203
Ingyenes horgász szimulátor
  • DaemoonHunter
    #203
    Pont ma akartam beírni, hogy kijött angolul/németül :)
    Jó szórakozást! (nálam már inkább függőség)...
  • RaKmaTakaTa
    #202
    Ez a Russian Fishing 4 tényleg aranyos játék. Köszi a tippet. :)
    Pláne jó, mert tegnaptól már angol/német nyelveken is játszható!
    :
  • Forrest Tomee
    #201
    Ez tényleg jól hangzik.
  • DaemoonHunter
    #200
    Változó. Nem sikerült rájönni a logikájára. Fejlesztői meetingen kérdezte egy srác, hogy milyen rendszert használnak a halak lerakására, pl spawnolnak-e időközönként. A válasz az volt, hogy saját rendszerük van, amit nem szeretnének ismertetni. Ebben van is valami, mert mintha vándorolnának a halak, migrálódnak. Van hogy pl a patak egy akadós részén sok sügér jön, de van olyan nap amikor ponty, vagy csuka is horogra akad. De elmondható, hogy az amur, ponty nádasos helyen általánosabb. De be-becsúszik dévér is, vagy ha pontyozok akkor kárász szokott jönni, ezüst vagy aranykárász egyaránt horogra akad. Szóval elég összetett lehet, mert pl az se mindegy, hogy honnan fúj a szél. Ha villantózok áramlási iránynak megfelelően kell húznom, mert a halak "ráülnek" az áramlásra. Persze nem is csodálkozok, mert mindegyik fejlesztő eléggé sokat horgászik.
  • Forrest Tomee
    #199
    Láttam videókat az RF4-ről, csak várom az angol szöveget hozzá, de tényleg nagyon ígéretes.
    A halak abban, hogy vannak mint itt aránylag fix helyen egy-egy faj(amit utálok), vagy véletlenszerűen?
  • DaemoonHunter
    #198
    Na igen. Amikor anno kezdtem sikerült kidobni a drága botot egy pár rossz kattintással. Fene se tudta mi van oda írva :D
  • Kronos79
    #197
    Ez jó lenne. Csak rakjanak bele másik nyelvet, általam is olvasható betűkkel. :)
  • DaemoonHunter
    #196
    Ciril betűs, bár én így is függő lettem. Elképesztő részletes. Amur, csuka, harcsa külön felkészülést igényel mert olcsó orsót, botot töri rossz eseten. Persze ez is szintezős, szóval kell pár játékóra mire ráérzel. A fejlesztők elmondták, hogy azt szeretnék, hogy mindenki kitanulja a ranglétrát, ne pedig pénzért lehessen fejlődni. Ez így is van.
  • Kronos79
    #195
    Ezt megnézem majd. Kellene már egy jó európai halakkal és esetleg helyekkel megtűzdelt játék.
  • Kronos79
    #194
    Még valami. Látod a többieket is. Viszont ennél kevésbé tetszik, hogy nem látod az ő úszójukat, csak ha kellően közel vagy. Ez pedig igen kis távolság.
  • DaemoonHunter
    #193
    Amerikaiaknak készül az Ultimate Fishing Sim., butácska játékmenettel. RF4 inkább európai. Úszózás, feeder, villantó, wobbler, bolognai, match minden van ami szem szájnak ingere, "európai" halakkal. És a fejlesztők nem kaszinót akarnak csinálni.
  • Forrest Tomee
    #192
    Sok embernek, nekem is addig felejtős, amig az advanced licenszek játéknapokban mérnek, nem rendes napokban. Nem szeretem, ha egy játék határozza meg mikor kell játszani. Igyekezniük kell mert októberben jön az Ultimate Fishing Simulator, ami egy komolyabb kihívónak tűnik.
  • DaemoonHunter
    #191
    Ha érdekel tudom ajánlani a Russian Fishing 4-et. Még csak béta, de köröket ver erre. No nem a reklám helye.
    Egyenlőre orosz nyelvű, de szept. közepén jön az angol.
  • Kronos79
    #190
    Nem tudom mikor játszottál utoljára. A halak fárasztásának fizikája jobb lett. Ésszel kell fárasztani és nem csak kicsévélni a halat. Nem mindegy, hogy milyen botra, milyen szereléket raksz. Pl. túl erős pergető botra könnyű "csalit" nem kell rakni, mert nem tudod bedobni, csak pár méterre. Nekem tetszik, hogy a stresszmérőt a beállításokban át lehet állítani, így külön lehet látni, hogy a zsinór, a bot és az orsó mennyire van terhelve. Ha már itt vagyunk: az alkatrészek, ruha, haltartók, stb. kopnak, de lehet őket javítani.
    Ha fogsz egy halat feljön ugye az ablak, hogy megtartod, vagy visszadobod. Ugyanitt bekérheted a szák tartalmát és onnan is ki tudod dobálni a halakat. Így csinálhatsz helyet annak a halnak, amit kifogtál és megtartanál csak nincs helyed. Így elsőre ennyi jutott eszembe.
    Amit még nem tudtam tesztelni, hogy működik-e még az elakadós trükk? Mármint a kiszabadítás.
  • JonasSandor
    #189
    Most már kijött teljesbe is mennyit változott?
  • Kronos79
    #188
    Néztem pár videót. Az egyikben - igaz ez tavalyi - a srác azt mondja, hogy itt csak fiatal(young) harcsát lehet fogni. A többi videóban sem fogtak felnőtt példányt és mind 1 kg alatti volt.
  • Jaqen
    #187
    Na én is kedvet kaptam hozzá ismét. Nagyobb harcsákra milyen mélységben lelhetek rá? Lone star lake-nél vagyok, és 99cm illetve 127cm az ereszték, mivel guide-okban ezt a kettőt láttam. 99-nél inkább young channel catfish jön, 127-nél már nagyobb, de 1kg-os példánnyal nem találkoztam még. A hook 6-os. Sajtra harapnak a nagyobbak?
  • FrezeR
    #186
    Oké közben rájöttem már... ;)
  • FrezeR
    #185
    Ja értem, hát minden benne van ott amiket leírtam, és hogy kell összerakni? Nyomkodtam mindent de nem történik semmi. Bocs az értetlenkedésért :) Elég ciki, hogy még elindulni sem tudok...
  • Kronos79
    #184
    Úgy gondoltam, hogy a meglévő cuccaidtól balra van egy rész, ahol egy fickó árnyéka van többek között. Na itt kellene talán összeraknod a botokat szerelékkel együtt.
  • FrezeR
    #183
    Értem, nos bot van, horog, csali, orsó, damil van. Nem tudom kellene még valami?
  • Kronos79
    #182
    Mostanában nem játszottam vele, de mintha össze kellett volna állítani komplett szereléket a bot(ok)-ra mielőtt elindulsz.
  • FrezeR
    #181
    Az miért van, hogy a hátizsákban elvileg bent van minden ami kell a horgászáshoz és kezdésnél még is ezt írja nekem: you do not have assembled rods.

