3985
XJEn519AEL.png
  • erasmus4
    #3821
    Nem mert 2. körben rakják ki és neked csak 1 manád van :D
  • nordan
    #3820
    OKO-val csak az a baj hogy kirakják a 3. k9rben....és ha nem te kezdtél akkor neked van 2 manád reagálni ami LOL
  • erasmus4
    #3819
    Nov. 18 ig kell csak kibírni remélhetőleg, akkor jön a következő lehetséges ban. Ha akkor is marad Oko akkor valszeg csak annyit játszok, hogy 3 naponta megcisnálom a dailiket meg a heti 15 win és kész.
    Theros leak aki nem akar spoilert az ne nézze, de azok a földek brutál jól néznek ki.
  • nordan
    #3818
    egy olyan játékban ahol többmillió kombó létezik 90% ban a saját paklid ellen kell játszanod,mert valami bamba kitalálta a wizardsnál hogy az milyen jó
  • nordan
    #3817
    az még OKÉ is lenne /LOL/ de az hogy folyamatosan MIRROR paklikat kapsz ,mert ilyen gusztustalan módon van megírva az algoritmus az sokkal bosszantóbb!
    kurva okos az AI megtalálja a kulcslapjaidat és az ellenfélnek is vagy ugyanaz vagy az azt counterelő lapjai lesznek.....szánalmas
  • erasmus4
    #3816
    Ez a sima play is játszhatatlan, ma vagy 15 meccsből csak Oko, vagy simic flash deck jött szembe, minden zöld kék mintha más szín nem is létezne. Még a mono red érában sem volt ilyen gáz, ott legalább gyorsan vége lett, meg ennyire nem volt sok belőle.
  • nordan
    #3815
    ellenfelem 10 lapból 3 cavalcade.....,de úgy hogy egyet még el is dobattam vele........ilyenkor idegeskedjek vagy hagyjam a francba?
  • DasIsFuck
    #3814
    Field bannolva lesz okt 24, akinek nincs meg addig kraftolja le, mert kompenzálják majd rare wc-kel.
    Also, új setig valszeg kuka lesz a standard, mivel más nem lett bannolva.
  • Flecsy
    #3813
    Akkor viszont azt is reset után egy héttel, hogy aki úgy tolja már legyen kint az bronze/silverből. amúgy silver 2-n csücsülök most, de still draftot nem játszom csak ha rám jön úgyhogy az annyira nem hat meg. constructeden meg gold teteje, de nincs türelmem (meg most metadeckem se), hogy feljebb tornázzam.
  • erasmus4
    #3812
    Az azért sokat számít hogy havonta resetel szóval bronzban silverben könnyebb jókat menni mint goldban, gold 2-ben meg már sorra platinum ellenfeleket kapsz, akik azért odáig felmennek ranked drafton nem rosszak
  • DasIsFuck
    #3811
    Ez az untapped.gg nagyon hasznos kis tracker:)
    Ha játszol egy decket és változtatsz rajta, külön verziókra bontja a statisztikáit.
  • Flecsy
    #3810
    Úgylátom a topic kicsit feléledt.

