21
  • wraithLord
    #21
    Szerintem, akit be akarnak mártani, azt bemártják. Bárkinek nem fognak az okostelefonjában vagy annak rekordjában vájkálni, akiről meg kell lejárató anyag, annak gyártanak. Vagy az okostelója segítségével, vagy máshogyan. Ez max. megkönnyítheti a lejáratást, de a lényegen nem sokat változtat.

    Ami meg a Google-t vagy más szolgáltatót illet, több előnye van, mint hátránya, hogy követnek mindenhova. Elsősorban nem a célzott reklámok miatt, hanem mert felgyorsítják az okosteló hazsnálatát és az online tevékenységet. Úgyis csak az algortimusok "látnak" minket, nem hiszem, hogy van a Google-nek egy megfigyelőszobája, ahol 7 milliárd monitoron kis manók figyelik minden ember minden egyes lépését. :D Ha viszont kell, előszedik. Ahogy mindig is volt. Most csak pontosabbak az adatok, és passzív a rendszer, nem pedig célzottan figyelik meg, akit kell.

    A bőr alá ültetett kötelező azonosító és jeladó chip lesz majd esetleg gond. Ne felejtsük el, senki nem kényszerít, hogy okostelót használj. Azért használjuk, mert rengeteg előnye van...
    Nem rendeltetésszerűen pedig bármit lehet használni...
  • kvp
    #20
    A cikkben a wifi halozatok aktiv keresese jelenti a legnagyobb gondot. Ez teljesen jogos, de idealis esetben az ember nem hagyja a telefonjat szabadon probalkozni, egyreszt azert mert tenyleg adatokat ad ki, masreszt iszolyanatosan csokkenti az uzemidot, ha akkor is sugaroz amikor nem kell neki. Be lehet allitani, hogy csak akkor van aram alatt a wifi egyseg, ha az ember akarja, tovabba csak akkor keres uj halozatokat amikor az ember akarja es egy mozdulattal le lehet torolni a sok korabbi szemetet amit osszeszedett. A dolog hatranya, hogy hazaertve minden nap kezzel kell visszakapcsolni a keszuleket az otthoni netre. Mar amennyiben az ember wifi-t hasznal es nem mobil netet. Azt nehezebb lehallgatni (marmint kulso felnek, az allamoknak nagyjabol mindegy).

    Ha valaki fel a telefonjan futo szoftverektol ne hasznalja oket vagy rakjon fel nyilt forraskodu rendszert es futtasa a gyanus app-okat sandbox-ban. Pl. a viber legalabb annyit kemkedik mint a facebook, de megfelelo os-el sandbox-olhato, igy nem veszi eszre hogy nem latja az adatokat. A cikkben leirt szoftver egyebkent csak egy szakertoi rendszer (egyfajta wizard) a csomagelemzesben jaratlanabb emberek szamara. Ilyeneket hasznalnak a titkosszolgalatok is, hogy a kepzetlenebb alkalmazottak is egy rendesebb hacker kepessegeivel rendelkezzenek.

    Vegezetul egy fontos trukk, magatol a jelenlegi magyar miniszterelnoktol. Ha nem akarjuk, hogy kompromittalo felvetelek keszuljenek, akkor soha ne mondjuk kompromittalo dolgokat, fuggetlenul a helyszintol es a tarsasagtol. Igy azert egyszerubb igazmondonak es tiszanak lenni. Egyebkent ha kicsit is ert hozza az ember, akkor tudja hogy mit gyujthetnek rola es vigyaz ra, hogy olyan adatot ne lehessen amit nem akarunk megengedni vagy ha ragaszkodnak hozza, akkor helyesnek tuno, de hamis infokat kapjanak.
  • grebber
    #19
    Olyan életet élek ,hogy engem ez semmiben nem érint szóval nem is foglalkozok vele.
  • paradan2345
    #18
    Na , látom a cikkíró elkezdte nézni a person of interest c filmet aztán rájött,hogy ebből lehetne írni egy kamucikket, amit igazából egy sorozatbol vett...nevetséges
  • Macropus Rufus
    #17
    hát majd egy jó kis app. fogja a kellemetlen dolgokat feltölteni. Látod itt a bibi: nem jön át, hogy milyen qurva könnyen lehet hazavágni valakit. Egy kis kutakodás és hoppá, fent is a neten a nem kívánt kép. Aztán lehet magyarázkodni. Nagyon észnél kell lenni mit tart az ember az okos eszközeiben.
  • Macropus Rufus
    #16
    az információ hatalom. Lehet most úgy véled, semmi olyat nem csinálsz amiből kellemetlen helyzet adódna. De soha nem tudhatod, hogy egy 6 évvel ez elötti dolog 15 év múlva mikor lesz kurvára kellemetlen.

