146
  • esztyopa
    #146
    Teljesen rossz a vizsgálódás premisszája !
    NEM az a kérdés,hogy létezik -e más,értelmes civilizáció az emberiségen kívül,hanem az,hogy MIKOR !!!
    Nagyon valószínűtlen,hogy egyedül vagyunk,de sehol sem tesznek említést az *időablak* fogalmáról,ami egyértelműen eldönti a kérdést,és amit Stanislaw Lem igen világosan, és részletesen kifejtett.
    Számomra az a tény,hogy az emberiség sorsa a 21. századra milyen fordulatot vett - bizonyítani látszik azt,hogy egyszerűen nincs elég idejük felvenni a kapcsolatot Velünk,vagy egymással, mert jóval előbb ...kihalnak/kihalunk.
    Mivel a kozmikus katasztrófák ritkák,ez inkább *öngyilkosságnak* tünik.Elérve egy bizonyos fejlettséget,olyan körülményeket teremtenek,vagy olyan eszközöket fejlesztenek ki,ami megássa sírjukat !
    Utoljára szerkesztette: esztyopa, 2018.06.29. 09:34:42
  • felemelő
    #145
    Nekem a "lehetetlen" dolgokról az az ókori tudós jut eszembe, aki egész jó közelítéssel (talán +-10%) megmondta a Föld kerületének hosszát.
    [Nem csak hogy gömb, de még az egyenlítő hosszát is!]

    Ehhez csak elment az egyenlítőre és egy néhány száz km-el távolabbi városkába, és egy kút mélyén ülve mindkét helyen egyszerre megnézték mikor delel a nap, milyen szögben süt (már nem emlékszem a pontos módszerre).
    [az egyenlítőn délben merőlegesen süt a nap, adott-megmért távolságra tőle délben valamilyen szögben... és ebből számolható]

    Kezdetleges eszközök, mérőeszközök és lehetőségek... és olyan infók nyerése "csak" a gondolkodás erejével, hogy ma is gondot okozna számos szakembernek még jobb eszközök mellett is.

    Pl. a piramisnál hallottam hogy a vízszintest a víz szintjével mérték. [mekkora ötlet! nekünk... nekik logikus volt]
    A lerakott szintben végig martak egy vájatot, abba vizet öntöttek és nézték, hogy milyen magas a vájatban a vízszint... innen máris látható, hogy a következő szint lerakásánál (adott pontokon) mennyivel kell növelni/csökkenteni a magasságot.
    Amit az ember leginkább elfelejtett az a józn ész és az egyszerű dolgok kihasználása... mert túlságosan technologia alapon gondolkodunk mára.
  • jovokutato
    #144
    De a folyékony vízre,mint kémiai közegre szükség van.A légkör,de főleg a mágneses mező védő szerepe is szükséges.Erre példa a Mars,melynek nincs mágneses mezője,ezért a sugárzás átjut-és kutatások szerint a sugárzás szakíthatta le a nehezebb légkört is-.
    Egy közeli szupernóva-robbanás sugárzása-főleg a gammakitörés energiája-szintén megsemmisítené az életet.
    Ezért fontos az,hogy ne legyen a közelben olyan nagytömegű csillag,mely így pusztul el.
    A lemeztektonika a vulkanizmus miatt fontos,mert így gázok jutnak a légkörbe.Tudom,hogy ez nem mindig jó- kutatások szerint a Vénusz vulkanizmusa felelős a bolygó üvegházhatásáért-,de fontos tényező az élet létrejöttéhez és fejlődéséhez.
  • jovokutato
    #143
    Valóban,a vörös törpéket is keresik a csillagászok,mert alkalmasak arra,hogy exobolygóik legyenek,éppen a stabilitásuk miatt.
    Azért indulunk ki a földi életből,mert egyelőre ezt ismerjük,tanulmányozzuk.Például felfedzték az óceáni árkok melletti hőforrások kemoszintézisére épülő életet..
    D
  • gforce9
    #142
    Nem azért. Hanem azért mert még a csillag pontos típusát is megadtad. Mintha vörös törpe esetén fizikai képtelenség lenne az élet kialakulása. Vagy épp egy holdon. De a többi feltételed is olyan, hogy kiindulsz a földi életből, ami nemhinném, hogy szerencsés.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2016.01.29. 12:34:16
  • jovokutato
    #141
    Miért?
    Azért,mert nem hisezk a spirituális dolgokban?
  • gforce9
    #140
    "Miért léteznek energetikai gyógyítások, látók, jósok, auralátók, akiknek születésük óta van képességük"

