960
banner
  • Prof William
    #280
    Este majd meglesem én is. :)
  • MAstudioHD
    #279
    az 5. rész fasza volt...TWD-hez méltóan persze, hogy az utsó részre hagyják majd a nagy durrbelét....lesz itt majd nagy vérengzés már végre :D
  • Montanosz
    #278
    hát átment nagyon unalmas délamerikai szappanoperába
  • kék
    #277
    Ha folyton arra gondolnál, hogy kint élőholtak mászkálnak előbb vagy utóbb becsavarodnál, ahogy mindenki.

    A katonáknak és a civileknek ugyanúgy ki kell néha kapcsolódni. Egy parancsnok nagyon sok mindenért felel, hatalmas rajta a nyomás. Pár golfütéssel levezeti a feszültséget és képes lesz higgadt döntéseket hozni. Ajánlom a Zombi túlélőkézikönyv című művet, abban is megemlítik, ha beszorulsz egy épületbe, akkor csinálj néha más foglalatosságot, mint a zombik bámulás egy ablakból vagy lőrésből. Rajzolj, hajtogass valamit, bármit, csak találj valami elfoglaltságot.

    Nicktől pedig nem várhatunk mást. Felelőtlen, drogfüggő kamaszkölyök, aki megszokta, hogy ha bajba kerül mások mindig segítenek neki. Akitől intézkedést lehet várni az például Travis, de ő sem bírálhatja felül a hadsereget, mert ahogy láttad nem nagyon lehet ugrabugrálni. Hamar odavágnak a puskatussal és elviszik az embert. Persze, ki lehet szökni, mint Nick anyja tett, de az most még elég bizonytalan. Azt sem lehet tudni, hogy kitől féljen jobban az ember, a zombiktól vagy a gázálarcos járőröktől?
  • kék
    #276
    Szerintem meg fogjuk tudni mi történt a kerítés felhúzása és a harmadik rész között. Úgy értem, hogy mutatni is fogják, talán pont a világító jelzéseket küldő túlélő fogja elmesélni.

    Most azonban az információ hiánya által keltett feszültséget mutatják be. Gondoljunk bele: a jelenlegi társadalomban szinte minden eseményről (sport, katasztrófa, politikai rendezvény stb.) egyből, sokszor percenként értesülünk. Azonban ez hirtelen megszűnt. Senki nem tud semmit a távol élő rokonairól, az aktuális helyzetről, csak amit a katonák elmondanak - ami vagy igaz vagy nem. A kényelmes életnek is vége, fejadagosztás, kimaradó áramszolgáltatás, az állandó katonai jelenlét + a személyes problémák, például a drogfüggő gyerek - ezek mind együtt szépen kikészítenek idegileg mindenkit.

    Szerintem adjatok még egy kis időt ennek a sorozatnak. ;-)
  • RatBaG #275
    a the last ship második évada már pont erről szól.
  • Prof William
    #274
    A sereg szétesésének reális esélye van, hiszen ha az utánpótlási vonalaik megszűnnek, akkor onnantól meszeltek az egész egységnek... Ezen felül ők is csak emberből vannak. Ha már elég nagy a baj, ők is haza akarnak majd menni a családjaikhoz, dezertálnak, vagy inkább rablóbandát alapítanak...

    Viszont tényleg csak annyit látunk a világból, amit Rick és a többi szereplő is lát...

    Ez alapján az sem kizárt hogy a hadsereg és a kormány jelenleg is egy biztonságos zónában tartózkodik... Sőt én ezt tartom valószínűnek...

    Pl a World War Z könyvben is
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A vezetés egy idő után felismerte hogy nincs esélye mindenkit megvédeni, ezért kivonultak az ország 90%-ból és létrehoztak egy összefüggő és jól védhető biztonsági zónát a sziklás hegységben (20-30 millió szerencséssel) és majdnem 10 évog ott dekkoltak, amíg elég erőt összeszedtek, hogy visszafoglalják az országot a zombiktól.


