7
  • end3
    #7
    Persze az előbb elmondottakból következik, hogy a legtöbb konkrét termék esetében és mindennapi átlagos használat esetén, az érzékelő pixelszámának és az optika felbontásának alakulása még köszönőviszonyban sincs. (Ahogyan egyébként, a szemünk feloldóképessége és a telefonok kisebb méretű kijelzőjének magas "ppi" jellemzője esetében sem.)

    http://www.fenykepes.hu/ - Élesség és pixelélesség
    Utoljára szerkesztette: end3, 2015.05.29. 10:21:22
  • end3
    #6
    20-30 évvel ezelőtt, a legjobb felbontást ígérő analóg kisfilmek halogenid majd színképző szemcsék vonalpár/milliméter felbontása is a nagy felbontású optikák használata esetén adott kifogástalan és éles képeket. 80-120 vonalpár/milliméter felbontást tudó optikák már a jobbak és a drágábbak között szerepeltek. Ezek felbontást illető tudását, az akkori 24x36 milliméter alapterületű kisfilmek (azaz az ilyen területen töténő leképzés) képátlójához viszonyítottan kell kezelni. A különlegesen alacsony érzékenységű és ezért fimom szemcsézetű kisfilmek elérték a 150-200 vonalpár/milliméter elkülönítést is.

    Na most..., jöttek a APS -C szenzorok. (és akkor még nagyobb méretű képérzékelőkről beszélünk (25.1 × 16.7 milliméter) / http://en.wikipedia.org/wiki/APS-C /)

    Ha egy mai optika eljut a 150 vonalpár/milliméter felbontásig, akkor az már kész műszaki csoda, a tömeggyártott objektívek ezen jellemzőjét tekintve. Ezt még befolyásolja persze a lencsetagok száma, a rekeszelés, zoom optika esetén a fókuszváltoztatás, - és az ideális beállításhoz képest minden változás csak rontja az optika maximális felbontását.

    Az elmondottak alapján megállapítható, hogy a képátló és a "ppi" egy bizonyos maximuma után, már a legjobb optikák sem képesek a pixelszám növelését, egy adott képérzékelő méretét tekintve, - jobb képminőségre, élességre fordítani. Nyilván, ennek meghaladására, több kép egymás mellé sorolásával kikerülhető ez a korlát. Ebben már nem az optikáé, hanem a szoftvereké, azaz, "összefésülő" algoritmusoké a "címszerep".

  • Inquisitor
    #5
    Normál fotóhoz az 5Mpixelnél nagyobb felbontás eddig is luxus volt csak, ráadásul ha ugyan akkora helyre nagyobb felbontású érzékelőt raksz akkor valójában rosszabb lesz sokkal a képminőség, zajos, foltos. Még is azzal adnak el egy csomó fényképezőt és most már telefont is, hogy 8-10-13-16 Mpixel, közben az érzékelő és optika minőségén múlik a kép minősége nem a felbontáson.
  • TomecK
    #4
    A plakát meg tudja jeleníteni esetleg :)
  • barret
    #3
    És a 23 megapixeles felbontást milyen megjelenítő képes megjeleníteni veszteség nélkül?
    Még az is utópia :D
  • kvp
    #2
    4 darab 23 megapixeles kepbol siman csinalnak 1 darab majdnem 100 megapixelest, egyszeruen egymas melle rakjak oket panoramkepkent. Ez se szoftveres, se hardveres fejlesztest nem igenyel.
  • barret
    #1
    Ugye milyen szerények?
    Én 2048 gigapixelt írnék a helyükben.Pont ennyire hihető az is.
    Ez kb annyit ér,mint egy 1000 km/ó végsebességű Suzuki Swift.
    Az életben nem fogod meglátni,mit tud...
    És milyen kijelzőn lehet ellenőrizni a pixelsűrűséget?