    Azért léteznek mert jó üzlet. És nem azért keresnek jól, mert a fentebb említett képességeket birtokolják, hanem azért, mert marhajól át tudják verni a népet. Igen, téged is. Az, hogy te mit képzelsz be magadnak, az egy dolog, attól még egyik sem válik valóságossá, maximum a te fejedben. Ennek viszont semmi kihatása sem a valóságra, sem semmi másra. Én tiszteletben tartom mások hitét. Ha nekik az kell a nyugodt élethez, bánja fene. De amikor be akarják bizonyítani.... akkor lelöki az agyam az ékszíjat. A hitet nem lehet bizonyítani a dolog természetéből fakadóan. Így tökfelesleges a próbálkozás. Mert a hit mellett semmiféle bizonyíték nincs. (az nem bizonyíték, hogy néhány ember mond valamit). Ha lenne bármelyik mellett bizonyíték, akkor a tudomány is foglalkozna vele.
  • rtfmZoli
    #139
    A 2.ik bekezdés saját tapasztalat
  • rtfmZoli
    #138
    Ha nem hiszed el akkor is működik. A skizofrénekről és azokról, akiket elmeproblémákkal diadnosztizálnak meg annyit, hogy egy részük külső behatásokra, megszállásokra viselkedik irracionálisan. Azoknál a gyilkosoknál meg, akik nem drog, alkohol befolyásoltság, illetve előre eltervezés miatt gyilkoltak, és nem emlékszenek arra, hogy hogyan csinálták, azok szellemek általi megszàllás miatt gyilkoltak.
    A szentelt/avatott/áldott tárgyak(kereszt, mala, stb) adnak a megszállás ellen valamennyi védelmet, illetve az imádság/mantrák is. Akik nincsenek védve, azok a szellemek játszóterei, ahol kipróbálhatják azt amit életükben a törvények, az erkölcs miatt nem mertek, vagy csak szimplán leszívják energetikailag és azt veszi észre az ember hogy nem pihentető az alvás.
  • rtfmZoli
    #137
    Ok a tudomány a halott éppen meghaló testet figyeli, de hogy tudja a lelket, szellemeket megmagyarázni. Sehogy. Miért léteznek energetikai gyógyítások, látók, jósok, auralátók, akiknek születésük óta van képességük. Miért van az, hogy a meditáció után nem tudok elaludni 1-2 óráig, mert feltölt energetikailag, ha egyszer a szkeptikusok szerint nincs ilyen energia.
  • wraithLord
    #136
    Dehogynem fordít a tudomány figyelmet a halál utáni történésekre. ATP hiány miatt beálló izommerevség, a lebomlás, dekomponálás folyamata stb. Ilyeneket tud vizsgálni a tudomány, mivel - röviden - ezeket lehet tudományos megközelítéssel vizsgálni.
  • NEXUS6
    #135
    Un. "normális" embernek az a tapasztalata a spirituális dolgokkal, hogy nincs tapasztalata, mert nem veszi a fáadtságot, hogy ilyenekkel foglalkozzon.

    A spirituális élmény szubjektív ezért jogosan merül fel annak kérdése, hogy mennyire kapcsolható az elmén kívüli objektív létező dolgokhoz. Ha a spirituális élmény célja az, hogy egyfajta stresszoldásként (akár úgy hogy valójában becsapja az elmét, szép dolgokat elhitetve) növelje az egyén alkalmazkodóképességét, túlélési valószínűségét, akkor már elérte a célját.

