70
  • Irasidus
    #30
    "Na akkor itt egy alternativ elképzelés, amiben van CO2, a melegedést segíti, meg minden, még is szembe meg a jelenlegi elképzelésekkel, de a paleoklimatológiai adatoknak viszont megfelel....;)"

    A cikkre gondolsz? Ez sem tagadja az emberi co2 klímára gyakorolt hatását. Te eddig nem a végkifejletet tagadtad (meleg, vagy hideg), hanem, "azt, hogy ezért egyedül és kizárólagosan a CO2 emisszió a felelős. ". Még egyszer a cikkben erről szó sincs. Arról amit az elején írtál, hogy te látod, hogy most eljegesedés jön, meg végkép nem állítja.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.10.15. 17:04:58
  • NEXUS6
    #29
    Minek a tagadását nem támasztottam alá? Isten létének tagadásának jogosságát sem kell elvileg bizonyítanom, vagy igen?
    ;)

    Szerintem ne kezdjünk már el szarrágózni megint, vagy neked van kedved hozzá?
    OK.
    Na akkor itt egy alternativ elképzelés, amiben van CO2, a melegedést segíti, meg minden, még is szembe meg a jelenlegi elképzelésekkel, de a paleoklimatológiai adatoknak viszont megfelel....;)
    (Folyt köv.)
  • Irasidus
    #28
    "Én meg nem az emberi tevékenység hatását tagadtam, hogy amiatt (is) melegszik a klíma, hanem azt, hogy ezért egyedül és kizárólagosan a CO2 emisszió a felelős. "

    Tagadni bármit lehet, ettől nem lesz meglapozott, és eddig semmivel sem támasztottad alá a tagadásod bármiféle racionális okát.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.10.15. 16:20:34
  • NEXUS6
    #27
    Jó, és ki tagadja a globális felmelegedést?
    Nem tudom kivel vitatkozol?!
    Vagy engem akarsz megerősíteni, mert akkor köszi!
    ;)

    Én meg nem az emberi tevékenység hatását tagadtam, hogy amiatt (is) melegszik a klíma, hanem azt, hogy ezért egyedül és kizárólagosan a CO2 emisszió a felelős.
  • Irasidus
    #26
    "Lényeget tekintve megállapítható az utóbbi 500 ezer év jégmintáit elemezve, hogy pár 10 ezer éves ciklusban váltogatják egymást a hosszabb eljegesedési és a rövidebb melegebb időszakok. Az eljegesedési időszakok 50-100 ezer éves hosszúak, amelyeket mgszakító melegebb időszakok max 10 ezer éves időtartamúak."

    Igen, de az eljegesedésnek vannak okai. Ebből ha mesterségesen egyet elveszel, vagy valamit hozzáadsz akkor megváltozik a klíma. Ez természetes folyamatokra vonatkozik. Ez nem cáfolata a globális felmelegedésnek, mert a glaciális eljegesedésben szó sincs emberi tevékenységről.

    "A cikkben szereplő modell is mutatja, hogy simán tudnak a melegedés párti klimatológusok is olyan forgatókönyvet találni, ami az új lehűlési ciklushoz vezethet. Én meg csak ugyan ezt mondom. "

    A cikk meg nem a globális felmelegedést tagadja, hanem azt állítja, hogy annak hatására összeomlik az Atlanti hideg-meleg levőcsere. De ugyebár ahhoz, hogy ez bekövetkezzen kell a melegedés. Te eddig magát az emberi tevékenység hatását tagadtad, a cikk ilyet még véletlenül sem állít, szóval nem ezt mondtad.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.10.15. 14:38:34
  • NEXUS6
    #25
    Legegyszerűbb és viszonylag jó forrás a kapcsolódó wikipédiás szócikk, ami sokkal jobb, bővebb mint az angol.
    Eljegesedés-glaciális

