39
  • M2 #39
    A "lenyúlta" szó az "ellopta" szinonímája és nem a "megvásárolta" szóé. Csak hogy segítsek kicsit a magyar nyelvben - mert látom nehezen megy :-)
  • Papichulo
    #38
    Ilyen alapon a Google meg az egesz Androidot vette lenyulta, a fejlesztoceggel (Android Inc.) egyutt... Aminek egyebkent az egykori fo fejlesztoje - Andy Rubin - az Apple-nel kezdett mobile OS-ekkel foglalkozni
  • UUUU
    #37
    Motorola Atrix (Android), ha már ujjlenyomatolvasó, ahonnan az Apple lenyúlta, a fejlesztőcéggel (AuthenTec) együtt.
  • pixx
    #36
    https://www.google.hu/search?q=apple+iphone+bottom+samsung&espv=2&biw=1920&bih=979&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMInfO5vvbmxgIVgbUUCh0ISAC-#imgrc=7U8RicPo1d_r8M%3A

    Hogy ki is másol kiről? :D

    Igen van már pár éve copy-paste. Látom 1 hónapja sikerült berakni rendszer szinten, hogy te szabd meg milyen program mihez fér hozzá. Iphonnál ez indulás óta így van.

    Ujjlenyomat olvasót is mintha a HTC az után rakta volna bele a telefonjaiba, miután az Iphone-ban megjelent.

    Hogy ki másol kiről? Ha a htc-ről lett volna másolva, ami szerintem nem így van, de legyen neked igazad, akkor a HTC miért nem tudott a csőd szélére kerülni? Ja, mert android van rajta :D
  • M2 #35
    Youtube: Márkus László - Mi került ezen a fotelon 7200 Ft-ba?
  • Papichulo
    #34
    Mi ér akármilyen telefonban tízszer ennyit?

    Kinek mi... Van akinek az OS, van akinek a fem haz, van akinek a TouchID, masnak meg valami teljesen mas... Most azt varod el, hogy 1 milliard ember neveben nyilatkozzak?
  • zola2000
    #33
    Nem azért, de ez 26ezer forint: https://youtu.be/zjTLx0WMXv8
    Mi ér akármilyen telefonban tízszer ennyit?
  • Papichulo
    #32
    Ar ertek arany az megmarad barmennyi penzem is van

    Persze, a te arbitralis paradigmarendszered kontextusaban... oreg hiba viszont ezt a globalis populaciora extrapolalni ;)
  • lac coo
    #31
    Ar ertek arany az megmarad barmennyi penzem is van :)
    De jogos, persze, akinek semmiseg az csak megveszi, vagy vesz fel kolcsont de akkor is kell a coolsag :)
    De ez a preniun kategoria mi dig is ilyen volt, nem szamit miert adnak egy vagyont :)
    Ha nagyon izgatna, es ilyen telefont szeretnek en tuti akkor sem ezt vennem, mert olyan szinten draga, higy nalam az mar a lehuzas kategoria .
  • Papichulo
    #30
    valamilyen oknal fogva az irgalmatlan arat megfizetni erte .

    Mi szamit irgalmatlan arnak? Van akinek egy millio dollaros auto sem az, masnak meg a $600 erteku iPhone is... szemmel lathatoan ez utobbi csoportba kozel egy milliard ember nem tartozik bele, te igen... ;)
  • lac coo
    #29
    Dehogy, ez a cikk csak arresrol szol, nem darabszamrol ...
    Aki megveszi hajlando valamilyen oknal fogva az irgalmatlan arat megfizetni erte .
  • M2 #28
    Igazából szerintem ott van a kutya elásva, hogy minden hibás vagy elrontott android verzió és androidos készülék később plusz egy vevő az Apple-nek.
    Apple rendszeréből a visszaút pedig elég nehézkes a sok járulékos, iOS rendszerhez kötött szolgáltatás miatt.
    Utoljára szerkesztette: M2, 2015.07.16. 02:25:56
  • aru
    #27
    Akárhányszor ránézek erre az iPhone 6-ra mindig a HTC One jut az eszembe.

