51
  • Tarathiel5
    #51
    Sorry, rossz helyre ment.
  • ostoros
    #50
    Hozzád meg ki szólt?
  • Tarathiel5
    #49
    Nem mondtam soha hogy demokrata vagyok, szóval a szalmabábjaidat feldughatod magadnak. A demokrácia addig nemigen működik míg az emberek többsége érzelmi alapon, mesék és hit alapján dönt. A fontos döntéseket olyan emberekre kellene bízni akik valóban értenek is hozzá, nem az a mérvadó hogy kinek tetszik a pofája vagy hogy ki csúsztatott vastagabb borítékot a zsebbe.
  • Tarathiel5
    #48
    http://a.te.ervelesi.hibad.hu/bizonyitasi-kenyszer-atharitasa

    A fővárosos képzelgéseidet neked kell bizonyítani, az alapeset ugyanis az hogy pl. London az angolok fővárosa tehát többségében angolok lakják. A GMO-s képzelgéseidre kereken 0 linket hoztál, csak homályos utalást független kutatókra. Itt is neked kell bizonyítanod hogy károsak, mivel az ellenőrzötten piacra dobott termékek esetében az alaphelyzet az hogy nem károsak. Teccikérteni? De hogy lásd kivel van dolgod, itt egy metaanalízis 147 tanulmány alapján, az eredmény hogy a GMO biztonságos és pozitív hatású: http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371%2Fjournal.pone.0111629

    Azt elmondhatjuk hogy a hülyeséggel szemben nem vagyok liberális, de inkább ez mint hogy seggből előrántott faszságokkal "érvelő" neonáci legyek.
  • ostoros
    #47
    "én demokrata vagyok, de a nép csak ne okoskodjon"
    Mindig kibukik, ki a valódi demokrata, és kinek csak egy póz...
  • Paddy
    #46
    A fővárosokról összehordott nettó faszságok? Ember, piszkosul nem írtad le, hogy mondjuk Londont és Párizst miért lakják még mindig - állításod szerint - túlnyomó többségben honos angolok és franciák? A GMO-val kapcsolatban az FM-től és független kutatóktól vettem forrásokat, amit te egy mozdulattal faszságnak titulálsz, de kereken 0 forrást (!) jelölsz meg benne ellenérvként. Ezek után te tartod magad korrekt vitapartnernek és engem küldenél az NWO topikba?:D Ezután csak akkor válaszolj erre a posztomra, ha megfelelő forrásmegjelöléssel alátámasztod, hogy miért nincs igazam. A személyeskedő, offenzív dumáddal pedig sérted a szociális érzékenységemet, így vegyél vissza az agresszív, liberálfasiszta stílusodból.
    Utoljára szerkesztette: Paddy, 2015.10.15. 18:45:36
  • Tarathiel5
    #45
    Leírtam miért nincs igazad. Vitázni csak érvekkel lehet, objektíven nettó faszságokkal mint pl. amit a fővárosokról és a GMO-król összehordtál, nem. A baromságaid ismételgetéséből meg nem kérek, köszönöm. Nem akarsz inkább elvonulni az NWO topikba a többi félkegyelmű közé? Hidd el nagyon jó helyed lenne ott, mindenki tátott szájjal inná a szavaidat, a néha betévedő értelmes embereket meg úgyis kitilttatjátok.
  • Paddy
    #44
    Nagyon szépen megcáfoltál, de ebben a válaszban sem tudtad leírni, hogy miért nincs igazam, mindössze olcsó beszólásokkal dobálózol. Míg a baloldal "ilyen" értelmiségi rétegből tevődik össze, addig vagyok igazán nyugodt. Hidd el, nagyon megértem, hogy itthon a balos, libsi vagy "demokrata" politikusok miért nem mernek kiállni a "nácikkal" egy normális vitára.:)
  • Tarathiel5
    #43
    1. "1400 gyereket bántalmaztak szexuálisan Rotherhamban"

    Az említett másik városban helyi hatóságok súlyos mulasztásokat követtek el. Mi köze ennek az eredeti állításhoz, miszerint az angolok és a franciák elvesztették a fővárosukat, ami egyértelmű hazugság?

    2. Helyesen: Vannak olyan GMO-k, amik ezt okozzák. És vannak amik nem. És amik ezt okozzák, azokról ki lehet mutatni, aztán szépen visszavonják őket. Pont ahogy minden mással is működik a világban kivétel nélkül. Tudtad, hogy van olyan autó aminek a motorja robbanásveszélyes? És ezért be akarod tiltani az ÖSSZES autót, ugye?

