32
  • duke
    #32
    Jo hogy van egy kilencedik bolygo, de ha a terroristak rateszik a kezuket, akkor minmeghalunk.
  • Pares
    #31
    "Tudbulvár témának éppen megteszi a hír, de végülis teljesen mindegy, van-e egy ilyen bolygótest odakint vagy sincs."

    Nem is értem miért létezik űrkutatás...
  • Deus Ex
    #30
    #19: a Kepler módszerével csak azokat a bolygókat lehet megtalálni, amelyek a Keplerről nézve elhaladnak a csillaguk előtt, mini napfogyatkozást okozva ezzel. A Kepler jelenlegi pályájáról a mi naprendszerünkben csak a Merkúrt, Vénuszt, Földet lehetne így "felfedezni", de erre a programra valószínűleg nehéz lenne pénzt szerezni..:)
    A Kepler a teljes észlelési idejében állandóan az égbolt azonos, kicsi területét figyeli - kb. kinyújtott karral értett fél tenyérnyi látómezőt - s az elsődleges célja a bolygórendszerrel rendelkező csillagok arányának feltárása volt. A saját naprendszerünkben kis valószínűséggel talál meg bármit is. A külső naprendszerben több tíz - néhány százezer éves periódusidejű pályán meg bármi lehet, évszázados, évezredes megfigyelés szükséges ezek feltárásához, bár nincs különösebb jelentősége az ottani objektumoknak.

    Az úgymond kilencedik bolygó pályasíkját a létezését felvető, korreláló pályákból lehet valószínűsíteni, modellekből pedig valamilyen becsléssel élni a fényességére, aztán ha ez valamilyen eszköz érzékelési tartományába esik, akkor végig lehet nézni a becsült pálya környékét, már amennyiben valakinek nincs jobb és fontosabb dolga az erre alkalmas eszközökkel. Tudbulvár témának éppen megteszi a hír, de végülis teljesen mindegy, van-e egy ilyen bolygótest odakint vagy sincs.

    Azon a domborművön pedig ha akarom kilenc, ha akarom tizenegy, de akár tizenegy és fél bogyót is látok. Szeretem én a Csillagkaput, csak nem keverem a valósággal.
  • Pares
    #29
    Az ősi Indiában is nagyon kedvelt műfaj volt a "sci-fi"
  • cylontoaster
    #28
    Kérlek, foglald össze nekünk röviden!
  • asgh
    #27
    Az a baj az ilyen több ezer éve eltűnt civilizációktól származó leletekkel, hogy nagyon csekély számú leletből, nagyon sok találgatással nagyon messzemenő következtetéseket vonnak le.
    A minap olvastam egy jó példát a probléma érzékeltetésére:
    Ha holnap valami katasztrófa okán teljesen megsemmisülne a jelenlegi civilizációnk és mondjuk 5000 év múlva az akkori emberek kiásnának egy nyilvános WC-t, akkor a falfirkákból jó eséllyel arra a következtetésre jutnának, hogy a kultúránk középpontjában a homoszexuális párkeresés állt.
    Tehát érdemes némi visszafogottság, amikor több ezer éves leletek alapján próbáljuk rekonstruálni egy eltűnt civilizáció gondolkodásmódját és tudás szintjét.
  • Montanosz
    #26
    érdemes belekukkantani Énok könyvébe ha némi infot akarunk tudni a földönkivüliekről
  • gforce9
    #25
    Én meg az egész valóságtartalmát kérdőjeleztem meg :)
  • Pares
    #24
    Hát én csak arra reagáltam, hogy tudomásom szerint Sitchin történetében sem a sumérok figyelték meg közvetlenül, így lényegtelen, hogy látható-e, vagy sem.
  • Pares
    #23
    Mert az nem így működik...
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2016.01.22. 12:44:44
  • gforce9
    #22
    Na ezt kérdem én is :)
  • gforce9
    #21
    Más módszerekkel lehet egy közeli hideg objektumot megtalálni és más módszerekkel egy távoli csillag körül keringőt. Nem arra van kitalálva lényegében.
  • Pares
    #20
    Mi van?
  • jovokutato
    #19
    A Kepler-t miért nem fogják be a keresésbe?
    Úgyis az a feladata,hogy bolygókat keressen.
  • gforce9
    #18
    Ja, ha az UFO magazin és a konteógyártás a hiteles forrás akkor nem is szóltam egy szót se :)
  • Pares
    #17
    Mondjuk Galilei távcsővel nézte a Szaturnuszt, mégse tudta beazonosítani a gyűrűket...
  • Pares
    #16
    Lényegtelen, mert a teória szerint a sumérok nem saját maguk figyelték meg, hanem "másoktól" tudtak ezekről a dolgokról.
  • Pares
    #15
    "which he states was a race of extraterrestrials from a planet beyond Neptune called Nibiru. He believed this hypothetical planet of Nibiru to be in an elongated, elliptical orbit in the Earth's own Solar System, asserting that Sumerian mythology reflects this."

