38
  • tomboy013
    #38
    36-os hozzászólás.
  • gforce9
    #37
    Nagyon nagyon régóta követem az írásaid. Ehhez képest nagyon nagyon ritkán kritizáltam meg a hozzászólásaid, pedig tehettem volna, ahogy tették többen is. Talán el kéne gondolkodni azon is, hogy miért kapod a kritikákat.
  • tomboy013
    #36
    Write only mód aktív? Olvass tovább.
  • gforce9
    #35
    "téged viszont még nem nagyon láttalak MS-t kritizálni, ami újfent mondom, igen csak hiteltelenné tesz"

    Na erről van szó ez a kulcs. Nincs olyan cég, ami nem követ el baklövést. De ha valaki csak a jót látja meg és a rosszat nem, na az a fanság.
  • tomboy013
    #34
    Ezért a hozzászólásért már megérte ma felkelned meg ostoros barátodnak is ;) Nagyjából itt ki is merülhet az izgalom az életetekben ha már ide jártok trollkodni. :D Lehet, hogy Cairo-t nem bírom a folytonos negatvitása miatt, de neki legalább véleménye van. Ti meg egyszerűen csak bohócok vagytok az ilyen tartalmas megnyilvánulásaitokkal. Én meg MS fanboy tudom már leírtátok ;) Na de mára már többet foglalkoztam veletek mint kellett volna 1 teljes hozzászólással. Viszonnlátásra a következő cikknél ;)
  • slickboy
    #33
    Nem, a zsugorodás megállítását akartam írni, csak gyorsabban gondolkodtam, mint írtam, mert felbasztam az agyam az aktuális lenovós CEO agymenésen. :D
  • cateran
    #32
    Nem, mi? Te vagy a wikipedian a MS fanboy szocikk alatt
  • ostoros
    #31
    Fanboy forevör!
  • tomboy013
    #30
    A tapasztalat leírása az aztán nagy hazugság meg szépítés igazad van :D Érdekelne mitől lesz jobb neked ha minden cikknél elindítasz egy negatív fikahullámot? Olvassák a MS-nál? Változtatnak a szerinted hibás dolgokon vagy mégis mit gondolsz? :D Ha ennyire okos vagy miért nem csinálsz konkurenciát azzal, hogy írsz egy új oprendszert? Jah mert fórum huszárkodáson kívül nem megy semmi más. De tudok egy egyszerűbb és jobb ötletet is. Használj mást és költözz át azokhoz a cikkekhez! Ennyi.
    Mit gondolsz majd valakit megtérítesz ezekkel amiket írsz? :D Nem is értem a magadfajtát minek jó folyton folyvást ugyanazt szajkózni. Ha elégedetlen vagyok hagyom a fenébe a dolgot és keresek valamit amivel elégedettebb vagyok. Ha ennyire beakadt nálad a lemez akkor javaslok egy orvost a probléma enyhítésére, mert ott sajnos már tényleg lehetnek problémák. Azért pozitív dologként kiemelem, hogy a stílusod legalább már csiszolódott az idők folyamán. Már közel sem vagy olyan álpári mint régen úgyhogy ehhez azért gratulálok.
    Mellesleg ne hazudtolj meg, sosem mondtam a Win RT-re, hogy a legjobb mert sosem gondoltam így, ha írnak rá alkalmazásokat akkor használható lett volna, de így egy nulla. Csak a tisztán látás kedvéért. Jah igen még annyi, hogy nem védek minden MS terméket, de ha nekem tetszett pl a Win8 is akkor nem fogom az ellenkezőjét állítani még akkor sem ha már a tömeg mást mond. Van egyéni véleményem és ezt tartom is. Ha az MS szerint bukta engem az sem érdekel mert szerintem nagyon eltalálták a csempés felületet. Ennyi. Nem védem a MS-ot csak kiállok a saját véleményem és igényeim mellett. Nem hinném, hogy ez akkora bűn lenne ami miatt már vér fan lennék (na nem mintha probléma lenne a fanság, mert a Földön mindenki valaminek vagy valakinek a fanja), de persze vannak és mindig lesznek nálam butább emberek akik ezt nem látják át. Szórhatod te is a fan jelzőt, nem izgat, te is fan vagy csak nem MS.
  • CairoJack
    #29
    Költői vagy sem, megmondom mi motivál.
    Az elégedetlenség. Hogy immáron 5+ éve nem képes az MS olyan terméket kiadni, ami maradéktalanul hibátlan, jól használható, user friendly. Sőt akár csak bosszúság nélkül használható.
    A bosszúság, na az motivál engem.
    A kérdés sokkal izgalmasabb fordítva feltéve. Vajon mi motivál téged, aki ugyan ennyi ideje MINDEN létező MS terméket foggal körömmel védesz, még olyasmire is rámondtad, hogy világverő, best ever, ami akkorát bukott, hogy mára már a piacról is kivonták, és ami már az MS szerint is óriási hiba volt.
    Oké, én egy hiperelégedetlen fazon vagyon, nehéz a kedvemre tenni, megtalálom én a hibát minden rendszerben, tudok én fikázni bármi. Te viszont csak az MS-t véded, csak az ő szekerüket tolod, akkorákat hazudsz, szépítesz, amekkorákat nehéz bármilyen fanság számlájára írni.
    Ez azért egy kicsit gyanúsabb, mint amikor én fikkantok bármit is.

