198
Darkest Dungeon
  • Anonymusxx
    #158
    + még átmásolom a mentéseket, ha valami rosszul sül el, akkor visszamentek, és kész.
  • Terawatt
    #157
  • Anonymusxx
    #156
    Megpróbálom ez alapján játszani a játékot, még az is nehéz, hogy az első főellenségel elbánjak 5 óra játék után..

    https://www.youtube.com/watch?v=Q7AJycwnXQI&t=7762s
  • Renegade
    #155
    :)

  • lonvard
    #154
    Most kezdtem el egyet, második küldetésre, tehát 1. szintű küldire berakta egy folyosóra a Gyűjtő nevű entitást. Esély se volt. Most oké hogy elmenekülök a csatából, csak ezzel tönkreteszi a küldit mer elállja a labirintus további részét. Most mi értelme berakni 1. szintű karakterekhez egy ilyen dögöt? Már azon kívül, hogy megtapasztaljuk, hogy nem feltétlen van itt esély. :D
  • PeeTeR
    #153


  • chris0000
    #152
    Készül a Darkest Dungeon II
  • fluency
    #151
    Nehéznek tényleg nehéz a játék, de nem teljesen kiszámíthatatlan. Ahogy @CrashBoostZoom írta, ez nem az a játék, ahol nulla tudással kattingatsz össze vissza és úgy is eredményes vagy. Az embereid vagy elhullanak vagy olyan stressz szintet kapnak egy küldi után, hogy nem tudod őket használni 1-2 küldetésig újra. De ezt is szinten lehet tartani, egy Jester pl. sokat segíthet ezen. Érdemes olvasgatni a official wikit, ha másért nem is, azért hogy megismerd a különböző helyszíneken, milyen szörnyek és tárgyak vannak. Ezekre hogyan és mivel érdemes felkészülni. official wiki
    A játék jó és szerintem simán jó lesz a kettő is. Kicsit más koncepció lesz, ahogy néztem, de az alapok ugyan ezek lesznek. Nekem várós lesz nagyon. :)

    Ui: Beszúrok egy jó kezdőknek szóló videót is a kedvedért:


    Utoljára szerkesztette: fluency, 2019.02.24. 15:05:44
  • CrashBoostZoom
    #150
    Már a második részt készítek mert a játékosoknak bejött a játék és sokan játszottak is vele. Utánaolvastak és kiismerték. A random mindig is része a volt a játéknak de ha rendesen felkészülsz (összeillő karakterek, képességek, felszerelés stb.) akkor minimalizálhatod az esélyét. Ész nélküli kattingatás nem vezet sehova ebben a játékban.

    Sajnálom de a hiba nem a játékban van.
  • Nandor1988
    #149
    Nah véggi olvastam az előző 2 oldalt. Az elmúlt 4 órában csak 20 30 charachterem halt meg dotam ki és kb ragadtam az egyes szinten. Ez kb mindent elmond a játékról... Olyan nehéz let,t hogy senki nem fog vele játszani. Miss és dodge még hagyján, dehogy lépek 2t és máris minden stresszes az már komoly...

    Az egészben ez totál kiszámíthatatlanság van. Kb: elmész Ausztriába munkát keresni 0 infó nélkül... Így én is össze tudok egy játékot rakni. Más részt nem hiszem, hogy olyan marha sok ember lenne, akinak annyi ideje van, hogy kiismerje a játékot. Teszek egy ucsó próbát, a hszek viszont nem biztatók.

    Dipsciples, ami hasonló, pedig sokkal kiszámíthatóbb, pedig az is tudd genya lenni.
    Utoljára szerkesztette: Nandor1988, 2019.02.23. 20:51:39
  • molnibalage83
    #148
    Nem termeszetes, de az hogy az elso ket room utan az elso folyosoi csata utan le vagyok nullazodva az röhejes. A fenti torzenetbol meg az maradt ki, hogy nighttime ambush is volt...

    A 0 alvos dungeonaban van hely lootolni de itt a kaja, ket tuzcucc es minden mas miatt ha nincs reward akkor bukta az egesz...
  • McFrost
    #147
    De akkor, amikor úgy győzöl, hogy hozzád sem tudnak érni, azt természetesnek veszed, és ez a baj. Csal a játék vagy nem csal nem tisztem eldönteni, de van benne egy hatalmas RNG generátor, ezt vedd tudomásul. Én belevittem közel 50 órát, de nem játszottam végig, le sem töröltem, ha kedvem szottyan megyek pár kört.
  • molnibalage83
    #146
    Lehet tervezgetni, ha 8 tamadasbol 6 miss es a masik kettonel sem megy sem stun sem debuff de az ellen meg zsinorban 3 kritikust ut stunnal 25-42-es dodge ellen..
  • molnibalage83
    #145
    Az első 2 alvos dungeon probalkozasnal 2 nagy monsztas ellen volt a lenti pech szeriaval meg 2 zenelos kalózos csoport.
    Aztán meg egy collectort dobott be. Na, ekkor nyomtam alt f4 et es toroltem le...

