640
avagy a kénköves pokol
  • Moby
    #119
  • darkmore
    #118
    Hehehe, én gmail piszkozatban vezetem a dolgokat XD

    Ja a Cloranthy ring +1 százszor jobb, mint az alap gyűrű! Viszont a pajzsokkal vigyázni, stamina regenerálódás függ, hogy mennyi teher van rajtad, pl.: a megvásárolható stamina regen pajzsnak 6 a súlya, ami nagyon sok, ha 30% alatt vagy akkor még elég gyors a stamina regenerálódás, van hozzá szép táblázat meg minden, a játék végén én is úgy rohangáltam, hogy 30% alatt legyek, hátamon egy könnyebb stamina gyógyító pajzs (találtam egyet, aminek csak 4 a súlya) és a rapírt is kétkézre fogtam, cserébe papírvékony páncélban, ezekből is olyanokat szedtem össze, amik valami bónuszt adnak, nem a védelem volt az elsődleges szempont.
  • Moby
    #117
    Nem akarok boss-t kihagyni. Ez az elsődleges vezélrő elv. Nem tervezek NG+-t, egyetlen szippantásara akarom belélegezni a játék lényegi elemeit.
  • Kandurex
    #116
    Belfry Luna... mire odaértem lejárt a plus -om, nekem senki nem jött

    (még lesz pvp hely, olyan is amibe a mobok veled vannak, jó kis szívatós terület)
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2015.10.08. 14:06:50
  • Kandurex
    #115
    ha vakon repülsz akkor igen, egyébként nem
  • darkmore
    #114
    Nekem pár boss, pálya után már széthullott az agyam, hogy merre mehetek még tovább, ezermilliófelé lehet menni, de csak sikerült megcsinálni a nagyrészét guide nélkül, az uccsó boss nekem már nagyon elbújt vagy csak már nem volt erőm keresgélni, azt én is a wikiből néztem meg, hogy merre van.

    Szerintem még mindig sokkal jobb koncepció, mint egy iránytű quest bogyókkal rajta...
  • Moby
    #113
    Nem kamuzok, előszedtem a táskámból, ma délelőtt ezeket írtam hozzá a listához (de vannak még korábbról kipipálatlanok):
    - Straid of Olaphis (már most nem emlékszem mi ez, majd ki kell gugliznom, valami doglom van vele, ha ott leszek eszembe fog jutni)
    - Rat Authority (kimaradt)
    - Belfry Luna NET NÉLKÜL! (kimaradt)
    - Cloranthy ring lvl2
    Mindez azért, mert van egy megnyitott utam The Gutterbe, de nem akarok addig új helyre menni, amíg a bejártakon belül dolgaim vannak.
  • Moby
    #112
    Ha van elég szabad kapacitás, tőlem fejben is tarthatod. A te játékod... :D
  • Ulthane
    #111
    Ez most komoly, hogy jegyzetfüzettel játszak? :)
  • Moby
    #110
    Cloranthy Ring. Felgyorsítja a staminarecoveryt. Meehogy annak nem (csak) a mennyiségével van gond, azt farmolással-tápolás gyógyítod. Hanem a töltésével. Na arra kiváló a ring, vagy később lelsz majd olyan shieldet, ami szintén gyorsítja. Illetve innen a topikból derült ki, hogy elsétáltam a +1-es, upgradelt verziója mellett a ködben...(már megint annyi tennivalóm van, hogy listát kell vezessek róla, mint az 1-ben).
  • Ulthane
    #109
    Jesszumfasza. Éreztem én, hogy itt az öregasszonynál kezd el izgi lenni. :)
  • Ulthane
    #108
    Köszi! :)

    A tüzet köpő valaminél voltam tegnap, meg is haltam egyből. Már attól lemegy a fél HP-m, ha csak valaki rám néz. :) A staminaregenbooster nem olyan világos, de majd megtalálom videó alapján.