    Sőt én pl hajlandó vagyok pozitívan is nyilatkozni az MS-ről. Pl az első Surface-ket szénné fikkantottam, mert hulladékok voltak (leszámítva az anyag, és összeszerelési minőséget, ami már akkor is etalon volt), mostanra mindegyik rengeteget fejlődött. Olyannyira hogy mára számomra a legvágyottabb tabletek, csak az áruk nem tetszik (meg a rajtuk futó Win10)
    Előbbi nyilván nem az MS problémája (többet kéne keresnem), utóbbin még ezen is lehet változtatni, talán egyszer még jó OS lesz.
    A Surfacekkel kapcsolatban mára másba tényleg nem lehet belekötni. Példás, pedáns munkát végzett az MS. Főleg fogy kiírtották az RT szutykot, ami szerinted szintén a valaha volt legjobb IT eszköz volt.

    És ha már itt tartunk, téged viszont még nem nagyon láttalak MS-t kritizálni, ami újfent mondom, igen csak hiteltelenné tesz. Szóval, hogy kit mi motivál, ne menjünk bele, ebben a kérdésben keményen alulmaradsz a hitelességi válságod okán.

    MÁS:

    A Win 10 kémkedéshez csak annyit, technikailag nem értek hozzá, nem tudom, mit, hogy loggolnak a szolgáltatók/reklám cége, csak annyit tudok, hogy ugyan azon routerről az asztali gépemen (Win7 és Firefox privát módban) érdekes módon nem szoktam ilyen furcsa anomáliákat észrevenni. Szóval ez bizony ERŐSEN OS specifikus probléma.
    Az ellenezőjéről akkor fog tudni bárki meggyőzni, ha az említett jelenség megszűnik létezni. Bizony mondom, az összes privacy setting csak egy nagy placebó a Win 10-ben, és/vagy az Edge-ben.
  • ChaosTeam
    #28
    Nekem elég régi, közel 10 éves gépemre problémamentesen felment a windows 10 és érezhetően gyorsabb a gépem, mint a korábbi Windows 7 rendszerrel volt. Szóval én "pozitív" élményt kaptam... igaz nem Lenovo gépem van...
  • sárkánylovag
    #27
    Win 10 használatának egyetlen egy értelme lenne a Direct X 12.
    Microsoft még a saját játékait is Directx 11 re iratja a mai napig.
    Az öntökönrúgás tipikus esete.
    Mi nem tudunk olyat mondani ami miatt win 7 nem jó de te talán majd kitalálsz valamit:)))
  • Meridian
    #26
    Az ESET Smart Security-val is szépen blokkolni lehet minden kimenő forgalmat... ehhez kell egy tizsta telepítés, utána feltenni a ESET-et, gép újraindít, majd az újrainduláskor minden felugró forgalmat tiltani és megjegyeztetni... jah, ehhez az ESET tűzfalát átt kell állítani az interaktív módra az automata learningről... :)