    #25
    A copy-paste belekerült már? :D
  • lac coo
    #26
    Akkor egy honapja mar a droid is ugyanolyan jo ! :))
  • pixx
    #25
    Sose értettem ezt a fika háborút, én szertem az Apple-t, nekem bejött telefon és tablet szinten. Asztaliban egy hulladék. Androidom volt telefon is tablet is. Sajnos nagyon rossz a tapasztalatom, pedig közel volt az ára az iphone, meg az ipadhez.

    Droidosok használják a droidot, nem kell hozzá komment.

    Részemről egy fajta ember próbálja bizonygatni, hogy ennyire jó, meg annyira jó az rendszer amit használ, aki nem elégedett vele.

    Most tudnék 5 olyan dolgot mondani, amit a droid most kapott meg 1 hónapja, az iphone-ban meg évek óta bent van. De nem teszem, mert meddő vita ez.
  • aru
    #24
    "Az ágazati profit 92 százaléka ugyanis az almás cég háza táján kötött ki, míg tavaly 65 százalékos arányt mértek"
    Ez nem az eladott darabszámból következik hanem, hogy indokolatlanul drága és erre még pluszban ráemeltek 30%-ot. A sok süsü meg veszi, mint a cukrot!
  • Papichulo
    #23
    Meg az se...

    Mi volt a felvetes? Hogy barmiben tud hasonlo vagy jobb paramateru keszuleket, mint az iPhone... Erre mondtam, hogy egyvalamiben biztosan nem, az OS-ben.

    Nos ezek mind egytol egyig igazak a WP-re.

    Sajnos a WP-nek is megvan a sajat keresztje. Peldaul az appstore az egy kisertethaz, plusz meg az iPhone-nal is kevesbe testreszabhato. Amit tud az megbizhatoan tudja, de featureokben meglehetosen le van maradva (pl.: TouchID, HomeKit, HealthKit, Continuity, 3rd party Keyboard, Extensibility, stb...)
  • lac coo
    #22
    Illendo egy mobilt is karbantartani es nem szemetdombnak hasznali, szerintem nagy baj nincs az androiddal.
    Tobb memoriat zabal, de meg igy is olcsobban kijovok egy szazassal.
    Hangsulyozom nekem nincs bajom az Ifonnal, csak barhigy is nehem penzkidobas...Nekem...:)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.07.15. 09:47:23
  • M2 #21
    Igen, ebben köröket ver az android az ios-re, sokkal emberközelibb a megoldása.
  • M2 #20
    ...és innen kezdve megtömheted akárhány giga memóriával, a rendszer akkor is szar lesz.
  • M2 #19
    levente68 nick mond neked valamit, te kis hazudós?
  • lac coo
    #18
    Nekem bejon ,most jottem ra ami el volt dugva a menuben, az valojaban nem is kellett nekem :) Gyakorlatilag ugyanaz, csak egy gombnyomas kimarad.
  • lac coo
    #17
    Jo de talalni olyan gyors hw t, amivel szinten ugrik a droid es egy szazassal olcsobb....
    Mondjuk engem nem zavar, csak en sose ertettem ezt a dolgot, biztos most is zalalni nagyjabol ugyanolyan sebesseget, anyaghasznalatot stb mint az ifon, kemeny tizezrekkel olcsobbam....
    De nyilvan valamit csak tud ,ha ilyen dragan el tudjak adni, mast nem brandet csinalni, az is fontos .
  • VolJin
    #16
    Hát ezzel csak butították a rendszert...
  • MerlinW
    #15
    Igen csak az IOS fele olyan hardveren is 2x gyorsabb, gördülékenyebb, mint a konkurencia szoftverei. Emellett ergonomikus, kényelmes, egyszerű és okos. Droidos és WP-s felsőkategóriás céges telefonom is volt, egyiknél sem jutott eszembe lecserélni a privát szifonomat. Divat, nem divat - egyeseknek valóban az -, viszont kétségtelenül k*va jó tech. Ezzel nem lehet vitatkozni.