    Namost hogy mi a realitás, az meg egy másik dolog. Mivel a halál egy elég végleges történés, így hogy azon túl valójában mi van, az mind a társadalom, mind az egyén számára gyakorlatilag irreleváns. Talán ezért is van, hogy a mainstream tudomány sem fordít túl nagy erőfeszítést ennek kiderítésére, annak ellenére, hogy az egyik legnagyobb filozófiai kérdésnek tűnik a dolog.
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2016.01.29. 09:38:16
  • wraithLord
    #134
    Gondolom nem szóbeszédek alapján, hanem tapasztalat alapján. Ugyanis a legtöbb embernek az a tapasztalata a reinkarnációs utaztatással és egyéb spirituális témával kapcsolatban, hogy nem tapasztal semmit, számára nem utal semmi arra, hogy ilyen dolgok léteznek.

    Valószínűleg egy dolog szükséges ahhoz, hogy normális (vagy politikailag korrekten: ma normálisnak nevezett) agyi fiziológia mellett ilyesmit tapasztalj: el kell hitetned magaddal, hogy ilyesmi létezik. Ahogy mondani szokták, ha valamit sokat mondogatsz magadnak, azt előbb-utóbb el is hiszed.
    És valószínűleg ezek a dolgok nem légből kapottak. Pl. a skizofrének nap mint nap tapasztalnak meg ehhez hasonló dolgokat. Talán ők, vagy hozzájuk hasonló idegrendszeri állapotú emberek a forrásai ezeknek a jelenségeknek...
  • NEXUS6
    #133
    Ok, mi az hogy dimenzió?
  • rtfmZoli
    #132
    Ontopic: 3 lehetőség van
    1.Ufo észlelések igazak(fejlett lopakodó technológiával rendelkeznek és csak hiba esetén látszódnak) ebben a dimenzióban vannak vagy más dimenzióban.
    2. Túl messze vannak, nem éri meg idejönni 2.000 fényévről, vagy még nem tudtak észlelni rádiójelet, vagy még nincsenek olyan fejlettségi szinten.
    3.Csak az ember vált intelligensé és tudatossá ebben a dimenzióban.(A tervezett világegyetem kérdésköre ettől még felmerülhet)

    Én az 1./3. között gondolkodok, de úgy, hogy más dimenzióban vannak érző lények, illetve ha léteznek idegenek, azok más dimenzióból jönnek. Szellemek , és a horrorfilmekben szereplő durvább entitások közül jópáran biztos vagyok benne hogy vannak(jók és eltorzultak is)

    Az ufo észlelések és egyebek sem véletlenül vannak.
  • rtfmZoli
    #131
    Meditációhoz még a kéztartás is fontos: A 2 kéz éle a köldök alatt 1 ujjnyival támaszkodik, a tenyerek felfelé-befelé néznek a két kéz hüvelykujjai az utolsó ujjpercnél összeérnek, a bal kéz van lentebb, a jobb kéz a bal kéz tenyérrészébe simul. A 2 láb ne érintkezzen(én párnával alá szoktam a térdemet polcolni, mert különben hosszú távon fáj meditáció közben.
  • rtfmZoli
    #130
    Szerintem menjél el egy kezelésre a videóban linkelt irányzat valamelyik hivatalos kezelőjébe. 1.500-2.000/ alkalom és utána eldöntöd, hogy amit éreztél az azért van a te szavaiddal élve, mert meghibbantál, vagy a tudatod és egod hajlandó elfogadni azt, hogy amivel gyerekkorod óta a vallás , és tudományos téren beetettek az nem biztos, hogy igaz.
  • NEXUS6
    #129
    Ott követed el a hibát, hogy a kritikus gondolkodást összekevered a zárt gondolkodással. Mert sajna tény, hogyaz a pdzichohalandzsa amit itt lenyomtál semmivel sem valósabb, hitelesebb mint ezeknek az élményeknek a realitátásként elfogadása.
  • errorista
    #128
    "Én meg azt tapasztalom, hogy meghibbantál."

    azt mondod, amit mindenki más, mert az kényelmes.
    Esélyt sem adsz semminek, hogy bizonyítson.
    Szóbeszédek alapján semmized le mások tapasztalatait.