    ESET kódot legálisan adnak néha akciósan is a G2A.com-on, legutóbb éves liszenszdíj 3-500 Ftért is megvehető volt...
  • Meridian
    #25
    "A személyemet azonosítja a gugli, egyértelmű. Viszont a helyet azt IP-ből tudhatja legegyszerűbben, tehát a gugli azonosító rendszerében egyértelműen benne van az IP-rutin is"

    Az értesítő levelet ugyanúgy megkaptad volna, ha szolgáltatót váltasz és így a korábbi szokásos IP címek helyett egy teljesen más szolgáltató hálózatából jelentkeztél volna be... ehhez nem kell küldföldre vagy messzire utazni. Elég átmenni a szomszédba, és ha ott más a net szolgáltatója, máris kapod az értesítést, ami a te jólfelfogott(?) érdekedben működik így.
  • adler741
    #24
    plus még ott van a szolgáltató is pl upc stb ,aki beazonosítja a weblapot dns serveren ,aztán lehet hogy jó pénzért árulja kinek mi az érdeklődési köre,ennyi(Mondjuk kíváncsi lennék linux alatt mi a helyzet.
    Habár ez ellen tényleg még az alumínumfóliazacskó sem védene meg kb.
  • Ragnaar
    #23
    Nekem van egy antispyware progim (ingyenes) ami kb. 450/nap addware/trackingcookiet meg mittudomén töröl, holott enyi weblapot /nap tutter, hogy nem látogatok. Gyanítom ez ellen az alumínumfóliacsákó se véd.
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2016.01.13. 13:40:45
  • adler741
    #22
    Igen ott van a canvas képkód amit java-val írnak,és ki se tudot törölni mint a sütiket,vagy a cookikből is van többféle,van zombi cooki is kitörlöd aztán ujrarakja magát ergo kitörölhetetlen.
    A tor browser világosan kiírja a settingsben miket blokkol ha valakit érdel a téma.
    egy kis olvasnivaló cookikről:
    https://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie#Persistent_cookie
    vagy pl explorer cookijait kitörlöd kétszer (kézzel)utánna már nem oda rakja harmadjára hanem asszem valami desktop mappába ami nem látható intézőben sem ha a rejtett filékat bekapcsolod akkor sem.A total commander meg látja.stb-stb.
    Az adobe flash player is storagol(beazonosít),java is stb.Meg ki tudja még mi van a gépünkön(
  • Skylake
    #21
    Ja még annyit, hogy igen-igen, ugye milyen hihetetlen, a gépek az interneten akár egyedileg is azonosíthatók, az abszolút mezítlábas módszernek megfelelő sütikéktől, a browser fingerprint-en, a canvas-on, meg a több cuccon keresztül titkosszolgálati megoldásokig, amelyek man in the middle adódnak, bulk adatforgalomra nézve, vagy specifikus megfigyelési célra irányulnak? Hogy mik vannak, nem? Ennek sajnos van egy evidens eredője: hálózatba vannak kötve!


  • Skylake
    #20
    Nem eszik olyan forrón a kását. Nem a tetején kell matatni a tízeskének, ha telemetriát akarod kiütni. Gpedit, secpol, szolgálatások, registry, fájlrendszer. Ez az alap. Ezeken a területeken kell megdolgozni, onnantól már nem (annyira) üzenget.

    Extra Microsoft-paranoidoknak: Privoxy vagy Acyrilc proxy, esetleg router és oda mehet innen a dolog. Azt nem tudom, hogy a dnsapi-t mennyire írták át a 10-ben, de ha tényleg ki akarod nyírni a hazatelefonálás 90%-át, akkor erre:

    http://www.angelfire.com/comics2/fatboy9175/

    Persze így onedrive, meg a többi cucc sem lesz, de valamit valamiért, ha ez a fontos.
  • Skylake
    #19
    Mivel a Microsoft-ot a telemetria, a frissítési megoldások, általánosan a WU "minősége", a rolling release modell, és ezekhez kapcsolódó tényezők miatt már számtalanszor elküldtem a halál redvás-pudvás f*szára, nem ismétlem meg önmagam.

