2074
  • PiszkosFred
    #2034
    Kozben megneztem singleben, ha elbontod, akkor a nyersanyagot visszakapod, legalabbis a tier1-es (sandstone) epuleteknel ugy lattam. Nem biztos, hogy megeri kinlodni vele, inkabb erdemes az uj helyen osszeszedni megint ami kell es epiteni egy uj bazist.
  • PiszkosFred
    #2033
    Bizonyos dolgokon ha nyomod hosszan az interakcio gombot (alapbol "e") akkro megjelenhet a "vissza a hatizsakba" opcio, azokat viheted magaddal. Mivel minden megtalalhato itt is, ott is, ezert en csak a ritka nyersanyagokat (es megszeliditett, de meg nem aktivalt/nem ki-lerakott szolgakat) szoktam vinni magammal, a tobbit nem cipelem feleslegesen.

    De ha lesznek kovetoid, az o zsebet is telerakhatod, nemi plusz sulyt elbir.

    Amiota nem jatszok, mar vannak lovak, hatasok, stb. igy lehet, hogy azota van valami transzporter eszkoz, az elmult 2-3 ev kimaradt.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.05.18. 22:50:41
  • Plata
    #2032
    Gondolom költözésnél nincs lehetőség a berendezést bezsákolni és át vinni az új helyre?
  • Plata
    #2031
    Rendben köszi a segítséget.
    Felkészítem a csajszit hogy feladja a folyami tündér életmódot és hegyi barbárba menjen át. :D
  • PiszkosFred
    #2030
    Te most kb. a piros pont környékén vertél tábort. A szakács akire gondoltam, az első nyílnál van, jobbra a térképen, a folyó egyik szigetén. A másik nyíl a kroki oázisa. Amellett elhaladva érsz majd fel a fennsíkra, és ott van két olyan aránylag lapos és könnyen védhető hely, amely első komolyabb táborra egész jó lehet. Két okból: egyik, a térképen is látható (bár nem jelöltem meg) a két általam bekarikázott hely között félúton van egy barlang, tele npc-kkel, akiket érdemes összefogdosni és betörni (hogy téged szolgáljanak). Plusz, a közelben van sok fém, illetve ha elindulsz picit északnak, akkor a sivatagos területre érsz, ami szintén tele van minden nyersanyaggal (és ellenféllel), viszont mivel oda egy út vezet, le tudod védeni egy fallal+kapuval, így ha kergetnek, csak át kell futnod :) (a falakra teszel pár íjászt és kész is).

    Ha megerősödtél, léptél szinteket, stb. és lesz pár testőr szolgád, akkor majd költözöl tovább, a térképnek ez még midnig csak elenyésző része, az igazi kalandok majd a magasabb szinten várnak sok-sok óra múlva.