    Az árral kapcsolatban. Drága? Az. Viszont tartja az árát, ha vigyázol rá, egy év után visszakapod az árának 70%-át, az újért meg csak 30%-ot kell fizetned. Ha pedig még így is drága, akkor 1. nincs szükséged rá, 2 ...amíg a takaród ér. Minden rosszindulat nélkül.
  • lac coo
    #14
    így:)
    huawei P8, ifon koppintás :))))
  • VolJin
    #13
    És az hogy?
  • VolJin
    #12
    Az androidnak az a hiányossága, hogy rendszerből nem szabályozható az, hogyha felteszek egy programot, annak tilos legyen valami apró bizbaszt futtatnia magából a háttérben akkor, amikor maga a program el sincs indítva.

    Ilyenkor van az, hogy valami régi 512 MB RAM-al ellátott egymagos gépben az akárhányszáz feltelepített programocska annyi helyet felzabál a semmire, hogy a rendszer szétfagy.
  • lac coo
    #11
    Hehe...
    nekem most spec olyan droidos van, amiben nincs app menú, olyan mint a szifon minden a képernyőn van :)
  • VolJin
    #10
    A saját platform mássága is lehet szempont. Nálam nem, nekem nem jön be az alma rendszere, de valami olyan ez, mint a régi nokiák menüje. Számomra az androidé a jobb. A kétszintű desktop vagy nem tudom hogy mondjam, a widgetekkel a logikus nekem. Az egyik szinten ott az összes program, a felső szinten meg csak az, amit kirakok, és oda, ahova akarom, és olyan elrendezésbe, ahogy akarom, és widgetekkel megspékelve. Az egyiken az időjárás, a másikon az üzenetek, a harmadikon egy zenelejátszó, a főképernyőn egy memóriacleaner órával, minininaptárral (egy 2x2 ikon méretű widget) és a widgetek mellett elférnek a sűrűn használt ikonok tematikus rendezésben. Ahol az időjárás van, ott a Térkép, menetrendek, iránytű, ahol az üzenetek widget van, ott a mailkliens ikonja, ahol a zenelejátszó widget van, ott a galéria, fényképező, stb.
  • bakkerman
    #9
    Meg az se...Az iOS kapcsan azzal dobaloznak,hogy atomstabil,gyors,biztonsagos,egyszeru a kezelese. Nos ezek mind egytol egyig igazak a WP-re. Es akkor meglehet nezni egy Lumia 930 arat,mellette meg egy i6-et.
  • VolJin
    #8
    Mire jó neked, hogy valótlan értelmetlenségek mások általi említését hazudod?
  • M2 #7
    Valóban egy-egy kiragadott paraméternél igazad van, de összességében azt tudja nagyon jól, hogy nincs egyetlen gyenge pontja sem.
    Talán a vízállóság hiánya - de lehet az csak nekem lenne fontos.
    Utoljára szerkesztette: M2, 2015.07.14. 18:14:24
  • Papichulo
    #6
    Egyetlen egy parametert nem tudok, amely tekinteteben ne talanek ugyanolyan vagy inkabb jobb kesguleket olcsobban

    OS?
  • KRTuning
    #5
    Divatból. Meg mert szimbólum. Persze, hogy profitot termel, tudásához képest túláras. De hogy valaki a veséjét eladja, csak hogy megvegye a legújabb készüléket, az nevetséges/szánalmas.
  • lac coo
    #4
    Egyetlen egy parametert nem tudok, amely tekinteteben ne talanek ugyanolyan vagy inkabb jobb kesguleket olcsobban....Miert veszik ezt ennyien ???
  • Papichulo
    #3
    Dehogyis jo... csak a tobb szazmillio agymosott Apple idiota veszi meg ezeket a tularazott vackokat ;)
  • zola2000
    #2
    Na igen, droidon a hardvert kell kb előállítási áron adni, különben a vevő a konkurenciához megy, míg az apple egy termékén van profit, mert megtehetik mert talán tényleg jó? (nem tudom)
  • M2 #1
    Ezt a dolgot nem is értem, hisz androidfanok "szakértő" előrejelzései szerint mostanra már csődbe is ment az Apple. :-)