11597
  • Sunsetjoy
    #11597
    Jó a régi magyarítás a nextgen változathoz, ami új cucc az angol, a főmenü/kezelőfelület esetleg bugos, de nem gáz. Nincs számottevően sok sor magában a játékban, a hozzáadott tartalmak külön fájlban vannak, de gondolom nem olyan oltári nagy méretűek. Először persze az alapfájlok kerülnek javításra.
    A képen látható, hogy a régi küldetés magyarul van ott, az új cuccok pedig angolul jelennek meg.
  • PiszkosFred
    #11595
    New Creation Club Content Free for Everyone

    Enclave Remnants
    Some say the past is a scar, cut across the skin of the Commonwealth. Others believe it's a scab clotted over an unhealed wound. Those who fought the Enclave, and those who serve them subscribe to the latter. And when the scab is broken the flag of this old-world cabal will once more stand at full mast. Unless of course, you stop them first. Features the classic Enclave Colonel uniform and over a dozen workshop items! If you have other Enclave creations installed, some of these troops may use this equipment against you!

    (Quest "Echoes of the Past" starts on the road north of Saugus Ironworks.)

    Armor and Weapon bundle
    X-02 Power Armor
    Hellfire Power Armor
    Heavy Incinerator
    Tesla Cannon
    Enclave Weapon Skins
    Enclave Armor Skins


    Makeshift Weapon Pack
    Whether it be grenades or piggy banks, there's no shortage of objects you can transform into murderous projectiles with this collection of unique weapons. Included are two grenade launchers, a Nail Gun, Baseball Launcher, Saw Blade launcher, and piggy bank based weaponry.

    (Quest "When Pigs Fly" starts at a merchant workshop northwest of Greenetech Genetics.)

    Halloween Workshop
    On the eve of the end, the New England Technocrat Society has thrown a spooky Halloween gala for anyone with the nerve to attend. Drop in on this fa-boo-lous pumpkin-lit soiree replete with witches, cauldrons, and ghouls, and unlock 38 new spine-tingling Halloween props to decorate your settlement! Includes new wearables, such as the iconic De-Capitalist helmet!

    (Quest "All Hallow's Eve" starts by tuning into the Mysterious Signal on your Pip-Boy.)

    Changes and New Features
    Native PS5 and Xbox Series applications. Includes performance and quality mode options.
    Performance mode: 60 FPS target, 4k resolution, standard settings, relying on dynamic resolution scaling.
    Quality mode: 30 FPS*, 4k resolution, ultra settings, should not require dynamic resolution scaling.
    *When connected to a 120Hz display, Quality mode will target 40 FPS.
    *When connected to a 1440p display, the title will run at 1440p resolution at 60 FPS w/ ultra settings regardless of rendering mode
    Release on Epic Store.
    Widescreen and Ultra-widescreen support.
    Steam Deck Verified
    9 Free Creation Club Items. Enclave Remnants (New!), Enclave Weapon Skins, Enclave Armor Skins, Tesla Cannon, Hellfire Power Armor, X-02 Power Armor, Heavy Incinerator, Halloween Workshop (New!), Makeshift Weapon Pack (New!).
    Added “Installed Content” menu.


    Bug Fixes
    Resolved issues preventing Japanese and Chinese users from connecting to Bethesda.net (this restores access to Mods).
    Resolved issue preventing save data from properly loading during the prologue.
    Resolved issue that could prevent the Vault 111 Door from opening on new games.
    Resolved issue that could prevent the quest “Go Home” from advancing.
    Resolved issue that could result in Codsworth being broken on the ground after fast traveling.
    Resolved issue with mipmaps in DLC.
    Resolved issue that could result in a softlock when in dialogue with Prestson Garvey.
    Resolved issue preventing autosaves while fast traveling in Power Armor.
    Fixed issue where text would occasionally disappear in the Creation Club menu.
    Resolved issues with text formatting in the credits in Japanese and Chinese.
    Resolved issue causing the camera to fail when leaving furniture after an extended time.
    Fixed issue that could misplace quest markers while the VR Workshop Creation was installed alongside Automatron.
    Resolved issue with player movement in some underwater areas at Thicket Excavations.
    Resolved issue that could cause corruption within the Settlement system resulting in wrong resource counts and/or destroyed settlements.
    Resolved issue where the “Level Up” notification would display even if there was not a level up available.
    Fixed some flickering in Vault 111.
    Stability improvements.