    Ez nem egy tudományos kérdés Európában hanem politikai. És ennek megfelelően a politikai elit végletesen beszél róla, a buta ember végletesen értelmez mindent. Olyanokat mondanak itt, hogy ilyen meg olyan kísérlet, de mondjuk azt senki nem tudja, hogy 1987 óta termesztenek nagyipari méretekben egyes GMO-kat. Amit azon kísérletezni kell, azt már nagyon-nagyon régen kikísérletezték. Semmilyen gyógyszert, semmit nem tesztelnek 30+ évig. Rengeteg GMO van, amiről már egyértelműen kimondhatjuk, hogy hosszútávon sem okoz semmilyen kárt az embernek. Nem felelősek a rákért sem. De GMO=démon, úgyhogy senki nem fogja ezt meghallani és senkit sem fog érdekelni.

    3. Pedig megtehetnék, a legtöbb országban a vonatkozó törvény az emberiség elleni bűnök, népirtások, stb. tagadását bünteti. Lehet hogy vannak elvétve akik tagadnak mást is, de a legtöbb eset a holokauszt tagadására vonatkozik. Vajon akkor is így lenne ha nem a zsidók ellen történt volna?
  • Tarathiel5
    #42
    "Ezek szerint ezekben a városokban még mindig francia és angol többség van?:)"

    Na most kaptad a tiltólistát, egy a valóságtól ennyire elrugaszkodott idiótával beszélgetni még annyira sem szórakoztató mint az a bizonyos sajtreszelő.
  • Atisz #41
    Bár nem nekem címezted, válaszolok:

    1. Londonban már 10 éve nagy gondot okoztak a pakisztániak. Nagyjából 1 éve robbant ki a botrány, miszerint is a pakisztáni fiatalok által fiatal lányok sérelmére elkövetett nemi erőszak mintegy 1400 alkalommal került ki büntetőeljárás alól, azért, mert a hatóságok féltek, hogy rasszizmus vádja érné őket, ha kifejezetten ezen kisebbség tagjaira irányulna a nyomozás.

    1400 gyereket bántalmaztak szexuálisan Rotherhamban

    2. Az Egyesült Államok vezet a rákos megbetegedésekben, aminek csak egy része a kóros elhízás a másik... majd néhány évtized múlva mi is rájövünk, talán még te is, igaz akkor már késő lesz, mert te is enni fogod a GMO-t.

    3. Tévedsz. Sztálin bűneit rendszeresen tagadják, mivel a szovjet katonák felszabadítottak néhány koncentrációs tábort, egy minden addigi és jövőbeli bűnük annulálva lett. Ha elmész Oroszországba és a dicső Vörös Hadsereg által elkövetett bűnöket kezded taglalni, könnyen börtönben találhatod magad.
    Itthon (pláne Németországban) persze úgy működik, hogy a kommunizmus bűneinek tagadásáért senki nem fog feljelenteni, míg a balliberális oldal egyből rohan az illetékes hatósághoz, ha az unalomig ismert holokauszt egyes részeivel kapcsolatban kérdéseid merülnének fel. Ugye ez is beállítottság és jellem kérdése.
    Aztán persze ott van a vörös csillag és horogkereszt közti paradox helyzet, hogy nyugodtan rohangálhatsz az utcán vörös csillagot viselve az Emberi Jogok Európai Bírósága szerint, noha az ehhez a jelképhez köthető ideológia jegyében nagyjából 20x annyi embert küldtek a halálba, mint a másik esetében.

    Szerintem kicsit tágítsd ki a látóköröd, hidd el, sokkal kevesebb butaságot fogsz összehordani.
  • Atisz #40
    1. Onnan szedtem, hogy minden, az EU-t érintő komolyabb döntéshez az ő beleegyezése szükséges és neki köszönhető, hogy az Európai Bizottságot egy iszákos adócsaló vezeti. Az ő véleménye az irányadó és olybá tűnik, mintha nem érdekelné, hogy az EU-nak Németországon kívül még 27 tagállama van.

    2. Nem, nem mentség. Ha azonban szankcionálunk valamit és egy ellenkező előjelű bűncselekményt büntetlenül hagyunk, csak azért, mert azt egy számunkra rokonszenves ideológia követői teszik, akkor ott már kettős mércéről beszélhetünk, ami diktatórikus állapotokat sejtet. Jelenleg itt tart Németország.

