640
avagy a kénköves pokol
  • Moby
    #79
    Utána nekem is a wicser jön. Sokadik nekifutásra, a ganaj konzolverzák miatt :( De mér kezdesz bele das2 közben? :)
  • darkmore
    #78
    Amúgy egy sima dagger is paraszt lehet stone ring-el, mert villámnyorsan poisebreakelsz vele dolgokat, persze a range az kuka.

    De forest of giantsban van egy halberdes katona pont a bonefire mellett, lehet ütni amíg nem dob halberdet, na az egy über fegyver az elején, stat se kell hozzá, csak feljebb vinni és rákensz egy kis tüzet/villám/magic brutális sebzése lesz, csak figyelni kell a távolságra, mert ha túl közel vagy az ellenfélhez, akkor a nyelével ütöd és úgy nem sebez akkorát, bossok ellen nagyon jó.
  • Moby
    #77
    Hát én az egész eddigi játékot szinte a fire longsworddel kaszabolom végig. Az sokáig bírja. Mostmá +10-es, meg cipelek magammal egy vasalódeszkát (ultra greatsword), de azt annyira nem kedvelem. Sok hely kell neki :)
  • partizan182
    #76
    Kedvenc területem volt az alapjátékban is, Scholar-ban még jobb szvsz. Forest-Heide-NoMans a szokásos útvonalam, szal hamar ottvagyok mindig :)

    Csak roppant hosszú, fullra van ellenfelekkel, a main fegyóm betörik mire a shortcuthoz érek.

    Folytatni kéne má', csak a Witcher kicsit beszippantott :)
  • Moby
    #75
    >No-Man's nekem nem is ment volna

    Azzal nekem is meggyűlt a bajom, de mint utólag kiderült, csak azért, mert túl korán mentem oda. Normál ügymenet mellett az sem egy nehéz hely.
  • partizan182
    #74
    Keress egy íjat és húzd ki őket egyenként. Vagy idézz, láthatóan nagyon rámentek a coop-ra a srácok, Heide egyedül kb lehetetlen kezdő szettel, de csapatban nagy móka.

    Protipp: elején szuper idegesítő hogy a fegyvered pillanatok alatt szétfoszlik és a minimális Estus count miatt a drága lifegemeket darálod (gyakran feleslegesen, hiszen ha meghalsz, kezdheted előről).

    Ami nekem bejött, hogy ha már kevés volt az estus és a fegyó is a végét járta lerakok egy small soapstone-t. Szinte azonnal idéznek bárhol, kb 3-4 perc közös hent után küld is vissza a saját világodba (small soapstone időtartama ugye erősen időhöz/damage-hez kötött, sosem értük el boss-t együtt). Amikor hazamész mindened újra fel van töltve, fegyó is 100% durability-n és onnan folytatod ahol épp tartottál.

    Enélkül pl a No-Man's nekem nem is ment volna, a shortcutig sem érek el :)
  • darkmore
    #73
    Én úgy vettem észre, hogy amint leszoktam a pajzsról sokkal jobban ment minden, persze AGI már akkor magas volt a jó dodgehoz.
    Meg ha pajzs mögül döfködsz, akkor ahhoz sok stamina kell...

    Az Estoc tényleg jó kard, már az első részben is szerettem, rögtön az elején fel lehetett szedni.
  • partizan182
    #72
    Utolsó pillanatban cserélték le a lighting motort, ha megnézed a régi E3 videókat, sokkal dinamikusabb volt minden fény-árnyék. Durva dinamikus fénnyel az unalmas textúrák "életre kelnek", de a prevgent megfektette, szal a fények mentek, gagyi textúrák/részletesség hiánya meg maradt.

    Scholar-ban egy fokkal jobb a helyzet, de még mindig randa itt-ott. DS1 jobban nézett ki.