    Butább, beszűkültebb vagy, mint lenni szoktál :(
  • VolJin
    #127
    Te azt írtad le amit tapasztaltál.
    Mit is tapasztaltál? Hogy fantáziálsz az állítólagos előző életeidről?

    Én meg azt tapasztalom, hogy meghibbantál.
    Mert rémiszt a tudat, hogy a halálod után lehúzva a roló és vége. Inkább bemeséled magadnak, hogy semmi gond, lesz majd reboot. Amilyen előző életeket elképzelsz, és valóságként éled meg, az sokkal inkább a jelenlegi tudatalattidnak a lenyomata.

    Az is tapasztalatként éli meg a látomásait, aki szerint a kanapé beszél hozzá. Csak ugye őt beköltöztetik a diliházba.

    Te is a valóságban meg nem történt dolgokat élsz meg valóságként.

    Akkor miért ne tartanálak hibbantnak?

    Bonyolult biogépezet az agy. A tiéd nem tudja feldolgozni a valóságot, hogy van egy rövid életünk, és utána nem leszünk, nem lesz tudatunk, érzéseink, gondolataink, vágyaink, félelmeink, vége lesz mindennek. Ezért elhiteti saját magával is, hogy lesz folytatás. Mert ezt akarja hinni.
  • adler30
    #126
    Ennyi baromságot csakis piramisos topikban olvasni,mintha a téma vonzaná a kutyaütőket.A piramisépítéssel kapcsolatban az egyik idióta vésőt és kalapácsot emleget,a másik pedig földönkívülieket.Tisztára Daniken(plagizáló amatőr) vs Hawass(szemétkedő sunyi).-mindkettő egy barom.

  • NEXUS6
    #125
    Nyugi a megvilágosodás tök legális, bármit is mondjanak egyesek. XD
  • rtfmZoli
    #124
    Igyekszem, próbálok kevesebbet Facebookozni. :)
  • WoodrowWilson
    #123
    Gyertek le a szerről, fiúk! Nem lesz jó vége hosszú távon.
  • rtfmZoli
    #122
    Régen is voltak rejtett képességeik az emberekben( középkorban a boszorkányoknak minősített emberek egy részének, ma is vannak látók, stb...) Meditációval, különféle technikákkal elő lehet hozni érdekes dolgokat rejtett képességek nélkül is.
    Sima meditáció:(ettől nem kell csodákat várni)Egyenes hát, falhoz nem dölni, törökülés/lótuszülés( jobb oldali láb kívül) és vagy a légzésre, vagy tárgyra koncentrálni, vagy másra koncentrálni. Lényeg hogy csak arra a dologra kell koncentrálni.
  • rtfmZoli
    #121
    Kedves VolJin!
    A személyeskedést szerintem mellőzzük. Én csak azt írtam le, amit tapasztaltam.
    Ilyen téren szerintem jóval többet tapasztaltam, mint az ebben topicban írók bármelyike. (Spirituális vonalon sajnos ennél sokkalta durvábbat is, amit nem akartam volna megtapasztalni és mielőtt kérdeznék, nem akarok róla beszélni[Igaz ennek a tapasztalásnak is volt értelme])
    Az egy dolog, ha nem fogadod el, elutasítod, de kultúrált stílusban érdemes kommunikálni, mert akkor nincs félreértés. Egyébként az embert minősítik a szavai.

