79
A démonok visszatérnek és csak egyvalaki szállhat szembe velük!
  • PetruZ
    #39
    Azt mondta, hogy: "30 years ago, at my parents' cabin in the woods, he killed my mom, and my dad, and my sister Annie,..."
  • Quantumleap
    #38
    Lawless a nővére.
  • eddaniel
    #37
    na, pénteken újranéztem a trilógiát. egy csomó mindenre nem emlékeztem, úgyhogy rámfért.mai szemmel a harmadik a legjobb, (nem a trükkök miatt, hanem a történetet nézve) azért az furcsa, hogy a második végén hősként éltetik ehhez képest a 3-ik egészen másképp kezdődik.
    A sorozatra visszatérve a lucy lawless által alakított karakter most az unokája vagy a lánya a másodikban lévő csajnak?
    nem hihető, hogy annak a húsz éves csajnak ott már gyereke volt, a lawless és a fekete csaj is tök felesleges karakter, remélem elvéreznek.
    Utoljára szerkesztette: eddaniel, 2015.11.28. 12:39:10
  • Dagohun74
    #36
  • Devv
    #35
    "Pablo, music!" :D
  • eddaniel
    #34
    lehet, de szerintem így sem lesz érdekes több évadon keresztül, gondolom az évadzáró az lesz, hogy valahogy a könyv segítségével visszaküldik a démonokat de mégis nyitva marad, hogy a második évadban is történjen valami.
  • Quantumleap
    #33
    Azt nem hiszem, hogy el lehetne érdekesen nyújtani több epizódon-évadon át.
  • eddaniel
    #32
    hát nem tom, nekem ez volt a legrosszabb rész. Nekem nem kell háttér sztory, Ash loserségére és lazaságára kéne kihegyezni a történetet. azt kéne továbbvinni ami az első részben volt a piálás egy bárban, kúrást a vécében, és közben zombikat írthatna, dehát sajnos nem én írom.
  • Dagohun74
    #31
    Biztos elmondták a démonok. Úgy látom szokása holtakat kirángatni a sírból. A 4. rész is jó volt. A végére csak felépítenek egy jó kis háttér sztorit.
  • Shep
    #30
    Azt nem értem, hogy Xena honnan tudja mi történt a proffal és a feleségével mikor ott sem volt anno?
  • eddaniel
    #29
    juhúúú, most jött meg (a 4.-ik.) mááá nézem is megfele
  • PetruZ
    #28
    Mivel a rizikó azért nagy (valljuk be, egy nem különösebben népszerű, vagy közismert filmtrilógiából van eredeztetve, de ahol egy Z-Nation megél, ennek is mennie kell ugyanazon geek pleasure okokból :) ), a részenkénti, vélhetően szűkös költségkeret emiatt is adott, inkább lesűrítették 30 percbe és igyekeztek jól elkölteni (értsd: vettek egy teherautónyi ketchupot :) ). Jobban is működik így, mintha ki kellene húzni még 20-30 perc semmitmondással. A 3. rész (ami eddig a legjobb volt) például kifejezetten szorosra volt véve, mégsem tűnt rövidnek.
  • Dagohun74
    #27
    Ja kicsit rövid de valahogy mégis elég hosszú.
  • Dynamic
    #26
    Eddig fasza:) De azért az milyen már, hogy 27 perces egy epizód. Vagy csak én szoktam hozzá a 45-60 perces sorozatokhoz?
  • Dagohun74
    #25
    Jó rész volt. Végre kidolgozottabb a könyv is, lesz valami háttér történet. És még mindig jók a dumák amit Ash elenged. A démon jól meg volt csinálva, nem cgi volt.Jó kis démonos sorozat lesz ez.
  • Devv
    #24
    1x03 - Nekem nagyon bejön ez a sorozat, lehetne hosszabb is.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most okosan kihagyták a trancsírozást, plusz megjelent az a nő is. A dumák továbbra is jók benne. :D
  • eddaniel
    #23
    Abban az időben még az "Erdő szelleme" címen forgott közkézen a VHS kazettákon, és nem angolul hanem német nyelven mert a német nyelvű országokból hozták a legtöbb filmet.
  • Shep
    #22
    Nekem a 3. rész annao valamelyik német csatornáról volt meg kazettán, egy mukkot nem értettem belőle de megnéztem vagy 4x :D (szerintem még meg is van valahol az a kazetta) Aztán később meglett mindegyik rész feliratosan.
  • eddaniel
    #21
    ja, én kb. 13-14 évesen néztem még vhs-en, először narrátor nélkük aztán narrátorral akkor elég hatásos volt :)
  • Shep
    #20
    Én tavaly, vagy azelőtt újranéztem de már nem igazán volt meg az a hatás, mint régen. Vannak filmek amiket nem szabad újranézni, hanem a régi emlékeket kell megőrizni róluk, na ezek is ilyenek, szerintem.
  • eddaniel
    #19
    ja, asszem újra megnézem a trilógiát.
  • Devv
    #18
    1x02 - Király rész volt ez is, hatalmas dumákkal!
  • Dagohun74
    #17
    Detto. Szerintem is jó, nem várok tőle semmi tudományos magyarázkodást vagy emberi drámát. Csöpögjön a ketchup és menjenek az agyhalott poénok.
  • haxoror
    #16
    Nekem nagyon bejövős, mondjuk "B movie" fétisem van, szóval...
  • ElNano
    #15
    Tegnap megnéztem a pilotot, mert kedveltem az első és második részt. (A harmadik már nem jött át nekem.) Csalódtam. Öncikiző, gyenge önparódia, néhány érdemesebb jelenettel (amikor a babával küzd, vagy amikor a két rendőr bemegy a házba), de ezeken túl roppant infantilis, erre egy Adam Sandler is tökéletes lett volna. Még adok esélyt egy-két résznek, de ha ebben a gyermeteg szellemben folytatódik (már csak a fingós, büfögős "poénok" hiányoznak), akkor kaszálom.
