1473
Escape from Tarkov is a hardcore story-driven MMO that combines FPS/TPS with RPG elements. It is being developer by Battlestate Games, the Russian game studio based in St. Petersburg.
  • Metalmilitiakid
    Ezeket az elején én is sokat szidtam, de aztán rájöttem, hogy ez általában úgy nézi, hogy 3-4 mellkas helyett, lősz 1 jobb, 2 bal kezet meg 1 hasat, vagy esetleg 1 mellkast, de az SNB nem öl 1 mellkas lövésre. Automatával érdemesebb tömeg középpontra lőni inkább, az ilyen Semi-vel inkább lőj lassabban, de menj a fejére. Iszonyatos sokat felfog a kar meg a has amikor mellkasra célzol, valahogy a has és a mellkas közt se egészen frankó a választóvonal.
  • undY1ng
    Ez nem azért van mert, hogy béna lennél hidd el. A játék egy kva nagy RNG és tele van csalókkal. Pl. shroud is hiába tud jól lőni/király reflexei vannak, neki is rengeteg szopóka nyalóka körei voltak.. hiába látta meg hamarabb az ellent, halt. Pedig én is imádom ezt a játékot és hihetetlen, hogy pl. a főmenüben a karakterednél még mindig élvezetes félórákat eltölteni és csinálni a helyet +kereskedni...
  • Rony94
    Végre lelövök egy PMC-t, erre kiderül hogy csak egy hatchling. Azt hittem a hatchlingek már kihaltak. Ebben a wipe-ban ez az első alkalom. :D
  • Paladin
    Dormsba rendszeresen küldenek a régi, alacsony szintű küldik is.
    Annyi difi, hogy már benne járunk a wipe-ban, több a geares player, nem a küldik nehezebbek (legalábbis nem ezek).
  • Rony94
    A legutóbbi raidben egy SVD-vel voltam, SNB lőszerrel. Tudtommal ez a lőszer a 6-os armoron is átmegy röhögve. Rálőttem a gyerek testére közvetlen közelről vagy 3x-4x és nem feküdt. Ezek után nem tudom milyen lőszert kéne használnom, mert ez az egyik legjobb. :-\
  • TomStorm
    Amik épületekben vannak(Ultra,Dorms,Health Resort)Egyre többször futok bele 2-es 3-as Teambe ezeken a helyeken.
  • Paladin
    Fura gondolat... melyik küldikre gondolsz, ami szerinted csoportos?
    Sose csapatoztam, de csak elkúsztam 40 fölé már az utóbbi wipe-oknál.
  • Paladin
    Buszállomás, power plant - ott mindig van pár darab. De ja, néha nagyon üres tud lenni ami a scaveket illeti.
    Shoreline-t most hanyagolom kicsit, amíg elmúlik Sanitar újdonságának varázsa. (Szerencsére az ottani scav irtó küldetéseken túl vagyok már.)

Customs-t is le akartam tudni patch előtt, de nem ment, úgyhogy a punisher 3, meg a peacekeeping mission ottani része vár egy kicsit, amíg oszlik a tömeg :)
  • Rocco27
    Shorlelineon én is szoktam szenvedni a Scavek megtalálásával. Folyamatosan megyek körbe a pályán érintblve az összes Spawn helyet kivéve Resolt, de nem vagy alig vannak. Volt hogy 2-szer is körbementem a teljes (!) pályán mert első körömre egyetlen egy Scav sem spawnolt sehol sem... :/
  • TomStorm
    Sose hagyd egyes lövésen a fegyvered kivéve ha beállsz valahova 3-400 méterről szedni
  • TomStorm
    Ki kell lőni rá az egész tárat.Még tereptárgyon keresztül is sorozatlövéssel,bátran.
    AK 74 és 100-asok nem fognak akkorát rúgni hogy ne találd el.Akár 50-100 méterről is mehet sorozatlövés,meg fog feküdni.
    Ha lehasal,bármit csinál ne foglalkozz vele csak lődd ugyanazt a helyet akkor is ha szem elöl tévesztetted!

Lőszerből meg próbáld a 600+rubel/db áru skulókat venni minimum 3 tárral.Ez lehet 14K rubel 90 lőszer de ezzel megszeded őket.
  • Rony94
    Shoreline-on én is nagyon kevés scavvel találkozom. Village-ben szinte sosincs. Villában olykor-olykor felbukkan 1-2. Gas station-nél is 1-2, plusz Power station-nél 2-3 darab. Resort-ot nem tudom, oda mostanában nem merészkedek.

Amúgy megint nem rinyálni akarok, de hihetetlen mennyire nem tudok playerek ellen harcolni. Hiába kezdek el én először lőni és hiába találom is el, amint rámnéznek én gyakorlatilag halott vagyok. Ha gránátot dobok az irányukba, nem halnak meg, ha ők dobnak gránátot, akkor az a gránát a lábam közé esik pontosan.

