1560
Escape from Tarkov is a hardcore story-driven MMO that combines FPS/TPS with RPG elements. It is being developer by Battlestate Games, the Russian game studio based in St. Petersburg.
  • undY1ng
    De miért pakolják teli loottal?
  • Metalmilitiakid
    Ohh végre lett gyors gomb a táska eldobásra?
  • nordan
    nagyobbat tudsz ugrani,gyorsabban mozogsz nem törik el a lábad.....combat előtt ledobálják, kinyírják auz ellenfelet és visszaveszik....pro gamerek bohóckodnak ezzel, te szard le :D
  • undY1ng
    Most ez a táska eldobás hogy működik? Telipakolsz egy táskát loottal, eldobod és felveszed az eredeti táskádat, aztán majd azt meg visszakapod? Vagy ez mire jó? Nem értem...
  • nordan
    berakták a Cultistákat? akik esti órákban támadnak be késekkel?
  • nordan
  • Metalmilitiakid
    Én konkrétan pár naponta kapok facebook-on hirdetést hogy vehetek az xy oldalról.
  • undY1ng
    Igen :( Olvastam is, hogy sokan valós pénzekért adnak el EFT cuccokat amazonon, aztán újra veszik belőle az accot többször is.
  • Paladin
    Egy részének azért, mert nyomorék... sajnos egy nagyobb részének meg üzlet.
  • Paladin
    Jaja, jól lemaradtál :) Beszéltünk róla másodikán :)
  • undY1ng
    ezt a LVNDMARK srácot állandóan lecheatelik labson. xD Istenem mi a ************ért jó csalni ezeknek a nyomorékoknak....

Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2020.08.11. 23:37:22
  • Metalmilitiakid
    Basszus és én lemaradtam erről :D
    Pestily az év alatt összeszedett 1 millió ausztrál dollárt egy alapítványnak és az 1 milliós streamen Therapist-nak öltözve játszott. És amikor elérte az 1 milliót szóltak neki, hogy indítsa újra a játékot mert volt egy frissítés és ez várta a játékban xD
  • Metalmilitiakid
    Mostanában csak azért nem csinálom mert se tudom elrakni amit a Main-el hozok ki :D De amúgy mostanában sztem még jobban megéri a Factory. Pár napja mentem vagy 10-15 kört Factory-n küldihez és kb 2 perc után már akkor se találom a player-eket ha aktívan futok körbe körbe és keresem őket, szóval kb minden loot free :D Kb. 10 ből 6x még az Office is full érintetlen.
  • undY1ng
    Michael Jordan
  • undY1ng
    Még amikor a tanultam a játékot megfogadtam MortalMilka úr tanácsát és azóta is követem. Ha sikeresen kijövök a main karival, utána megy is egy gyors (általában factory) scav run, hogy cd-re kerüljön, aztán vissza main. :)
  • Rony94
    Én pont hogy hanyagolom a scav raideket. Igaz, ami igaz, jó mulatság tud lenni, de ha már itt van a PMC karakterem, akkor már őt próbálom húzni, meg szintezni. :)

Na meg így hozzászoksz, hogy egész idő alatt ébernek kell lenned. Ez scav köröknél nincs meg.
  • Metalmilitiakid
    Nekem az tetszik benne, hogy nagyon sokféleképpen lehet játszani a játékot. Lehetsz a csak PVP, lehetsz aki csak a küldiket pörgeti, lehetsz loot goblin, lehetsz a vadász aki csak azzal szórakozik, hogy másokat követ messziről és trollkodik velük vagy kinyírja őket abban az 1 pillanatban amikor nem figyelnek, meg persze ott van a szokásos lassú Juggernaut vagy Speed Runner semmiért nem állok meg stílus. És igazából egyik se jobb vagy rosszabb lényegesen a többinél.
  • TomStorm
    Szép volt!
    Egyébként lehet nem lenne szabad sokat Scav-ozzak.Pénz farmra nagyon jó már 8milla megvan de PMC-vel sajna nagyon rossz köröket megyek mióta sokat Scavozok.
    Most már a 10millát elérem(amúgy ez volt a cél) és utána csak PMC-vel fogok bemenni!

