2461
  • PetruZ
    #2461
    A szept. 14-én érkező Lem 3.1 újdonságok bemutatója.

    Kiemelendő, hogy a megszokott és mindig ugyanott lévő és ugyanúgy építendő tradíciók helyett lesz egy csomó új, amit a 7 tradíció slot-okba lehet beválasztani és felfejleszteni.
    Megemlítendő az is, hogy jópár stuff csak bizonyos DLC-k meglétekor lesz csak használható (ami amúgy logikus is). Új DLC most nem fog kijönni, és ha jól értettem, az új fejlesztőcsapat negyedévente tervez kihozni nagyobb update-eket.
  • Diopapa
    #2460
    Én örültem, hogy a bolygón ennyi féle lehetőség volt. :( Gondolom az AI jobban kezeli majd a kevesebb lehetőséget..
  • PetruZ
    #2459
    Másfajta mechanika lesz. Itt a részletesebb patch note, de még én sem látom tisztán, hogy fog ez működni. Néhány épülettípus megszűnik, és a slot-okat a district-ek építése fogja adni, vagy valami ilyesmi.
  • Diopapa
    #2458
    Ha jól látom kevesebb épület lehet a bolygókon?
  • PetruZ
    #2457
    Április 15-én érkezik a 3.0 "Dick" is a Necroids DLC-vel együtt. Az újdonságok bemutató videójából: visszatér a fog of war és összekapcsolódik a kémkedéssel is, a "first contact" események sokkal összetettebbek lesznek (a mechanika hasonlít az ásatásokra), megint változik a bolygó UI és a district mechanika, újraírták a szektor AI-t, meg sok egyéb apróság.
  • Ninju
    #2456
    Mondjuk a Dev diary-t elolvasva már nem annyira, de a trailer alapján totál Necron. :D
  • Prof William
    #2455
    Nem csak neked. :)
  • Ninju
    #2454


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csak nekem van egy kis WH40K utánérzésem?
  • lonvard
    #2453
    Gyerekek, melyik az a verzió, amihez van épkézláb magyarítás? Pár éve eljutottam pár naprendszerig, és akkor már magyar volt, de most nem tudom, hogy x darab DLC és patch után még működik-e.
  • Renegade
    #2452
    nyeeeh, ezzel az ú trailerrel már megint odatették magukat. piszok hatásvadász, de adja.
  • PetruZ
    #2451
    A 2.7 patch-ben volt, nem külön.
  • SANTANTICA #2450
    ? Milyen DLC? nem látom
  • PetruZ
    #2449
    Négy éves a játék, új trailer, ingyenes hétvége és új VFX DLC ingyen.
  • ChuckYeager
    #2448
    Üdv!!
    A Frakciók,hogy mükődnek?Mi a lényege?
    Van valahol leírás erről?lehetőleg magyarul..
  • Oltred
    #2447
    Szia,

    Én speciel nagyon köszönöm, működik. Mivel nem vagyok nagy angol tudó ezért ez nagy segítség nekem amivel ez a játék még inkább élvezhető.

    Köszönöm!

    Oltred
  • Gepiforditas2
    #2446
    A Gépi Magyarításom -ban benne van minden kiegészítő. + Dune fordítása. Letölthető a csoportomból. Ha esetleg valakit érdekel. Ja meg hibajavítások is vannak a kódban... Stellaris - Dune +Gépi magyarítás mód v2.6.2.0
    Gépi Game Magyarítások
  • SANTANTICA #2445
    Steamest érdemes (amit nem csak a steamen lehet megvenni!!! de oda kapsz kódot), ugyanis a magyaritás is ott érhető el, mint műhely munka, ami két féle módban is van, pl ironman -ben is. Ez az a játékmód, ahol kaphatsz acsikat. Kiegektől föggően kb 60-80%-os a fordítás.
  • SANTANTICA #2444
    ++++ köszi az infót

    Instant gaming-en pl több kieg csak 4 euro alatt (alig 1300Ft)

  • Ainz
    #2443
    Üdv!

    Steames verziót érdemes!
    Minden DLC kell hozzá, ahogy lentebb is írták, minél több DLC, annál jobb a játékélmény.

    A játékhoz 8 content DLC van + 3 Shipset (hajó skin)
    Szerintem a DLC fontossági sorrend kb így fest, ha most nem engedheted meg magadnak, hogy megvedd az összeset, amire amúgy a végén még kitérek.