  • Plata
    #2029
    Köszi a tippet,akkor majd fentebb költözöm,most megnéztem az interaktív térképen itt fent.
    Bár a térkép szerintem kicsit nem jó,a sziget amin lakom ott van ahol a the sentinels van,az a hosszú sziget,de nekem ott nincs egy szakács thrall sem.
    Gondolom a thrall valami féle szolga féle,akiket majd be foghatok melóra.
    Ha lehet akkor én hölgy személyzetet szeretnék,bár ha már szerzek Thraal-okat akkor neki kell fognom építeni egy rendes naaagy kecót,nem kádár kockában dekkolni.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.05.18. 18:40:33
  • PiszkosFred
    #2028
    Boss nem tamad meg, csak ha megutod (talan akkor sem, ha nagyon kozel megy hozza, de lehet, hogy akkor mar radfordul, erre mar nem emlekszem). A boss korul van egy rakas kroki, a kis to korul, azt keruld el. Viszont ha tovabb megy eszaknak es elfordulsz jobbra az emelkedonel, ott mar van ket tabor is, benne egy szakacs is (sot, ott egy barlang is, benne rakas ember/npc ellenfel + brimstone nyersanyag). Az ott egyebkent jo hely tabornak, van ott egy placc, aranylag magasan es csak egy iranybol lehet megkozeliteni, azt konnyu bevedeni, ha tamad a horda (/purge)
  • Plata
    #2027
    Ó a boss-t már láttam,nagyon szuper taktikám van ellene.
    Visítva futok a házba. XD
  • PiszkosFred
    #2026
    Az ott a térkép déli része, bőven van még előtted rengeteg hely. Kvázi egy egykilóméteres sétánál leültél 5 méter után tábort verni :) De, ott is vannak táborok azon a részen, rendszerint tábortűz mellett találod meg őket, a barátságos npctől indulj el jobbra vagy balra a folyóparton, esetleg át a folyón és ott találsz. Nem erős ellenfelek, van köztük nevesített is (azokat szolgának majd befogod), viszont vannak ott már krokodilok is és egy-egy corrupt ellenfél. Sőt, a Sentinel körül van egy krokodil boss, őt ne piszkáld! A folyótól északra már találsz fémlelőhelyet is, közvetlenül a part mellett már van, érdemes átmerészkedni oda idővel, mert a fémre nagy szükséged lesz és eleinte sosem elég. A pókokkal vigyázz, azok nyomorult kis vackok, alacsony szinten komoly gondot tudnak okozni.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.05.18. 17:43:25
  • Plata
    #2025
    Kérnék megint tanácsot,ha lesz kedvem és időm játszanék megint,meg kéne csinálni sztorit mielőtt online-ra megyek,viszont kicsit elakadtam.
    Mint elvakult vallási fanatikus fel állítottam egy oltárt és oltári sokat imdákoztam.
    Aminek a jutalma képp fejbe vágtak az istenek és megvilágosodtam,vagyis lett egy valami fegyveren,oltárnál kraftoltam.
    Oltári hogy az oltárnál gyártani lehet.
    Nem tom a pocakos pap mitszóna hozzá ha be battyognék a templomba és közölném vele hogy az oltárnál akarok gyártani keresztet:D
    Viszont valami emberi húst kéne szereznem,de a környéken egy fél embert sem láttam,csak egy tábor van a házam mellett ahol lehet beszélgetni egy paraszttal.Valami sentinel tábor.
    Szóval költözzek el valami más vidékre?
    Még mindig a kezdő hely melletti folyóparton vagyok.a The Sentinels nevü tábor melletti szigeten.
    Elköltözzek onnan valamerre?
    Bocs a hosszú dumáért.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.05.18. 17:17:12
  • PiszkosFred
    #2024
    Hja, akkor valami utkozesbeli gond lehetett, az mas, olyan lesz meg. Van sokszor, hogy vissza kell bontani egy-egy epuletreszt, mert bugos es nem enged lerakni egy egyseget a megfelelo helyre.
  • Plata
    #2023
    Nos a lik pont az éplet sarkánál volt ott ahol van a fal és mivel kezdő kecó volt épp csak elfért benne egy ágy tűzhely és a láda.
  • PiszkosFred
    #2022
    Ami a tetot es a lyukat illeti: hasonlo az elv par masik survival/crafting jatekhoz, vagyis egy tamaszfallal/alappal rendelkezo vegponttol/faltol csak 2-3 egysegnyi tavolsagig epithetsz tetot/emeleti/vizszintes padlot valamifele tamasz nelkul. Tamasz lehet oszlop, foundation/alap, stb., csak erintkezzen a teto azon reszevel, ahova mar nem tudtal epiteni.
  • Plata
    #2021
    Tegnap éjjel kettőig el voltam szingliben.Tanultam megint egy csomó mindent.Például hogy a játék kevés infót ad,valami fa kelllett volna kraftoláshoz,mire rájöttem hogy kell hozzá egy crafting asztal és azt is unlockolni kell,akkorára kivágtam vagy félszáz fát. :D
    Felfedeztem még egy modot.Így már tetkója is van a karimnak.Már meg van az első bőr ruhám is.Plusz rájöttem hogy sztoriban kreatív mód is van,szóval építettem magamnak egy nagy kocka kecót.Bár a tető építéshez még mindig béna vagyok.Nem kreatívban nem sikerült a tetőt rendesen megépíteni,egy kocka lyuk maradt rajta.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.05.17. 09:55:24
  • Plata
    #2020
    Még nem mertem felmászni Online-ba,csak sztoriban próbálok ismerkedni a játékkal,bár az este nem volt időm rá.
    De talán ma.
    Van olyan mod amit ajánlanátok a játékhoz?
    Steam műhelyből le szedtem egy minimap modot,ami nagyon hasznos.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.05.16. 11:27:05
  • PiszkosFred
    #2019
    "oda áll egy táborba és szolgád mindet leveri pár afk után maxos vagy"