    Lényeget tekintve megállapítható az utóbbi 500 ezer év jégmintáit elemezve, hogy pár 10 ezer éves ciklusban váltogatják egymást a hosszabb eljegesedési és a rövidebb melegebb időszakok. Az eljegesedési időszakok 50-100 ezer éves hosszúak, amelyeket mgszakító melegebb időszakok max 10 ezer éves időtartamúak. A jelenlegi meleg periódus kb 10-12 ezer éve tart. A leghidegebb időszakok szinte pillanat alatt váltanak át melegebb fázisba, ami egy viszonylagosan lassab, egyenletesebb módon hűl újra le.
    Erre írtam, hogy ez a statisztikai része, az, hogy lassan el kell kezdődnie az újabb eljegesedési időszaknak, és egyáltalán nem biztos pl. hogy a klíma tovább melegszik.
    Elsősorban csak azért nem, mert se a globális melegedésre vonatkozó, se a jégkoszakok mögött megbúvó törvényeket a klimatológusok nem ismerik pontosan, ezért kénytelenek a statisztikai alapú modellekre/előrejelzésekre hagyotkozni. Ami persze egy kaotikus rendszernél, amilyen a klíma is kb a lottó számok megjósolásának megfelelő tudományosságú dolog, csak persze xar beismerni, hogy nincs más.

    A cikkben szereplő modell is mutatja, hogy simán tudnak a melegedés párti klimatológusok is olyan forgatókönyvet találni, ami az új lehűlési ciklushoz vezethet. Én meg csak ugyan ezt mondom.
  • Tetsuo
    #24
    Hivatkozásokat mind a két fél fel tudna mutatni. Elég komoly tábora van a mesterséges globális felmelegedést ellenzőknek is, de a pártolók jóval tekintélyesebbek. Úgy értem a tudomány azért az utóbbi mellett áll, méghozzá erős lábakon.
    Tudni kell, hogy ez nem pusztán tudományos kérdés, hanem már politikai is. Vannak érdekcsoportok (pl. energiatermelők), akiknek érdeke a bagatelizálás, így konkrétan a dezinformálás.
  • TokraFan
    #23
    Engem is érdekelne, mire alapozod a kijelentéseket! Egy link, vagy egyéb hivatkozás jól jönne, szívesen olvasnék a témában...
  • Irasidus
    #22
    Már akkor sem sikerült semmivel alátámasztatni egyetlen klímával kapcsolatos kijelentésed sem, csak az derült ki, hogy általános iskolás fizikával is hadilábon állsz. Emlékszem még, hogy nem az üvegházhatástól van meleg szerinted, hanem nyomástól, és hasonló badarságok áradata ömlesztetted ránk (no, meg nem emlékszem az összes hülyeségedre, nem vagy annyira fontos, mint képzeled magadról). Mivel most már bevallottan is szétoffoltad akkor is, nyilván nem emlékszem az összes alaptalan kijelentésedre amit ilyen esetben golyószóró érvelésként szoktál alkalmazni. De, hogy a lényeget mondjam: a #7 kijelentésed alaptalan, és ostobaság. Mint írtam, attól hogy személyeskedsz nem leszel igazad.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.10.14. 23:27:04
  • NEXUS6
    #21
    Nézd, ha most talaiztunk volna először itt a fórumon, akkor még hinnék is az ártatlanságodban olvasván a nagy manga szemekkel feltett kérdéseidet.

    De minekután már nem egy, nem kettő cikket offoltunk szét közös erőfeszítéssel több száz hsz-szel, ráadásul ugyan ebben a témában, így kislány annyira tűnsz ártatlannak, és a veled való csevej kívánatosnak, mint egy útszéli lerobbant szakadt fogatlan kúrvával a dugás.

    Ezerszer leírtam az érvemet, most nem fárasztanám az itt megjelent nagyérdeműt. Szal menjél, keress magadnak más játszótársat!
    Köszcsi!
  • wraithLord
    #20
    A kommenteket nézve ezek szerint rajtad kívül mindenki szerencsétlen.
  • Tetsuo
    #19
    Ki az a szerencsétlen, aki megnéz egy ilyen sz@r filmet? :-O
    Többen is vannak itt, akik látták?
  • Irasidus
    #18
    Állítani könnyű, bármelyik hülye képes rá, viszont alátámasztani az állítást, csak egy bizonyos értelmi képességgel rendelkező réteg tudja. Úgy látom egyedül az akadályoz meg, hogy válaszolj a kérdésemre, hogy az állításod alaptalan, légből kapott volt. Ezért aki erre rávilágít, az csak is troll lehet, és egyből személyeskedsz! Ugye míg én kérdezek valamit azzal kapcsolatban amit állítasz, te egyből az én személyemmel foglalkozol. No, biztos én vagyok a troll, mondja ezt egy bevallottan troll. Folytasd csak, engem nem zavar, mindenki úgy égeti magát ahogy tudja.
  • NEXUS6
    #17
    Én állítottam valamit, te kérdezel folyamatosan! Akkor ki is az, aki nem tud semmit, csak szemantikailag végig vive!? (Ez csak költői kérdés volt természetesen, szal nem kell válaszolnod.)