    Utopia:Megastructures pl Ringworld, Dyson Sphere etc, Ascension Perks ezek kb ilyen talentnek megfelelő passzív nagyon erős bónuszok, amiket lehet szépen gyűjtögetni (Ha jól emlékszem ez amúgy már alapból free featurebe ment át valamelyik patchel, de erre nem fogadnék) Persze ezen felül még sok más dolog, de ez a két leglényegesebb.
    Federations:Mint ahogy a nevében is van, ez a diplomáciára és a szövetségekre fókuszál (ez amúgy a legfrissebb dlc) Több különböző alliance típus, Galacitc Community = Kb Star Wars szenátus : D + Új óriás mobil hajógyár Juggernaut, ami kurva erős és lehet rajta hajókat építeni, javítani etc.
    Leviathans:Mini bossok a galaxisba, amik mid gamere vannak kb balanceolva, enclavék (független űrbázisok tradelés, infó tradelés stb), War in Heaven szvsz az egyik legjobb feature 2 Fallen Empire (ezek olyan birodalmak akik nagyon erősek, de kb alszanak) miután felébrednek egymással háborúba kezdenek és egy event indul el, ami a War in Heaven, itt lehet választani, hogy beállsz valamelyik oldalra, vagy vezetheted az el nem kötelezett világok frakciót és lehetsz a harmadik a háborúban : D
    Distant Stars:Rengeteg új event, új mid game crisis az L-gate rendszer, aminek többféle kimenetele lehet, új unique rendszerek, 3 új leviathan.
    Ancient Relics:Kb régészet, tele rengeteg új küldetéssel amikből erős cuccokat lehet szerezni, + új bolygótípus (Relic World) és 2 új precursor faj saját sztorival és jutalommal.
    Apocalypse:2 új hajótípus (Titan és Colossus = Bolygópusztító) A starbasekre új építhető fegyver (Ion Cannon) Új mid game crisis Marauders, kb space mongolok + civics és perkek.
    Synthetic Dawn:Teljes machine empire (robot) rework, küldetések, eventek (gépek lázadása) unique playstyle (Machine worlds)
    MegaCorp:Megacorporations (szvsz a legrosszabb dlc és legrosszabb birodalomtípus) 3 új megastructure, Ecumenopolis = bolygóváros, Caravaneers kb kereskedők.

    Szerintem az összes DLC kötelező, és érdemes megvenni mindet. Viszont ha rangsorolni kéne, akkor kb a MegaCorp amit a legutoljára vegyél meg, kb a játékosok nagyrésze egyetért abban, hogy az lett a legszarabb DLC. : D

    Ha nincs jelenleg 150 euród és nem akarsz várni salere, akkor keress kulcsos oldalakon, ott kb 30-40 euróból megveszed az összeset az alapjátékkal együtt és akkor lehet még sokat is mondtam.
    Modok miatt meg még tovább lehet fokozni a játékélményt, szóval ha törtben tetszett, akkor vedd meg.
  • Oltred
    #2442
    Szia,

    Magyarítás szerintem csak az alap játékhoz van, Googlen keresd.
    Ha megveszed akkor a Steamen tedd szerintem mivel azt bárhonnan eléred, stb.
    Én a helyedben ami kint van azt venném, ez a játék a tartalmával veszi meg az embert így minnél több a tartalom annál jobb (lehet) a játék. Vannak olyan tartalmak amik feleslegesek vagy feleslegesnek érezheted, ilyen például a zenei csomagok.

    Oltred
  • ChuckYeager
    #2441
    Üdv.tervezem a játék eredetibe megvásárlásást.Melyiket vegyem Steam-est?vagy másmilyet?
    Milyen kiegészítőkkel?milyen csomagban vegyem?
    Magyarosítás ,hogy áll?honnan tölthető le?
  • Oltred
    #2440
    Sziasztok,

    Ki lehet valahogy kapcsolni a játékból a robotokat, hogy ne legyen AI vele? Azt tervezem játszanék egy olyan kampányt ahol nincs híve mind, stb.

    Köszönöm a segítséget előre is.