Ja meg összeszedtem 3 kulcstartónyi kulcsot de hogy mi mit nyit fogalmam sincs:D
  • nordan
    igen, kétséget kizáróan az utóbbé évtized! legizgalmasabb adrenalin bombája ez a játék! egyszerűen zseniális a hibái ellenére is! Sokmindennel játszottam már,de a kanyarba sincs semmi ehhez fogható
  • Rony94
    Gondoltam bemegyek Customs-re egy körre, mert már csak 3 scavet kellett megölnöm AKS-el. (Punisher Part 3) Bespawnoltam a garázs parkba, a töréshez, közel Crossroads-hoz. Gyorsan kirohantam az útra, hogy rápeekeljek a Trailer parkra spawnolt játékosra. Láttam a távolból, hogy már közeledik, gyorsan visszahúzódtam a fel mögé, megvártam, mire a Volkswagen közelébe ért, aztán lesoroztam, meghalt. Hallottam egy második embert is, szóval volt társa. Visszafele futott a Trailer parkos töréshez, szóval flankelni akart. Gyorsan én is behúzódtam a konténerhez. A középső sorban akart mögém kerülni, rálőttem, de nem sikerült megölni, gyorsba rádobtam egy gránátot, de az se ölte meg, de azért visszahúzódtam fedezékbe, újratöltöttem a fegyverem és vártam. A fickó majdnem kihányva a belét jött felém, amint megláttam, 4-5 méterről probléma nélkül kilőttem szerencsétlent.

Viszont kb. azonnal hallottam hogy jön egy harmadik ember, aki az utcán mocorog. Próbálok rákészülni, hogyha bejön, lelövöm, de nem jött be. Én azért türelmesen vártam és vártam. Eközben hallom, hogy valaki el kezdte lootolni az előző áldozatomat. Nagyon lassú léptekkel odalopóztam és fejbelőttem a tolvajt. (sajnos a dogtaget lenyúlta a köcsögje)

Visszatérve a negyedik játékosra, végül bejött a garázs részre és azon nyomban lelőttem őt is.

Mindez olyan 8-10 perc alatt, azt hittem már kiugrik a szívem. Ilyen izgalmas raid kezdésem még nem volt és ilyen mákos se voltam még. Ha valakinek ilyen minden raidje, akkor bocsi, de nekem ez nagy dolog volt. Jujj, de imádom ilyenkor a játékot. <3

Utoljára szerkesztette: Rony94, 2020.08.10. 01:12:20
  • nordan
    Labs party? :D

https://clips.twitch.tv/ResourcefulRelentlessShieldUnSane
  • undY1ng
    Igazából én se gondoltam max három főnél többet, de egy jó barátommal szoktam duozgatni aki hasonló (de már tapasztaltabb a játék terén, mert ő nyomta tovább amikor én abbahagytam) szinten van és azért egész jó köröket szoktunk menni, mégha halunk is.
  • kopaszeger
    köszi
  • Metalmilitiakid
    Ja csak sajnos ahhoz kell egy témaindító csere majd.
  • TomStorm
    Már nem azért mert zavar ha kérdeznek sőt kell is csak jó lenne pár dolgot kitenni
  • TomStorm
    Ki kellene rakni bannerbe mindent
  • Metalmilitiakid
    Többször linkeltem már ezt az oldalt. Minden térkép fent van egy helyen és minden update után hamar frissítik.
    http://www.gamemaps.co.uk/game/tarkov/maps/customs_clean_2d_updated
  • kopaszeger
    customs térkép kibővített verzióját betudná vki linkeli mert én nem találom sajna előre is köszönöm
  • Metalmilitiakid
    Az se feltétlenül igaz, hogy annyira erős az 5 fő, az is az adott 5 főtől függ. Nem egyszer előfordult már velem is, hogy szólóban vagy akár egy teljes 4 fős Squod-ot elraktam vagy egy 5 fősből kiszedtem hármat-négyet mire sikerült lekapniuk. Nagyon sok több fős csapat nem használja ki azt, hogy tűz alatt tudnak tartani ketten amíg a 3 három megkerül 2 oldalról és végem van. Vagy csak nagyon rossz a kommunikáció és volt már rá példa, hogy hátba push-olt a csapattársuk és lelőtték amint megjelent ott ahonnan én lőttem azelőtt, de már fedezékbe kerültem :D
  • Rony94
    Plusz azt tegyük hozzá, hogy full squadban teljesen elveszik a Tarkov varázs. Ha a csapat egy kicsit is valamire való bagázs, akkor gyakorlatilag az egész map uralkodói. Kicsit a ló túlsó oldala szitu.