    Med szinten sanszosan ujjgykorlat lenne, de több idot erre en mar nem szanok. A 42 hetig senki nem halt meg es egy rakas 4 es 5 szintű karakterem volt. Aztan 3 hét alatt 4-en...

    1 szintu emberekkel 1 szintu dung = hulyere pofozom 5 szintu emberekkel 5 szinten meg eselyem sincs..
  • chris0000
    #144
    ok.nekem amúgy kb.crit.20%-tól műkódik az,h tényleg crit... is lesz,de ha mégse akkor kiüti magából pl.:a "8-12" 12-est.
    20% alatt szinte sose volt nekem critic ütés...szinte már olyan ez a játék,h fejben előtte le kell játszani a csatát,mikor mit használ az ellenre...
    ha egy félre ment,nem figyeltünk bukik az egész...elég frusztráló
  • molnibalage83
    #143
    Persze, simán ismerem az ilyen dolgokat. Csak pl. amikor 120% vs 50% debuffnál is 4-ből egyszer működik a skillem, akkor megint az van, hogy mi a l*fa*sz...?
  • chris0000
    #142
    én is többször újrakezdtem,hiába úgymond könnyűnek tűnik az eleje...muszáj belelátni mi,h működik...biztos azt csinálja amire gondolok...stb.
    pl azt sehol nem írta,h ha vkire rányomok egy fertőt ami 4-et sebez 3 körön át és mégegyet rányomok akkor már 8-at fog sebezni és még lehet van tovább is ha megint rányomom...én teljesen azt gondoltam,h már minek újra van már rajta egy "hatás".erősebb ellenfélnél jó lehet...vannak még itt meglepetések pedig full elején vok és direkt többször újrakezdtem...ezt próbáltad? magasabb szinten mit tudhatnak a vérzés,fertő,kábítás ha többszőr megkapja az ellenfél...meg a többi hatás...
    Utoljára szerkesztette: chris0000, 2018.05.07. 00:34:11
  • molnibalage83
    #141
    Jó. Kész. Ennyi volt. Uninstall. Szép volt, jó volt, de már csak az agyamat bassza fel.

    Ellenem sorban kritikus támadások én meg a 11-dik (!) körben ütöm 6-11% krit értékek mellett az elsőt. 23-as dodge ellenfél megugorhatatlan zsinróban 4-szer, bezzeg nekik a 40-es sem akadály zsinórban háromszor. Ezt így naná, hogfy lehozhatatlan kb. a 2. csata is 5 szintű dungeonban... Aztán alvásnál meg amush... Anyád..

    (Ehhez képest volt LVL3 pot-os boszisan majdnem megcsináltam táborozás nélkül, mert véletlenül eldobtam a tábortüzet lootolás közben.)

    Egyszerűen pofátlanul csal a játék. Középső szinten nincs értelme a játéknak, mert nincs limit, legnehezebb szinten meg simán szar már.

    Egy 15-20 órás játék hossz kéne neki és nem LVL 1-2-3 monszták, hanem inkább több és változatos és nem ennyire repetitív játékmenet. Meg okosabban belőtt szintezés...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.05.06. 23:41:56
  • molnibalage83
    #140
    Totál nem mozgat az FTL. Ha a DD-t letszem végleg, akkor Wasteland 2 jön. Meg valamkor az Enderalt is végig kéne tolni, meg a BG I II-őt...
  • Renegade
    #139
    FTL-t próbáltad már?

    annak is megvan a maga sajátos bája (normal fokozat elsőre...sokadikra is agyhalál), viszont egy-egy játék elég gyors, ott farmolni a hajókat kell, egy-két kivétellel hamar meg lehet csinálni őket.
  • Terawatt
    #138
    Szép hasonlat. :)
  • molnibalage83
    #137
    Asszem megint az abbahagyást fontolgatom.

    Láttam már minden szörnyet, innen csak repetitív és a játék randomgenerátora egy büdös kurva. Amikor már a 3. blighted giant jön egy dungeonban akkor takarodjon a francba. 3-szor vestal debutt után is talál kétszer és kritikus és meg szutyok dodge-e ellen egy kurva találatot nem viszek be.

    Ez megint kb. annyira élvezetes, mint sajtreszelővel rejszolni. Mindent megtervezek, de ez ellen semmit nem lehet tenni...
  • molnibalage83
    #136
    Hát, akkor megvolt erőből oszt csók.