    PC Only
    Please note: The Fallout 4 next gen update is not currently available on GOG but will be available soon. We will let you know as soon as we can.
    Resolved issue preventing saves being made under Windows Usernames with Cyrillic, Chinese, or Japanese characters.


    Creation Kit
    Removed non-functional “Hot Load” button. Removed non-functional “Material Editor” button.
    Editor IDs longer than 99 characters will no longer crash the editor.
    Resolved crash that could occur while viewing a quest’s Objectives tab.
    Resolved hang that could occur while adding a reference to a layer.
  • Akra
    #11595
    FOV értéket, hogy tudom növelni?
  • Norbertboy
    #11594
    Hali!

    Magyarítás még jó a játékhoz?
  • Sunrider924
    #11593
    Uj questek amivel a beigert tartalmak jonnek pl az Enclave Power Armor es fegyverek. Nekem 7 quest elesedett egybol a patch utan.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2024.04.25. 19:00:56
  • coolpet
    #11592
    Igazából PC fronton modok nélküli játék esetén mit jelent a patch?
  • chris0000
    #11591
    élesedett is, már frissítette nekem... ahogy várható volt, össze is variálta a magyarítást.
    nekem az alap van fent, semmi mod, és vegyesen jeleníti meg a szövegeket, hol angol, hol magyar...
    hátha sikerül majd updatelni a magyaritást... thx előre is Sunsetjoy!
    Utoljára szerkesztette: chris0000, 2024.04.25. 18:35:23
  • Caliph
    #11590
    aki teszteli esetleg , majd írjon véleményt,én sztem vasárnapig nem jutok el odáig hogy toljam
  • PiszkosFred
    #11589
    ma
    UK and Ireland: 5pm BST
    North America: 9am PDT / 10am MDT / 11am CDT / 12pm EDT
    Europe: 6pm CEST / 7pm EEST
    Asia/Oceania: 1am JST / 12am AWST / 2am AEST
  • Orbancapitan
    #11588
    igen h majd vmikor a távoli s közel jövőben kiadjuk de egyenlőre nem :D
  • lwb
    #11586
    .
  • Seth
    #11586
    A semmiből? Már 2 éve várok rá PS5re, kb akkor jelentették be :)
  • Orbancapitan
    #11585
    nem pontosan, mert a bethesda a semmiből jelentette be a nextgen patch-et és minden nagyobb verzió frísítésnél a legtöbb módott frísíteni kell és ezek nem mindig történek gyorsan, a legtöbb játéknál is így van a fallout sem kivétel. azért kellett nekik elhalasztaniuk mert a bethesda nem közölte velük hogy hogyan s miként és mely script sorok fognak változni pedig állítólag kapcsolatban állnak a bethesda-val. szóval bele fog telni nekik pár hétben mire át nyálazák a kódot + a hotfixek mellett is.
  • chris0000
    #11584
    hi. mikor élesítik a patchet vajon? éjfél, holnap este... thx.
  • Sunsetjoy
    #11583
    Nextgen patch: Annyira remek a patchelési rendszerük, hogy a Fallout London készítői is elhalasztották a tegnapi megjelenést, mert biztos mindenki örült volna, ha egy 2 napja megjelent gigamod csak úgy behal mindenkinél...
  • Orbancapitan
    #11582
    v a gog-os virágbolti verzió
  • PiszkosFred
    #11581
    Hat azzal a sok bugfix-szel szerintem csak ovatosan, foleg a bethesdanetes keretrendszer kotelezo hasznalatanak likvidalasa az, ami valtozik meg erkezik par skin es korabbi fizetos CC tartalom. Tippre meg instabilabb lesz az egesz, es kell 2-3 patch, mire megint menni fog normalisan (Skyrimnal is ez volt, amikor kijott az Anniversary es vele ingyenesek lett mindenkinek a CC-s tartalmak, ezek meg sose, vagy csak nagyon ritkan tanulnak a hibaikbol)