    Az alapján amit a Walking Dead világában tudunk a "külvilágról" akár még az is elképzelhető, hogy itt is ez a helyzet.
  • rooney8
    #273
    nem a hagyományos posztapokaliptikus filmekre gondoltam. hanem már vége van a gebasznak és próbálják újra felépíteni a világot.
    alább írták a jericho-t, igen, valami ilyesmire gondoltam, de azt már láttam :)

    ez a last ship pedig érdekes lehet, majd meglesem a pilotot :)
  • Pares
    #272
    The Last Ship. Bár tocsog az amcsi "much 'murica, such awesome" propagandában mert nyilván a haditengerészetnek elég sok köze van a sorozat pénzügyeihez, de ettől eltekintve jó.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2015.09.26. 15:00:40
  • tigeroo
    #271
    Jericho volt hasonló. 2 évadot élt meg, de én nagyon szerettem.
  • Dante73
    #270
    Ha a parancsnoki lánc összeomlik, teljesen reális a katonaság borulása... Márpedig, egy olyan világban, ami összeomlott, nincsen kommunikáció, (Mobil, és vezetékes telefon, műholdas kapcsolat) akkor marad a rádió... Ha lemerül az elem, máris néhány kisebb csürhéről beszélhetünk, akiket ki tudja ki irányít, de fegyverük az van.... Amíg ki nem fogynak a skúlóból, mert ebben az esetben, az utánpótlás is minimum akadozik, ugyanis aki gyártaná a töltényeket, agyatlan zombiként grasszál, föl, s alá.
  • Quantumleap
    #269
    A posztapokaliptikus elég tág jelző. Az általa írt típusból speciel nem olyan sok film van szerintem.
  • Montanosz
    #268
    rengeteg, beirod a gugliba a posztakopaliptikus filmek kifejezést és ontja magábol a találatokat
  • rooney8
    #267
    jut eszembe, van olyan film/sorozat, mely a "világ kipusztulása" után játszódik, és a maradék-túlélő emberek elkezdik újraépíteni a világot?:D
  • DasIsFuck
    #266
    Szerintem a hadsereg elbukása teljesen irreális.
    Ezt csak nagyon belemagyarázósan lehet majd előadni.

    Amúgy az egy érdekes fordulat lenne, ha itt pl kiderülne, hogy a hadsereg nem bukott el igazából csak létrehoztak egy új központot ahol épp újrszerveződnek vagy kivárják azt az időt amíg a zombik természetes módón meg fognak ritkulni, hogy aztán majd visszahódíthassák a területeket.
    Ezt simán bedobhatnák majd a fő sorozatba is.
  • HuNNter
    #265
  • desigo
    #264
    Mondjuk kisebb gondja is nagyobb volt az öltözködésnél.
    Szakállát is hagyta a francba megnőni.Amikor lenyugodott azért néha letusolt :)
  • haxoror
    #263
    Rick is mennyi ideig hordta ugyan azt az inget
    Utoljára szerkesztette: haxoror, 2015.09.22. 18:53:54
  • Dante73
    #262
    Nem fertőzötteket vittek el, hanem egyéb betegségben szenvedőket. Akinek amputálni kell a lábát, aki drogos, aki ki van idegileg.... Ezek pedig nem jó tesztalanyok. Ugyanis a teszt így nem lesz tiszta, hiszen az eredeti állapot bezavarhat az eredménybe.
  • MAstudioHD
    #261
    Nick karaktere még érdekes, de pl az anyát jobban utálom, mint Andreat vagy Lorit az eredeti sorozatban.
  • Montanosz
    #260
    a családdal nekem is gondom van, annyira jelentéktelen karakterek hogy egyszerűen az arcukat sem tudom felidézni
  • MAstudioHD
    #259
    Csak mert ezt így beetudták volna mutatni az eredeti karakterekkel:Pl:Daryl&Merle h került a csapatba stb...stb...és biztos, hogy kurva nagy nézettséget hozott volna
  • Prof William
    #258
    Félek hogy majd az lesz az évadzáró hogy egy "Sajna nem tudunk tovább védeni titeket" vagy "Máshova vezényeltek minket." felkiáltással elhúznak a bús semmibe és magukra hagyják a zónát amit lerohannak Z-k szóval ismét nem tudunk meg semmit.

    Amúgy sosem értettem hogy egy katasztrófafilmbe miért kell mindig egy szétesett/elvált/diszfunkcionális család? Nem tudnák beleélni magunkat a dologba, ha egy rendes normális családra szakad rá a baj?

    Én amúgy nagyon szívesen megnéznék egy ilyen "Elnök emberei" típusú sorozatot a zombiapokalipszis kirobbanásáról. Láthanánk, hogy mit tesznek a döntéshozók, mit csinál a sereg + körkép a káoszról a városokban. Pl Kezdetben a rohamrendőrök könnygázzal meg gumibottal agyalnák a zombikat... Aztán kijönne az infó, hogy ezek halottak. Hogyan agyalnának a bejelentésen, hogyan küldenék ki az infót az egységekhez stb.