    Azért a legújabb fejlemények szerint mégsem lőtt annyira mellé Én már csak azért is Nibirunak nevezném el a bolygót, habár biztos vagyok benne, hogy csak azért se fogják
  • Szefmester
    #14
    nem lehet hogy az meg nem is a nap, hanem valami ami felrobbant az égen a csillagok között? pl egy szupernova.... Miért bolgyók a pöttyök? ha meg bolygók és ismerték a neptunuszt is, akkor hol vannak a szaturnusz gyűrűi? kell még pár szkeptikus kérdés, vagy elég ez is, így két perc alatt?
  • gforce9
    #13
    Igen, csak szabad szemmel még az Uránusz meg a Neptunusz sem látszik Nemhogy más távolabbi bolygó. A kép is mutatja, hogy a feltételezett bolygó legközelebbi pontja is messze a látóhatáron túl lehet.

    Az meg hogy a nap köré odarajzoltak néhány pöttyöt, nem nevezném Nap központú naprendszermodellnek :) Persze bele lehet magyarázni bármit csak épp a Nap központú naprendszermodell első felvetése is majd 4000 évvel későbbi és az is csak azért, mert akkor már a geometriával tisztában voltak.
  • Pares
    #12
  • Pluskast
    #11
    Nézd én nem tudom, hogy ebből mi az igazság, de azt a táblát elnézve számomra úgy tűnik, hogy a Nap van a középpontban.
  • Pluskast
    #10
    Biztos? Úgy értem, magát a bolygót sem biztos, hogy felfedeztük és ebből kifolyólag a pályáját sem tudjuk nem?
  • gforce9
    #9
    Ez csak arra bizonyíték, hogy annak a fickónak lövése sincs semmiről :) Akkoriban se az Uránuszt se a Neptunuszt nem ismerték a Plútót illetőleg "testvéreit" mégkevésbé. Ráadásul a föld központú naprendszer modell uralkodott, mert minden megfigyelés azt támasztotta alá.

    Ennek megfelelően a Nap keringett a föld körül, utána a hold. Volt még néhány planéta és az állócsillagok ezzel pont is került rá. A görögökig fel sem merült senkiben, hogy ez nem így van és még náluk is hülyének nézték az ilyen renitest.

    És nem jöhet be olyan közelre, hogy észlelhető lehessen. Mert egy ekkora tömegű bolygó a Szaturnusz - Jupiter környékén igencsak szétcseszné a pályákat.
  • Pares
    #8
    Elméletileg a pályájának Naphoz legközelebbi pontján is jóval távolabb van a Naptól, mint a Plútó, szóval szabad szemmel nehezen tudták volna megfigyelni. Persze a történetben nem a sumérok a főszereplők...
  • NEXUS6
    #7
    Konkrétabban valami olyamit írtak máshol is, hogy a törpebolygók pályája van úgy összehangolódva, amit a saját méretük nem indokol, csak valami eddig ismeretlen nagyobb tömegű test.
  • Pluskast
    #6
    Tényleg van egy ilyen sumer dombormű Ez a fickó foglalkozott ezzel először. Mondjuk ennek az ufo-s részében kételkedek, de tekintve, hogy ez egy 6 ezer éves dombormű és a cikk leírása szerint több tízezer év kell ahhoz, hogy ez a bolygó megkerülje a Napot, nem elképzelhetetlen, hogy a dombormű készítésekor pont elég közel volt hozzánk, hogy észlelni lehessen.
  • lapaleves
    #5
    én csak azt nem értem ez miért nem derült ki eddig? annyira kis kölcsönhatást gyakorol, hogy az eddigi pályaszámításoknál elhanyagolható volt?
  • Alexease
    #4
    "A kékkel jelölt pályák..." Meg mindig szinvak vagyok :)
  • globint
    #3
    Tényleg van ilyen babiloni dombormű, leellenőrizhető helyen közzétéve, vagy csak a lelkes ufohívek kreálmánya?
  • NEXUS6
    #2
    Na birú, vagy mi. Tuttam!!!
    Ja és minmeghalunk!
    XD
  • Pluskast
    #1
    Nocsak, nocsak! A végén még igaz lesz (ha nem is teljesen úgy) az X bolygó elmélet. Na és akkor már ne is beszéljünk a babilóniai híres - neves kilenc bolygós domborműről.




    Utoljára szerkesztette: Pluskast, 2016.01.22. 09:50:27