Igaz, hogy 45%-os a survive rate-em, de ez csak annak köszönhető, hogy rat módjára játszom. A PMC-ket próbálom kerülni, maximum scavekre vadászom, a bossokat messziről kerülöm, a 200 órás játékidőm alatt egyetlen boss-t se öltem még le. És csak a lootra megyek. Ha mégis összefutok valakivel, mindig én húzom a rövidebbet és ez kezd unalmas lenni.

Próbálok jó lőszereket vinni. 5.45 BP/BT, 7.62 PS/BP, 7.62x54 SNB stb. De semmi se segít rajtam.

Lehetne mondani hogy tanulj meg lőni, hülye gyerek, ez részben igaz is, de ez nem olyan mint egy CoD vagy egy Siege meccs, hogy folyton-folyvást playerek ellen játszol és így tudsz gyakorolni. Itt Tarkovban a raidek 70%-ában össze-vissza bolyongsz és lootolgatsz és a raid alatt jó ha 1x vagy max 2x találkozol valakivel. Ez nem ugyanaz.

Na mindegy, ezt ki kellett adnom magamból. Imádom a játékot, csak borzasztóan zavar hogy ilyen béna vagyok benne.
    Utoljára szerkesztette: Rony94, 2020.08.05. 23:48:29
  • TomStorm
    Gátat kempeltem elöbb,szanatóriumból lefelé jövet,betonfal mellett hasaltam bokorban.
    Úgy 5 Scav-et lőttem ki+az érkező Playereket vagy 3-at.
    Onnan a kijárat már gyerekjáték bárhova vezet.