    Más. A magas dodge taktiva bevált, de szutyok 3 szintű dungeonokban 30-40-es dodge értékkel sem nagyon akar az ellen elhibázni, az én 4 szintű emberem meg 9-est nem talál zsinórban 3-szor... Ezt most így hogy..?
  • molnibalage83
    #135
    Elmagyarázná nekem valaki, hogy hogy a ******* lehet az a kurva ágyút leverni? Hiába nézek videókat, huzom, stunnolom az a köcsötög előbb utóbb úgy jön ki a lépés, hogy instant lő. Minden bosst röhögve leverek, de ezzel a szarral nem bírok sehogy.
  • molnibalage83
    #134
    27 héten vagyok és már 7 bosst levertem. Másodjára könnyebb. Viszont van pár olyan karakterosztály, akiket nem tudok mire használni. A transzformálós fickó és a aq.-t sem tudtam eddig beintegrálni a bandába....
  • McFrost
    #133
    Random, simán kiszámíthatóbb így is, mintha wotoznál mondjuk.
  • chris0000
    #132
    hi.
    "Ha nincs időlimit, akkor nincs kihívás, hiszen végtelen sok időd van teljesíteni a feladatot." ezt nem értem...alapvetően is borzalmasan nehéz a játék szerintem,főleg az összetettsége miatt.nagyon sok dolog kapcsolódik egymáshoz...ezt átlátni nagyon sok idő kell szerintem.egy rossz döntés és lehet előröl kezdeni...pl.:a lazán 1-es szintre besorolt Tanonc küldetés...csak néztem mi várt rám...:) ezt még hamagasabbra emeljük mint ahogy Te is próbálkoztál...időlimit,nehezítések...borzalom...egyáltalán végig lehet úgy tolni...
    Utoljára szerkesztette: chris0000, 2018.04.28. 15:51:57
  • Renegade
    #131
    bünti a lootolásért :)
  • molnibalage83
    #130
    Ez a The Collector meg a mifaszom...? Főbosszos pályán van képe berakni a játéknak két szoba közé mégegyet...? Azért a pofátlanságnak is vannak határai...
  • molnibalage83
    #129
    Egyszer talán újra előveszem 0-ról kezdve már ismerve a rendszert - talán már ma is, mert azétr mégis addiktív volt, csak felbaszta az agyam nagyon - de ahogy már írtam alacsonyabb szinten értelmetlen a játék. Ha nincs időlimit, akkor nincs kihívás, hiszen végtelen sok időd van teljesíteni a feladatot.

    Az nem világos, hogy milyen egyéb más nehezítés van a lentebb szinthez képest. Hit chance, dmg, HP, stb...
  • JethroHUN
    #128
    Kezdted volna Radiant nehézségen. Azon még talán élvezhető is.
  • molnibalage83
    #127
    Nem jönnek be a képek.
  • molnibalage83
    #126
    Nem, de most be is fejeztem a játékot. Elég volt belőle. Megláttam, megtapasztaltam és egy ideig élveztem is, de ennyi volt. Az ágyús questtel teli a faszom. Bármit csinálok mindig elsüti az a kis geci az ágyút.Stunnolom, előrehúzom, de erre egy mozdulattal hátralépett és meggyújtotta. Oszt hogyan...? Nem is érdekel most már. Ez most kb. annyira élvezetes most már, mint sajtreszelővel rejszolni. Jó, amikor abbahagyod. Érdekes játék, de elég volt. Inkább LiS Farewell Wasteland 2 vagy bármi másba kezdek bele, mint ezt toljam full repetitíven.
  • chris0000
    #125
    hi.
    a magyarítást használod?üdv.
  • McFrost
    #124
    Itt a Highwayman-em skillje, a camping skill-nél az utolsó az ambush elleni cucc:

    Itt pedig az Antiquarian, 5-9 a sebzése, tehát ha mérgez, akkor sebez valamennyit és az ellen 140%, hogy benyeli a mérget, akkor plusz 3 körön keresztül még 4 életpontot veszít. Teszem fel van egy 30 pontos ellen, akkor bemérgezed és ha jól jön ki a lépés, akkor veszít 12 pontot plusz a mérgezéskor kapott sebzést, ha következő körben is lemérgezed, akkor már 8-at veszít körönként.


    Ha Doctor-Antiq v. Occult-Antiq van hátul és mi kezdünk, akkor én a hátsó elleneket úgy lemérgezem v. méreg + vérzés (Occult), hogy mire jönne, gyakorlatilag halott.
  • molnibalage83
    #123
    Kihez képest?
  • McFrost
    #122
    Highwayman tudja, tehát ha tudod, hogy hosszú tra mész, vigyél highwaymant.

    Én is akkor vettem meg, amikor 2500 volt a steamen.
  • McFrost
    #121
    De faszán mérgez!
  • molnibalage83
    #120
    Akkor ki tudja? Vagy azt mutatja, hogy lehet olyan skill csak én még nem tanultam meg? survialistra eddig semmi forrásom nem volt majd most fogom nézegetni...

    Ha elbukom ezt a játékot nem tudom hogy újrakezdjem-e. Nagyon reptetítív most már és igazából félig mázlifaktor, ezen felül a lvl2,3 boss ugyanaz gondolom, csak erősebb lesz, de nem lesz új játékmechanikai elem.

    A koncepció érdekes, de ez kb. egy komplexebb free játék szintjén van. Leárazva 2-3k-t megért, de annál többet nem.
  • molnibalage83
    #119
    Összekeverte. A helion ellenféltől függően hol 1. hol 2. Van, amikor fontos, hogy a leghátsó legyen üthető. Imádom azt a karaktert. Az antiq viszont nem nagy szám azt kell hogy mondjam. Viszonylag sok pozíciót támadhat és bárhonnan, de a heal gyenge, gyengét is üt...