    A Lenovo meg akkor pörögjön az arcán, ha tőle új termék vásárlásakor nem egy agyonbloatolt rendszert kap az user ootb. Integrált hazatelefonáló malware-el. "Jó funkciókkal": a legtöbb felhasználónak semmi szüksége sincs arra a szoftverszemétre, amit a gépekre a Lenovo OEM-ként felpakol, és főleg úgy, ahogy eddig tette!

    Mondok egy nagy ötletet, kínaikáim: adni kell az adott PC / laptop mellé diszket-pendrive-ot, amire feltehetitek a sz*rjaitokat. Mellé tehettek egy brossúrát is, hogy micsoda arany csomagolópapírba csomagolt kutyasz*rokat adtok az adott gép mellé, amit a kedves user telepíthet, ha akar. És ennyi! Ebből majd ki fog derülni, hogy mennyire kíváncsiak az userek az általatok adott szoftverekből nyerhető "felhasználói élményekre"!

    Na, csá egy édes-savanyú csirkeragu rendel!
  • A1274815
    #18
    Én tavaj olaszban voltam egy konferancián, utána még néhány hónapig kaptam olasz hírdetéseket.
  • yamato41
    #17
    Én az anivindózos rettegő kolléga mindent kikapcsolokdeúgyiskémkedikavindóz hábyására írtam, hogy nem kell ahhoz a Win "kémkedése", hogy azonosítsák. Amint írtam, az IP-alap, az egyetlen módszer a sok közül.
    Saját tapasztalat. Moszkvában bekapcsoltam a laptopomat. Azonnal jött az e-mail, hogy nem a megszokott helyemről léptem be a Gmailbe, hanem Moszkvából, ha nem én léptem be onnan, akkor... Vajon honnan tudta, hogy én Moszkvában vagyok? A személyemet azonosítja a gugli, egyértelmű. Viszont a helyet azt IP-ből tudhatja legegyszerűbben, tehát a gugli azonosító rendszerében egyértelműen benne van az IP-rutin is.
  • gforce9
    #16
    A hirdetéseket a sütik és a meglátogatott weblapok alapján dobálja a google. Az is számít, hogy melyik gépen milyen helyre vagy bejelentkezve. Egy gép elé ha odaülsz és néhány weblapot meglátogatsz, akkor abból, hogy miket nézel, milyen sorrendben, hol mennyi időt töltesz egy mai algoritmus pár perc után megmondja ki vagy (ha nem is név szerint). Ha bejelentkezel egy google szolgáltatásba akkor pedig azonnal kapcsolja a tárolt profilt.
    Ha semmi más támpontja nincs, használhatna IP alapút is, de az abszolúte nem hatékony módszer, ahogy írták is előttem.
  • end3
    #15
    Gépek 100 %-ig megbízható azonosítására ott a "clock" a PC-k ütemezőjének gépenként eltérő viselkedése, de az akkumulátor állapotának kiértékelésével is tökéletesen meg lehet állapítani egy keresett gépről az azonosságot. Ti. mint a falevelek, azokból sincs két egyforma a világon... - Csak emlékeztetek, IP vagy süti..., van más lehetőség is a beazonosításra, együtt használva a különböző módszereket, 100 % biztonsággal küldhetik ki a drónt a levegő-föld rakétával. (Miért is sírunk "két tonna" célzott reklámért, mások drónokat kapnak, - akár a Win10-en (is!) keresztül a fejükre.)
  • mortep
    #14
    A célzott hirdetések "házhozszállításakor" többmindent figyelembe vesznek, szerintem az ip cím a legutolsó. Leginkább a böngészési előzmények meg a sütik számítanak. Ezt könnyen ellenőrízheted: telepíts egy új böngészőt vagy töröld a böngészési előzményeket, sütiket, vagy egyszerűen használj private browsing-ot és keresd fel ugyanazt az oldalt... szezám tárulj... :)
    Utoljára szerkesztette: mortep, 2016.01.13. 08:20:35
  • mortep
    #13
    "...megbízható termékeiktől várnák a PC eladások zsugorodását". Biztos hogy ezt akartad írni? A többiben egyetértek veled.