    Köszönöm
  • VolJin
    #120
    Most meg hibbant vagy, aki a fantáziáit éli meg előző életbeli emlékekként.
  • rtfmZoli
    #119
    Hiteles mesterhez, utaztatóhoz kell menni. Vannak utaztató tanfolyamok. Nem hipnózisról beszélünk, hanem éber állapotról( zsebkendőbe orrot fújsz, stb. Tibeti energetikai gyógyítás vonalon vannak ezek a dolgok youtube link, én is elvégeztem az útit is.(Nem volt ott 1 híres ember sem a történelemből)
    Én pld. voltam függetlenségi háborúnál katona, akit lelőttek, ókorban rómába nemes, akit a rabszolgája szúrt tüdőn.
    Meditációval alacsony energetikai szinten nem jön elő, csak később és nem mindenkinek és nem mindegy milyen meditációval. Ami fent van a neten, azok nem valószínű hogy müködnek.
    Ha valaki pár éve ezeket mondta volna, akkor én is szkeptikus lettem volna- hiszem ha látom. Ki kell próbálni 1 kezelést, aztán lehet ledöbbenni, hogy jé ilyen is van, vagy a másik lehetőség, hogy elutasítani, megmagyarázni valahogy az érzeteket.

  • errorista
    #118
    melyikkel?
  • Palinko
    #117
    ahhoz képest, hogy "Jövőkutató" a nickneved elég beszűkült, sík gondolkodású vagy
  • Palinko
    #116
    köszi, youtubeon még nem találtam olyat amivel túl jó élmények lettek volna. viszont ha úgy érzed és megkérdezed az ismerőseidet melyiket használták és elküldöd majd privátban ha megvan a válasz azt nagyon megköszönném :) addig is lesz mit olvasni.
  • jovokutato
    #115
    Az ősi indiai eposzokban érdekes leírásokat lehet találni égi szerkezetekről,azok közti légiharcokról ill a túlélőkről is.
    Ahhoz,hogy értelmes élet tudjon kialaklulni,ahhoz szerintem az alábbi feltételek szükségesek: stabil csillag-Naphoz hasonló G típusú vagy még kisebb- ,ne legyen a közelében olyan nagy csillag,mely szupernova-robbanás során semmisül meg,stabil pályájú kőzetbolygó,a kőzetbolygónak légköre legyen,fémes mag,mely képes mágneses mezőt gerjeszteni a bolygó körül,lemeztektonika,és folyékony víz.
    Ha ezek a tényezők fennállnak,akkor van esély az értelems élet kialakulására.
    Az,hogy ez az értelmes élet milyen fejlettségi szinten van,azt mi csak találgatni tudjuk.Ha már kommunikálnak kifelé az űrbe,akkor már hasonló szinten lehetnek,mint mi,ha már utaznak is az űrben,akkor jóval fejlettebbek nálunk.Ha fejlettebbek,akkor viszont lehet,hogy nem is akarják felvenni velünk a kapcsolatot,mert nem éri meg nekik.


  • NEXUS6
    #114
    Van ilyen lehetőség, meditációs audiófájl, talán a jutubon is vann fenn. Nekem nem jött be, de ismerőseim elég jó eredménnyel használták, konkrét életekre vonatkozó (annak tűnő) élményeik voltak.

    Könyvet meg ezt tudom ajánlani:
    http://mkh.valosag.net/index.php/temakoeroek/igazsag-kutatasa/tudat/2206-dr-bruce-goldberg-elz-eletek-joevend-eletek-pdf
  • Palinko
    #113
    olvasni nem olvastam róla semmit, a youtube előadások során viszont ilyen véleményekre találtam, és magam is ezt szűrtem le, egyébként meg tudom csinálni magamon a hipnózist? vagy valami meditációt? mert akkor ajánlhatnál már pár könyvet, ha ennyire magabiztos vagy...
  • molnibalage83
    #112
  • NEXUS6
    #111
    Látszik, hogy nem ismered a vonatkozó szakirodalmat, egyáltalán nem jellemző, hogy mindenki Elvisz Preszli volt a regressziós hipnózis során feltárt előző életében. :D
  • NEXUS6
    #110
    Mint azt néhányan írták elég érdekes a cikk. Anno összeállított Drake-formula elemeit változtatgatja, amiből valójban továbbra is csak egy számt tudunk, hogy hány kiba csillag létezik a galaxisunkban (nagyságrendileg). Az, hogy X csillagonként hány körül keringhet bolygó a lakhatósági/folyékony víz zónában azt a nagyszámú exobolygó felfedezés ellenére se tudjuk megbecsülni. Azt, hogy átlag hány marad stabil pályán néhány milliárd évig dettó. Na az összes többi élettel foglalkozó tényező, beleértve az is amivel a cikk foglakozik meg szín tiszta szájönszfiksön.