    A BB-t is utáltam első végigjátszásra, mert még gyenge voltam, mint a harmat. Igazából kb. a harmadiknál kezdtem élvezni, amikor már lvl 100 felett voltam, full 600 viallal, úgy már nagy baj nem érhetett!

    Most meg ezt utálom, hogy minden kanyarban rámjön a para, hogy na, most mi vár rám itt...
  • Moby
    #107
    A Pursuer boss is ott van tőled nem messze. Azt gyorsan levágod (lenyilazod a ballistával az anyjába, na oda pl. kurvajó a parry...), ő dobja a drangelic armor setet. Az eléggé ilyen ultimate cucc. Jó sokáig kiszolgál.

    Gyak ott ahol a videód elején vagy, pár óra alatt össze tudod szedni a geart, ami a köv. 50 órára elég.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2015.10.08. 13:34:11
  • Moby
    #106
    >Szeretném, ha minél több staminám legyen

    Egyrészt tápolsz staminára. Másrészt láttam a videód elejét. ott vagy az erdőben. A nyanyától meg tudod venni a nála lévő egyetlen pharros lockstone-t. Avval elsétálsz a terembe onnan nem messze, ahol van 4-5 ballista (számszeríj-gép), ott le tudsz menni a sötétben, van a falon ilyen szem-száj. Azt betomöd a lockstone-al, kiviláígtja a hidden roomot, ott lesz a staminaregenbooster gyűrű.

    >Legyen egy vagy max két jó fegyverek, erősek, amivel nagyot sebzek,
    Ugyanott kimész (nyomsz egy hátraarcot a bonfire-nek), lemész a várfalon le egész ütközésig. Ott lesz lent pár köcsmő meg 2 páncélosfasz. Mivel gyenge vagy mint a kurvaélet ahogy látom párszor meg fogsz murdelni. A másikat nem muszáj még basztatni, az csak bent áll egy lukban. Na ott van egy alagút, bent egy kigyó köpköd tüzes bombákat. Ott be tudsz futni két köpés között, van balra egy ajtó félúton. Ott van bent a fire longsword. Jó cucc. Azzal apríthatsz.


  • darkmore
    #105
    Kezdésnek én azt mondanám, hogy halberd két kézre fogva és a karakter terhelése maradjon 30% alatt és tanulj meg profin dodge-olni, pajzs nélkül csak így fog menni, de a BB dash hiányát érezni fogod.
    Endurancet húzzad 20-ig, meg vigort is kb.

    Esetleg kipróbálhatod a sokpáncélt is (Majulában lehet venni knight set-et is) és részben tankolni.
  • darkmore
    #104
    A játék végén maradt vagy 22db bonefire assteticem, gondolkom rajta, hogy felveszem az összes cuccot, ami +% lelket ad és new gameben, elkezdem folyamatosan dragonrider cheese, vajon mennyi soult lehetne összeszedni, csak már annyira nem maradt statom se, amit érdemes lenne húzni, jó persze minden mehet 99-ig :-)
  • Ulthane
    #103
    Akkor elmondom, hogy szeretnék játszani.

    Nem akarok pajzsot használni, mert béna vagyok vele, és a BB-ben sem volt, így nem szoktam hozzá. Szeretném, ha minél több staminám legyen, el tudjak futni mindenki elől, és beleférjen több charged attack is egy szuszra. Legyen egy vagy max két jó fegyverek, erősek, amivel nagyot sebzek, Nyilazni mindig is utáltam, varázsolni sem akarok.

    A karakterem Knight. Egy ilyen kis vérfaszú buzigyerek.

    Nahh, akkor pontosan milyen fegyverrel kezdjek?
  • Moby
    #102
    Hát ezzel a poszttal most elintézted, hogy akinek van az most mind tűzrevágja, aztán jön a pofon :DDD (what is done cannot be undone)
  • partizan182
    #101
    Nem kell aggódni, nincs olyan aki örökre eltűnik, amire a Wiki gondol az is megjelenik később.

