203
Ingyenes horgász szimulátor
  • JanKo72
    #43
    Ma reggel egy darab tüzijáték. A szokásos nézz vissza később még rajta van a dobozon. Úgy tűnik nem veszt vele sokat, aki nem tudja mindig nyitogatni :D
  • Vesporigo
    #42
    Nagyon szívesen! :)
    Légyszi holnap is írjátok meg, mi volt benne! Köszi előre is! ;)
  • Forrest Tomee
    #41
    Haha, én azt észre sem vettem. Köszi a tippet :O)
  • JanKo72
    #40
    5 arany volt benne meg egy tüzijáték. Azt írta nézzek vissza később is. Annyira későn néztem vissza, hogy most azt írta nézzem meg holnap is.
  • Vesporigo
    #39
    Albertában a karácsonyfa alatt volt egy ajándékdoboz, amihez ha odamentem, kiírta, hogy csak karácsonykor lehet kinyitni. Erre értettem. Ha arra jár valaki, megnézné? :)

    A karácsonyi DLC viszont tényleg megérte, nekem is megvan. :)
  • Forrest Tomee
    #38
    Nem vagyok benne egészen biztos mire érted, ha arra a zsákra gondolsz a kezdőképernyőn volt, akkor az a karácsonyi DLC-t fedte.
    Ez van benne:
    http://store.steampowered.com/app/423360/

    Ez most igazán megéri, 4 bot és orsó nagy halakra, plussz 'ezer zsebes' kabát, nagy haltartó háló és sok más ami csak lvl 18 felett lenne elérhető.
    Utoljára szerkesztette: Forrest Tomee, 2015.12.25. 20:16:45
  • Vesporigo
    #37
    Elutaztam pár napra, viszont nem tudom megnézni, mi van a karácsonyi ajándékban. Valaki kinyitotta már? Meddig lesz felvehető az ajándék? (Január 2-án megyek csak haza, addig nem leszek gépközelben...)
  • endy papp
    #36
    Nos akkor még csak 19lv voltam de azóta 20 így elérhetővé vált a legnagyobb szák amibe már bele tehetem,igazából ha nem teszed bele az xp úgy is megkapod .
  • Vesporigo
    #35
    Basszus! :D Ennek milyen háló/stinger kell, hogy megtarthasd? :D
    Grat hozzá, szép munka! ;)

    Minap találkoztam pár magyar sráccal, lassan közös horgászatokat is tarthatunk...
  • endy papp
    #34
    Grat hozzá csak így tovább,
    Készülj mert majd ilyet is ki kell fognod....
    Aligator Gar
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.12.23. 18:21:30
  • Vesporigo
    #33
    13-as szintre léptem és mindig találok benne valami kihívást, ami miatt érdemes tovább játszani...
    Az egyik kitűzött célom teljesítve:

    Íme az Alligator Gar... (Missouriban fogtam, kb 20 percig tartott kihúzni a vízből, bitang erős dög, folyamatos figyelmet és fárasztást igényelt)




    Utoljára szerkesztette: Vesporigo, 2015.12.23. 12:16:55
  • Rayden02
    #32
  • endy papp
    #31
    Én meg tolom tovább, mindig találok valamit ami leköt és a folytatásra ösztönöz.
    Pl.ez az új Canadai terület nagyon jó lett.
    Most értem el a 20 lv így egy darabig Michigan-ban is el leszek.
    Nyilván én is várom a sok újítást,de annak még idő kell....
  • Rayden02
    #30
    Nah végre bekerült pár hasznos dolog a játékba!
    Bár én még amíg nem jön a full coop addig hanyagolom a gémet! :)
    Link
    Utoljára szerkesztette: Rayden02, 2015.12.19. 23:26:33
  • Vesporigo
    #29
    Sziasztok!

    Még csak 3 napja ismerkedem a játékkal, de nagyon tetszik!
    A mai legnagyobb fogásom:

    [/url]
  • Rayden02
    #28
    UPDATE 0.2.21 AVAILABLE: THANKSGIVING AND MUCH MORE!
  • Forrest Tomee
    #27
    Castin botra casting orsó, spinningre spin. Ott vannak az orsók 2 felé szedve a menüben.