    3. Te tényleg bunkerben élsz?
  • ostoros
    #39
    Hallucinálsz? pont azt mondom, hogy nem Tarathiel5 a nép.
  • Paddy
    #38
    "Ezt meg honnan hallucináltad össze? Voltál már egyáltalán Londonban és Párizsban, vagy szokás szerint Hajdúborzasztó határáig se jutottál de osztod az észt a nagyvilágról?"

    Tehát a saját szememnek nem hihettem Londonban és Párizsban? Ezek szerint ezekben a városokban még mindig francia és angol többség van?:) Te melyik valóságban élsz? Nehogy a honosított négereket és arabokat nevezd "angolnak" és "franciának", mert azzal csúnya tévedésbe szaladsz bele.

    "Az hát, chipek. Na ez az igazi agyhalott rettegős konteó, szót sem érdemel."

    Hát persze! Igazad van! A facebookot, telefonokat, emaileket, bankkártyákat senki nem képes lehallgatni vagy nyomon követni. Az NSA pedig csak viccből hallgat le boldog/boldogtalant a világon.:) Az pedig egyenesen marhaság lehet, hogy chip kerüljön az ember bőre alá, amit senki nem tud követni. Bízhatunk a nagy cégekben, mert biztosan figyelembe veszik, hogy ez etikátlan lenne.:D

    A GMO-nál nagyon szépen leírtad a százszoros termelést és hogy az USA-ban ez már mennyire fajintos dolog. Arra viszont nem tértél ki, hogy hamarosan begyűrűzik az egész Európába, illetve arra sem, hogy valószínűleg "konteo"-nak tekinthetőek azok a kutatások is, amelyek a GMO-val zabáltatott állatoknál és a rovaroknál immunrendszer gyengülést és tumorképződést mutatott ki. A független GMO kutatók publikációi nem kapnak nyilvánosságot mondván "rémhíreket" terjesztenek. Pedig innen derült ki, hogy a GMO okozhat biokémiai és szervi elváltozásokat. Egyébként a fenti infót az FM-től "loptam." Te nyugodtan eheted a GMO-s cuccot és adhatod azt majd a gyerekeidnek is, én spec maradok a konyhakertnél.

    "Nyugodtan nevezheted őket aminek akarod, most is megtehetted retorzió nélkül, vagy talán már fékezett a fekete autó a házad előtt és elvittek? Na ugye.
    A holokausztban meg az az érdekes, hogy mindig kizárólag azt akarják tagadni egyes emberek. A Sztálin féle tömegirtásokat pl. sosem, pedig az is benne van a törvényben. Az indiánok kiirtását és még sok más vérengzést sem. Nagyon érdekes egy kettősmérce ez részetekről... "

    Látszik, hogy nem érted a dolgot. Tény, hogy a mainstreamtől eltérő holokauszt gondolkodás büntetendő, ahogy a komcsi rendszerekkel kapcsolatban is ez a helyzet, így a Sztálini példád mehet a kukába. Mivel most épp nem írok semmilyen tagadást a fentiekkel kapcsolatban így nem áll fekete autó a ház előtt (egyébként szivárványszínű lesz), tehát nem visznek el. Ettől függetlenül tény, hogy már van két témakör amivel kapcsolatban ha saját véleménnyel rendelkezem, akkor mehetek érte a böribe. Ezt a véleményt lelophatják a facebookrol, ami nem lesz rest kiadni az adataimat.

    Konkluzió: Az utóbbi évtizedekben Európa és a világ irányítása balliberális elvek szerint történik, ami az emberiség szellemi és fizikai pöcegödrébe hajított mindenkit. Erre remek példa a magyar társadalom utóbbi 24 éves állapotromlása.
  • Tarathiel5
    #37
    Nem mondtam hogy én jobban értenék hozzá, látom szokás szerint remekül megy a szalmabáb-gyártás. Csak jobb lenne hozzáértőkre bízni a döntéseket, nem olyanokra akiknek halvány lila gőzük sincs az adott témáról.

    A korrupció miatt persze minden ideális rendszer utópisztikus. Mi lenne pl. ha aki bármilyen bizonyítékok nélküli állítást elhisz, az mentesüljön a szavazás alól? Mesére épülő világképpel rendelkező emberektől nemigen lehet értelmes döntést várni.
  • Jeffjohnson
    #36
    Te vagy a nép?