    Gog-on egyebkent kapott mindenki egy 80%-os akcios kupont, azt bevaltva nincs 9 dodo a goty, egy probat megerhet mindenkinek az a valtozat, ha vacakol a steames vagy gpass verzio.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.04.24. 09:49:57
  • Caliph
    #11580
    holnap jön a next gen update,sok bugfixel,sztem tegyél majd vele újra próbát. esetleg ha van hozzáférésed virágbolthoz,tölts majd le onnan,aztán ha indul,húzd be steamen
    bár valszeg nem 10 dodó lesz,de majd egyszer lesz annyi :p
    most a sorozat miatt fel van hypolva,de pár hónap,és biztos lesz megint akció rá,egy nyári vásár vagy hasonló

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.04.24. 07:47:33
  • bajgunar
    #11579
    Jah, már refundoltam. Elengedtem.
    Kipróbáltam volna, mert megjött ihlet sorozat miatt. Feladtam.

    De am. Win 10 Pro 22H2
    Lefrissítve folyamatosan minden. Windows Feature Experience Pack 1000.19056.1000.0
    Build szám: 19045.4291

    Bios-ba ezek vannak beállítva cpu és ram miatt. Így patent meg max. vga-ra nincs elállítva semmi.
    CPU Core Voltage -> Offset mode
    CPU Offset Mode -> - -on
    CPU Core Voltage Offset -> 0.05000
    CPU SOC Voltage -> Manual
    VDDSOC Voltage Override -> 1.10000
    DRAM Voltage -> 1.35000
    Memory Frequency -> 3600
    DRAM Timing ->
    DRAM CAS Latency -> 16
    DRAM RAS Read -> 18
    DRAM RAS Write -> 18
    DRAM RAS Pretime -> 18
    DRAM RAS ACT Time -> 38
    Gear Down Mode -> Disable
    Power Down Enable -> Disable
    Advanced / AMD Cbs / CPU Common Option:
    Global C-state Control -> Enable
    Onboard Led -> On
    Aura -> Aura Only

    Próbáltam optimalizáltan indítani experience-ből is. Win 7-8 kompatibilitással is. Rendszergazdaként is.
    Ez vmiért nem indult....