    Eddig az ELD-s draftjaim a legsikeresebb nekem is. Eddig mindig csak szenvedés volt talán egyszer volt 5 winem. Most eddig kettőt draftoltam 6/3 lett mindkettő Egy Selesnya food heavy deck a másik meg Syr Konrados MonoBlack. ÉS valóban sokkal lassabbak a meccsek viszont úgy érzem több a kontroll az ember kezében. ami nekem tetszik.
  • DasIsFuck
    #3809
    State of the Game
  • DasIsFuck
    #3808
    Én eddig 3 draftot mentem ELD-ből, elsőbe full rare draftoltam, de a 3. pickem dobtam, ettől függetlenül jött 3 rare. Megpróbáltam U forcolni, de nem jöttek a mill lapok. removalból sem voltam túl jó, 2-3 lett a vége.
    Második draftomon egy Worthy Knight-al kezdtem, de pick 2-3-be dobtam a rare-t, végül RB knight deck lett fehér splashel a lovag miatt. Ez 4-3 lett.
    Harmadik alkalommal már full rare draftoltam, itt talán 4 rare jött, ez is RB knight pakli lett. Ezzel még nem mentem egy kört sem.
  • erasmus4
    #3807
    Átlagban most 3,5 rare jön draftonként (lecraftoltam egy invention decket ami esett utána elég sok..), de a rewardból befolyik egy csomó gem ami bőven kárpótolja azt hogy kevesebb wildcardot kapok mintha packokat vennék.
    Így adott goldból jóval többet tudok draftolni, több lapot szerezni mintha csak packokat nyitnék.
  • DasIsFuck
    #3806
    Minden esetben kiveszed a rare lapot ha feljön egy, amennyiben nincs belőle full playseted.
  • Malachit
    #3805
    De full rare-t hogy csinálsz? 3 boosterből 15 jön nem? Ha marad benne valami mástól akkor 1-2 vel több max.
  • erasmus4
    #3804
    Full rare draft.
  • DasIsFuck
    #3803
    És full rare draftolsz vagy csak a játszhatóakat veszed ki?
  • Malachit
    #3802
    Hikomat pirossal is el tudok bohóckodni construkteden. Nem a myth a célom. Ha gold megvan az már bőven elég :)
  • erasmus4
    #3801
    Igen így érthető hogy sok 5. rare esik drafton.
    Ha már elég sok rare-d van a setből akkor egyre kevésbé éri meg collection építésre használni a draftot, igazán akkor már nem is éri meg csak azok csinálják akik szinte csak draftolnak, nekem ez így pont jó mire letudom addigra úgyis megunom ezt a limited formátumot, de ki tudok próbálni minden decket amit csak szeretnék constructeden, és majd köv set után draftolok megint.
    POnt ezért előbb draftolni orrba szájba és utána bontani a packokat.
    Előny stabilan meglesz a full set jóval kevesebb goldráköltésből mintha packot vettél volna,
    A hátrány hogy amíg nem végeztél, contructedet csak szedett vetett deckekkel tudsz játszani.

    Utoljára szerkesztette: erasmus4, 2019.10.18. 12:16:20
  • Malachit
    #3800
    Ennyi draftot össz nem nyomtam Arénában :D Bontást nem tudtam. de mind1 :)
    Utoljára szerkesztette: Malachit, 2019.10.18. 12:07:56
  • erasmus4
    #3799
    Igen, az zavaró 5. rare de ha jó lap akkor pickeled és +20gem, ha rossz akkor meg helyette választhatsz valami playable-t.
    Az ugye megvan hogy előbb sok draft és csak utána bontani a packokat egyben hogy a duplicate protectiont kimaxold.
    Átl. olyan 35-36 draftot szoktam nyomni mielőtt bontok packokat és akkor megvan a full rare-set vagy majnem teljes.
    W-white, U-blue, B-black, R-red, G-green.
  • Malachit
    #3798
    Alap cél, a lap gyűjtés és a szórakozás. Csak, ha már valamiből 4 megvan, de a jó lenne az 5. és 6. is a draftban akkor szívod a fogad :D Másodikra írtam, hogy nem adta a knight-ot :D Mi az U???? :D
  • erasmus4
    #3797
    Érdemes nézni az első kör közepétől hogy mi az ami jó lap és még bent van mert akkor a botok jó eséllyel azt a színt nem pickelik és még át tudsz állni rá.
    Meg meg kell próbálni kerülni az össze nem illő színkombinációkat. pl. amit írtál kék zöld eldrainben totál nem passzol egymáshoz, a kék az mill, repülő lények, artifactra izguló szín, a zöld nagy böszmék, food deck. Hiába kapsz külön külön jó lapokat nem nagyon kombóznak egymással.
    Vannak a 4 manás ossztott színű lapok azok elég jók de főleg akkor ha abban a két színben van mert egyébként nehéz castolni.
    Amik jók ugye kék mill / dimir (UB) mill, ez talán a legerősebb és mivel ebből van a legtöbb, vagy lerohanod valami gyors fehér/fekete/piros knight-os deckel /forever young alap lap/.
    Selesnyába a kis 1/1flyer ami adventure fly-t +2/+2ad tudsz pickelni 3-4et akkor az is nagyon jó tud lenni, nagy zöld böszmére rá egy ilyen aztán hello, egy ilyennel mentem eddig az egyetlen makulátaln draftomat 7-0. A lényeg a folyamatos támadás és hogy a 0/4eken át tudj ütni, mert ha board stall van akkor kb véged.
    Golgari food is elég jó tud lenni.
    Amit nem ajánlok a UR draw two archetype, kétszer pickeltem eddig és működne is, de annyi mill van és azzal hogy folyamatosan lootolsz (discard/draw), csak megkönnyíted a dolgát.