    Yang szerint olyan új hardverrel kellett volna bevezetni a win10-et ami rá van optimalizálva... vagyis ha az új OSt akarod használni, vegyél új gépet. A pc gyártóknak ez nyílván nagyon jól jönne, de a felhasználók szempontjából kvra nem korrekt. Egy új OS-nek elsősorban arról kellene szólnia, hogy stabilabb, gyorsabb, új funkciókkal bővül, stb. és pont nem arról, hogy feltétlenül új vas kell a feneke alá...
    Utoljára szerkesztette: mortep, 2016.01.13. 08:03:25
  • cateran
    #12
    Ez komoly? Hacsak nem statikus ip cimed van (ami az atlagembernek marha ritkan) akkor dinamikusan kapod a szolgaltatodtol, igy aztan az el kb 24 oraig (vagy addig se) aztan annyi..valtozik...De ha csak az otthoni netemet nezzuk..van rajta 2 laptop, 1 desktop, 1 tablet es 2 smartphone..hat ceg legyen a talpan aki kitalalja, hogy ide milyen reklam kell akkor...
  • szatir620
    #11
    CairoJack privi ment
  • yamato41
    #10
    Jesszompepi, valakinek csak fekete és fehér létezik. Egyszerű úgy a világ biztosan...
  • ostoros
    #9
    Megszólalt az MS fanboy is, így kerek a világ.
  • yamato41
    #8
    Hát ha te a munkahelyeden is magáncélú dolgot nézegetsz...
    Érdekes, hogy nálam az otthoni hálózatomon lévő összes eszközön ugyanazok a hirdetések jönnek be. Bizton nincs köze az IP-hez. Tényleg nem találhatták fel a hirdetők, hogy megnézzék egy IP-hez milyen kérések jönnek, az kielemezzék, következtessenek a felhasználók számára, korára, nemére stb., ugye? Vagy azt gondolod, hogy a másik többtucatnyi módszer közül pont az IP-alapút hagyják ki? 21. század, ehhh....
  • gforce9
    #7
    A hirdetések nem ip alapján mennek. Ugyanis egy ip alatt sokszor többszáz eszköz ül.

    Isten hozott a 21. században.
  • slickboy
    #6
    Mi lenne ha a PC gyártók a lenyűgöző, strapabíró, gyors, kis fogyasztású, megbízható termékeiktől várnák a PC eladások zsugorodását és nem állandóan mást hibáztatnának? Állandóan a Windowst basztatják, inkább a saját házuk táján seperjenek, például 3 műszakban írják és reszeljék a csodahardvereik drivereit, mert alapvetően a driverek mentén érintkezik a Windows vagy bármilyen oprendszer a hardverrel, és ha az szar, akkor nincsen "élmény". A csillió hardverhez meg nem tud a Microsoft drivert szülni. Vagy már azt is neki kéne?
    Szerintem mindenki tudna mesélni valami driver issue-t a tapasztalatából, ami egyszerűen a gyártó sara, mert költséghatékonyságból dzsunka szar elemekből hányják össze a PC-ket, a komponensekhez meg nincs driver, a user meg beszopta. Még neves gyártók is eljátsszák ezt, nem kell a rizsa, hogy vegyél neves gyártótól...
    Úgyhogy a Lenovo kussoljon.
  • yamato41
    #5
    "tehát igazából kussolhatok..."
    Igen.
    A "kémkedésre":
    Kerestél spéci laptopot. Tehát a forgalmazó, vagy gyártó szerverére érkezett kérés az IP-dről x notira. A forgalmazó ezt a két adatot átadja a hirdetőnek. A hirdető az IP-det látja, adatbázisából pedig már küldi is neked az x notira a reklámot. Tehát korántsem biztos, hogy az oprendszer a "hibás". Az egész internet egy bazi nagy kémhálózat, a felhasználó egyetlen dolgot tehet ellene: nem használja. Ha használja, akkor "kémkednek" utána, adatokat gyűjtenek róla. Ez van. Isten hozott a 21. században!
  • aru
    #4
    - 7-ről frissítettem 10-re, és van benne internet explorer. Az edge nem gyorsabb nála!
    - A start menűből én a csempék 98%-át leírtottam így ugyan olyan szinten használható, mint a 7-ben.
    - Kikapcsolhatod teljesen a sütiket, de akkor bizony a fb sem enged be! Amúgy meg a 7 is gyűjtögetet sütiket hiába volt kikapcsolva!
    - A 10 jó még úgy is, hogy nem hozza felhasználóbarátságban az XP szintjét. A 7-től jobb, a 8-as szériáktól meg mérföldkövekkel.
    - Amúgy nincs ingyen, rendelkezned kell legális termékkulccsal. A nem legális kulcsokat tudja a szerver így most már bármikor tilthatják. Összességében 8-10 ezerért lehet venni eredeti termékkulcsot, annyit meg megér egy legális op. rendszer.
    Utoljára szerkesztette: aru, 2016.01.12. 20:43:48
  • tomboy013
    #3
    Na sikerült 36-odjára is leírni azt amit minden Win-es cikk alá bepötyögsz :D Vajon mi motivál, hogy ezt folyton eljátszod? Nyugi költői kérdés volt :D
  • CairoJack
    #2
    Szerintem a Win10 jelenleg nem egy jó OS. Sokkal jobb, mint a Win8 volt, de még mindig rengeteg hibája van. Az asztali felület, és a főleg a start menü szétbarmolása miatt nem túl kényelmes asztali gépen. Az új start menü önmagában nem hozza a régi funkcionalitását, csak Cortana-val együtt, ami egy spyware. Ha kikapcsolod, akkor keményen alávágsz a start menünek, ha bekapcsolod, akkor az a Big Brother.
    (Meg akkór is ha kikapcsolod, de erről később).

