25
  • johnfly
    #25
    -Nekem volt nem egy konteos tanárom. Úgy kellett leállítani, amikor nagyon belemerült az "elméleteibe", hogy valami triviálisan banális keresztkérdést feltettél, és belesült a mondandójába.
    Mi persze csak röhögtünk az ilyeneken..........sajnos voltak páran.
  • gforce9
    #24
    "Még: -Az iskolában azt tanították, hogy.......- sem teljesen elfogadott alátámasztása az érveidnek. "

    Bár megjelenne ez az érv és ez a gondolkodás sokaknál. A konteók 99%-a azonnal megszűnne létezni, ha az emberek az általános iskolában tanultakat hajlandóak volnának feleleveníteni.
  • johnfly
    #23
    Ezt az embert honnan szalasztották?

    Sat24.com

    Negyed óránként készít képet a földről.

    http://www.nytimes.com/interactive/2015/07/10/science/An-Image-of-Earth-Every-Ten-Minutes.html -ez pedig a legmodernebb japó műhold

    Egyébiránt a google earth programot ismered? a kép alsó sarkában olvashatod, hogy melyik képet melyik műhold készítette, és mikor.
    Lehet, hogy az útépítő munkások közt, vagy a mesekönyvelemző körben ahova jársz, menő ez a "gondolkodásmód", és te vagy a kis-kakas a szemétdombon élén éles eszű meglátásaiddal, de egy tudományos fórumon maximum barlangi ősembernek tünteted fel magad vele.

    Tények, tények tények! Forrásokkal alátámasztva, hogy honnan szeded az információidat!
    Itt ezzel kezd a mondanivalód, különben egy szavad nem lesz komolyan véve.
    Itt nincs: -Én ezt hallottan............
    -Nekem azt mondták...........
    Még: -Az iskolában azt tanították, hogy.......- sem teljesen elfogadott alátámasztása az érveidnek.
  • Bazsalusz
    #21
    Anyádba mélyen te gyökér!
  • SirBubu
    #20
    "Egyébként, ha már szerkesztetted a hozzászólást, akkor arcoskodás helyett egy állítmányt pakolhattál volna oda. "

    pontosan hova?
  • SirBubu
    #19
    "Én szimplán kibasznám egy elvben tudományos fórumról aki ennyire hülye/buta/troll. "

    látod, pont ezért vagy te itt csak szimpla user, nem pedig szerkesztő vagy moderátor vagy valami
  • VolJin
    #18
    Azért nem áll 90 fokban, mert nem az egyenlítőn vagyunk, így eleve a szélességi kör kiegészítő szögében kell állnia. Persze ennek a megértéséhez általános iskolai geometria és földrajz elégséges szintű ismerete szükséges.

    Mellesleg sok esetben az AM-microt is kevernéd a műholdassal, mert tányérosantenna azt kész.
  • molnibalage83
    #17
    Csak ennyit kellett volna gyökérke bubunak beírni a keresőben.

    earth satellite pictures

    Annyi képet talált volna, hogy belefullad. Lefotózott vulkánkitörések, erdőtüzek, IR felvételek megőzgazdasági elemzéshez felvételek hurrikánokról, stb. Minda Blue Marble felvétel után készült.

    Én szimplán kibasznám egy elvben tudományos fórumról aki ennyire hülye/buta/troll.
  • cylontoaster
    #16
    Korábban megvolt, ha kellő számú negatív pontot kapott az illető, akkor szépen összecsukta automatikusan az általa írt hsz-t, és csak ha érezted magadban az erőt, akkor kellett elolvasnod.
    Rövidtávon szórakoztató a hülyeségeket olvasni, persze meggyőzni nem lehet, és vitatkozni sem vele, mert értelmes dolgokat nem tud írni, ebben igazad van.

    Pont abbahagytátok a másik fórumban a témát, mikor kezdett érdekes lenni: az ilyen elborultakat pl tudja szűrni a likvid demokrácia? És ha igen, akkor tudja akkor is, ha egyébként mondjuk megfelelő végzettsége/szakmai tudása van valamihez, csak közben más gond van vele?
  • Garga Pitic #15
    Hagyd, fölösleges.
    Ilyen jellegű vitára interneten keresztül nem érdemes leállni ismeretlennel.
    Csak azt látod, hogy fura dolgokat ír, de semmi információd nincs róla, hogy komolyan gondolja-e vagy csak szórakozik.
    Az ignoráció lehetősége hiányzik a fórumrendszerből.
  • cylontoaster
    #14
    Annyira szép, hogy pár perc gondolkodás után rádöbbensz valamire, és azt gondolod, hogy a világon ez eddig senkinek sem jutott eszébe, és te most valami nagy tudás birtokába kerültél és egyből mögé látsz a dolgoknak :D
    Annyira szívesen kérnék tőled egy életrajzot, pusztán kíváncsiságból, hogy vajon születésedtől vagy ennyire kretén, vagy azóta váltotta ki valami.

    Mesélj, miért kamuvideók azok? Győzz meg! Vagy hogy az időjárást figyelő műholdak miért azok?

