23
  • zola2000
    #23
    Hiába no, GTA hatás.

    Különben szerintem is ahogy a cikket olvasom egy ilyen kütyü nyerő ötlet, költsége szinte nulla, a rendelést feladja az ember a neten át, aztán a boltban összeállítják neki a csomagot, és kb ingyen kiviszi címre.

    Negatív értelemben ugyanez: az otthonülő emberek még életképtelenebbek - kényelmesebbek lesznek ilyen megoldásoktól, az így megspórolt időt a legtöbben arra használják hogy otthon döglenek a média / facebook előtt a technológia errefelé megy sajnos.
  • fonak
    #22
    Alábecsülöd szerintem az emberi leleményességet/motivációt.
  • M2 #21
    Látom nem sikerült megérteni, hogy mi a gond a furgonos kiszállítással. Talán fuss neki mégegyszer.
  • M2 #20
    Gratulálok! Nyertél egy körözött furgont a város közepén, ahol minden utcában térfigyelő kamerák vannak és nyomodban a rendőrök. :-)
  • gforce9
    #19
    Hát igen, csak egy postás visszaüthet :)
  • zola2000
    #18
    Ezt a postással is megtehetik :) , és egy ilyen, az egész gép kb annyiba kerül mint egy postás egy havi fizetése, ami nyugaton van ezer dollár.

    A cikk azt írja, hogy "kézbesítésenkénti költség 1 dollár" ? ... kínából (aliexpress) 86 eurocentért rendeltem mini hdmi-hdmi adaptert ingyen szállítással, és ideért és jó.
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2016.02.01. 15:29:12
  • cateran
    #17
    Jesszum... Most tekintsunk el attol, hogy 1 $2k dollaros furgon egyszerre kiviszi 100 ilyen fullra pakolt szar tartalmat es akkor csak 1 jarmuvet kell figyelni (ohh a zseniknek, akik szerint ezzel majd visznek nagyobb erteket.. Az olyan dolgokat futarcegek un. Courierek intezik....nem a posta... A nagyon nagy ertekeket meg plane nem...) Es ugyanazt a riasztorendszert be lehetne epiteni a furgonba is, ha lenne barmi ertelme...Ellenben ezen a vackon 100 kamera meg gps...mar megeri megfujni... Terfigyelo kamerak? Ja, tok jol mukodnek...ja, nem...1 kapucni es maris szart sem ernek
  • gforce9
    #16
    Két markos legény behajítja egy furgon hátuljába ami le van árnyékolva és csókolom. Mire odaérnek a rendőrök, ahol megszűnt a gps jel, már árkon bokron túl lehetnek.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2016.02.01. 15:01:13
  • Tikal #15
    megfogtad a lényeget
  • M2 #14
    Nagyjából biztonságosabb, mint eddig bármi. Amint letér a kijelölt útról, megy a riasztás hanggal, fénnyel, központba gps koordinátával, kameraképekkel. Elég nagy lúzernek kell lenni, hogy valaki betámadjon egy ilyent. Eleinte biztos lesznek próbálkozások, de majd a sitten megosztják az élményeket.
  • M2 #13
    Amikor autóval hozza ki egy ember a csomagot, akkor mi is a helyzet a szállított csomag értéke versus szállító jármű értéke tekintetében? Egyáltalán mit számít ez?
  • M2 #12
    És a Transit hogy jut oda majd el onnan? Tele vannak a városok térfigyelő kamerákkal, nulla perc alatt buknának le az ilyen sötétek.
  • Babil
    #11
    Megvan az előnyük a repülő-autóúton száguldozó szerkenytyűkkel szemben.
    Tuti könnyebben megy az engedélyeztetésük.
    De a csomagok biztonságában már én sem vagyok biztos.
  • xyl
    #10
    Hm... Postás Pat, a mozifilm :-D Ott is próbálkoztak robotpostással. Vicces egyébként, hogy jó pár sci-fi film robotjait fel lehet ismerni.
    A magam részéről a csomagautomatát nagyobb ötletnek tartom.
  • Tikal #9
    Ezt te honnan veszed hogy miket rendelnek az amazon-ról? :) Gondolom azért lehet kapni 300 dolláros videokártyát is, meg 3000 dolláros órát is... Az hogy a robot mennyit ér lényegtelen, mert az utána nem tudja eladni a következő sarkon, a videokártyát, meg az órát azt igen...
  • Cat #8
    Sokkal értékesebb a robot maga, mint amit szállítani tud. Az emberek jellemzően kis értékű dolgokat rendelnek a webáruházakból: könyvet, polót, telefont, számítógépalkatrészeket, stb.

    Másik, hogy a postás ugyanúgy lophat, Magyarországon gondolom ezt nem kell kifejteni.
  • Tikal #7
    mondjuk abban is igaza van, hogy a drónos verzio se jobb... most komolyan, ki akar ilyen zümmögő szarokat a feje felett?
  • Tikal #6
    És ha megszólal a riasztó akkor mi van? Bedobják egy Transitba, szétverik, kiveszik a csomagokat aztán kidobják ezt a vackot a következő sarkon...
  • jkedzs
    #5
    gondolom nem cigány telepen tervezik használni, hanem kőgazdag, ellenőrzött környékeken, hogy a postás jelenléte ne zavarja a kiváltságos népeket, akik nem akarnak keveredni az átlag kosszal.
  • ostoros
    #4
    Vagy csak kiveszik a csomagot...
  • duke
    #3
    "és legfeljebb 10 kilót tud szállítani"

    Ezzel csak a terroristak dolgat konnyitik meg.:)
    Azert kivancsi vagyok, hogy vallik be a gyakorlatban. Ellopjak, osszetorik, lefestik, elteritik, akadalyozzak, szoval sok problema lehet.
  • ostoros
    #2
    Sok hülye. Nem értik, hogy azért mert valami technológiailag megvalósítható, attól még nem biztos, hogy gazdaságos.
    De még ha gazdaságos, akkor sem biztos, helyes dolog megcsinálni.
  • dzsagon
    #1
    Ennél nagyobb ökörséget én még életemben nem láttam.