    A teleszkóposra meg az összeilleszthetőre azt hiszem csak spinning típusú megy.
    Utoljára szerkesztette: Forrest Tomee, 2015.11.23. 15:28:57
  • laca412
    #26
    Azt lehet látni valahol, hogy melyik botra milyen típusú orsót lehet felszerelni? Casting vagy spinning?
  • endy papp
    #25
    Nos kövezzetek meg de én megszavaztam a bizalmat így 1 évre előre befizettem.
    Hogy mi éri meg és mi nem ,hát azt mindenkinek magának kell eldönteni,nekem a + XP,és amit az 1 éves fizuval kaptam megért ennyit.
    Mindegyik halat megtarthatod ha a megfelelő szákod megvan hozzá.
    Természetesen ezért is jó az éves előfizu,mert ebben sincs korlátozás,és ha a szintet elérem (még csak 15lv vagyok)akkor bárhol horgászhatok korlátozás nélkül.
    Engem annyira nem zavar a szint így legalább mindig van miért nyomni ,van mit elérni.
  • endy papp
    #24
    Itt egy lista arról ami a készítők szerint bele fog kerülni a játékba ,persze csak idővel....
    Ha ezek mind benne lesznek,asszem ütős egy szim lesz belőle,igaz engem már most is elcsábított a The Huntertől...,gondolom Tomee Papa ,te is így vagy ezzel .
    infók
    Nem mellesleg köszi az alábbi infókat
    Jaj bocs most látom már linkelve lett..
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.11.22. 09:16:14
  • Forrest Tomee
    #23
    Ezen a csatornán is jó tippeket kaptok, melyik hal merre van és mivel lehet kifogni őket. Azt tudni kell, hogy jelenleg úgy van leprogramozva a játék, hogy az adott halfajok ált. bizonyos helyken vannak jelen, a kapásuk függ az időjárástól és az időtől(óra).
    KPshamino Fishing Planet tips
  • Forrest Tomee
    #22
    Egyelőre csak single player van, de hivatalos szerveren játszol, ami gyűjti a statisztikáidat. Beregisztrálsz, van egy pici tutorial játék, ami elmagyarázza az alapokat. Utána a szintednek megfelelő helyre mehetsz (ezt a szintezést a tavakhoz a jövőben kiveszik) pecázni. A megvásárolható felszerelés is a szintedtől függ. A kiválasztott helyre a játék pénzén veszel engedélyt. Ebből két féle van az alap az néhol behatárolja, hogy milyen halakat tarthatsz meg, a magasabb szintű engedéllyel ált. mindent megtarthatsz, A nap végén a megtartott halaidért a játék pénzt ad. A kifogott halakért xp-t is kapsz. Ha prémium tag vagy egyelőre szerintem nem éri meg, az +50% xp halanként és alap horgészengedély mindenhova( de a magasabb szintű tavakra ezzel sem mehetsz).
  • grebber
    #21
    Aki tolja írja már le, hogy a single player ,hogy zajlik!
  • Rayden02
    #20
    Szép jövő áll a játék előtt, már ha tényleg megcsinálják mindezt!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Dev Blog #2 Road Map
    november 20. - alex
    Hey there fellow anglers! Time has come for us to share the road map and the vision we have for the future of Fishing Planet.

    From day one our team had a detailed vision of how an ideal fishing game should look and how it should feel.

    Since the launch of Early Access we were trying to listen to all of you and take into account what you’d like to see and what would be interesting to you. To our surprise and joy both the community’s and our own Vision practically coincided. This is great as it proves that we are all on the same page.

    Surely we made some changes to prioritization of features and perks that we’ll be introducing, but the overall image of the game will stay as planned from the very beginning. This only goes to prove once again that all anglers from all over the world think alike and essentially want the same things.