    Anno volt egy nagyon trükkös Green Hell nem indulás. Nah annak meg az volt a baja, hogy fel kellett telepíteni az Armoury Crate programot!!! Olyan hibakódokat dobott, hogy vicc. Készítőkkel vitatkoztam mire megfejtették, hogy AZT kell hozzá feltelepíteni a gépre. Nekem meg csak az Asus Aura sync volt fennt. (Felesleges sz4r, bugos, hibás proginak tartottam ArmouryCrate-et, meg nem szeretem, ha karácsonyfaként villog a gép, minden hardver színe hőmérséklet függvényében változik zöldből vörösre) Ma is bug-os ArmouryCrate mert jön rá egy frissítés, vagy hardver frissítés, azt AC-ből ez-az eltűnik azt kell neki 1-2 gép resi vagy egy pár perces totál áramtalanítás, hogy észhez térjen s újra listázza hardvereket. Nah vicc volt, hogy EZ a progi kellett, hogy elinduljon GreenHell. Persze azóta ezt az AC-et használom.
    Mindegy. Elengedtem. Mégegyszer 9.99$ nem lesz a GF4 GotY, többet meg nem adok ki érte.
    Akinek megy, annak jó játékot. Én csak beírtam, hogy számomra lehetetlen volt elindítani.
    Pedig nincs szét mókolva, állítgatva semmi a gépen. Minden origin szoftver. ~2 hónapos szűz win. Nem egy atom a vga. De f4 alá tökéletesen elégnek kéne lennie.
    Lapozzatok. ;)
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2024.04.23. 23:53:20
  • Sunsetjoy
    #11578
    Most őszintén miért zaklatjátok ilyen kérdésekkel? Refundolta, mert tele lett a töke vele, hogy nem indítható el rendesen.
  • chris0000
    #11577
    írtad, h win, de melyik verzió?
    Utoljára szerkesztette: chris0000, 2024.04.23. 19:04:24
  • chris0000
    #11576
    biosban nincs esetleg arra beállítás/variálás, h mit használjon vga-nak?
    eredetivel nem ment, másik verziót próbáltad esetleg?
    Utoljára szerkesztette: chris0000, 2024.04.22. 19:35:55
  • bajgunar
    #11575
    előzőben írtam. asus 1070 strix oc
  • chris0000
    #11574
    miyen vga-ról beszélünk? üdv.
  • bajgunar
    #11573
    Én mindent IS kikapcsoltam.
    Ini-ben is. Launcher-ben is. Full low-on is. Max-on is. Leszedtem HRP-et is, azzal is, low-on is, max-on is.
    Nem akart ez indulni sehogy sem. Majd ~6x újraindítottam gépet is. Steam-et ~48x. Steam felhő szinkront is, layert is, ki-, bekapcsoltam. Újraindítgattam.
    78 percet "játszottam" vele steam szerint. Holott el se indult! Direkt figyeltem feladatkezelőt. Ahogy fekete kép lesz, átvált feladatkezelőben "nem válaszolt"-ra. És itt vége.
    Nah mielőtt meglesz a 2 óra, toltam is rá a fefundot.
    Erről ennyit. Letettem róla.
    Ilyennel még nem szívtam soha.
    Jah, mondok jobbat.
    Avalanche game -ek (vadász, peca) meg a Way of the hunter pl olyat csinál, hogy random kilép, errort dob játék közben. Megoldás? Gpu, vram órajeleket lejjebb kell venni 20MHz-el. És nincs hiba. Azt is próbáltam.
    Mindemellett, gtav, hunt showdown, skyrim, rdr2, witcher, minden megy hibátlanul, órákig. Se fagyas se error, semmi hiba. Ez a három game, ha nem húzom le órajelet, akkor errort dob random időközönként.
    Ok, a vga már elég gyatra, régi.
    Hiába volt gép upgrade, monitor vásárlás (anno), a vga maradt... Azóta nem is erőltettem vga-t. Nagyjából el vagyok ezzel. Ma meg még drága (sztem) egy 4070. 3070-t meg már nem akarok.
    Szóval ezt is próbáltam. Ez sehogy se indult...
  • PiszkosFred
    #11572
    launcherben a weapon debris-t kikapcsoltad?
  • bajgunar
    #11571
    R5 3600
    2x8Gb 3600 ddr4
    1070 strix oc
    samsung 980 1Tb
    32:9-es monitor
    Ugyan itt steam. Semmi nincs win-be buherálva. Fizetett, eredeti szoftver minden. Kaspersky is... Legfrissebb driver, bios, anyámkínja.
    Bármit csináltam. Másik ssd-re is átraktam. Visszaraktam. Újra letöltöttem. *.ini-be beleírtam sorokat. Leszedtem mod manager-el bármit. Levettem felbontást 1920x1080-ra. Kasperskyt kinyomta. Újraindítgattam gépet, steam-et. Driver-ban ezt azt átállítottam (neten talált leírások alapján). Imát mondtam. Ez a fos egyszer sem akart elindulni! Elindul, karika pörög. Kimentem cigizni, vissza negyed óra múlva. Ugyanúgy semmi. Ha fel se dobja feladatkezelőt (mert véletlen se lehet előhozni, csak totál "kijelentkezés" vicc. Aztán ha ablakosba indítom, látni feladatkezelőt. Elindul, ~5 mp és azt mutatja "Nem válaszol"...
    Feladtam.
    Skyrim megy hibátlanul. ~100 mod. ini buhera, azonnal betölt. Ez a kotla egyszer sem akar elindulni.
    Feladtam. Refund. Büdös életben nem érdekel többé. Sorit végignéztem. Ezt a game-t elengedtem...
    Ennyit nem szórakozok vele.
    Nevetséges.
    Száz éves japó rpg, átrakva telóra, berakva rpgplayer alá, és hibátlanul egy.
    Ez egy PC-re írt foshalmaz és még mindíg nem tudták kijavítani ezen hibát? Ez kezdetektől benne van, és kb le se szarja bethesda.
    Hát akkor tartsák meg.
  • Caliph
    #11570
    bethesda oldalán azt javasolják hogy ugyanazona vinyón legyen ahol a steam is van installálva
  • chris0000
    #11569
    hi. milyen konfigod van? üdv.
  • bajgunar
    #11568
    Megnéztem sorozatot, király volt.
    A F4 (eddig) számomra kimaradt. Megvásároltam.... ~78 percet tököltem azzal, hogy NEM indul!!!
    Elindítom, fekete képernyő és semmi. ~5mp és feladatkezelőben a fallout.exe nem válaszol. És itt megállt a tudomány.
    samsung nvme ssd, hardver minden atom adott, 3840x1080 (kisebbre is vettem), akkor sem indul.
    újratelepítés, kompatibilitás, vírusirtó ki, *.ini írogatás, nexusról gyorsító felrakva, mod manager. ÉS NEM INDUL!!!!!!!
    Gatya. Refund.
    Ennyi is volt részemről. Ez így ~5 ft-ot NEM ér. Ilyen szarul megírva a játék. Nem lehet elindítani atom gépen? Ne már...
    ~2 hónapja lett totál legyalulva win, újra rakva. Minden megy hibátlanul. A gép is napokig. EZ nem. VIcc. És nem jöttem rá.
    Feladtam. Így ki sem fogom próbálni.
  • Sunrider924
    #11567
    Spoileres tartalom: https://www.gsplus.hu/hoskori-leletek/hogyan-tort-ki-az-atomhaboru-es-mikor-jatszodik-a-sorozat-ime-a-teljes-fallout-idovonal-355085-o1.html
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2024.04.19. 09:05:40
  • Sunsetjoy
    #11566
    Azért írtam a GOTY-t, mert azt kérdezted. Úgy írtam, hogy egyértelmű legyen ("ahhoz csináltuk" vagyis minden dlc).