    Arcból meg vissza vesz, értem?!
  • Irasidus
    #16
    Tehát csak benyögtél megint valami ostobaságot, remélve, hogy senki nem kérdez rá. Hát peched van, mert megint kiderült, hogy nem tudsz semmit. Egyedül te vagy itt bevallottan troll, és nyilván a besározás is egy troll eszköz. Nem jött be.
  • NEXUS6
    #15
    Már megint trollkodsz jobb híján!
  • wraithLord
    #14
    Persze, láttam a filmet. :D Azért írtam az első kommentet. Csak komolyan vettem az első kommentedet. Bármennyire is nyilvánvalónak tűnik a szarkazmus, manapság nem lehet tudni... :D
  • ostoros
    #13
    https://www.youtube.com/watch?v=MjMmDsycHC0
    :D
  • wraithLord
    #12
    Ja, hogy irónia akart lenni. :D Ok.
  • ostoros
    #11
    Nem láttad még a filmet, mi? :D
  • Irasidus
    #10
    "Amugy az eljegesedés veszélye statisztikailag szerintem is valós. Hiszen az előző félmillió év adatait tekintve lassan meg kell indulnia."

    Milyen statisztikára gondolsz, és miből olvastál ki olyat, hogy lassan meg kellene indulnia? Mi az a lassan, holnap vagy holnapután? Hogy képzeled el ezt a folyamatot?

    "Az ilyen cikkek, meg filmek jelzik, hogy CO2 mizéria ide vagy oda, semmit nem tudunk a klímát befolyásoló erőkről. Még mindíg a brénsztorming szintjén állunk ezzel a projekttel. "

    Az eszedbe se jutott, hogy esetleg te nem ismered ezeket az erőket? Ez semmi több mint elbagatellizálás.
  • Voltan
    #9
    :D:D:D:D:D:D:D Amúgy tényleg :D
  • Cefet
    #8
    Meg bizony...
  • NEXUS6
    #7
    Amugy az eljegesedés veszélye statisztikailag szerintem is valós. Hiszen az előző félmillió év adatait tekintve lassan meg kell indulnia.

    Az ilyen cikkek, meg filmek jelzik, hogy CO2 mizéria ide vagy oda, semmit nem tudunk a klímát befolyásoló erőkről. Még mindíg a brénsztorming szintjén állunk ezzel a projekttel.
  • NEXUS6
    #6
    Az annyira jó volt amikor a hideg üldözte az embereket, akik az utolsó pillanatban bemenekültek egy szobába és az orra elött becsapták az ajtót. :D
  • wraithLord
    #5
    Megindul a fagy?
  • ostoros
    #4
    Édes Istenem! Megindul a fagy, és a falak is instant zúzmarásodnak, még akkor is, ha száraz a levegő....
  • halgatyó
    #3
    Már megint egy globális felmelegedés hanta f@szság. Hiába no, ébren "kell" tartani a témát, nehogy valakinek eszébe jusson, hogy végre megoldásokat kellene találni a sok riogatás HELYETT!
  • VolJin
    #2
    Akkora baromság volt, amikor a hideg hurrikánok, amik nem létezhetnek ,agjában a felülről leáramló hideg levegő mindent megfagyasztott. Eleve, ha egy légtömeg nyomása nő, akkor az felmelegszik. De eleve értelmetlen a kérdés, mert hideg hurrikán nem létezhet, mert azt a felmelegedő óceánfelszín táplálja.
  • wraithLord
    #1
    Akkor elkezdek pár kilométeres gyorsfutásra edzeni, hogy le tudjam hagyni a fagyot. Vagy ha 12-13 km/h-át egy maratoni távig tudom tartani, az elég lesz? :D