    Utoljára szerkesztette: ElNano, 2015.11.03. 09:31:53
  • eddaniel
    #14
    Sam Raimi az első részt pénzhiány miatt követte el. Legszívesebben meg nem történté tenné, és a második lenne az első, de a hülye gyíkok miatt, akik istenítik nem lehet.
  • PetruZ
    #13
    Nehéz megmondani, mi minek a folytatása. Az első és a második rész alternatívája egymásnak, a második és a harmadik inkább kapcsolódik (a kvázi nulladik rész, a Within the Woods meg egy rövid, másik változata a sztorinak). Mivel az itteni Ash-nek hiányzik a keze, a másodikból lehet kiindulni, bár közben a felidézett jelenetek egy része meg az elsőből volt, szóval úgy tűnik, inkább vették az alapsztori ismert jeleneteit és azokra építkeztek. :)
  • Shep
    #12
    Igen én is ebben bízom, hogy ez direkt lett ilyen de majd úgyis kiderül mit akarnak kihozni belőle.
  • Dagohun74
    #11
    Nem volt rossz. Tényleg hozta a filmek hangulatát.
  • Quantumleap
    #10
    Oké, csak fura, hogy itt nem említette a középkorba csöppenést. Persze, lehet nem akart mindjárt az elején a kollégára zúdítani mindent, egyelőre épp elég újdonság neki a démonok léte.
    Valamilyen fokon várható, mondhatni kötelező volt, hogy az első rész tele legyen ismert poénokkal, utalásokkal. Pláne, hogy Sam Raimi rendezte a pilotot. De majd meglátjuk, hogy alakul. A további részek amúgy -ha jól tudom- csak 30 percesek lesznek.
  • Shep
    #9
    Az első rész az egy komoly horror volt a 2. meg lényegében az első paródiája, a 3. meg egy fantasy. Ez lényegében a 3. után játszódik, mert ott ugye a rendes befejezés szerint visszatért és a boltban dolgozott, ahol jött is a nyanya. Na de igazából szerintem tök mindegy honnan folytatják, az a kérdés, hogy meddig lehet ezt nyomni mikor fog unalmassá válni, én tartok tőle, hogy nem lehet ezt több részen keresztül eladni. Már csak azért is, mert ha jól megnézzük, ebben a részben nem volt semmi új, ugyanazokat a poénokat nyomták el amiket a 3 film alatt már láthattunk.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.11.01. 19:40:43
  • Quantumleap
    #8
    Jobban belegondolva, az nem számít mégse, hogy hanyas évjáratú az Army of Darkness, elvégre sztoriban közvetlen a második rész után játszódik.
  • Quantumleap
    #7
    De hát a második film avval végződik, hogy visszacsöppen a középkorba. Mégha a harmadik részre át is írták a visszacsöppenés után közvetlen történő dolgokat.
  • Montanosz
    #6
    a harmadik, a középkoris az csak afféle mellékfilm, csak az első kettőt vedd figyelembe, ott vágta le a kezét is igen a második részben
  • Quantumleap
    #5
    1x01

    Ígéretes kezdés. A játékbabadémonos jelenetnél szakadtam.
    Azt nem értem, hogy ez most akkor melyik filmhez köthető történetileg? Az elsőhöz semmiképp, elvégre ott nem vágta le a kezét, meg jóllehet meg is halt a végén. Ami a másodikat illeti, ott meg Ash csak a csajával kettesben ment a faházba, persze később megjelentek mások is. Ami pedig az Army of Darkness-t illeti, az még jócskán nincs harmincéves, '92-ben készült. Ami feltűnt, hogy mikor meséli a munkatársának a régi dolgokat, a középkorba csöppenést egyáltalán nem említi, szimpla elmenekülésről beszél. Esetleg itt egy minden filmtől független univerzum és idősík van elénktálalva?
  • Devv
    #4
    "exotikus szépség" :D
  • PetruZ
    #2
    Trailer
  • PetruZ
    #1
    Ash (Bruce Campbell) 30 évvel és plusz 30 font túlsúllyal később is ugyanaz a nagydumás és kissé majrés fickó, mint volt. A múltjával leszámolt, de egy alkalmi (hölgy)ismerősével szórakozva ismét előkerül a láda mélyéről a Nekronomikon és persze óvatlanul felolvasnak belőle egy részletet, a gonosz pedig újból felbukkan, hogy végleg leszámoljon az egyetlen emberrel, aki meglógott előlük...

    A Starz már akkor bekérte a második évadot, mikor az első még el sem indult, és a ma látott első rész alapján nem is lőttek nagyon mellé. Bár bombasiker nemigen lesz belőle, de elég nosztalgikus hangulata van. Aki a régi démonos filmeket kedvelte, nem fog csalódni ebben sem.
    A fura első percek után a hangulat a régi filmeket idézi (az első epizódot is Sam Raimi rendezte, mint a régi filmeket), bár nem tudom, sorozatban, ezekkel a mellékszereplőkkel meddig fogja húzni. Természetesen Campbell viszi a prímet, de pár másodpercre felbukkant már Lucy Lawless is (nem tudni még, milyen szerepben, de elég dögös volt most is). A hondurasi bevándorló gyerek meg az exotikus szépség kicsit fura még, a fekete rendőrcsaj meg tisztára olyannak tűnik (szerepre is), mint a Sleepy Hollow-ból a rendőrnő.