    A GOTY nem más, mint az alapjáték meg az összes fizetős DLC egy "táskába" bepakolva. Semmi különbség nincs aközött, ha GOTY-t használsz, vagy korábban megvetted külön-külön őket.

    Ha valakinek az alapjáték mellett csak 2 DLC van, akkor azokat használja. Minden cucchoz külön fájlok vannak, amiket betölt.
  • Caliph
    #11565
    Hmm,a Fallout new vegas nekem valamiért teljesen kimaradt...be kell pótolni :P
  • chris0000
    #11564
    hi. az alap játékhoz is lehet használni, vagy kifejezetten a GOTY-hoz készült? thx. üdv.
    egyébként már kipróbáltam az alappal (semmi mod nincs fent) és úgy tűnik, h minden ok.
    ha jön a patch, biztos lesz egy kis variálás, de hátha nem bombázza szét nagyon a játékot...
    Utoljára szerkesztette: chris0000, 2024.04.18. 09:24:03
  • coyotex
    #11563
    Nagyon szépen köszönöm.
  • Sunsetjoy
    #11562
    A magyarítás telepítésről szóló videósegédlet (amit törölt a YT) felkerült gdrive-ra, letölthető onnan.
    Fallout 4 magyarítás telepítés videósegédlet
  • Sunsetjoy
    #11561
    Igen, ahhoz csináltuk.
  • coyotex
    #11560
    Üdv mindenkinek. Előre is bocsánat ha hülyeség amit kérdezek, de nem találtam sehol erre vonatkozó információt. A Fallout 4 Game of the Year Edition verzióhoz jó az a magyarítás ami a magyaritások.hu oldalon van? Steam-en venném meg.
  • Sunsetjoy
    #11559
    Igen, írtam is neki iddqd-ban ott a posztban, hogy "nem vagy egyedül..."
  • PiszkosFred
    #11558
    Guru vagy IDDQD csoportban irta valaki, hogy hasonloan jart valami magyar nyelvu Heroes 4 utmutato videoval, karos tartalomkent kukazta a youtube. Picit felrement az AI moderacional valami.