    Elején vagy még, az első pár terület (Heide kivételével) elég lehangoló vizuálban, később javul a helyzet.
  • LBandi77
    #71
    Aki most kezdi annak én is a rapiert ajánlom de az igazi dex fegyver,alacsony szinten 2 kézbe még jobb az estoc mert hosszabb 3-as szintre hamar fölhúzhatók azzal miden ellenfél 1 szúrás az elején.viszont a reaperrel meg ki lehet szúrkálni feltartott pajzs mögül.
  • LBandi77
    #70
    Ha végigjátszod meglátod iszonyatosan nagy világ,és az alapja prevgen.
  • Ulthane
    #69
    Amúgy miért csinálták ezt a játékot ilyen kurva rondára? 2000-ben néztek ki így az RPG-k, meg minden más. Ha ehhez varázsoltak volna egy decens grafikát, sokkal jobban magával rántana az egész atmoszféra (ebből még sokat sajnos most sem érzek..:-/)
  • darkmore
    #68
    A scholarban sok minden máshogy van, mint az alap játékban, a forestben konkrétan rohamozó zombikatonahadsereg van! :-)
  • sublimaze
    #67
    Fu amúgy nézegetem közbe a ds3 videokat /képeket és csak remélni merem, hogy amit eddig mutatták az csak egy pálya és a többi nem lesz ilyen sárga meg szürke. Elég volt a bloodborne-ba... :/ Főleg, hogy a bb dlc után kellene is a felüdülést...
  • Myselor
    #66
    dehát ezt nem így kell játszani,szép lassan levágod őket egyesével.és megtalálod a shortcutot,meg a kiutat.nincs olyan hogy 5en jönnek rád alapból.itt ezt te baszod el.ez nem bloodborne xd
  • sublimaze
    #65
    Köszi a tippet! Vissza is vonom akkor amit írtam... :) Jó kis játék ez, minden kivan találva. :)
  • sublimaze
    #64
    Vágesz, hogy bb-a otthon vagy, azért írtam amit írtam. :) Egyébként ebben a játékban később is gond lesz ha többen rontanak rád, ezért nagyon okosan kell mozogni olyankor, mert kis fikák is símán megölnek többen.
  • darkmore
    #63
    Csak türelem, lesz annyi elágazás, meg bonyolítás, pályakapcsolatok, csak türelem, a játék íííírdatlan nagy!
  • darkmore
    #62
    Kevés olyan boss van, ami nagy kihívást jelent, sőt ami rosszabb, hogy pl.: minden kardos bossnak kb. ugyanazok a támadásai, így sok leesik elsőre..., valamint minél nagyobb valami annál butább, tegnapelőtt fejeztem be a játékot a DLC-kel együtt és sajnos sehol nem volt egy Kalameet/Manus-os kihívás. Sok pálya nagyon epic, de a végén a boss valahogy csalódás volt, talán a DLCben van pár jó boss, de itt is van pár újrahasznált főnök, ami külön fizetős tartalomnál, kicsit fostos...
  • Ulthane
    #61
    Ez a Forest kezdi kihúzni a gyufát...az, hogy merre kell menni, egy dolog, megyek, amerre lehet, összeszedem, amit lehet, és kész. De sokszor esélytelennek érzem, hogy túléljek ebben a világban, ha egyszerre 5 katona ront rám. S akkor még a nagy batárokról nem is beszéltem.

    A farmolásról annyit, hogy BB-ben legalább tudtam, mik a klassz farming útvonalak, itt meg fingom nincs róla.

    De érdekes módon itt nem frusztrál, ha meghalok. BB-ben idegbajt kaptam tőle...Viszont az, hogy itt is visszabasz a bonfire-höz halál után, s megint átrágni magam a sok plebsen, azt gyűlölöm. Ezért rohanok el mellettük, s keresem a végcélt. :) Azaz a pálya végét.
  • darkmore
    #60
    Használhatsz olyan fegyvereket is, amihez nem kell sok stamina, rapírok nagyon gyorsak és kevés stamina kell hozzá, valamint elég brutálisak is leo+flynn's gyűrűvel, nekem a kedvenc fegyverosztályom, mert a sok movemovedodgedodgemove közé mindig befér egy-egy poke, sima rapír kovácsnál vehető, ricard rapír már az elején megszerezhető, a legjobb meg a játék végén, bár stamina fogyasztásban a ricard a legjobb ;-)
  • Ulthane
    #59
    Dragonfaszomnak már csak azért mentem neki, hogy kicsit szokjam a mozgását, tudtam, hogy esélytelen vagyok, már vagy háromszor megpróbáltam. Szóval csak próbálgattam magam, nem gondoltam komolyan, hogy le fogom nyomni.
  • Ulthane
    #58
    Mert neked Rom már a kisujjadban van.
  • Ulthane
    #57
    Csigavér, a Bloodborne-t kiplatináztam.

    Vélhetően még az van bennem, hogy van stamina szarásig, ott NG+++ végén hagytam abba, képzelheted, hogy mindenre volt energia. :)