    But we are not only good at planning and feeling what you may want, we really do what we say and throughout last three month since we've launched Fishing Planet we have proven that. Just take a look at a shortened list of things we've done:

    New big lake added
    Big Halloween event
    Support for 2 new platforms added MacOsX, Linux
    Intense optimization
    45 features and functionality items added
    12 Fish species added
    3 reels added
    4 rods added
    New tackle type added - Crank-baits
    43 lures added
    About 26 known bug issues fixed
    Multiple achievements added
    and a lot more...


    Now, we shall share what we plan on doing in future and the following list of features is divided into phases according to the time-frame of delivery.

    This is only a less than a year perspective. We have a lot more in our heads =)

    PHASE 1 FUNCTIONALITY CURRENTLY UNDER DEVELOPMENT

    Friends functionality (first iteration)
    * Ability to choose and join a common chat room with your friends on the waterway
    * Ability to invite friends to the game and get rewards for that
    * Chat improvements for the “Friends” feature
    * Ability to send a gift to a friend

    Multiplayer
    * Competitions
    * Challenges
    * Sportfishing Tournaments
    * Tournament Series
    * Tournament Ranks
    * Tournament items and tackle

    Quests with NPCs
    * Bulletin/Announcement board on waterways with quests, news and many more interactions
    * Quest items – unique items and tackle available only upon quest completion
    * Catch-able water plants, trash and other stuff from the lakes’ bottom (boots, weird and scary stuff)

    Free roaming across entire shorelines for the majority of current waterways
    * Additional location on Michigan next week and a bigger shoreline available for walking near the Lighthouse

    Further improvement of visual and physical tackle behavior to enhance realism

    Introduction of new animations when landing the fish (no more teleport)

    Fish AI improvements
    * Fish AI in terms of physical behavior

    Additional bobber size tuning

    Christmas Event
    * New trout specialized waterway that’ll stay after the event
    * New clothing items (with corresponding visualization. and yes, you’ll have the opportunity to dry-clean your flannel shirt;)
    * Additional fun features to make the holidays a bit brighter
    * New achievements
    * New tackle
    * New fish species


    PHASE 2 FUNCTIONALITY PLANNED FOR NEAR FUTURE (3 MONTHS PERSPECTIVE)

    Additional Events

    Introduction of Bottom fishing

    Additional fish species, including European fish species
    * 80 real-life simulation fish species
    * Additional rare occasional hybrids or mutant fish for quests

    New various lures

    New rods and reels

    New waterways, including European lakes and rivers

    Global map re-conceptualization (Dashboard Globe and UI improvement)

    Basic fishing system improvement
    * Fish escape system improvements
    * Snag re-balancing and parameterization
    * Ability to walk during a fish fight
    * Drag functionality improvement
    * UI tension/load indication improvement (additional indicators will be introduced)
    * Fish fight intensification

    Leveling and Travel system improvement
    * Waterways will be open for travelling, no more level locks

    Item Damage and Wear logics system improvement
    * Additional indication for item durability

    Fish AI re-conceptualization,
    * diminishing hot-spots
    * diminishing similar fish weights and overall predictability

    Game economy overhaul (new currency, premium account improvement with addition of premium features without hurting F2P model)

    Additional weather conditions and fine-tuning of current weather conditions

    Enabling night fishing

    Controller support (additional UI\UX improvements)

    Tackle re-balance
    * Enabling additional tackle parameters that are now inactive for rods and reels to make the tackle spread across levels more balanced

    Waders, Boots, Clothing
    * Ability to enter water when in waders and additional equipment-based functionality

    License system re-balancing

    Achievement re-balancing

    Introduction of Steam achievements

    Visualized fishing tips (i.e. 3D splashes on water, minor fish activity due to predator activity, etc.)