    Megfordítva a kérdést inkább az az érdekes, hogy ha valójában léteznek jelenleg is idegen civilizációk rajtunk kívül a galaxisban ezek képes is hozzánk eljutni, el is jutottak hozzánk (ufo, vagy akármilyen formában) akkor mikor jut el az államok politikai rendszere arra a szintre, hogy bejelentsenek egy minden földi hatalomnál, a Földet biológiai, de akár talán fizikai értelemben is elpusztítani képes olyan erő létezését, amellyel szemben bárbelyik kormányzat gyakorlatilag tehetetlen.
    Szal lényegileg az idegen kérdés szerintem sokkal inkább politikai és kevésbé tudományos (hiszen vagy itt vannak vagy nincsenek, függetlenül attól hogy bárhány elméletet is gyártunk emellett, vagy ez ellen), a hatásuk viszont a társadalomra kétségtelen.
  • Palinko
    #109
    én hiszek a reinkarnációban, de a reinkarnációs utazásokban már kevésbé. mivel valóban vannak olyan emberek akiknek bekapcsol egy előző élet és visszamennek abba a faluba ahol élt előző életében és ismer mindenkit, meg mindent, miközben egy 6 éves gyerek aki még soha nem járt ott... de a reinkarnációs utaztatás eredménye általában az, hogy mindenki kleopátra, cézár, valami hadvezér, sőt király, egyéb híres történelmi személy volt előző életében. egyik spirituális tanító utaztatás előtt bedobta, hogy "kíváncsi lesz ki lesz mátyás király, mert érzi, hogy itt van" persze más tartotta az órát, aztán lett az utaztatás után 5-6 mátyás király :DDD

    viszont soha nincs egy rabló, egy gyilkos, egy kurva, egy szarlapátoló, tímár vagy csak egy sima kereskedő sem senki :D na ne már, pedig 99,9%-unk hasonló volt előző életében is, nem feltétlen a történelemkönyv lapjain lévő személy.
  • NEXUS6
    #108
    "Vicc vagy. Van fogalmad arról, hogy mit csinálnak egy erőműben? Hűtok a reaktort! Egy űrhajóban hogyan hűtenéd? Egy atomreaktor simán leolvadna az űrben az űrhajóval együtt. Azt ugye vágod, hogy termikus sugárzással leadni egy reaktor hőjét mit jelentene?"

    Nagyon nem akarlak elkeseríteni, de a 70-es években a russzkik 33 RORSAT/US-A felderítő műholdat küldtek fel BES-5/Topaz atomreaktorral alacsony földkörüli pályára. A reaktorokat a működés végén magasabb pályára juttatták, de az is csak kb. 600 évig biztosítja, hogy nem esnek vissza a légkörbe. Addig össze kell szedni őket. Szal ezen a fejleszzék ki a technológiát kérdésen már rég túl vagyunk. Direkt atomreaktoros rakétameghajtás, vagy nukleáris-elektromos meghajtás dettó. 40-50 éve minimum prototipus szinten létező esetenként részleteiben haszált technológiákról beszélünk.

    Csupán politikai akarat és pénz kérdése (ami egyik sincs valójában) egy nagyteljesítményű mélyűri űrhajó felépítése, amely emberrel, vagy annélkül akár évtizedekig járhatná az űrt, úgy hogy pl egy Föld-Mars-Föld utat néhány hónap alatt meg tudna tenni (és nem évek alatt, mint kémiai rakétákkal).
  • Although
    #107
    Tényszerűen a világegyetem 0.0001%-ra van rálátásunk abból is az évmilliókkal vagy évmilliárdokkal ezelőtti állapotot látjuk. Zseniálisak az elméleti fizikusok, tényleg. De ez a csapat kemény. Ezen ismeretek birtokában kimernek valamit jelenteni, hogy van vagy nincs, az vicc kategória.