    Lenne benne lehetőség... hátha lesz majd egyszer egy normális World War Z sorozatadaptáció...
  • MAstudioHD
    #257
    épp itt van a rengeteg ellentmondás, én nem lubickolnék, meg golfoznék tök nyugodtan abban a tudatban, hogy majdnem mindenki meghalt.
    Már a TWD-ben furdalt a kiváncsiság hogy esett el a sereg, remélem ezt nem haggyák legalább ki..
  • StrikeFor
    #256
    sok lúd disznót győz :P

    ui: fax kivan,hogy egy ilyen unalmas családon keresztül mutatják be az apokalipszist! ki kiváncsi rá,hogy a fater hogy tartja a reggeli futó edzését?!?!?!?!
  • Prof William
    #255
    Ez tényleg érdekes volt, ahogy a kerítésen kívül ott golfozott a katona és ameddig a szem ellát sehol egy zombi.

    Bár ha igaz az hogy 10 kilométeres körzetben minden zombit kinyírtak akkor ez érthető. Kíváncsi leszek hogy esetleg az évad végére meglátogatja-e a zónát a városból kiözönlő pár tízezer élőhalott.

    Eddig a sereg meglepően hatékonynak tűnik. Remélem majd kiderül, hogy végül is miért bukták a zombiapokalipszist.
  • Dagohun74
    #254
    Pont a betegeken kell kisérletezni mivel halál után visszajönnek. Így ők leírhatók, bár lőnek mindenre ami él és mozog. Szóval lehet hülyeség a kisérletezés. Szerintem még korántsem van vége a világnak esetleg elszigetelnek egyes városrészeket. Azért 9 nap alatt ne pusztuljon már ki a világ. Nem egy gyors lefolyású vírusról szól a film.
  • Tikal #253
    Walking Dead-ben bazze 3 percet nem tudtál sétálni az erdőben anélkül hogy ne találkoznál egy lopakodó zombival, ők meg ott vannak a világ egyik legnagyobb városa mellett és üresek az utcák :DD
  • Dante73
    #252
    Szerintem, pont az a lényeg, hogy a család szemszögéből látjuk a dolgokat. Így, a katonaság érkezésétől lehet kilenc napot ugrani, mert LÉNYEGÉBEN, a család szemszögéből, nem történt semmi. Hogy nem mennek be a városba, az PONT kurvára érthető, nekem se jutna eszembe bemenni, azután, hogy láttam néhány császkáló halottat. Inkább vesszek éhen...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azért, nem az 1 lelőtt fasziból jut erre a következtetésre. Vannak egyéb jelek is. Pl, hogy akiket elvittek, azokról 0 hír van, az idióta, janizó fő katona... stb... Valami OKA volt, hogy kiment a zónába. Bár, én is b@sztam volna a kezére, mikor átvágta a kerítést, az tuti.

    Dagohun74;
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Betegeken nem lehet kisérletezni. Viszont a katonaság "tudja" hogy itt a vég, és az erőforrásokkal spórolni kell. Ergó a betegek, drogosok, örültek mehetnek a levesbe.

    Nekem, a nagy többséggel ellentétben, tetszett ez a rész, néhány apróság kivételével, pl, ahogy Montanosz írta, hol a sok zombi? Kilenc nap után, kellene néhány, egy nagyváros mellet meg pláne...
  • Montanosz
    #251
    amugy nemértem hova lettek a zombik, vagy a millios nagyváros polgárai
  • Dagohun74
    #250
    Ami jó volt, az anyuka felpofozta a kicsit fiát ideje volt. A hadsereg és ami mögötte van több lesz mint amit láttunk.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lehet hogy azért viszik el a betegeket mert kisérleteznek rajtuk, és lehet hogy csak elszigetelt város rész és még az élet megy tovább máshol.

  • botyika
    #249
    engem az idegesít mikor egy 5-10 percben bemutatható dolgot elhúznak 1 órásra. mint a legutolsó rész.
  • Prof William
    #248
    De a rendező nyilatkozta hogy a járvány kiteljesedésére és az igazi összeomlásra majd a második évadban kerül sor.

    Ha már egyszer hónapok óta arról beszélnek hogy a JÁRVÁNY KEZDETÉT akarják bemutatni, akkor ne szúrják már ki ennyivel a szemünket!