    Egyébként nálunk is megkérdezik a véleményedet bizonyos kérdésekben, úgy hívják nemzeti konzultáció. Eredményéről már lehet vitatkozni de az biztos, hogy van lehetőséged választani.
  • Jeffjohnson
    #35
    Valahogy véget kellene vetni annak, hogy az internet "arctalanságát" kihasználva egyesek, emberi mivoltukból teljesen kivetkőzve viselkednek. Én nem gondolom azt, hogy cenzúrázni kellene de az se jó ha az adminokra van ez az egész bízva mert egy bannolás nem tart vissza senkit sem. Elég megnézni az SG-t egyesek sportot űznek ebből. Sajnos sokan csak a komolyabb szankciókból értenek.

    Szabad véleménye lehet mindenkinek úgy is, hogy ezzel mást nem rágalmaz.
  • ostoros
    #34
    Látod, antidemokratikus vagy. Szégyelld magad! Azt hiszed, te jobban tudod, mint a nép!
    Ez a fajta gondolatsor vezet el a diktatúrához. Képzeld, a diktátorok is pontosan ugyanezt gondolják, hogy nem szabad a döntést a nép kezébe adni.
  • Tarathiel5
    #33
    De hogyne, mindenről tartsunk népszavazást, amikor bármilyen témáról legyen is szó, az emberek legalább 95%-a töksötét hozzá és pusztán érzelmi alapon dönt, tekintet nélkül arra hogy mi lenne valóban jó az országnak. Egyébként pedig megkérdezték a véleményedet: négy évente arra szavazol, akinek a véleményével többé-kevésbé egyezik a tiéd. Az ország jelenleg így működik, ha nem tetszik csináljatok forradalmat és vezessetek be egy új "igazságos" rendszert.

    Ja most jut eszembe, nem olyan rég kapott mindenki egy szép kis színes kérdőívet, rajta olyan kérdésekkel, amelyek a bevándorlókról szóltak. Nemzeti konzultáció volt talán a neve? Tehát mégis megkérdeztek! De biztosan csak elfelejtetted, megesik az ilyesmi.
    Utoljára szerkesztette: Tarathiel5, 2015.10.15. 01:03:32
  • Tarathiel5
    #32
    "-Európa felhígítása bevándorlókkal=az angolok és a franciák már elvesztették a fővárosukat a bevándorlóktól (baloldali szólásszabadsággal "tudjuk kiktől")."

    Ezt meg honnan hallucináltad össze? Voltál már egyáltalán Londonban és Párizsban, vagy szokás szerint Hajdúborzasztó határáig se jutottál de osztod az észt a nagyvilágról?

    "-Az embereket chipekkel követik nyomon (előtte jól behülyítik őket, hogy "csak" beléptetésre, vércsoport meghatározásra stb. kell)=A baloldali HVG rögtön 2 cikket is lehozott a témában(ha valaki kutakodik, akkor még többet talál)."

    Az hát, chipek. Na ez az igazi agyhalott rettegős konteó, szót sem érdemel.

    "-Génmódosított növényeket zabáltatnak velünk, mondván, hogy az milyen jó is nekünk (érdekes módon a patkány pl nem eszi az ilyen cuccokat, de nekünk azért jó)=Véletlenül az USA-EU kereskedelmi egyezmény lehetővé teszi, hogy a GMO-s szarok is beáramoljanak az öreg kontinensre."

    Áh a jó öreg GMO mumus. De már csak onnan is tudhatjuk hogy baromságot beszélsz, hogy a GMO termelés az utóbbi 20 évben a SZÁZSZOROSÁRA nőtt. Ha egyiket sem ennék meg még a patkányok sem, meg mindenféle betegségeket okoznának, azt kicsit észrevettük volna. Mondjuk az USA nem létezne, mert mindenki meghalt volna rákban, hiszen ott sok növénytípusnak már több mint 90%-át adják GMO növények.

    Politikáról lehet vitatkozni, de tudománnyal inkább ne erőlködj mert láthatólag nagyon nem megy.

