12
  • kvp
    #12
    A tavoli feloldas tovabbra is letezik, de ahhoz mukodo internetes kapcsolat es bekapcsolt update kell. Onnatol a gyarto tanusitvanyaval olyan programot kuldenek le barmelyik keszulekre amilyet akarnak es az a kepernyozarat is ki tudja nyitni, vagy akar el is tavolithatja azt. Ez ellen nem ved semmi, csak ha nem hasznalunk gyari os-t. (erre jo az open source android)

    Viszont nemreg az android is kapott titkositasi lehetoseget, ami egyebkent eddig is elerheto volt alatta, meghozza kulso fejlesztoktol. (pl. open source-os csomagban) Az apple es a microsoft ezeket pont nem engedi felrakni, mert ezen szoftverek felett semmilyen iranyitasuk nincs. A google reszben hozza az atlag felhasznalonak azt amit a ket masik ceg, viszont tovabbra sem tiltotta meg a tenyleg biztonsagos szoftverek hasznalatat, mint ahogy a biztonsagos rendszerek kesziteset sem, android alapon.

    Egyebkent meg van magyar fejlesztesu biztonsagos android disztribucio es arra alapulo biztonsagos kormanyzati telefon is. Sok orszagban (pl. a franciaknal) meg a birtoklasa is illegalis, de a diplomatak pl. mentesseget elveznek. Merkel esten sem veletlen, hogy csak a magantelefonjahoz fertek hozza, a hivatalosat nem tortek fel, ellenben azt nem is hasznalta nagyon. A jelenlegi magyar vezetok jelentos resze meg a kadar rendszerben nott fel, ezert meg biztonsagos keszuleken sem mondanak semmi olyat ami tenyleg titkos.
  • CairoJack
    #11
    Először azt hittem, hogy egy biztonsági hibáról fog szólni a cikk.
    Én andoid használó vagyok, és ezt a rendszert szeretem a leginkább. Teszem hozzá, hogy próbáltam a másik kettőt is, de agybajt kapok a zártságuk miatt. Szeretem, hogy sok mindent meg lehet oldani androidon, amit WP-n vagy IOS-en egyáltalán nem. Ugyanakkor minden héten 2 kritikus android sebezhetőségről lehet olvasni, kezd már bosszantóvá válni a dolog. A 2000-es évek Windows-át idézi az egész. A google-nek össz kéne már kapnia magát.

    A cikkhez. Az meg végképp vicces, hogy a Pistorius féle gyilkosok egy iPhone lock-nak hála megúsznak egy gyilkosságot, a titkosszolgálatok meg akkor néznek bele bármilyen rendszerbe, amikor csak akarnak.
  • zola2000
    #10
    Alap dolgok hiányoznak, pl kékfényszűrő, használható ingyenes torrent klíens, ingyenes médialejátszó ami jól viszi a 10 bites ass feliratos videókat, sok játék, emulátorok és bluetooth gamepad támogatása, sok oldal appja (böngészőből minden oldalt? Túl kényelmetlen mobilon) swype billentyűzet magyarul stb

    Persze lehet hogy ma már jobb a helyzet, de ezek nélkül félbuta telefonnak tűnt nekem a mobilos windows.
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2015.11.26. 20:18:08
  • Gauge
    #9
    És nyilván ez a felügyelet teljesen megvéd azoktól a hibáktól/biztonsági résektől, amik az utóbbi időben jellemzik az Android-ot. Sok IT-s ismerősöm van, de csak kevésnek van teljes felügyelete a telefonja felett.... szal mese habbal.

    App-ok mennyisége: valóban van egy-kettő, ami most hiányzik a wp kínálatból, de nincs is annyi fos/használhatatlan applikáció, mint play storeban... Tipikus népbutítás erre a hivatkozni.
    Utoljára szerkesztette: Gauge, 2015.11.26. 18:46:49
  • tomboy013
    #8
    És ezt ugyebár sok mobilgyártó alkalmazza, vagy mégsem? ;)
  • BrockSamson
    #7
    Ha te epited es teljes felugyeleted van a rendszer felett, akkor nincs. Ezt jelenleg a harom nagy mobil oprendszerbol csak az androiddal lehet megvalositani.
  • Gauge
    #6
    Mert a google egy angyal és androidban semmi spyware nincs...:):):):) Hogy egyem a naivitásodat.
  • zola2000
    #5
    Ja, beépített spywarrel :)

    az appok hiányosságairól nem is beszélve, androidból legalább lehet mókolni rendes biztonságosan titkosító változatot (secure android) majd támogatott telefonra felrakni (és itt nem a "bűnöző pedotenoristákra" gondolok, hanem a komoly cégvezetőkre/vezető eu politikusoknak kéne így tenniük az amcsi lehallgatások ellen)
  • Gauge
    #4
    Windows telefont kell használni és akkor nem aggódik az ember minden második nap, mikor kiderülnek az android hiányosságai...:)
    Utoljára szerkesztette: Gauge, 2015.11.26. 12:11:46
  • Cat #3
    Akkoriban még nem voltak digitális bűncselekmények.
  • sertrex
    #2
    Már a bűnözés se olyan, mint a 90-es években. ;)
  • nlght
    #1
    A múlt században meg tudták oldani a bűnügyeket Google és Apple nélkül? Értem, hogy könnyebb lenne nekik, ha mindenki életébe beletúrhatnának pár kattintással, de talán meg kéne kérdezni egy idősebb kollégát, hogy hogyan csinálták a bűnüldözést a 90-es években...