    Tabletes felületen (márpedig én CSAK tableten használok Win 10-et) meg még annyira sem működőképes, mint a Win 8 volt. Példák. Használható alkalmazás kvázi semmire nincs. Értsük ide az ekönyv olvasókat, a böngészőt (mert csak az edge van, az meg nagyon gyenge), zenelejátszást, filmlejátszást, közösségi programokat. Stb.
    Ami van, az mind asztali alkalmazás, univerzális szinte semmi nincs, ami van az meg nagyon gyenge, használhatatlan, hulladék.
    Egyedül a Posta alkalmazás az, amire azt mondom, hogy használható, sőt egész kellemes. Minden más max asztali verziósban ér valamit.

    Így nincs értelme a tabletes, mondern felületnek, és a Store-nak. Ezért viszont nem kellett volna szétgányolni az asztali felületet.
    Nem tudom, hogy a MS hogy képzeli, hogy majd a modern felület lesz a Windows jövője, ha még a fájlkezelés SEM megoldott rajta, azt is csak az asztali felületen lehet.

    A megfigyeléshez meg annyit, hogy én a Win 10-ben és magában az Edge böngészőben is LETILTOTTAM minden létező adatgyűjtést, keyloggot, intelligens tanulást, statisztikát, stb. Egy dolgot engedélyeztem csupán, a Posta appnak a kontakt hozzáféréseket. Minden más tiltva van.
    Böngészőben a sütik tiltva, minden privacy beállítás kimaxolva. Hogy, hogy nem, mulkorában laptopokat kerestem, ki is néztem egy modellt, Asus K401LB, nagyon tetszett, utánaolvastam, több helyen is megnéztem minden infót róla, stb.

    Eltelik pár nap, böngészek, erre feltűnik, hogy akárhova megyek, mindenütt laptopokat hírdetnek a bannerek. Megnézem őket jobban, Asus K401LB. Figyelembe véve, hogy mennyire rétegmodelle, és milyen nehéz volt az elvárásaimnak megfelelő notit megtalálni, ez KIZÁRT hogy véletlen legyen.
    Ergó, az összes privacy funkció egy nagy kamu.

    A WINDOWS 10 KÉMKEDETT, KÉMKEDIK, ÉS KÉMKEDNI FOG, függetlenül attól, hogy a user mit akar, és mit állít be. Egy nagy adatvédelmi csőd az egész. Egy reklám platform. Igaz, ingyen adták, mi több rám is erőszakolták, tehát igazából kussolhatok...
    Utoljára szerkesztette: CairoJack, 2016.01.12. 17:05:43
  • mgenya911
    #1
    A Lenovo-nak rossz, a felhasználóknak jó.
    A 10 vígan muzsikál a régi gépeken is ezért nem fognak emiatt újat venni.