    Hozzáteszem teljesen kezdő vagyok így lehet valamit elcsesztem :)
  • JonasSandor
    #180
    Kedden jelenik meg a játék.
  • JanKo72
    #179
    Szia. Ha a damil ugyanaz marad, akkor az vélhetően ugyanott fog elszakadni. :D Hiába erősebb a bot a damil szakítószilárdsága marad.
  • Ajani127825
    #178
    Sziasztok!
    Lone star lake-n pecázok a spotted bass halakra. ValueSpin 230 bot, MiniSpin 1200 orsó, mono 0,12 damil a felszerelés. Na ezek a halak mennek össze vissza mint a veszett fene és elvisznek 20-30 m damiltomat is és pár perc beletelik mire kiszedem őket. Az orsó fék úgy van beállítva hogy épp el ne szakadjon a damil. Ha esetleg erősebb orsóval és/vagy bottal próbálkozom akkor gyorsabban kifogom a halakat és kevesebb damilt visznek?
    Köszönöm
  • Ajani127825
    #177
    Már leesett. Az engedély 1 valódi napra szól. Azért lesz még kérdésem majd
  • Ajani127825
    #176
    Értem. Viszont akkor ha jól sejtem új engedélyt kell vennem? Mivel az ha jól sejtem 1 játékbeli napra érvényes. Kivéve persze ha több naposat vettem.
  • JanKo72
    #175
    A kifogott halakat a nap végén a helyszinen el tudod adni. Nem kell utazni. Ha jól emlékszem, az órát előretekered, ha befejezted a pecát másnap regggel 5-re és el tudod adni a halakat.
  • Ajani127825
    #174
    Üdv!
    Van rá mód hogy úgy tudjam eladni a halakat hogy ne kelljen oda-vissza utazgatni?
    Mudwateren horgászom, a 12 kg halat eladom kb 500-ért de kétszer annyit von le az utazásra + felszerelés javítása és a csali. túl gyorsan fogy a pénzem.
    Köszönöm.
  • Ajani127825
    #173
    Már megvan.
  • Ajani127825
    #172
    Sziasztok!
    Ma szereztem be ezt a játékot, az első benyomás hogy SZUPER!
    De nincs idegzetem végig olvasni a fórumot és megnézni a sok videót.
    A kifogott halakkal mit lehet csinálni? Gondolom valahogy pénzzé lehet tenni de nem tudom miként. Az angolom meg elég gyatra.
    Köszönöm a segítséget
  • disma
    #171
    Sziasztok.
    Nagyon régen történt bejegyzés. Remélem ez nem azt jelenti, hogy nem kedvelitek a horgászás ezen lehetőségét.
    Talán, kedvcsinálónak, kérlek nézzétek meg az alábbi videót és ezzel serkentsétek a készítőjét, hogy terjessze hírét a játéknak, ami ugye mindenkinek jó. Köszönöm.

    Fishing Planet - Pecázzunk

    Utoljára szerkesztette: disma, 2017.04.18. 11:16:28
  • Rayden02
    #170

  • Rayden02
    #169
    Hamarosan jön a Coop

  • Sheltem
    #168
    Sziasztok!

    Valaki leírná nekem, hogy melyikek a "kötelező" dlck? Úgy értem, hogy amiket mindenképpen ajánlott megvenni.
  • Bloodykutya1
    #167
    Kifogtam a rekord halamat.:)

    Játékbeli 30perces fárasztásba került.(nagy élmény volt)

    Végül kifogtam egy 3.54kg-os Trophy Channel Catfish-t.
    Háát...nagyobb halra számítottam, volt pár pillanat amikor azt hittem, hogy sose húzom ki.

    De legalább megdőlt a rekordom
  • Kronos79
    #166
    Közben megnéztem és pont hatos szinten lehet a 3 botos verziót megvenni.

    Azért jó volt megnézni, mert épp feltűnt, hogy a én 4 botos tartót használok és vehetnék már ötöst is. Bár ez utóbbi fele annyiba kerülne, mint a mostani. Gondolom a kopásállóságban van különbség. Csendben hozzáteszem: eddig még nem voltam olyan vízen, ahol a 4 bot ne lett volna elég.
  • Bloodykutya1
    #165
    Rosszul mondtam 6-os szintű vagyok, még nem érhető el, de fel fejlődök 7-re és aztán megnézem.
  • Bloodykutya1
    #164
    Szia
    Köszi szépen, megyek megnézem.