    Parry működése számomra felfoghatatlan itt, pedig DeS/DaS/BB -ben vakon tudok parryzni bárkit. Itt meg 50-50 hogy sikerül-e.

    @Ulthane: vegyél Mace-et, tolj Str-re meg staminára. Első pár területen mindenki páncélos, blunt a leghatékonyabb ellenük. A Str meg jól jön az íjaknál is. Vagy keresd meg a fire sword-ot, messze a legerősebb early-game fegyó.
  • Ulthane
    #100
    A japóknál sosem lehet tudni!
  • Ulthane
    #99
    Ha kínaiul írtad volna is tbbbet értenék belőle :)
  • darkmore
    #98
    Meg annyira nem érdemes teljesen végigtúrni a wikit, mert a végén te is bonefire astetic giftel kezdessz, dragonrider cheese, használod a bonefire asteticet, dragonrider cheese ismét, 3x.xxx soulból felnyomod int+fai 20-ra beszélsz egy npcvel, ad egy atom varázslóbotot és megveszel tőle egy átkot, amivel végig lehet puffogtatni az egész gamet és még csak 15 perce generáltad a karaktered :-)
  • Moby
    #97
    Egyel találkoztam eddig én is: Lost Bastille-ban.
  • darkmore
    #96
    Nagyon kevés árus van aki eltűnik kb. egyel találkoztam a játék 80%-nál, olyan 50óra game után :)
  • Moby
    #95
    A kovács az nem árus. A kovács az kovács. :)
  • Ulthane
    #94
    A kulcsot már megvettem, visszamentem a kovácshoz, csak nem mertem vele vásárolni, mert IGN wiki azt írta, hogy valamelyik árus, miután egyszer beszéltél vele, eltűnik, s nem jön oda vissza többet. Az az árus, akinek el tudod adni a nem használt cumóidat. Nem derült ki egyértelműen, hogy a kovács-e az, így inkább nem mertem bántani. Ja, és Majulában van ez az árus.
  • Moby
    #93
    Ja, csak az az elbaszott animáció... :( Remélem a 3-ban visszatérnek az eredetihez.
    /amúgy nem nehéz, csak ahhoz való pajzs kell. A riposzt lett nehezebb, vagy kiszámíthatatlanabb.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2015.10.08. 12:40:41
  • darkmore
    #92
    Dark Souls 2-ben a parry az nagyon lutrinak éreztem, olyan hamar kell nyomnod, hogy kb. csak tippelsz hogyan fog támadni az ellenfél, DaS1-ben jobban tetszett a parry.
  • LBandi77
    #91
    Szerintem a parry itt marha nehéz sok gyakorlást igényel,a backstab meg könnyű az meg megy 2 kézbe lévő karddal is.
  • darkmore
    #90
    Vegyél egy jobb pajzsot a fegyver és páncélárusnál, ha jól emlékszem 1500 soulba kerül és annak már jó a blokkja.
    A broadsword nem rossz kezdőfegyver amúgy, a foresten verekedd magad végig, az erődben lesz egy árus a bonefirenél, nála van a kovács kulcsa.
    Már az elején dönts el mit akarsz fejleszteni, erő vagy ügyesség, mindkettőnek vannak jó kedzőfegyverei. Ügyességhez és rapírt ajánlom, erőhöz meg a mace-t, mindkettőt meg tudod majd venni a kovácsnál, ha viszont úgy érzed HP+stamina kell főleg, akkor a fent említett bonefire mellett van a halberdes katona, verd ki belőle a harlberdet és azzal hazavágod az első bossokat, mint a sicc.
  • Moby
    #89
    >aztán lebaszod a pajzsot háromszöggel 2 kézbe veszed a fegyvert és pofánvágsz mindenkit

    Én azért bíztatnám a BB-el kezdőket, hogy tanuljanak má parryzni, mer a riposte elég halálos cumó, és hát van a BB-ben is, csak rohadtul nem így.