  • Huh
    #15
    Nem azért nem érdekel mert nem tudok róla, mert tudom, h vesznek adatokat, hanem azért nem érdekel, mert olyanok látják akik nem érdekelnek, minek idegesítsen, h egy több ezer kilométer távolságban egy kis gépre mit mentenek le rólam? Reklámokat leszarom, mert az összeset blokolom, az olyan hülyeségek meg, h majd 10 év múlva milyen rossz lesz ettől nem érdekel, majd 10 év múlva aggódok ezen.
  • grebber
    #14
    Engem nem zavarnak a reklámok nem is használok semmiféle szűrőt.
  • Zombee
    #13
    Kevés, nem sok, egészen minimális ésszel már el lehet kerülni ezeknek a felét. Én nem hogy célzott, de még céltalan hirdetést sem láttam régóta. Mindenhol ott az AdBlock, a Google Play-ről nem töltök reklámos alkalmazást. Se telefonon, se PC-n nem érnek el a reklámok, így a tartózkodási adataim teljesen értéktelenek kereskedelmi szempontból.
    De nem is nagyon használok nyilvános wifit, lassú.
  • Skylake
    #12
    Miért, mi a különbség a két dolog között? Csak annyi hogy az egyikről tudsz, így az nem mehet, amiről meg nem tudsz, akkor az mehet? Szóval, ha nem tudsz róla, akkor nem zavar, bármi is kerüljön ki rólad potenciálisan? Sajnos az a nagy helyzet, hogy a jövőben a "tudok róla, ezért kontrollálom" illetve a "nem tudok róla és ezért nem foglalkozom vele" halmazok közötti jelenleg viszonylag meglévő egyensúly nagymértékben fel fog borulni az utóbbi irányába. Az internet alapú gazdaságnak az az érdeke, hogy minden létező személyedhez köthető információ koherens struktúrában rendelkezésre álljon, a lehető legkisebb ellenállással azok részéről, akiktől ezt az információt megszerezzük, akár akarják (EULA), akár nem. Minden, szinte minden technológia ezen alapul - többek között az Internet of Things annak az ígéretét veti előre - nyilván ezt nem kötik a leendő userek orrára, csak hogy neki milyen nagyon kényelmes lesz - hogy a test, a testi funkciók, a személyes terek, a személyes terekben megtörténő interakciók teljes, eddig nem kapitalizálható vetületét kapitalizálttá teszi. Mindenesetre az abszolút cél itt az, hogy minden létező emberi interakció, irányuljon az tárgyak és személyek felé indukálja a megfelelő, abszolút releváns hirdetések eljuttatását, az első reggeli ásítástól kezdve az esti lámpaoltásig. A többiről ,hogy egy hatalmi rendszer fenntartását mennyire jól szolgálja egy ilyen pervazív monitorozás, azzal most nem is foglalkoznék.
  • grebber
    #11
    Facebookon én magamról nem raktam fel képet.Akik felraktak azok ismerősök és megjelöltek ezek többségben focikupánkon készültek így semmi kompromitáló nincs bennük.
    Életbe nem fényképeztem magam facebookra se máshova eztán se fogom.
    Bármennyire is hihetetlen egy mezei ember vagyok bárki bármit kérdez válaszolok ,nincs takargatnivalóm.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.07.06. 14:03:07
  • Huh
    #10
    Azért ne keverjük már a dolgokat. Teljesen más, h facre kirakok magamról vmit meg, h pár vállalalat megszerzi. Engem se érdekel, h a google egyik alkalmazotja arra recskázik ahogy dugom a barátnőm a laptop előtt, ha a facebookon látnák az ismerőseim az zavarna, ha a google nyílvánoságra hozná az is, de amíg csak ők tudnak róla nem nagyon.
  • Skylake
    #9
    Még nem nagy a tét. Majd ha jön a mindenben-szenzor-van-a-te-kényelmed-érdekében-ugye-milyen-marha-jó korszak, akkor lehet majd nem fog annyira tetszeni ez a csillogó csomagolópapírba csomagolt digitális 1984. De hát téged ez nem érdekel! Nosza, íme egy szolíd privacy-teszt - mennyire vagy bevállalós a jelen viszonyok között! Nosza, sétálj be a fürdőszobádba, vetkőzz meztelenre, nyomj egy egészalakos szelfit, és told fel a fécire, meg a csiripre, legyen teljesen nyilvánosan elérhető. Hiszen neked nincs semmi takargatnivalód, ha kérdeznek valamit tőled, bárkinek megmondod. Ez is kvázi olyan. Akkor ezt így elbírod, nem?
  • wraithLord
    #8
    Nem mondják? A Google gondolom így találta ki, hogy hol lakok, hol dolgozok, hova járok gyakran, és esetleg fontos lehet stb. Ha a Google képes rá, akkor más is.