    "-A nem elfogadott véleménytől eltérő gondolatok megfogalmazása büntetendő=Lássunk csodát a holokauszt perekkel, csárlihebdóval, baloldali "demokraták és civilek" által megszüntetett csoportok ezreivel, amelyek nem minden esetben voltak jobboldaliak vagy "nazik", a bűnük csak annyi volt, hogy nem értettek egyet a végtrlenül toleráns, balos libsikkel. Nevezhetem őket liberálfasisztáknak is, elvégre is, ha őket sérti a szabad gondolat, akkor engem meg az sért, hogy nem nevezhetem őket annak amik. Márpedig ha mindenki egyenlő, akkor nekem is kijár a saját érzékenységemmel kapcsolatos tolerancia kipüfölése a "demokrata toleránsokból"."

    Nyugodtan nevezheted őket aminek akarod, most is megtehetted retorzió nélkül, vagy talán már fékezett a fekete autó a házad előtt és elvittek? Na ugye.

    A holokausztban meg az az érdekes, hogy mindig kizárólag azt akarják tagadni egyes emberek. A Sztálin féle tömegirtásokat pl. sosem, pedig az is benne van a törvényben. Az indiánok kiirtását és még sok más vérengzést sem. Nagyon érdekes egy kettősmérce ez részetekről...
  • Tarathiel5
    #31
    "Áruld már el, Angela Merkel mégis milyen felhatalmazás szerint irányítja az Európai Unió 3 legfőbb szervéből kettőt: az Európai Bizottságot és az Európai Parlamentet?"

    Ezt meg honnan a bánatból szedted?

    "Az idézett mondat szerinted valóban megállja a helyét, mint uszítás, vagy közösség elleni izgatás? Szerinted hány perc alatt tudnék ennél sokkal durvább töltetű szélsőbalos kommenteket vadászni? :) "

    Szerinted bármilyen tettre mentség a "de hát más is csinálja" kifogás?
  • ostoros
    #30
    Kezdjük, ott, hogy nincs sajtószabadság!
    http://www.youtube.com/watch?v=puAOWr6_80Q
    Szólásszabadságot is már korlátozni akarja Merkel...
    Utána jön az, hogy a politikusok nem kérdezik meg a véleményünket kvázi semmiről. Nem csak itt, hanem SEHOL, Svájcot kivéve.
    Bevándorlási kérdésekbe például, hol tudunk beleszólni? (Orbán keménykedése nem számít annak) Már ha felhozod a témát, lenáciznak, mondanom sem kell értelmetlenül. http://www.youtube.com/watch?v=tGVORy7VTvE


    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2015.10.14. 23:24:52
  • Paddy
    #29
    Az a baj az ilyen agyhalott konteókkal, hogy sajnos egyre több dolog kezd megvalósulni belőlük, ami nekem pl nagyon nem tetszik.

    Nézzünk ebből a sok konteós kamuból néhány példát:

    -Európa felhígítása bevándorlókkal=az angolok és a franciák már elvesztették a fővárosukat a bevándorlóktól (baloldali szólásszabadsággal "tudjuk kiktől").
    -Az embereket chipekkel követik nyomon (előtte jól behülyítik őket, hogy "csak" beléptetésre, vércsoport meghatározásra stb. kell)=A baloldali HVG rögtön 2 cikket is lehozott a témában(ha valaki kutakodik, akkor még többet talál). http://hvg.hu/tudomany/20150209_kezbe_epitett_mikrochip
    http://hvg.hu/tudomany/20150420_az_on_testebe_is_chipet_ultetne_a_paypal
    Origo: http://www.origo.hu/egeszseg/20150527-vervetel-egeszseg-vizsgalat-anyagcsere-gyogyszer-diagnosztika.html
    -Génmódosított növényeket zabáltatnak velünk, mondván, hogy az milyen jó is nekünk (érdekes módon a patkány pl nem eszi az ilyen cuccokat, de nekünk azért jó)=Véletlenül az USA-EU kereskedelmi egyezmény lehetővé teszi, hogy a GMO-s szarok is beáramoljanak az öreg kontinensre.
    -A nem elfogadott véleménytől eltérő gondolatok megfogalmazása büntetendő=Lássunk csodát a holokauszt perekkel, csárlihebdóval, baloldali "demokraták és civilek" által megszüntetett csoportok ezreivel, amelyek nem minden esetben voltak jobboldaliak vagy "nazik", a bűnük csak annyi volt, hogy nem értettek egyet a végtrlenül toleráns, balos libsikkel. Nevezhetem őket liberálfasisztáknak is, elvégre is, ha őket sérti a szabad gondolat, akkor engem meg az sért, hogy nem nevezhetem őket annak amik. Márpedig ha mindenki egyenlő, akkor nekem is kijár a saját érzékenységemmel kapcsolatos tolerancia kipüfölése a "demokrata toleránsokból".