    "Próbáljak 4.et is"
    Ha élvezed a draftot igen, miért ne, ha collection akarsz építeni persze.
    Lesznek jó meneteid lesznek rosszak, draftolsz egy 7 wines decket és lesz belőle 2 win, draftolsz egy ótvar pocsék valamit, aminek azt modnod örülsz 1-2 winnek és easy 7win. A legfonosabb ne kapkodj gondold át mit miért pickelsz. Saját tapasztalat annyiszor volt már hogy gyorsan láttam valamit pickeltem egyből aztán vettem észre hogy basszus volt jobb lap is. Meg nem érdemes nagy elvárásokkal nekiülni, tűzz ki egy cél hogy hosszútávon tudom is én legyen 50% winrate-d és akkor jó. Aztán majd idővel nőni fog.
    Utoljára szerkesztette: erasmus4, 2019.10.18. 10:39:19
  • Malachit
    #3796
    Csináltam az utóbbi pár napban három ranked draftot (utolsó még fut). Hogy legyen egy kis konteó, szerintem direktbe kibaszott velem a rendszer az utolsó kettőnél.

    Első draft, kék - zöld lett. Sikerült beleraknom egy zöld Myth rare enchantot és egy rare lényt szintén zöldből. A körítés többi könyvtár égetés és kontroll lett laphúzással véletlen. Nem is néztem választáskor a tulajdonságokat, csak a színt inkább. Első meccs elúszott. Kimillleltem magam :D A vége 6-3 lett. Hosszú, de élvezetes körökkel.

    Ezen felbuzdulva csináltam még egyet. Ha már ilyen jól adja alapon. Na itt ráérzett a rendszer, hogy te ezután nem nyerhetsz. Első bontás, kék rare gargo. Nem tetszett, de kipikkeltem (rarae-t nem hagyunk benn alapon). Utánna dobta a +1/+1-et adó fehér / piros knight-ot. Kék UC nem volt. Kivettem azt, hátha alapon. Harmadiknak Tornament Grund's. Oké innentől knight pakli épül, gondoltam én (rendszer meg hogy NEM :D ). Következő bontásoknál / feldobásoknál persze adott mindent ami nem kellett volna, csak értelmes lovagos összeállításhoz kellőt nem. Mire meg észbe kaptam utolsó boosternél jártam. Így is nyertem vele szenvedősen 2 meccset...

    Oké, én basztam el, csináljunk még 1-et. Figyeljünk a színekre, a lehetőségekre végig alapon.
    Harmadik draft kezdés. Megkaptam a piros sárkányt. Kösz rendszer, ez kb. kuka az ablakba, de kivetem ezt is, hátha jó lesz valamire. Utána UC-ből elkezdtem Kék - Zöldet építeni. Egy ideig adta, ami jó volt bele, de utána kapcsolt megint a rendszer és bumm csak alig használhatót /szemetet dobott. Persze elkezdem nézni a felétől, mivel szivat. Hát persze, hogy human piros - fehér - fekete Knight-ra valókat osztogatott. (Míth-ek persze a köv boosterekben is hulladékok voltak a környezethez képest.)
    Azért valami kis lényes félig repülős, plusszolósat sikerült összeszenvednem. Sajnos kontroll és laphúzás minimális benne :/ Szerintem a kicsi lények miatt fogok szívni :D

    Most próbáljak egy negyediket is??? :D
  • erasmus4
    #3795
    Teferi nélkül nincs MTG Arena :D, és a jövője is biztosított m21...
  • DasIsFuck
    #3794
    Én azért nevetni fogok majd, ha bannolják majd az fotd-t meg a zöld ramp bázisból valamit, de teferit bent hagyják.
    Emlékszem én még az Innistrados időkben amikor bannolták talán emrakult vagy a marvelt és vele együtt bannolva lett ez a lap is, mondván ez a lap annyira erős, hogy az UW pakli eluralná a standardot, teferi megérdemelne egy ilyen bannt.