    Video tutorials


    PHASE 3 FUNCTIONALITY PLANNED FOR 3+ MONTH PERSPECTIVE

    Introduction of Teams

    Introduction of Clubs

    Introduction of Kayaks

    Introduction of Motor boats – walleye boats, bass boats (various boat models, engines, fuel tank)

    Introduction of sounders and sonars

    Introduction of huge lakes (some will be replicas of real huge waterways and take 20 real-time minutes to cross on a motorboat)

    3D Avatars with customization

    Introduction of Co-Angling (what could be better than pushing your buddy in the water from a boat;)

    Introduction of tackle, vehicle customization

    Camera improvement
    * Introduction of free head movement
    * Additional camera focus during a fish fight on the spot in the water with the fish

    3D screenshots (taking a photo with your catch is cool, right)

    Crates and keys, fun gameplay mechanics

    Auction for in game items (premium accounts)

    Introduction of netting – alone and while co-angling

    Introduction of multiple rods support

    Ability to choose how to cast

    More weather conditions and improvement session

    Virtual reality support

    PS4 and XBOX

    UWA (Windows Store)

    Mac Store


    PHASE 4 FUNCTIONALITY PLANNED FOR 6+ MONTHS PERSPECTIVE

    Introduction of Pets (Dogs, Cats, Spouse)

    Introduction of Fly fishing

    Crafting (lures/groundbaits/boilies/flies)

    Additional tutorials

    Addition of messages and notifications in game

    Local shop assortment enhancement

    Introduction of cars and vehicles

    Introduction of residential property

    Introduction of Club HQ

    Addition 3D UI for tackle change (similar to first-person shooters)

    Introduction of Trophy room with taxidermist services

    Introduction of 3D Garage with your boats, tackle and vehicles

    Adding more lures making the variety enormous

    Introduction of kits and sets


  • Forrest Tomee
    #19
    Ezen a youtube csatornán sok hasznos infót találtok, tavakra lebontva, de alap dolgokat is elmagyaráz(botok, orsók), én rengeteget tanultam tőle. Most úgy megyek új helyre, hogy megnézem az adott videót róla.
    https://www.youtube.com/playlist?list=PL_kphw81ixHE6T9LLdBleJvaxPn2AEJoQ
    Utoljára szerkesztette: Forrest Tomee, 2015.11.10. 12:06:30
  • csabush
    #18
    Na ez a faj nem is volt még benne amikor én játszottam vele, ahogy az egér se mint csali. :D Lehet visszatérek a partra. :D
  • endy papp
    #17
    Sajna a szákba nem fért bele mert még csak 8 kilós a max amit meg tudtam venni,de erre nem számítottam,hogy még egyenként is nagyobb lesz.
    Így aztán hamar lehet szinteket ugorni.
    Eddig elégedett vagyok a játékkal,pedig még nincs is teljesen kész,ha a készítők oda figyelnek lehet ebből egy komoly szim...
    Persze ha komolyabban akarja valaki akkor pénzt is kell rá áldozni,de azért jó hogy vissza is ad ha kitartó a játékos.
  • endy papp
    #16
    Nos igazából a kezdők szerencséje é vagy nem tudom ,de szavam nem lehet.
    Olyan kapitális példányok akadtak a horogra hogy csak lestem.
    Kellet 10-15 perc mire kifárasztottam őket és a partra tudtam húzni.
    Nagyon élvezetes volt az egész, harcsák ehhez képest piskóták DDD. pedig tegnap még azon aggódtam hogy csak pici halakat tudok fogni.
    Black Vampire Gar
    Black Vampire Gar
    Természetesen Köszönet jár "csabush"-nak a segítségért amivel ellátott hasznos tanácsokkal itt a fórumon
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.11.05. 02:48:02
  • endy papp
    #15
    Köszi az infókat sokat segített,már több harcsát is sikerült fogni.(még egyet reggel is)
    A legnagyobbat vissza kellett engedni mert nem volt elég helyem,volt ami meg elment,majd ha elérhető szinten leszek, veszek egy nagyobb szákot,vagy hogy is hívják.
    A többit meg majd kialakul......
  • csabush
    #14
    Ha szemét kosaraztál akkor az vége. Most nem tudom megnézni a pontos neveket, de a harcsát írtam, a sügérre (bass, bocs ha tudtad, csak hogy átfogó legyen:D) pedig spinning rod kell, lényegében mindegy melyik, amelyik tetszik, arra egy spin reel, abból talán az inspirecast 2000 az első ami elég jó, damilból pedig vagy 0,12 / 0,18 (a 0,12 azért hínárba bele tud szakadni) sima vagy pedig 0,15 braid, igazából írni fogja, hogy túl erős az orsóhoz és a patch óta tettem tönkre orsót, de alapvetően nem lesz vele gond, mondom a kisebb átmérőjű damil ha leakad akkor hajlamos orsózásra elszakadni. Baitnek bassjig abból is minél nehezebb meg nagyobb a horga annál nagyobb halakat átlagoltam. Nem tudom mennyire vagy benne, a spinning rodnál nincs úszó, az ilyen bevágom-kiorsózom dolog.