    Mivel berendelték a második évadot, így lenne lehetőség szép lassan bemutatni a dolgot erre "hipphop 9 nap eltelt és mindenki halott!". Menjenek a jó édes anyjukba!
  • Montanosz
    #247
    hát lehet ennyi volt :-D
    a 6-ik részre vége is a járványnak azért az ekkora ugrás
  • botyika
    #246
    a tegnapi rész nagyon kiakasztó volt. az utolsó 5 percben történt valami, előtte unalmas semmi maszlag. totál kezd félrecsúszni az egész sorozat. pedig elméletileg ugyanazok csinálják mint a sima wd-t. a karakterek közül kb egyse szimpi, talán a szőke anyuka, de ő is leginkább azért mer sunáznám. a többi idióta szerencsétlen hülye, tőlem mindet felzabálhatnák a zombik.
  • Prof William
    #245
    Azt nem értem, hogy a rendezők direkt basznak ki magukkal? A járvány komolyabb kitörésében annyi lehetőség lett volna erre láttuk az első jeleket, majd hiphopp ugrottunk 9! napot és ott tartunk hogy a safe zóna körül mindenki vagy halott vagy zombi.

    Most komolyan mennyit láttunk eddig a zombiapokalipszisből? Kb 3 zombit meg azt hogy a futbalhuligánok őrjöngenek a városban (ami ráadásul nem is zombi esemény volt) meg az hogy a korháznál már vannak zombik...

    A sereg pedig most pedig TÚL hamar érkezett meg.

    Úgy lett volna jó hogy ezt a szálat viszik tovább.

    Pedig annyi lehetőség lett volna ebben a 9 napban. Pl a kertvárosban feltűnik 1-2 Z de a zsaruk lerendezik őket, viszont egyre többször megy el az áram és egyre kevesebb a kaja.
    Ezért hőseink bemennek a városba kajáért (a srác meg némi drog reményében) és szembesülnek az egyre kaotikusabb állapotokkal. rájönnek hogy elég rossz ötlet volt bemenni de a dugók miatt már alig jutnak ki, a zombik ellepik a dugóba került autókat, de ők valahogy estére haza tudnak gyalogolni.
    Aztán 1-2 napig otthon dekkolnak a látóhatáron látszik ,hogy ég a város és a kertvárosban is egyre több és a több a zombi. Végül már ki sem tudnak menni a házból mert relatíve sok (15-20) császkál az utcákon.

    Na ekkor jön meg a sereg lelövik a zombikat az utcán és elkezdik kialakítani a safe zone-t. Azután további 1-2 napig továbbra is ég város + hallatszik hogy a sereg a zónán kívül lövi a zombikat stb...

    És EZUTÁN jutnánk el a mostani eseményekhez...

    Ezt miért nem lehetett megcsinálni? Meg lehetett volna oldani relative kevés pénzből is + nem hinném hogy pont a pénz pont ENNÉL a sorozatnál lenne baj.

    Ráadásul a hadsereg motivációi is sokkal érthetőbbek lennének ha látnánk, milyen 9 nap van mögöttük.

    Ha leszámítjuk azt hogy pofátlanul kihagytak minket a az események jó 80%-ból egész jó rész volt. De 1 nagy logikai bakugrás nagyon zavart....

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A nő kivágja a kerítést és kimegy. Lát jó pár lelőtt zombit odakint és egy azaz 1 darab fazont aki úgy halt meg hogy pisztoly volt a kezében. Aztán meghallgatja Salazar ifjúkori történeteit és levonja a következtetést hogy a sereg a civileket is lelövi? Ez így hogy? És ha az a fazon volt a kivétel, akinek mondjuk eldurrant az agya és fegyverrel fogadta a katonákat.


    Ettől függetlenül nézhető a sorozat de kihagyott ziccerek nagyon zavarnak. Úgy tűnik ismét kell várnunk pár évet egy a zombiapokalipszist kezdetét NORMÁLISAN bemutató sorozatra.
  • StrikeFor
    #244
    Orbitális faszságok vannak egyre többször a részekben és valóban pont a lényeget nem mutatják!
  • Quantumleap
    #243
    Shawn Hatosy-nak (Bryant nyomozó a Southlandből, itt az Oféliával kavaró katona) örültem. Kíváncsi vagyok, mekkora és milyen hosszúságú szerepet szánnak neki. Símán lehetne a sorozat Daryl-je, de viszont akár Shane-je is. :) Ugyanakkor az is lehet, hogy már a következő részben kipurcan. :O Abban mindenesetre látnék rációt, hogy egy katona karakter a főszereplőkhöz csapódjon.
  • Quantumleap
    #242
    Ha sehol senki nem írja, nekem richtig még most se tűnt volna fel, hogy ugyanazt a göncöt viseli.
  • Montanosz
    #241
    családi dráma lett majd a 222.ik résznél jönnek a zombik