  • erasmus4
    #3793
    Ez az! és Oko-t azt nem fogják bannolni, hiába elcseszett egy lap, pont csak az tartja vissza hogy eluralja a metát mert van egy még nála is elcseszettebb :D.
    Én nem tudom miért nem bírtak maradni a ravnica allegiance-os erősságű pw-knél, nem op-k, de bizonyos deckekbe nagyon jól illenek, erre jönnek a T3ferik, Oko-k...
  • DasIsFuck
    #3792
    A zöldnek túl erős a ramp bázisa, semmi játszható land destruction, elég nagy fiaskó volt ez a play design csapat részéről megint.

    De ha kiveszed a fotd decket, akkor meg ott az UG food Oko-val meg Nissa-val az élen.
  • erasmus4
    #3791
    Ilyenel már találkoztam majd összerakom, szeretem az ilyen graveyardban turkálószós deckeket, még a guild of ravnica-s metában a golgari graveyard volt az egyik kedvencem.
    Szerintem jön a Fotd BAN, de akár még valami elég használt zöld lapot is lehet elér a végzete. Elég megnézni mostanság nincs metadeck zöld nélkül. Ma olvastam valahol hogy egy trounamenten összes deckjében több green source van mint az összes többi szinből együttesen.
    Valamint az elmúlt setek metáiban azért elég sokféle decekek feltűntek a top8-akban volt 6 különböző, most meg van Fotd/Golos különböző variációi ami egy kaptafa, meg egy két egyéb.
  • Malachit
    #3790
    Múlt héten kék zöldet csináltam drafton. Sok kontrollal, millel és saját laphúzással. Ha nem rontom el az első játékot és millezem ki magam az utolsó spellel (még tanultam a paklit), meglett volna 7-2. Csak durvább mill/kontroll vert el. Vagy ha tényleg manna halált haltam kezdés-re 5-re lekeverve.
  • Malachit
    #3789
    Ashiokkal az a bajom, hogy a saját side-olt exile-omat is bekeveri a rendszer, mikor használják ellenem.... Pedig azt én raktam ki magamnak ideiglenesen Light-al... Így vagy egyből agyon gyalázod, vagy bukta. Emlékszem valami kártyára ami mindent vissza rak (Exile-t is) a könyvtárba. Ha sikerül kijátszanod akkor millezgethet egy ideig :D
  • DasIsFuck
    #3788
    Csak ne találkozz Ashiokkal:D

    Egyébként ez egy fun deck, itt a lista Dredge Phoenix
  • nordan
    #3787
    ellenem volt nem tudom pontosan az összetételt


    ennyi van meg

  • Shep
    #3786
    deck listet tudsz hozzá, kíváncsi lennék rá?
  • nordan
    #3785
    az első körben liba 2. körben OKO paklikról ne is bveszéjünk

    elbaszott teszteletlen lapokkal van tele ez a kiegészítő.....elkapkodták a lapterveket
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.10.16. 21:46:31
  • nordan
    #3784
    ezt a minden 1 manás self mill paklit láttad már a narcobákkal meg a phoenixekkel? kibaszott undorító
  • erasmus4
    #3783
    Ma mentem kettő draftot mindkettő 3-3 lett. az első nekifutásban 1szer kezdtem 5ször voltam második, a másodikban meg kétszer engedett kezdeni és csak 4 szer voltam második. Mindkét menetben jött szembe 3 mill egymás után!, mikor 3. jára is úgy kezd az enemy hogy island secretkepper azt hittem lefejelem a monitort :) és ezt mindkét menetben.....
  • erasmus4
    #3782
    Ráadásul tudsz offcolor spelleket is castolni vele.