    Tök fura most, hogy kettőt csapok, de a harmadikra már nem jut erő. Meg kell szokni.
    Utoljára szerkesztette: Ulthane, 2015.10.08. 08:54:24
  • LBandi77
    #56
    Ha belépsz a bell szövetségbe nem támadnak,te is invader leszel persze csak ha akarsz.
  • sublimaze
    #55
    Nem tudom mivel pvp-bb mint bármelyik másik helyszín, de egyébként valamit kitalalhattak volna erre, hogy online játék közben is bármilyen megkötés nélkül kitilthasd az invadelőket, aztán invadeljék egymást. :) Rém idegesítő tud lenni, és nem is az hogy neadj isten megesz valaki, hanem, hogy nem hagynak játszani. Már bloodborne-ban is utáltam ezt a troll-pvp-t, de itt még külön faszság, hogy az invadelőt alapból nem támadják a mobok...
  • Moby
    #54
    Hát ez a pók is egy akkora fing volt, hogy el sem hiszem. Valaki írta, hogy szopott nála. Nem tudom elképzelni hogyan. Meg sem sebesültem, merhogy gyak nem csinál semmit. És mivel fáklyával mentem be, a kicsik is békénhagytak.
  • Myselor
    #53
    pvp terület talán
  • Moby
    #52
    Az isten baszná meg ezeket az invadelő faszfejeket már. Be sem tudom tenni a lábam a kibaszott belfry lunába, mert 3-an ugranak rám. Mi a geci van ott, hogy özönlenek oda a kis buziak?
  • DanielT
    #51
    Normális, hogy elveszve érzed magad, ez a játék nem rágja a szádba a dolgokat, jegyzetelni kell, olvasni, jól szétnézni. Ráadásul az a verzió, amivel nyomod, jóval nehezebb az alapnál.

    Majulában a tűznél álló csajnál tudod beváltani a lelkeket. Vannak azok, amit az ellenfelek direktben adnak és vannak felvehetőek, amit az inventoryból kell használnod.

    Ne szaladj el az ellenfelek mellett, hanem farmold őket, hogy legyen miből fejlődni. Leölsz párat, összejön 2-3 ezernyi(vagy amennyi a szinthez kell), visszamész a tűzhöz, onnan Majulába teleport, lépsz egy szintet, majd újra és újra. Ettől edződsz te is és a karakter is.

    A Dragonrideres harcnál pedig a pajzsát ütötted szemből, ettől ne várj sok eredményt. Egyébként is gyenge vagy még oda, menj az erdőbe, ahogy már korábban elhangzott.

    Kitartás, meghálálja. BB sehol sincs ehhez a világhoz komplexitásban, változatosságban.

    szerk: Nézz pár Dark Souls 2 basics videót, aztán ha van konkrét kérdésed írd le, vissza fogok nézni és segítek én is.
    Utoljára szerkesztette: DanielT, 2015.10.07. 22:41:50
  • LBandi77
    #50
    A videódon 9.25-nél mielőtt leülsz a tűzhöz ott látszik a csaj lentebb a fa melett.
    11.06 balra lent a fa mellett.
    Utoljára szerkesztette: LBandi77, 2015.10.07. 22:36:18
  • sublimaze
    #49
    Kezdj el nézni valami walkthrough-t, 1-2 chaptert megnézel (ameddig elsajátítod az "alapokat") aztán menni fog egyedül is... :) Mostmár többnyire nekem is csak ilyen, itt merre, az hol van, stb. kérdéseim vannak, pedig én a bloodborne-t is úgy kezdtem, hogy majdnem "sírva fakadtam", hogy mért kúrtam el ennyi pénzt egy ilyen játékra... :) Dragonrider-es harcodat elnézve viszont olyan mintha először játszanál hasonlóval, mert már szorult össze a gyomrom amikor láttam, hogy stamina nélkül próbálod ütni... :D
  • sublimaze
    #48
    Majd még szétnézek, de elhalasztottam azt a pályát, mert a travelból nézve amúgyis azután jönne amit a miracle árus csaj nyit meg, úgyhogy úgy döntöttem, hogy csicska vagyok hozzá... :)
  • LBandi77
    #47
    Néha arrébb megy de ott van valahol,ha csak nem ölted meg.
  • Ulthane
    #46
    Nekem ott nincs semmilyen csaj :( a videon is latszik.
  • LBandi77
    #45
    Maluja bonfire mellett fekete csukjás csajnál lehet karaktert fejleszteni.
  • Ulthane
    #44
    Igy jatszom en :-/



    Gyakorlatilag barki megol, nem tudom hol lehet bevaltani a lelkeket, hol es mikor tudom fejleszteni a karakterem stb. :(

    Elegge elveszettnek erzem magam ebben a vilagban, a Bloodborne utan. :(
  • LBandi77
    #43
    Nem tudom,ps3-on nem volt 4-en még csak az 1. menetben vagyok,de csomó tárgyat áthelyeztek.
  • sublimaze
    #42
    Köszi!
  • sublimaze
    #41
    Á megvan a kijárat is meg a chloranty is. Van még valami hasznos cucc a ködben? Csak mert egyszer még levágtak valami láda előtt, de nem tudom már biztosan, hogy az a chlorantyé volt e.
  • LBandi77
    #40
    Bocsi,malujából a heides tower felé kell menni ott lesz egyből a csaj.