  • LBandi77
    #88
    Az elején a lényeg,bemész a kovácshoz most már enged majd vásárolni meg fejleszteni,veszel mondjuk 1 estoc nevezetű kardot meg shradokat,megnézed hogy elbírja e a karaktered (dex.str.)
    Ha esetleg nem akkor a csukjás nőnél fejleszted a karaktert(maluja) aztán lebaszod a pajzsot háromszöggel 2 kézbe veszed a fegyvert és pofánvágsz mindenkit.nagyjából ennyi.(az invertoryban lévő FEHÉR soulokat elpattintod lóvét kapsz)
  • Ulthane
    #87
    a legjobban az idegesít, hogy semmit nem értek abból, amit itt irogattok. :(

    Van pár ócska kardom, abból is csak egyet enged használni, meg egy szar pajzsom, ami semmire sem jó, meg használni sem tudom jól, ugyeb a BB miatt.

    Azért sem adom fel.
  • Moby
    #86
    Én pvp-t nem nyomok. És szájonverdesném aki bejön hozzám invadelgetni :D
    Ma kihúzott kábellel fogom letolni belfry lunát...
  • partizan182
    #85
    DAS2 vanilla anno végigment, valami lightos PSN akcióban volt 10k körül nemrég a Shcolar, akkor zsákoltam be, belettem pár órát (tán lvl60 vagyok), de utána meg a Witchert akciózták, és úgy éreztem az 1.08 már talán játszható. Azóta nemereszt. Még a szarfrém sem zavar, de ez itt off.

    DAS2 anno nekem Haldberd + Falchion kombóval ment végig, spin2win PVP-ben csodás, aki meg tudja counterelni annak előkapod a kis fürge szabját, mire felfogja már halott :)

    Ó azok a Belfry emlékek, mikor odaértem kb 5 órára ott ragadtam invadelgetni, a végére lett valami 30 Chunk. Stamina boost shield csak arra jó hogy a hátatra tedd miközben a kétkezes haldberdel pörögsz :)
  • LBandi77
    #84
    A 100-as pajzson csak akkor ütnek át ha a fegyverük egyéb tulajdonsággal is bír pl.fire,dark,magic,stb.Ha megnézed a pajzsok értékeit láthatód hogy milyen támadások ellen hogy védenek .pl.van olyan pajzs 100-as fizikai és tűz védelme van odaállsz a tüzes smelter demon elé feltartod és nem tud sebezni rajtad.
  • Moby
    #83
    >fekete hordót próbáltad már vele? XD

    De hányszor...persze nem szándékosan :D
  • Moby
    #82
    Naja. DaS1-ben grass crest shield+bkh olyan ütős kombó volt, hogy úgy vágtam át magam velök a játékon, mint forró sebészkés a disznózsíron (miután összeraktam a geart, addig azért szoptam). Itt ilyet nem találtam, vagy nekem nem fekszenek annyira. Van itt is stamina regenboosteres shield, de annyira kaka, hogy nem is használom. Fegyóból sem leltem rá az ultimatere(még?). Nem rossz ez a mostani gearem, de még mindig variálgatom, ami sokat elmond.


    szerk: illetve amin még ledöbbentem, hogy itt, das2-ben a 100-as ironshield-en is átütnek a kis sneciek is
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2015.10.08. 11:34:35
  • darkmore
    #81
    Hájó, DaS1 BKH az egy másik világ, univerzum, dimenzió :-)

    Nekem halberd nagyon bejött az első bossokhoz, kétkézre kell kapni, giant, pursuer, dragonrider, meg a többi pikk pakk leesetek, persze a mobokhoz jobb a tüzes kard, mert fürgébb, fekete hordót próbáltad már vele? XD
  • Moby
    #80
    DaS1-ben valahogy sokkal jobbak voltak a halberdek. Nemtudom miért, itt nem boldogultam egyikkel sem, pedig már keményebbnél-keményebbek vannak a raktárban, de nem. Az elsőt a black knight halberdel toltam végig, nem is használtam semmi mást.