    Bass-ra amúgy rálehet menni casting rod-dal is, az lényegében ugyanolyan ahogy lejött mint a spinning, csak a másik féle orsó kell rá, a lényege ugyanaz, bevág-kihúz, az orsó mechanikája más, viszont ott nekem azokról az arányokról, meg a többi paraméterről fingom nincs, úgyhogy abban sajnos nem tudok segíteni. Bass-t is lehet úszóssal fogni, de ott nem tudom a helyeket, de ha kérdezel biztos vagyok benne, hogy segítenek a chaten.

    Szerk: hátizsákba otthonról akkor tudsz pakolni, ha nem horgászol épp sehol és inventoryba vagy, ahol vannak a cuccok egymás alatt, ott felül van két fül, az egyik a ház, a másik a táska, megfogod, a fülre húzod és kész is. (remélem a kezelőfelület nem változott :D)

    Utoljára szerkesztette: csabush, 2015.11.04. 20:17:40
  • endy papp
    #13
    Na így már kezd ki kristályosodni,csak a fogalmakkal és a nevekkel voltam gondba.
    De így hogy segítettél már könnyebb.
    Még egy kérdés.
    Hogy tudom a "házból" a "dobozomba" oda vissza rakni a cuccaimat?vagy ha kidobom a szemét kosárral akkor már nincs többé?
  • csabush
    #12
    Megmondom őszintén fejből én se tudnám megmondani, ahogy a horgok közti különbséget se tudom, nem vagyok expert, kérdeztem chaten, meg tapasztalatból ezekre jutottam, ilyen setupokkal én fogtam trophyt, aztán ne vedd szentírásnak. Igazság szerint 250 mélyre úgy tudod leengedni, hogy vagy az inventoryba meghúzod azt a csúszkát a bot és a hátizsák között vagy talán ő-ú-vel lehet állítani a parton is, az csak annyit állít, hogy az úszótól milyen mélyre érjen le a horog. Este megnézem neked, hogy én milyen bottal és orsóval csináltam és leírom, remélem nem felejtem el. Harcsát az alap botoddal lehet, ami úszós, csak sima kettes horog, a márkája meg a típusa az én tapasztalatom szerint mindegy (nem az a 2/0 vagy ilyesmi) small cutbait csali és 250 centire engedett horog. Sügérhez meg kell néznem mit használtam.
    Számít egyébként az is, hogy mikor mire horgászol, harcsát én mikor még játszottam 18:00-19:00 között fogtam a legtöbbet.

    Az hogy mekkorát foghatsz ki, kifogni bármekkorát kifoghatsz, de nem biztos hogy eltudod rakni, ehhez kell fish jail vagy a háló, mindkettő írja, hogy maximum mekkora halat tudsz bele / rárakni illetve hogy összesen mennyi hal a kapacitása súlyban.