    Oltred
  • PetruZ
    #2439
    Federations DLC és Lithoids Species Pack
  • PetruZ
    #2438
    Még a PDXCON bejelentés előtt kiszivárgott a GOG-on: új faji csomag és egy diplomáciai DLC jön.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2019.10.18. 16:39:01
  • Daermon
    #2437
    Nekem mind megvan :D
  • TokraFan
    #2436
    Én szerettem a Synthetic Dawn DLC-t is. Az Apocalypse teljes árát szerintem nem éri meg, de egy jobb akcióban az is behúzható.
  • Nidhögg
    #2435
    Steamen akciós a Stellaris franchise.

    Jelenleg mely DLC-ket ajánlanátok megvásárlásra?
    Pusztán az alap Stellaris birtokában a Megacorpon és az Utopián gondolkodtam el. Van még olyan, amire azt mondjátok, hogy nagyon megéri beszerezni?
  • PetruZ
    #2434
    Lehet, a költözés sem zökkenőmentes (nagyobb irodába mennek), emiatt van a kapkodás.
  • BladeW
    #2433
    Valami nagyon nincs rendben a Stellaris teammel az tuti. A 2.4.0-s patch 2 elég súlyos hibával jött, egyik gamebreaker, teljesen amatőr hiba (programozó bennehagyott egy hardcoded teszteléshez használt kódot, ami aztán kiment élesbe), illetve a patch notes-ba is bekerült olyan változtatás, ami valójában meg sem történt. Tehát a patch notes-t is patchelni kellett. GG.
    https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/dev-team-2-4-1-lee-hotfix-released-checksum-73ad.1257559/
  • Xsillione #2432
    Azért gáz, hogy ennyire nem ellenőriznek semmit. A saját korábbi átvétel egy gakori eset, csak éppen nem ennyire tiszta általában a belső "lopás." Az meg, hogy egy sima grafikát lopjanak, hát kis túlzással nevetséges, többet foglalkozott vele a grafikus, hogy kevésbé legyen feltünő, mint egy eredeti kép készítése.
  • PetruZ
    #2431
    Hehh, mégsem úszták meg a balhét: a Galaxy Command bétáját egyelőre felfüggesztették és a játékot visszavonták, mert kiderült, hogy a fejlesztő hongkongi cég egyrészt a saját korábbi, Nova Empire játékából vett át komponenseket (néhol a név átírása nélkül), másrészt a közölt képek és videók egy része lopott (a Halo-ból).
  • PetruZ
    #2430
    Valószínűleg okultak a Blizzard esetéből: előre kidobták a trailert, hiszen ezt nem ők fejlesztik, csak licencelik, így a PDXCON-on nem kell a PC-s/konzolos rajongók elé kiállni vele, ott már nyugodtan bejelenthetik a nekik szóló címeket.
  • Xsillione #2429
    Hmm, vajon itt is hasonló lesz a vége, mint a Diablo esetében? Kissé extrém, bár bizonyos értelemben alkalmasabb rá az eszköz.
  • PetruZ
    #2428
    Ahogy várható volt, mobilos változat jön: Stellaris - Galaxy Command trailer

    (A PDXCON-on állítólag lesz normális bejelentés is.)
  • Ninju
    #2427
    Discurage population grow
  • BladeW
    #2426
    Population controls szekció
    https://stellaris.paradoxwikis.com/Species_rights
  • senki13kara
    #2425
    Hali!

    A népesség növekedést le tudom valahogy állítani a bolygón? Egyáltalán van rá lehetőség?
    Köszönöm!
  • Macros
    #2424
    Köszönöm. Sajnos nem sikerült. Pedig még nagy szerencsém is volt az elején, jó nagy darabot szakítottam ki, talán túl lassan kutattam.
  • Xsillione #2423
    Föderáció és vazallus sokat segít, persze ehhez kellően gyorsan kell technológiában és gazdaságban haladni. Plusz védelmi szövetségekkel részt vehetsz háborúkban, és szerezhetsz területeket. valamint a végső harcok során akár bukott birodalmak ellen, akár a végső harcban szerezhetsz területet, főleg, ha véletlen a többiek területeit nem sikerül megvédened.
  • Macros
    #2422
    Sziasztok! Hosszú idő után térek vissza a játékhoz. Azt látom, hogy pont alapon lehet megnyerni a játékot, azonban nem nagyon tudtam kitalálni, hogy békés népként hogyan lehet nyerni. A pontszámok igen nagy része a terület méretétől függ. És ugye egy békés népnek nem nagyon van lehetősége növelni a területét...

    5let?