    Köszönöm szépen de nekem speciál rohadtul nem fogja semelyik "demokrata" vagy "civil" megparancsolni, hogy miről mit mondhatok és gondolhatok csak azért, mert az ő satnya lelkivilágának fáj a dolog. Kim Jong Un rendszere mindenkinek nyitva áll, akinek nem tetszik a szólás szabadsága. Ott egész sok kimondott gondolat sérti a párt és a kedves vezérkar érzelmeit, így az itteni érzékenyek ott különösen jó otthonra lelnének.:)
  • Atisz #28
    A példád teljesen rendben van, a két üzenet tartalma közti különbség kristálytiszta.
    Azonban amiről itt szó van, a szankció nem a bíróság és a német szövetségi állam feladata, hanem az oldal üzemeltetőjéé vagy adminisztrátoráé és nem pénzbírság, hanem tiltás.

    Vagy akkor módosítani kell a Facebook általános szerződési feltételeit, például úgy, hogy "amennyiben Ön német felhasználó, kérjük vegye figyelembe, hogy egyes kisebbségek elleni verbális vagy fizikai erőszak lehetőségére utaló hozzászólásai miatt pénzbírsággal sújthatjuk Önt".

    Ezek után pedig senki ne diktátorozza le nekem Németországból a magyar kormányfőt, úgy, hogy erre a keletnémet szentfazékra szavazott.
  • Atisz #27
    Korábban irigyeltem az egyszerű módon gondolkozókat, de aztán beláttam, hogy annak is megvannak a hátulütői :)

    Áruld már el, Angela Merkel mégis milyen felhatalmazás szerint irányítja az Európai Unió 3 legfőbb szervéből kettőt: az Európai Bizottságot és az Európai Parlamentet?
    Én elismerem, hogy Németország a legnagyobb gazdasági hatalom az EU-ban, de azért mégiscsak túlzás eljátszani a demokráciát, amikor egy komoly krízishelyzetben csupán össze-vissza beszélni tudó német kancellár a legfőbb döntéshozó, nem?

    Az idézett mondat szerinted valóban megállja a helyét, mint uszítás, vagy közösség elleni izgatás? Szerinted hány perc alatt tudnék ennél sokkal durvább töltetű szélsőbalos kommenteket vadászni? :)
  • Jeffjohnson
    #26
    Azért vállalják már az emberek a tetteik utáni következményt.

    -nem szeretném ha menekültek lepnék el az országom
    vagy
    -kár, hogy nem égtek bent a felgyújtott házban

    A kettő közül az egyikért nem jár semmilyen büntetés a másikért meg 400 euro.
    Nem mondom, hogy elsőre nem lepett meg de ha mondjuk itt az sg-n is vállalni kellene az embereknek a hsz-ek utáni következményeket, akkor más lenne itt is a hangnem. Mondjuk nem lenne Tarathiel5...
  • Tarathiel5
    #25
    Az hát, 1984, meg diktatórikus német hatalom, meg USA irányítás, meg véleményterror. Azért agyhalott szintű konteós rettegésbe ne menjünk már át itt is.

    „Hihi, nagyon helyes. Normális esetben először beköltözni, aztán felgyújtani. De így is jó.” Ezek is nagyon szép gondolatok, a szólásszabadság legékesebb díszei.
    Utoljára szerkesztette: Tarathiel5, 2015.10.14. 22:02:07
  • Atisz #24
    A svéd hatóság munkájával kapcsolatban meg annyit, hogy nem biztos, hogy Svédországra és Európára a thepiratebay működése jelenti/jelentette a legnagyobb veszélyt.
  • Atisz #23
    A Facebookkal a legnagyobb gond az, hogy Írországban adózik az egész Európában végrehajtott üzleti tevékenysége után.
    A másik gond, hogy iszonyatosan nevetséges módon működik a "feljelentő" rendszere, egészen konkrétan azon tartalmakat, bejegyzéseket, oldalakat, felhasználókat függesztik fel, amikre kellő mennyiségű panasz érkezik, magát a konkrét ügyet nem vizsgálva. Mivel Európában a bal(liberális)oldal számottevően jobb, ami a feljelentgetési aktivitást illeti, ebből kifolyóan érzékelhetjük szinte 0 szélsőjobboldali facebook oldal jelenlétét, míg a szélsőbalos/kommunista/antifa megfelelőik vidáman működnek. És most ne jöjjünk a "mindenki azt mondhat, amit akar, amíg az mások szabadságát nem sérti" frazeológiai gumicsonttal, mivel a szélsőbaloldali ellenvélemény megfogalmazója ugyanolyan mértékű agresszióval küldené másvilágra az általa xeno- és homofóbnak tartott személyt, mint ahogy azt egy neonáci valamely kisebbség tagjával tenné. A kettős mérce, mint a vörös csillag és a horogkereszt közti különbségtétel az Emberi Jogok Európai Bíróságánál, itt is működik.

