960
banner
  • DasIsFuck
    #80
    Szóval akkor a sorozat már hivatalosan is fut?
  • pch
    #79
    Itt miért kék a szemük a zombiknak? ez csak nekem tűnt fel :D
  • Prof William
    #78
    Ráadásul a rendvédelmi erőket/katonákat mindig a nagyobb felületű test/végtag lövésekre képzik ki.

    Még egy képzett katonának se könnyű eltalálnia, egy kiszámíthatatlanul mozgó ember/élőhalott fejét.

    Csak a filmekben olyan menő mindenki hogy pisztollyal osztogatják a feljövéseket 20-30 méterről. :)
  • Pares
    #77
    Feltéve, hogy létezik még média, amin be akarják jelenteni...
  • haxoror
    #76
    Azért ez nem ilyen egyszerű, kiképzés nélkül egy relatív kis méretű mozgó tárgyat (imbolygó zombi fej) még 3 méterről is baromi nehéz eltalálni, főleg ha az közben támolyog feléd hogy megegyen, adrenalin, csőlátás, pulzus az egekben, a legtöbb ember egy ilyen helyzetben többre menne egy baseball ütővel amivel gyakorlás nélkül szintén nem olyan egyszerű teljes erőből(!) ütve pontosan eltalálni valamit de a husánggal hadonászás és a közelharc az embernél már legalább tényleg egy több tízezer éves ösztön.
  • Montanosz
    #75
    Szerintem ehez nem kell tapasztalat, zombi film nézése vagy egyébb gyermetegnek tűnő beetetés.
    Alap hogy a fej a legvédtelenebb része az embernek, normális lenne ha ösztönösen mindeki azt püfölné vagy ahogy néztem max 3 méterről rálőne.
  • IXEMGabeo
    #74
    igazgato ugy nezett ki mint Obama xDD
  • Prof William
    #73
    Szerintem a történet egy pontján be lesz jelentve a klasszikus "Remove the head or destroy the brain" mondat, de rendőrök és katonákon kívül azért az emberek nagy része nincs felkészülve arra, hogy emberek fejét verje szét, vagy fejbe lője őket.

    Anno WD első részében Rick - aki már ki tudja mióta volt rendőr - is kidobta a taccsot miután baseballütővel lerendezte az első walkert.

    Szerintem az emberek nagy része el sem bírná képzelni, hogy ilyet tegyen... Legalábbis még...

    Jut eszembe a fejlövés nélkül nagyon félelmetesek lehetnek ezek a lények a zombikról mit sem tudók szemében... Mint a végén, amikor kétszer is elütötték és halálos sebei ellenére mégis mozgolódott.

    Egy Z-k ről mit sem tudó ember - de sztem egy tudó is - rendesen beparázna tőle.
  • sata75
    #72
    bármelyik amcsi tanárból
  • StrikeFor
    #71
    azért megnézem ki lesz hirtelen vérpro ember fejbe lövésből,fej levágásból és fej szétverésből :P
  • Quantumleap
    #70
    De hát arra elég hamar rájöhetnek, hogy fejbe kell lőni őket, és hogyha a friss hullával megteszik ugyanezt, akkor nem változik át. Csak ki kellene hirdetni a médiában, és máris visszább szorul a dolog súlyossága.
    Utoljára szerkesztette: Quantumleap, 2015.08.25. 22:13:33
  • Prof William
    #69
    Az meglehet de örülök, hogy legalább a sorozatban nem fognak ennyire sietni.
  • Pares
    #68
    Amint írtam, lehet, hogy nagyon gyorsan mentek végbe a dolgok. Tekintve, hogy tényleg (szinte) minden halál zombikhoz vezet, akik aztán tovább gyilkolásszák a még élőket, akkor ha ez mondjuk hétfőn elkezdődik, lehet, hogy már péntekre az emberi civilizáció a múlté...
  • Prof William
    #67
    Na azért... Egy részbe ennyi mindent bezsúfolni elég nagy fail lenne... Ahhoz képest, hogy mennyire az elején járnak kicsit túl gyorsan eldurvulnának a dolgok. Szépen bontsák ki 3-4 részre...

    A katonák sztem leghamarabb úgy a 3-4-ik rész magasságában tűnnek fel. Gondolom majd egy bizonyos ponton bevezetik a statáriumot stb...

