10
  • ostoros
    #10
    Boldogság? Hadd kérdezzek már valamit! Azt gondoljátok az élet célja a boldogság? Mert szerintem nem. Az csak egy kellemes mellék körülmény, ha összejön.
    Akinek nincs a boldogságon túlmutató célja, az már eleve rossz úton jár, szerintem.
    Egyébként sincs rá garancia, mert senki nem született úgy az életbe, hogy már előre be volt neki ígérve.
  • sempronius18
    #9
    A gyerekek azért boldogok, mert még nem értik a világot, az idősek meg azért mert már nem értik a világot.
  • Fbn Lx
    #8
    én szívesen kipróbálnám azért, hogy egy milliárddal a számlámon lennék boldogabb, vagy most.
    érdekes módon kb. 65 éves kortól lesz a boldogság szintje újra magas, ami nagyjából egybeesik a nyugdíjkorhatárral.
    bárcsak lenne egy biztos jövedelemforrásom úgy, hogy soha többé nem kell dolgoznom. szerintem más esélyem nincs a boldogságra.
  • Sequoyah
    #7
    Ha azt hiszed, hogy egy Porsche kell a boldogsagodhoz, akkor vedd meg, es hamarosan rajossz, hogy igazabol egy Lamborghini kell a boldogsagodhoz. Ha az is megvan, akkor egy kastely. Ha az is, akkor majd egy jacht.
    Es amikor mar tenyleg mindened megvan, es meg mindig ugyanazt a hianyt erzed mint az elso Porsche elott, akkor rajossz, hogy a baj belul van, a fejedben.

    A boldogsag tulajdonsag, nem pedig allapot.
  • InfoCsill
    #6
    Kérdezd meg akármelyik szakpszichológust, az ember boldogsága nem Porsche-ban meg műbarátnőben mérendő (ha így lenne, a gazdagok nem lennének depressziósak), sokkal inkább csak azt mutatja kifelé, hogy valami gond van.
    Aki valamennyire is rendben van lelkileg, nem igazán ezekre a dolgokra megy rá, teljesen mást keres pl egy emberi kapcsolatban is.
    Persze szép dolog egy Porsche a garázsban, de nem sokat oszt vagy szoroz, én pl egyáltalán nem lennék boldogabb tőle, használni sem nagyon használnám, teljesen más dolgokat szeretnék elérni az életben.
    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2015.10.09. 15:11:04
  • Ender Wiggin #5
    Egy frászt. Csak ekkor engedheti meg magának. Korábban minden pénzt a gyerek vitt el.
  • asgh
    #4
    Na de pont azért veszi, mert boldogtalan. :)
  • Ender Wiggin #3
    ILyenkor vesz az ember Porschét meg egy 20 éves szilikonos barátnőt. Miért lenne boldogtalan?
  • Pityu83
    #2
    Ez mekkora baromság,főbe kéne már lőni az kutatásokat végző pancsereket.Az egész cikk egy merő általánosításra épül semmi másra.
  • Sir Cryalot
    #1
    Nemcsoda hogy kellettek a stadionok..