    Damil függ az orsótól, a braid erősebb, nehezebben szakad, viszont jobban terheli az orsót. A 0,18 braidet ezen a szinten még nem nagyon lehet elszakítani. Este írok pontosakat, harcsát addig próbáld, alap bot, csúszka 250-re, small cutbait, 18:00.
  • endy papp
    #11
    Köszi a válaszokat.
    Sok újat mondtál,igazából nekem minden az,mivel totál amatőr vagyok ezekben a szakkifejezésekben
    Ha nem gond még lenne pár amatőr kérdésem a közel jövőben.
    Elsőnek mindjárt az hogy tudok 250 cm mélyen horgászni?
    Oké hogy engedem az orsót lefele de az mitől megy le a fenékre?
    Tudom van súly is(a valóságban) de eddig nem láttam olyat a játékba.
    Hogy kell és mit kell hogy leengedjek?
    Melyik 2-es horog van több is..
    Mert van több darabom is de igazából nem tiszta mi mire jó.
    Pontosan leírnád melyik bot, orsó, damil,(a csalit értem) horog,úszó.
    Bocsi az értetlenkedésemért de nagyon tetszik és érdekel ,de sajna totál amatőr vagyok.
    A korábbi hsz-ban kérdeztem ,az amit ír nálam hogy 1.5 kg max súlyút foghatok ki az változik a szintlépéssel?
  • csabush
    #10
    Csalitól, horogtól és a mozgó csaliknál a mérettől függ ahogy én észrevettem. Én is csak lvl8 vagyok, de előtte unokaöcsémnél elmentünk egészen 15 körülig. Harcsát az alaphelyen ha szembe nézel a zöld csónakkal egy vonalba small cutbaittel, 2-es horoggal, 250 centi mélyen lehet fogni és erre már ráharapnak a nagyobbak is (pár update kimaradt, szóval lehet, hogy változott ezzel kapcsolatban valami, de nem hiszem). Sügért pedig spinning / cast roddal lehet, értelemszerűen a bass jig a célravezető, ott is minél nagyobb annál nagyobb valószínűséggel harapnak a nagyobbak, de ritkították a trophy kifogást ha jól vettem észre, úgyhogy kicsit több türelmet igényel ez az egész mint a kezdetekkor. A sügérhez én régebben mindig balra a nádassal párhuzamosan vágtam be, viszonylag közel a nádhoz, olyan 40 méterre és úgy kezdtem el kiorsózni. Remélem mondtam újat. :D
  • endy papp
    #9
    Üdv mindenkinek,sziasztok.
    A játékkal kapcsolatba lenne pár kérdésem.
    Ha lennétek oly kedvesek és segítenétek előre is megköszönném.
    Számomra nem egészen világos hogy,mikortól tudok nagyobb súlyú és méretű halakra menni.
    Azt értem hogy megfelelő csali is kell de ez valahogy hozzá van kötve az előmenetelemhez .
    Eddig 7-es szinten vagyok de csak jó esetben is fél kiló körülieket tudok a horogra akasztani.
    Vagy valami egyéb kritériumnak kell még teljesülni hogy nagyobb halakat adjon a játék.
    A 8-szinten megint lesz egy új terület de tartok tőle hogy ott is csak pár dekás halakat tudok kifogni.
    Így aztán lassan nő az XP,de ez nem is lenne gond ha tudnám hogy ott vannak a vízbe csak estlen én nem tudom kifogni,
    A játékban azt írja hogy max 1,5 kilós súlyúakat foghatok ki ha jól értelmezem.
    Ez fog változni (mikor?)vagy kell hozzá valami még.
    Eléggé uncsi hogy mindig csak ugyan azok vannak ,azok is aprók.
    Látom a cset falon hogy vannak akik egész nagyokat kifognak ,ez vajon mitől van?
    Ha tudom hogy el kell érnem egy szintre (mondjuk 10 vagy több) akkor van értelme folytatni.
    Alább linkelte valaki azt a vidit ahol egész nagyokat fogott ki az illető csak ott nem látszik milyen szinten volt,az angolom meg eléggé gyatra ahhoz hogy miről is beszélt ha esetleg említette.
    Bocsi a sok kérdésért,a játék nagyon tetszik de jó lenne tudni mégis merre meddig.
  • Kronos79
    #8
    Jó ez a játék. Kicsit gyakori a kapás, de nagyon élvezem. Talán az eddigi legjobb pecás játék és ráadásul online.
  • Rayden02
    #7

  • DaemoonHunter
    #6
    Közelít.
  • Rayden02
    #5
    Jah! :)
    Ha jól tudom a fejlesztőktől akkor most épp Texas-on dolgoznak!
  • DaemoonHunter
    #4
    Ígéretes nagyon! Európai vizek kellenének még, aztán egy szót se szólhatnék.