    Ez jo hir, hogy ennyire buffoltak a thrallokat, hogy most mar hasznalhatok harcban? Anno ket pofon utan fekudtek, meg a nevesitettek sem huztak sokaig.
  • Infrath
    #2018
    ha online játszol ne felejtsd el a claim lejárta rendszert
    repair hammerel lehet csekkolni az időt
    a max az 240 óra most nyáron szoktak hosszabítani
  • Infrath
    #2017
    nem tudnak semmit tenni ellened
    csak odamehetnek követökkel vagy maga a játékos ha ott logol ki nálad vagy ha vmi szörnyet oda huzz amiből valszeg csak world bossok lehetnek ellenfelek
    ha raksz le pár szolgát az alapokat lekaszaboljak
    de ne túl gyengéket mert néha mini boss os corrupted állat is bespan ol kis esélyel vmelyik helyére
    az 1 skull osra gondolok
    én a legnépszerübb szerveren vok
    szinte minden nyelv megtalálható magyarral még nem tláalkoztam vagy nem fedte fel magát
    1023 as szerver
    de van hátul ütöje , néha kidobb a szerver
    és a szerver ujrainditás olykor döcögös de muxik
    engem nem zavar inkább legyen népesség. mint alone
    adhatok egy szolgát éllatot esetleg lovat ha úgy könnyebb vagy jobban élvezed
    és akkor a leveleket is gyorsan lépnéd meg csak oda áll egy táborba és szolgád mindet leveri pár afk után maxos vagy xD
  • Plata
    #2016
    Végül csak összejött a dolog tegnap.Már ott tartok hogy van egy kis kuckóm a közeli folyóban egy szigeten.
    Bár a tetején van egy kocka alakú lik,mert oda nem engedett tenni tetőt.
    De valszeg valamit elnéztem.Két journey-el kész vagyok.
    Egész be jön a játék.
  • Plata
    #2015
    Ok,köszi.
    Talán megpróbálom online.
  • PiszkosFred
    #2014
    Hat, jatszottam vagy 800 orat official szerveren, de annak mar 2 eve legalabb. Ha azota nem valtozott, akkor nem tudnak bantani se teged, se a szolgaidat es nem tudnak kart okozni az epuleteidben sem. (de oda tudnak csalogatni mindenfele erosebb monsztat, ezert kell vedelmet kiepiteni)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.05.14. 20:15:49
  • Plata
    #2013
    Felvettem,gyártottam,fejszét,baltát,kést meg a fene tudja mit,mindent.
    Viszont nincs mit leölni,mert környék üres.
    Volna egy kérdésem,ha Online játszom PVE-ben akkor a többiek egyáltalán nem tudnak megtámadni?
  • PiszkosFred
    #2012
    Vedd is fel, neha akkro teljesul csak, ha hasznalod is. Az amolyan tutorial egyebkent, vegigvezet a jatek lehetosegein es teruletein. Lesz majd olyan, sokszor, hogy mar regen megcsinaltad azt, amit ker toled, ekkor ujra meg kell csinalni csak akkor lep tovabb.
  • Plata
    #2011
    Úgy gondoltam kipróbálom én is a játékot.
    Egyenlőre az alapjátékot,hogy lássam menynire jön be,singleplayer-ben kezdtem,nem jutottam túl messzire,addig eljutottam hogy craftoljak stone waeapon-t,ott viszont elakadtam,akármit craftolok nem jó,mégis mi a szöszt kellene craftolnom?Minden kőből készült vackot legyártottam.
  • lammaer
    #2010
    Ha valaki esetleg gondolkodik egy siptah végigjátszásban online (PVE szerveren), lehet beszállnék partnernek...
  • Infrath
    #2009
    repülés, personal teleport kapu oda vissza, nice!
  • Ironman2
    #2008
    Na a mostani update,szépen átalakított mindent a játékban,a craftképernyő,a skillek is új designet kaptak.Megjött a varázslás,és lehet denevér lábán utazni.DDD Végre mehetünk a felhőbe.Bár azt nem tudom hogy kell irányitani,de érdekes.
    Visszamennék a játékba,bár már túl egyszerű az egész kezdése,tudom merre kell menni,hogy kell gyorsabban felfejlődni,letelepedni az alappályán.

