normen76
    #635
    Már jó ideje nem játszom a játékkal. A megjelenés napján megvettem és nagyon tetszett. Megértem vagy 10-12, de inkább több szerver törlést, gyári wipeot, teljes törlést de nem azért hagytam abba. Ezek nagyon nem zavartak, hisz annyira kevés tartalom volt a játékban, hogy mindig jó kedvvel kezdtem újra, mert legalább volt mit tenni. Egy idő után nem tudtam mihez kezdeni ha épp nem volt olyan szomszédom/szomszédaim melynek az életcélja az én, ill. mi zaklatásunk volt :). Sokat változott, fejlődött a játék, valószínűleg visszatérek majd. Egyébként szerintem egyáltalán nem voltak més Early játékhoz képest gyakor wipeok. VAn ahol rendszeres havi teljes törlés van, sőt van ahol 2 heti. Pl. Rust-ban szervere válogatja, sok helyen 2 heti van/volt és estérem égis van néha 40 000 online, vagy több.

    Ez a játék nagyon jól startolt, 25-28 000 fős online létszám volt az első két hétban... nézzétek meg most mennyi van.. Ez nem a törlések miatt csökkent a kb. nullára, nagyon rossz a játékmenet. A PVP nagyon gyenge, egyszerű és kb. a nullávalé egyenlő még mindig. Ezen kell változtatni és sokan visszatérnek. Az új területeknek örülni lehet, de ez sem fogja az elvesztett tömegeket visszahozni, mert egy multi játéknál ha halott a pvp rendszer, akkor nem fognak játszani csak egy nagyon vékony réteg, aki amúgy is eljátszana vele, ha nem lenne multi :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2017.08.22. 07:12:20
  • PiszkosFred
    #634
    Egyetertek, en is besokaltam a harmadik vagy negyedik ujrakezdesnel, de nem mondhatni, hogy varatlanul ert minket a dolog, mert a fejlesztok jo elore kozoltek, hivatalosan be is jelentettek, hogy mikor varhato ujabb wipe. Illetve, ha jol emlekszem, a megjelenes napjan elore szoltak, hogy amig EA statuszban van a CE, addig lesznek wipeok.
  • bladex73
    #633
    Felháborodásnak túlzás nevezni, de én már jó pár EA játékot kipróbáltam. Nem emlékszem, hogy bármelyiknél ilyen gyakran WIPE lett volna, vagy lezúzták volna a karakteremet. Hibák voltak persze, meg folyamatos tartalom bővítés, de ennyi.
  • Ashyn
    #632
    Nem igazán értem a felháborodásod okát. Egyrészt - ahogy Fred írta - teljes WIPE volt, ami mindent érintett. Másrészt még mindig EA ( Early Access ) a játék, vagyis megjelenés előtt áll. Bármikor lehet wipe mind karaktereket, mind szervereket érintően. Ezzel mindenkinek tisztában kell lennie, ha EA játékkal játszik.
  • PiszkosFred
    #631
    A karakteredet mindenkeppen toroltek, ezt bejelentettek juniusban, hogy augusztus vegen teljes wipe jon. Ezert is hagytuk mi is abba az officialon (illetve, ez is kozrejatszott), es folytatjuk majd most (vagy kesobb). Ezt nem kerulheted el. Az, hogy nincs szerver, az mar mas kerdes, de ha vissza is ter, a karakterednek es minden progressnek lottek, nullarol kell kezdeni.

    Megis csak egy EA jatekrol beszelunk, ezt ok is hangoztatjak, vagyis varhato meg wipe a kesobbiekben is a release elott.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.08.21. 21:18:43
  • bladex73
    #630
    Most néztem még mindig nincs 237 es szerver. Semmi bajom nincs a szerver összevonással, ha máshol megmarad az ember karaktere, de így nagyon gáz.
  • weky
    #629
    Többen panaszkodtak, hogy az official szerverekkel gond volt a hétvégén, jött egy nagyobb hotfix talán szombaton. Mi privát szerveren vagyunk, ott nem volt gond (szerver oldalon ez is megkapta a javítást, a hivatalossal egy időben)!