    De szerencsére úgy tűnik ilyen tempóban még nem lesz vége a világnak a 6-ik részre... Húzzák el legalább 2-3 évadra, végül is ezt ígérték és ezt is akarom nézni. :)
  • Pares
    #66
    Nem olyan egyszerű folyamat ez szerintem, hogy csak úgy "leessen". Ha azt vesszük, hogy a Földön mindenkiben benne van a vírus (ami egyébként az immunrendszert is gyengíti, szóval a fertőzésekbe és betegségekbe is könnyebb belehalni, főleg gyógyszer hiányában), akkor az azt jelenti, hogy nagyon gyorsan terjedhetett (vízben+levegőben+repülőgépeken keresztül, és esetleg az elején harapással is), és a természetes és nem természetes haláloknak hála, plusz az egyre növekvő halálos zombitámadások miatt néhány esetből exponenciálisan nagyon gyorsan nagyon sok lett, szóval a társadalom és a kommunikáció is nagyon gyorsan összedőlhetett, és kötve hiszem, hogy lett volna idejük felfedezni a zombivá válás pontos folyamatát, mert mindenki a meneküléssel meg a túléléssel volt elfoglalva... de ezt majd meglátjuk a ebből a sorozatból...
  • desigo
    #65
    Jó lenne ha néha körülnéznél mert egyszer csak azt veszed észre,hogy fut feléd valaki és meg akar kóstolni.
    Persze ha baj van és külön még ordítanak is a helikopterről nekem,hogy nyugi van akkor megyek előre nézelődni.
    not
  • Szabi #64
    Budapest belvárosban dolgozom, külvárosban élek, egész napos a dudálás,szirénázás,helikopter zaj.. akkor most zombiapokalipszis van ? :D

    LA se egy kis falú ott miért lenne csendesebb ? :DD

    őőő és ha neked azt mondják, hogy ne szállj ki, akkor nem szállsz ki azonnal ? :DDD
  • desigo
    #63
    Ami nagyon zavarta az az,hogy bármerre mentek folyamatosan dudálás,szirénázás,helikopter zaj de halálos nyugalomban beszélgetnek tovább mintha minden a legnagyobb rendben lenne.
    Másik az amikor balesethez érnek és többször elmondják,hogy mindenki maradjon az autójában ezek azonnal már szálnak is ki nézelődni.
  • Quantumleap
    #62
    Tévedsz, én ezt betéve tudom. De harmadjára is megkérdem, a TWD-ben miért kellett két évad ahhoz, hogy ez leessen nekik? Ricken kívül a többiek, akik nem kómázták át a világ összeomlását, nem hallgattak rádiót, nem néztek tévét?
  • Montanosz
    #61
    nem ez az egész évedos promo is, junkin irták
  • Pares
    #60
    #52 #53 #54 #55
    Nem hiszem el, hogy a zombivá válás folyamata még mindig sokaknak nem világos: A "zombivírus" mindenkiben ott van, ha bármi módon meghalsz, ami közben nem sérül az agyad, átváltozol. A zombi harapásnál is nem a harapásba magába hal bele az ember, hanem a fertőzésbe, vagy mert elvérzik, vagy hasonló. Szóval a zombik nem terjesztik a "zombivírust", az mindenkiben benne van. A zombik csak a halált segítik elő...
  • Chob
    #59
    Aha és közben a mátrixban élünk.
  • grebber
    #58
    Amúgy tuti azért van ennyi zombis sorozat/film/game ,mert ezek meg akarják csinálni ezt a vírust a valóságban ,így legalább fel leszünk készülve!
  • Quantumleap
    #57
    Ez világos. Csak azt nem értem, hogy ha itt már most realizálódik, hogy a zombuláshoz nem kell zombi által meghalnod, akkor ott miért telt két évadba, míg rájöttek?
  • Prof William
    #56
    Egy kis promó... Hangulatos de mintha túl nagy időintervallumot ölelne fel... Komolyan ennyi minden lesz benne az következő részben?

    Véleményem szerint ez inkább a 2-3 rész egybevont promóciója...Főleg hogy a tegnapi rész végén ennek körülbelül csak a feléd adták le promóban...

  • Montanosz
    #55
    a másik soriban ugy van hogy mindeki hordozza a virust, ha megharapnak egyből átváltozol, meg ha meghalsz bármitől akkor is átváltozol
  • Quantumleap
    #54
    Na most megint kezdek összezavarodni. Akkor nem hullákból lettek az első zombik?
    Utoljára szerkesztette: Quantumleap, 2015.08.25. 08:26:08
  • Szabi #53
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    többször is elhangzott, hogy terjed valamiféle vírus amitől meghülyülnek az emberek és elkezdik egymást ölni, aztán mint a végére kiderül nem csak ölik egymást, hanem harapdálják, szóval igen.. nem kell harapni a veszettséghez, azt már ők is kezdik belátni, hogy elkapta mindenki
  • Prof William
    #52
    Nagyon hangulatos volt ez első rész ráadásul úgy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    összesen 2 zombit láttunk az egész részben (ha a gyanús hajléktalant nem számoljuk)
    .

    Egy percig sem untam, kivéve az első 5 percet de azt is csak azért mert már elspoilereztem magamnak, hogy mi lesz. Jó volt ahogy felvezették a dolgokat + az álpara jelenetek
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    2 szer is elmentek a templomba, a fekete tanár
    is nagyon jók voltak.

    A drogos sráctól féltem, de jól játszotta a szerepét és szerencsére -eddig- nem, tűnik seggfejnek csak egy szerencsétlen elveszett hapinak.

