50
  • Caro
    #10
    Én a cikket olvasva többre számítottam. De ebben semmi új fizika nincsen: teljesen az általános relativitásra támaszkodva kihozza, hogy az EM tér energiája ugyanúgy kelt gravitációs hatást, mint az anyagé.
    Ezt tudtuk eddig is. De ez a hatás olyan mérhetetlenül gyenge, mivel magának az EM térnek az energiasűrűsége általában nem nagy, hogy igencsak kínszenvedés lesz ezt detektálni. Erről is ír a cikkben.
    És sajnos csak elmélet az egész, meg egy javasolt kísérleti összeállítás.
  • Montanosz
    #9
    hát ez nem uj, példa indiában már pár ezer éve használtak kompozit anyagból készült repülőket amik a föld mágneses erejét használták fel, max 100-150km/h sebeséggel, lásd a matematikus alex bellos: alex csodaországban c.könyvét
  • gforce9
    #8
    Antigravitáció biztosan nem lesz :) Csak mivel jelenleg a gravitációs hullámok detektálását próbálják, amik olyan mérhetetlenül kicsik, hogy igencsak tornászni kell, a mérőberendezések fejlesztésén, pedig ezeket a hullámokat majd feketelyuk tömegű egymás körül keringő testek keltik (szóval nem szarral gurigáznak), addig nem igazán értem, hogy itt a földön ehhez mennyi energia kellene, hogy mérhető hatást lehessen előállítani?
  • ostoros
    #7
    Lehet hogy elméletileg megoldható, csak gyakorlatilag túl sok energiát használna egy ilyen. Persze ha egy teljes erőmű rá van kötve, még talán elképzelhető hogy mérni tudnak majd valamit, de gyakorlati hasznosítása nem valószínű.
    Szóval a tudomány kedvéért ki lehet próbálni. De antigravitációra nem számítanék. :)
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2016.01.10. 20:30:43
  • gforce9
    #6
    Tekintve, hogy az elektromágneses kölcsönhatás vagy 40 nagyságrenddel erősebb, mint a gravitációs, nem tudom, hogyan gondoltak észlelhető, mérhető gravitációs teret előállítani elektromágnesességgel. De kíváncsian várom mi sül ki ebből. Hoax vagy tényleg egy olyan elmélet van mögötte, ami kísérletileg igazolható.
  • ostoros
    #5
    Itt megtaláltam a full publikációt, akit érdekel.
    http://arxiv.org/pdf/1504.00333v3.pdf
  • barret
    #4
    Usában 10 éve le van védve az antigravitációs hajtómű.
    Evvel nem foglalkozhatnak,mert pereskedés lesz :D
  • ostoros
    #3
    Gyanús, hogy hatással volt az agyára az éjszakai nassolás.
  • ugh
    #2
    Valaki megint betepedt es nagyon durvan fantazial..
  • shakwill
    #1
    Érdekes...