    Egyébként, ha már szerkesztetted a hozzászólást, akkor arcoskodás helyett egy állítmányt pakolhattál volna oda.
  • gforce9
    #13
    Oké de a te szellemi képességedet könnyen kétségbe lehet vonni.

    Nem 90 Fokban áll. :D

    Ja a műholdak a házak felett vannak.... véletlen sem szögben.... Amelyik lapos szögben áll az pedig ezért áll lapos szögben, mert a fej is excentrikus így a fókusz pont oda esik. Vajon miért találták ezt ki? Esetleg hogy ne álljon meg benne a hó? :)

  • SirBubu
    #12
    egyébként most szöget ütöttél a fejembe ezekkel a műholdas TV-s dolgokkal

    ahogy most eltűnődök rajta, életemben nem láttam még olyan parabolát, ami ne lapos szögben nézett volna valamerre. hogyhogy nem néz(ett) egyik se mondjuk 90 fokban fölfelé? vagy legalább 45-ben?

    nem mondom persze, hogy láttam a világ összes házi parabolaantennáját, vagy hogy parabolaantenna-szerelő lennék, megfigyelésem tehát véletlen sem reprezentatív

    amúgy meg én is szoktalak téged jó nagy okosságokat irkálni, VolJin, mégse vontam kétségbe sose ország-világ előtt a szellemi képességeidet. mondjuk, gyanítom, nem is lett volna mit

    (szerk.) ha az utolsó bekezdésből (mármint az utolsó előttiből, ha ezt is beleszámolom) esetleg nem értettél volna meg valamit, szívesen lebetűzöm a kedvedért
    Utoljára szerkesztette: SirBubu, 2015.08.04. 21:15:45
  • VolJin
    #11
    Neked tényleg súlyos problémáid vannak...
    Azt gondolod, hogy nem jártunk az űrben?

    A műholdas tévésugárzást hogyan illeszted a képbe?
    Álcázott léggömbök sugározzák a műsort és az összes antennaszerelő CIA ügynök?

    Igazából azt sem értem, hogy mit szeretnél mondani. Nagyon zavarosak a hozzászólásaid. Azt tippelgetem, hogy totál elmebeteg vagy, esetleg csak egy végtelenül ostoba ember, aki próbál kombinálni...
  • SirBubu
    #10
    amúgy meg valóban csak úgy tolong itt a rengeteg csillagász, akik másról se akarnak irkálni, mint a cikkben említett hatalmas tudományos vívmány (aka "lózung")
    Utoljára szerkesztette: SirBubu, 2015.08.04. 20:50:50
  • SirBubu
    #9
    azt mondtam már, hogy nekem meg velem te ne ugassál? ha nem, eljött az ideje

    VELEM MEG NEKEM TE NE UGASSÁL.

    okés?
  • SirBubu
    #8
    ez kamuvideó. mármint nem te kamuzol, hanem a NASA. ócska trükkfelvétel
  • molnibalage83
    #7
    Tel teljesen hülye vagy bazdmeg. Full HD-ben nézhettél n+1 dolgot az ISS-en, aho la Föld is látszott a háttérben. Fordulj elmeorvoshoz, de sürgősen.

    A meteorlógiai műholdak meg szerinted mi a faszt csinálnak geoszinkron pályán? Minden nap láthatsz képet a földről, legalábbis a felhőzetről biztos.

    http://www.sat24.com/

    Komolyan mondom, hogy a tudományos fórumokon lassan már valami előszűrés kellene, hogy egyáltalán ki kommentelhessen. Ez már régen túl van az elmebaj határán. Ehhez egyszerre kell hülyének és még valaminek lenni...

    Egyébként meg nem csak a NASA fotózza a Földet.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.08.04. 20:45:42
  • Garga Pitic #6
    1967. november 18-19
  • SirBubu
    #5
    de otthon vagy a témában

    szintén zenész...?
  • SirBubu
    #4
    hát pedig ez komoly

    tán az utolsó "holdraszállás" alkalmával sikerült egyet "fotózniuk" a Földről, persze composite a kép (tán kompozíció, esetleg fotomontázs a jelentése, ha jól sejtem), meg néhány hete kiadtak egy újabbat is, bizony. szintén olyan silány mű, mint a közismert és ezidáig egyetlen első

    olyan képekről beszélek, amin messziről egy az egyben látszódik a Föld

    mozgókép meg egy sincs ilyen
  • VolJin
    #3
    Te most egy olyan gyógyszert szedtél be, amit nem kellene, vagy nem szedted be azt a gyógyszert, amit kellene?
  • molnibalage83
    #2
    ?
  • SirBubu
    #1
    negyvenvalahány év után a NASA meg kiadta 2. (második!) űrből készült fotóját a Földről

    szédületes iramban fejlődik a tudomány, valóban

    (szerk.) ja, persze ez is agyonretusált kamufotó, mint az 1. (első!)
    Utoljára szerkesztette: SirBubu, 2015.08.04. 03:37:59