    Viszont ami meglepett...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Akkor ezek szerint már most sem kell harapás? Mert a néger srácot csak lelőtték de már zombult is. Nem úgy volt, hogy kezdetben még csak harapással terjedt?


    Mindent összevetve nagyon pozitív volt az első rész és remélem, hogy továbbra is tartani tudják (vagy akár fokozzák) majd ezt a tempót és minőséget...
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2015.08.25. 08:19:23
  • Quantumleap
    #51
    Ami eszembe jutott: Mint írtam, ugyebár a legelső zombik is halottakból lettek, tehát nem élő emberek változtak át hirtelen. De ez viszont kérdést vet fel a TWD-re átvonatkozólag. Hogy lehet az, hogy ott csak a második évad végén realizálták, hogy nem kell zombiharapástól meghalnod attól, hogy átváltozz? Vagy az ottani szereplők közül pont senki nem látott a járvány kitörése után nem zombi általi elhalálozást, a rádió-tv se mondta be? Ez nekem kicsit ellentmondásos. Mert fura, hogy itteni főszereplőink már most vágják, mi a szitu, amott meg két évadba tellett rájönniük.
  • Montanosz
    #50
    szerintem az hülyeség ha valaki arra hivatkozik hogy ebben a univerzumban nem léteznk zombik, olyan nincs hogy ne legyen fantáziájuk hogy kitaláljanak lényeket, vagy mindekinek agylebeny műtétett hajtottak végre gyerekkorában?

    különben is a plusz izgalmat pont az adja hogy a mi világungban játszodik, és bármikor velem vagy velünk is megtörténhet.

    az kit érdekel hogy alfa centaurin nem ismerik a zombikat vagy hogy görögországban áll a szabadság szobor, oroszország helyett még mindig a arany horda uralkodik, szoval ez gyenge huzás, pár másodperces jelenettel feloldhatták volna az ellentmondásokat és kész, nem ilyen nyakatekert magyarázatokkal kellene operálni
  • RatBaG #49
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    szerintem a hugi csávójára is keresztet vethetünk, nem ment a randira, nem írt vissza.
    rögtön mínusz két fekete karakter, a szokásos filmes klisé tovább él! :DDD
    ja, és az igazgatót is belengették, trükkös volt.

    Utoljára szerkesztette: RatBaG, 2015.08.25. 01:21:25
  • desigo
    #48
    Komoly volt az első rész.
    A templomos részeket mindig elővigyázatosan lehalkítottam
  • Darthmushroom
    #47
    Am oké, hogy ők nem ismerik a zombikat, a mai világban meg gyakorlatilag zombis filmeken meg sorozatokon nő fel mindenki, de mi a garancia arra hogyha kitörne egy hasonló járvány ugyanúgy kéne megölni őket mint a filmekben? messze nem biztos.

    személy szerint soha nem értettem az ilyen gondolatokat, főleg h filmről/sorozatról van szó mindig. miért kéne alapból tudniuk h fejüket célozzák?
  • Evoluti0N
    #46
    The Last of Us off.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A The Last of Usban nem zombik vannak és nem csak zombiölő módszerrel lehet megölni őket, hanem úgy, ahogy egy bármelyik embert, mivel nem élőholtak Ott az a legnagyobb probléma, hogy levegőben is terjed spórákkal a gomba (az fertőzi meg parazitaszerűen az embereket) és ezért terjed el könnyen, mivel nem csak harapással lehet elkapni. A plakát pedig az Alkonyat egyfajta paródiája, mivel egy beszélgetésben mondja is Joel Ellie-nek, hogy valami romantikus tinifilm, amire elment egyszer valakivel (a lányával). Nem hiszem, hogy köze van a Dawn of the Deadhez.
    Fun fact: a valóságban is létezik egy hasonló gomba, de csak rovarokra hat. Egy Discoverys dokumentumfilmet látott az író, amiben erről a gombáról is szó van és onnan jött az ötlet a játékhoz.
  • Darthmushroom
    #45
    jó lesz a csaj hidd el. Alycia Debnam-Carey jó színész, furcsa is h a the 100-es szerepe után ilyen kis csajt kell játszania.
  • Prof William
    #44
    Az ember sosem lehet elég óvatos...

    Az AMC-n most is a Underworld helyett valami Western megy... Remélem azért 22.00-kor kezdődik majd a Fear...
  • haxoror
    #43
    „Vér folyt a szájából, teljesen átáztatta az ingét is, nem tudtam, mit csináljak, úgyhogy elcsaptam”
  • haxoror
    #42
    Engem megvettek, nagyon bejövős!
  • Quantumleap
    #41
    Már letölthető az első rész szinkronosan.

    "Amúgy miért próbálna bárki is karót döfni a szívükbe, vagy ezüstöt? Ezek a lények elég nyilvánvalóan se nem vámpírok, se nem vérfarkasok..."

    Asszociáció. Mert azt nyilván hamar le fogják vágni, hogy ezek olyan valamik, amik veszélyesek, és likvidálni kell őket valami speciális módon, ha egyszer a golyó nem fogja őket.