    Én továbbra is inkább az accountjaim miatt aggódok, főleg a bankfiókoméért... :D
  • Archenemy
    #7
    Jah, ez a másik. Hiába legális pl. a gay vagy kötözős pornó, azért ha fontos pozícióba kerülsz és kiteregetik rólad, biztos nem fogsz örülni.
  • codaco
    #6
    De ne is jelöltesd magad semmilyen fontos pozícióra, mert lehet, hogy az ártatlan, egyszeri látogatásodat a sex.com-on felhasználják ellened.
  • lodoviktrema
    #5
    Meg amikor látják az adatokból, hogy senki nincs otthon, ki lehet rabolni a lakást....
  • Archenemy
    #4
    "így sokra nem mennek ezekkel az adatokkal."

    Kivéve ha célzottan neked akarnak eladni valamit, pl. ha látják, hogy drága helyen élsz, akkor drágább ajánlatokat adnak.

    Vagy ha esetleg ami most legálisnak számít, és később nem lesz az (pl. bocs a példáért, de ha mondjuk homokos vagy, és buzibárokba jársz, az nem bűn, de ha átveszi az Iszlám Állam a hatalmat, akkor meg az lesz, és vissza lehet keresni. OK, erre Magyarországon elég kevés az esély, de ennél enyhébbek előfordulhatnak, pl. simán meg lehet nézni, hogy na ki is volt Jobbik/DK/Fidesz gyűlésen)

    És ezek csak azok, amik laikusként aggályosak, nyilván a szakértők még ezer másik okot tudnak mondani, amiért nem előnyös, hogy a Nagy Testvér figyel.
  • grebber
    #3
    Na aztán tudják meg hol merre mikor jártam. Segítem is őket nem is kell nézegetni az adatokat kérdeznek és megmondom. Nem titkos kém vagyok ,hogy ezek titkos adatok legyenek.
    Engem ez nem is érdekel.Ha lehallgatnak minden másodpercben az sem. Nem bizniszelek droggal meg semmivel ami érdekes lenne így sokra nem mennek ezekkel az adatokkal.