Én eddig soloztam, lassan három hete pedig elkezdtem a duózást is. Lehet hogy csak megszokás kérdése az egész, de egyelőre nem érzem olyan kényelmesen magam, mint soloban. Plusz eddig háromszor lelőtt már a társam is. (nem mintha annyira haragudnék érte :D)

De egyébként a játék felépítését nézve, a duó és/vagy trió a legideálisabb felállás. Egy 5-ös squad viszont már túlzás.
  • Metalmilitiakid
    Duo felett nem játszom olyan player-ekkel akikkel nem vagyok összeszokva. Elég sokszor láttam már a hatását. Sűrűbben öljük meg egymást mint az ellent... Két ember az amit lehet viszonylag gond nélkül kezelni mert nem szakadtok annyira szét, 5 fő már nem igazán mozoghat egy tömegben mert akkor elveszti az értelmét.
  • undY1ng
    Én már annak örülök ha kettőt sikeresen megtudok csinálni. Gondoltam itt egy páran összejönnénk aztán mehetne a server rule (vagy fail). :D
  • Metalmilitiakid
    Yap, meg nem is olyan sűrűn játszom mostanság, csak amikor rám jön akkor megyek pár kört. Ma is megcsináltam vagy 3-4 quest-et aztán annyi.
  • undY1ng
    Még mindig csak solozol? :(
  • Metalmilitiakid
    Egy szempontból utálom a meta geares embereket, amikor csak azért maradnak életben és ölnek meg, mert a meta gear megmenti őket, amúgy meg olyan skill-esek mint egy patch előtti Scav... Ha valakin látom,hogy rendesen mozog, meg taktikázik meg figyel, csak meta gear-ben van arra azt mondom, hogy okés megdolgozott érte feltehetőleg, mert tudja mit csinál. De aki úgy van meta gear-ben, hogy látom hogy amúgy egy Scav-et alig bír megölni, akkor erősen elgondolkozom, hogy azt valaki fel boost-olta vagy ő is RMT-zik. Mint a lentebbi kolléga.

AK-74 BT ammo-val meg LVL 4 Armor, faceshield mindennel voltam Factory-n. A srác sétál fel a lépcsőn Office-hoz (én már fent vártam)és nem néz sarkot, nem hátrál a lépcsőn, hogy lásson felfelé semmi, háttal nekem sétál fel, de persze Gen4+Altyn. Belesoroztam vagy 5 lövést a sisakjába hátulról amit persze felfogott teljesen, ijedtében elkezdett előre a falra darálni majd végül a 60 as tárral végig darálva rám fordult és nagy nehezen megtalált és ugye az Igolnik-ból elég volt hogy 3 eltaláljon...
  • Metalmilitiakid
    Azt ajánlják, hogy olyan 60-70% között tartsd akkor van bőven helye rotálni a megírt szektorokat.
  • TomStorm
    Hát 2 hónapja nyúzom úgy hogy kb.10GB szabad hely maradt rajta:/
    Rendelek gyorsan egy 500GB-os SSD-t!
    Köszi szépen!!
    Utoljára szerkesztette: TomStorm, 2020.08.07. 22:38:56
  • Metalmilitiakid
    Az SSD is lehet hibás, még könnyebben mint a régi fajta. Ha sokáig max közeli telítettségen van használva hamar megeszi magát.
  • TomStorm
    Most nem engedte kikeresni.Pár hete volt egy hasonló de akkor csak a progi állt le,újranézte és kész.
    Most nem.Én is memóriára gondoltam először a vinyó az SSD.
    De bakker most akarom megrendelni 32:9-es monitort erre lehet beszarik a gépem:D
  • Metalmilitiakid
    Memória/Vinyó szektor hiba? Illetve nem elég csak kikeresni a lokációját a launcher-ben?