Én így gondoltam ezt fogom csinálni és be is jött.Sz...am le a küldimet úgy ahogy van.
  • TomStorm
    Lehet jobban járok ha rámegyek csak Scav-ekre meg Playerekre és hagyom a küldetést a francba.
    Körönként simán hoz 4-5ezer xp-t és nagyobb a kijutási esély is így
  • TomStorm
    Én azt vettem észre hogy így lvl33-tól vége a Solo questeknek sajnos.Ezek már csapatos küldik sz.tem:(
  • nordan
    3 shoreline menet alatt 2 db scavet tudtam megölni...az megint más kérdés,hogy se a faluban se a tunnel kijáratnál se a szigeten se a benzinkúton nem volt egy darab se...,de még hulla se volt
  • nordan
    fax kivan a scavekkel ma shorelinon....head eyes+head jaw.....ezek váltakoznak felváltva, instant 180-as fejeseket oszt az összes scav
  • nordan
    nektek működik rendesen a fegyver összerakás? van egy csomó elmentett setupom, összerakom a fegyót a tervezőben, kiírja,hogy van hozzá mindenem majd nem rakja össze....közben tudom,hogy nincs hozzá mindenem......megveszem ami kell , megint kiírja,hogy megvan minden, rányomok hogy rakja össze és megint nem rakódik össze a fegyver sőt az alkatrészek kajak eltűnnek.....
  • Metalmilitiakid
    Ha nem a pálya vmelyik sarkában öltél meg valakit akkor nagyon nagy az esélye annak, hogy valaki arra fog haladni amerre te is haladtál amikor találkoztál a másikkal. Kettő talán három percet még azt mondom okés várni, mert annyi a max idő amíg valaki aki csak hallotta és érdekli is odaért, de 5 perc után már a random emberek is oda kószálnak, akik csak haladnak a pályán.
    Épület alatt meg most épp Interchange-t értettem, mivel azt írtad. Ott sok helyre főleg Killa környékére 10+ helyről rá lehet látni amiket nem árt előtte kitakarítani, mert elég rejtett bujkálós pozik.
  • Rony94
    Pont hogy nyílt terepen érdemes kivárni a dolgot. Épületben fél perc alatt végigrohanod az adott emeletet és ha tiszta, lootolhatsz is. Ha mégis jönne valaki, azt meg simán hallod, főleg headsettel.
  • Metalmilitiakid
    Épületben ez okés, de viszonylag nyílt terepen meg életveszély 5 percet várni, mert ha nem is a lövöldözésre, de annyi idő alatt csak random is oda néz valaki.
  • Rony94
    Így van, ne legyél greedy. :D
  • nordan
    jaja én van hogy 4-5-öt is várok.....pár órája egy 3-as csapat volt lemészárolva Killa előtt.......közel 5 percig cserkésztem a hullákat az emeletről szemből meg oldalról is.....és amikor lementem annyira para volt a szitu,hogy csak egyetlen embert szedtem ki....igaz az is fullos gearben volt, szóval mondtam OKÉ nekem ennyi sziasztok :P ki is vittem egy 500 ezres geart
  • Metalmilitiakid
    Nem stopperrel mérem, de fel heal-elek, betározom, körbenézek, de sokszor már erre sincs időm.
  • Rony94
    Hülye kérdés, de eltelik 2-3 perc mire elkezdesz lootolni? Aranyszabály, hogy kill után nem szabad a hullához rohanni, mert potenciálisan lehet ott egy harmadik fél is. Ha társa nem is volt, de a többi raidelő PMC-ből legalább 2-en, 3-an tuti rámegy a tűzharc hangokra, mert azt hiszik magukról hogy nagy chadek és rámennek maguk a lootra.
  • Metalmilitiakid
    Most volt nemrég Podcast Nikitával és mondta, hogy azért lett kivéve most, mert bugos volt, mert falon keresztül is tudott ölni néha, de hamarosan visszarakják. Nerfelni pedig nem hiszem, hogy fogják, mivel az eddigi statisztikák alapján a játékosok 0.06% használja csak(Nikita mondta), elviekben az élesedési távon lesz változtatás, mert kicsit bugos az is, messzebbre fog csak robbanni. Am azért nem OP mert vmi 1.3 millióba kerül és amint megveszed kb 0-ra esik az ára és annyira könnyű meghalni, hogy még akkor se éri meg hosszútávon használni ha van 50 milliód és kb 60% a túlélési arányod. Okés, hogy néha tudsz vele hozni 1-2 kill-t amit esetleg más fegyverrel vagy sima gránáttal nem tudnál, de nem hiszem, hogy ez hatalmas hatással lesz a játékra.
  • Rony94
    Szerintem nerfölve lesz valamilyen úton-módon a gránátvető. Egyszerűen túl OP fegyver egy Tarkov-szerű játékban.
  • Metalmilitiakid
    Utál engem ez a Friend from the West. Öljek USEC-et ugyebár, ezzel nincs is gond, sztem van már vagy 10+ kill-em mióta megvan a küldi, de hogy soha nem tudom felvenni a Dogtag-et egyiktől se, mert mindig levadász valaki más... Most is nagy nehezen kinyírok egy USEC duót shotival (shoti kill-es küldi Woods-on). Persze amint egy pillanatra feltudok lélegezni és elindulnék a hullákhoz miután minden vérzésem elállítottam betalál egy második duó és azok már kinyírnak. Most ezért a küldiért Factory-t kell majd farmolni? Pedig ki nem állhatom...
  • Metalmilitiakid
    Nemtom kinél láttam már vagy Ghost vagy Slush, hogy kinyírták kettőjüket Resort-ban, haverjuk életben maradt, volt nála GL és egyszercsak hallja, hogy Rock Passage felé valaki próbálgatja a tőlük ellopott sörétest. Nagyjából arra lőtt egyet a Resort ablakból jól felfelé célozva és elsőre kinyírta mind a kettőt az Exit-nél :D
  • undY1ng
    Sztem mindegy hogy valakik kedvéért vagy sem. Egyébként ugyanígy haltam meg tegnap haverral customs dorme-nál. Jó, hogy felfulloztam magam. xD
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2020.08.04. 14:40:48
  • nordan
    gondolom azt pénból csinálta a chat kedvéért.....nem így játszik
  • undY1ng
    Néztem ezt az LVNDMARK streamert.. Annyit csinált hogy factoryra bement gránát tölténnyel és a spawn pontokra el lőtt messziről és mindegyik player találat... Ez mi szánalom már omg.
  • Paladin
    Ja, most már customson kb csak a warehouse 17 és a régi construction melletti sniper épületébe nem lehet bemenni.
    Én a javító garázs felső emeletét nem vettem észre első körben :)

Capcha-val én is tegnap találkoztam először. Generator lvl3-hoz vettem a cuccokat,és kicsit érzékeny volt a gyorsaságra úgy tűnik.
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2020.08.04. 08:26:51
  • Metalmilitiakid
    Meglepődtem most rendesen, hogy a ZB-11 melletti épület is már nyitva van és nem is kevés Loot van bent. Egyik térképen se látom jelölve, hogy bármi is lenne ott.
  • Metalmilitiakid
    Első alkalom hogy kaptam Capcha-t a Flea Market-en :D Gyorsan fel akartam húzni Jaeger-t és elkezdtem Triton/Commando rig felvásárolni és kb a 10. után feldobta, hogy pipáljam be, hogy melyik Strike Cigi.
  • Paladin
    Ja, nekem is feltűnt, hogy mintha azok nem lettek volna ott...
  • TomStorm
    Én is néztem azokat.Lehet titokban kész a csatorna rendszer:D
  • TomStorm
    Persze,még munkahelyen is kockuljak?:))
  • Metalmilitiakid
    Én vettem csak észre, hogy beraktak pár csatorna fedelet különböző helyekre Customs-re ? Szerintetek lesz ennek vmi célja is vagy csak random visual update?
  • Paladin
    Parsec elvileg van androidon is ;)
    (Remote desktop app)