    A Facebooknál pedig sokkal több félelemre ad okot a jelenlegi diktatórikus német hatalom (amely egész Európát irányítja az Egyesült Államok instrukciói alapján) és a terézanya szerepében tetszelgő kancellár véleményterrorja, ami már a közösségi médián keresztül megfogalmazott felhasználói véleményt is központilag szankcionálja. Nem figyelmeztetéssel, nem felhasználói felfüggesztéssel, nem kitiltással, hanem bírósági úton, pénzbüntetéssel.
    Ettől már néhány lépés az, hogy kedvel az ember egy bejegyzést, majd néhány perc múlva beszűrődik az ablakon a háza előtt fékező rendőrautó hangja... és ez bizony már tényleg a sci-fi kategória, pontosabban nem is, inkább 1984.

    Pénzbüntetés Németországban egy facebook komment miatt

    Ugyanez németül
    Utoljára szerkesztette: Atisz, 2015.10.14. 21:32:39
  • Tarathiel5
    #22
    https://drive.google.com/folderview?id=0B9BJexSYLKtQdUxkaThRVWkxNFE&usp=sharing&tid=0B9BJexSYLKtQYkpTckg0TXVDam8

    Ühüm, tényleg nem zaklatás. Hogyne. A 4 nap előzetes és lehetséges 6 hónap börtön persze valóban túlzás érte.
  • Paddy
    #21
    Nézd meg a holokauszt pereket, tökéletes bizonyítékai a gondolat szabadságának semmibe vételére.
  • Evoluti0N
    #20
    Megindulhatsz fentről lefelé. 5 percig tartott elég infót összeszednem magamnak a legjobban értékelt hozzászólások közül.

    Ez olyan, mintha... hülyeséget meg hagyjuk. Mindegyik hozzászólás az esettel kapcsolatos. A haditechnika topicban nyilván meg mindenféle haditechnikai dologról szó van és nem csak arról az egyről, amivel kapcsolatban hülyeséget mondanék.
  • molnibalage83
    #19
    Talán kiemelhetdéd, hogy melyik olvassuk el mert ez így géppuska érvelés. Az első komment szénné vad editálva, ahol azért kapásból látszik, hogy hát izé, ez mégis zaklatás volt, de a börtön azért túlzás érte. Most akkor csak a te kedvedért olvassak 1 órát?

    Mikor jön már el az, amikor valaki úgy érvel, hogy meg is mutatja, hogy mit és hol olvass el? Ez kb. olyan, mintha haditechnikai hülyeséget mondanál és a válaszom az lenne, hogy olvasd végig a haditechnika topik 40k+ hozzászólását.
  • Evoluti0N
    #18
    Ráadás. Reddit hozzászólások plusz infóval, cikkekkel. Ha ezek után is szerinted zaklatás volt, akkor hagyom a francba az egészet, mert menthetetlen vagy.
  • Evoluti0N
    #17
    Végignézted a videót?
  • molnibalage83
    #16
    Ennyire nem tudnak angolul akik linkelik ezeket az eseteket...? Vagy csak ennyire szeretnek csúsztani és hülyének nézni másokat...?
  • Tarathiel5
    #14
    Zaklatásért, nem egyet nem értésért. Ezek is szép szabad gondolatok.
  • Tarathiel5
    #13
    Kegyeletsértés illetve óvodai lövöldözéssel fenyegetőzés (nem, a LOL odabiggyesztése nem teszi semmissé). Szép, fennkölt szabad gondolatok ezek, mondhatom...
  • Evoluti0N
    #12
    Itt van egy kanadai eset. Nagy port kavart. Egy fickót azért zártak börtönbe, mert nem értett egyet egy feministával.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.10.14. 15:42:13
  • Tarathiel5
    #11
    Kit és mikor? Egy linket adj már légyszíves.