    Update 3.0


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2022.09.02. 21:10:08
  • lammaer
    #2007
    Úgy rémlik csak egy követő jöhet veled, akár állat, akár ember.
    Amúgy a cél a bossok leölése, ehhez pedig ugye meg kell szerezni az egyre jobb és jobb felszereléseket, pl feljutva az északi részekre meteor ércet (nem jut eszembe a rendes neve), amiből a legpöpecebb páncélokat meg feyvereket lehet csinálni, vagy a vulkánban vannak pl a legeősebb befoható rabszolgák stb.

    Szóval önmagában a szint még kevés....
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.05.28. 08:26:34
  • rebekakocsis
    #2006
    Lovam van, sokkal egyszerűbb lett a harc, I-es ellenfeleket van hogy egyből legázolom +a lándzsa. Egy íjász követ még, de ha váltok pl. a hiénára akkor az íjász marad a helyén. Állatból lehet egyszerre több? Nem próbáltam még.
  • PiszkosFred
    #2005
    Vigyel magaddal allatokat harcolni :)

    A cel? Hogy lekeruljon rolad a rabszolgavas es szabad legyel, ehhez kellenek a specko kincsek (regebben 6 db, mostansag nem tudom).
  • rebekakocsis
    #2004
    Tulajdonképpen mi a vége? Most 51. szintű vagyok a sivatagban táborozok. Nem messzire az elefánt királyhoz. Valamit biztosan rosszul csinálok, mert 3-4 III-as ellenfél körbevesz, menekülés a vége. A bossok meg mivel nekem még nincs taktikám túl hosszúak elfogy az állóképességet, és annyi.
  • _RAYEN_
    #2003
    Amíg egyszer legalább nem viszitek végig a játékot, felesleges felrakni a modokat, mert elégé összezavarja az embereket és az új játékosok teljesen elvesznek a rengeteg mod által nyújtott lehetőségekben.
  • lammaer
    #2002
    Amig az alapjátékkal nem vagy tisztában, szerintem nem célszerű telerakni a játékot modokkal.... előbb célszerű megnézni hogyan is képzeltté el a készítők a játékot, aztán ésszel megválogatvaa modokat, az alapján hogy neked az alapjátékban mi tetszik/nem tetszik érdemes felrakosgatni apránként a modokat.
  • rebekakocsis
    #2001
    Megoldódott. Levettem az összes modot. Így működik. Majd próbálgatnom kell mi jó, mi nem...
  • rebekakocsis
    #2000
    pl.
  • PiszkosFred
    #1999
    Nem lehet, hogy DLC-s receptet akarsz kesziteni, amihez nincs meg a DLC-d?

    Illetve regen kajakkal volt ilyen bug, amikor live szerveren 1-2 evet lehuzva egyszer csak kivett a Funcom par receptet, de a gyarthato cuccok kozott ott maradt egy ideig, csak engedni nem engedte.

    Kepet tudsz berakni?
  • rebekakocsis
    #1998
    Ez idáig megvan, de pl. tanner table, megvan hozzá minden handcraft, és kiírja, hogy Unable to start crafting item.
  • PiszkosFred
    #1997
    fejlodsz, raksz a megfelelo skillekre, gyujtesz alapanyagot es legyartod a hatizsakodbol, vagy ha specko munkapad kell hozza, akkor elobb azt gyartod le es abban majd azt, amit szeretnel.
  • rebekakocsis
    #1996
    Üdv, anélkül, hogy megtenném magam adminnak, hogyan tudok különféle dolgokat építeni? Tanner , alchemist stb.?
  • _RAYEN_
    #1995
    Conan magyar szerver The Age of Calamitous, új dungeon-k, új építő- és dekorációs és sok más egyéb nélkülözhetetlen mod-al az unalmas alaptérkép újrakezdéséhez.
    Pesti szerver! Ha valaki szeretne csatlakozni írjon rám itt (vagy e-mail: [email protected]) vagy keresen a phobos.ts3.hu:10013 teamspeak3 címen.

    Utoljára szerkesztette: _RAYEN_, 2022.01.20. 12:43:47