  • Skylake
    #2
    Akit mélyebben érdekel, akkor erre: https://github.com/sensepost/Snoopy
    Én laikus vagyok, de lenyűgözőnek találom. Lenyűgözően veszélyesnek.

    "The server populates all probe requests into a database, and uses Wigle to determine GPS coordinates, and Google Maps to determine street addresses (and street view photographs). This means that if you're probing for your home network, I may get a photograph of your house."

  • Skylake
    #1
    Ezek régóta ismert dolgok. Eleve a következőket érdemes betartani, ha hozzám hasonlóan erősen privacy-érzékeny valaki.

    1. Nem egy db emailcímet használunk. Több emailcímünk van, eltérő szolgáltatóknál. A különböző valószínűsíthetően privacy-invazív szolgáltatásokhoz regisztrálunk szemétgyűjtésre alkalmas emailfiókokat - és nyilván más fiókokat a valódi kommunikációnkhoz. A sok emailcím betehető egy db általunk megbízhatónak tekintett levelezőbe, és úgy a levélforgalom könnyen átlátható és kezelhető. Mindegyik emailcímet más célokra használjuk, és e célokat jól behatároljuk, a magunk által hozott szabályokat ezzel kapcsolatban szigorúan betartjuk.

    2. Adott rendszeren a másik fél applikációit alkalmazzuk. Így például Android alatt az MS cuccait. Így a rendszer jó eséllyel nem fog tudni belenyúlni adatszipkázás céljából az adott applikációkba. Fordítva szinte biztos hogy így van - hiszen ezért biztosítjuk azt a felhasználóknak, ha ezt Google-i felsővezetői nézőpontból nézzük. Felnyomatjuk a Play mellé a Drive-ot, a Gmail-t meg a többit - r=1 user azt használja, még örül is neki, hogy kinyaltuk a fenekét - meg is van egy újabb human android, akit etethetünk reklámokkal, meg viselkedésével tökéletesíti a gépezetet, amely ez után még relevánasbb reklámokkal etetheti a jövőben. Lazán kapcsolódik: Pariser: Filter Bubble.

    3. ADP, host file. Tetszik, nem tetszik, az okostelefonok és rajtuk az applikációk ki nem mondott célja a magánszféra eddig nem elérhető dimenzióinak kapitalizálása. Így nehogy azt gondold, hogy a Google azért ad neked csúcsteljesítményű emailszolgáltatást, tárhelyet, és minden mást, mert valami szeretetszolgálat. Gondold meg, mennyibe kerülne ez, ha saját magadnak, privát módon kéne biztosítani ilyen szolgáltatást. Vedd bele a hardvereket, a kiszolgálókat, a személyzetet - irdatlan pénz. Ehhez képest ingyen kapod - azzal fizetsz érte, hogy mindenhova és mindenféle módon igyekeznek profilírozni. Nincs ingyen ebéd.

    3. Az app-ok az okoseszközön nem csak érintőképernyőn történő optimailizáció céljára elkészített webes szolgáltatások megfelelői, nehogy azt hidd. Amikor böngészőben fut például a Facebook, kőkeményen kontrollálhatod ha értesz hozzá, hogy hogyan férjen bizonyos dolgokhoz, mit csináljon a sütikéivel, általában a tracking technológiáival. Ha más nem, böngészőn kívül, hosts file, tűzfal tilthatod ami zavar - ha tudod mit kell. Ezzel szemben az app jelenleg fekete doboz, tulajdonképpen a Facebook ezzel veszi vissza a kontrollt egy olyan felhasználási területen, ahol a tracking elsődleges számára.

    Amit a fenti úriember elmondott nem újdonság, az már sokan sokhelyütt, sok hacker konferencián más formában mások elmondtak. Én magam a digitális analfabétizmust többek között az alapján ítélem meg, hogy tisztában van-e valaki azzal, amelyet (éppen most, éppen ő) elővezetett, meg amit fent leírtam.