11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Vertigo18
    #11917
    Node hogy csinálok "perfekt befogást"? Eleve nem látok 30-as szintnél nagyobb dínókat, tehát már a 150 is űrtechnológiának tűnik számomra... Mitől lesz egy befogás "perfekt"? Az okés, hogy amint lelövöm a trnq arrow-kal a dínót, miközben tamelem, kiírja, hogy mennyi plusz szintet kap majd, de ez mitől függ? Hogyan lehet ezt az értéket (+ lvl) befolyásolni?

    Pteranodon nincsen Scorched Earth Dlc-ben, így azzal nehezen fogok lopni. Ugyanez igaz a bagolyra és a griffre is. Így ez megint egy érdekes kérdés.
  • lammaer
    #11916
    Elképzelhető hogy nincs "jól" beállítva a single player játékodban a vad dinók szintje, ezért tűnik nagy dolognak az a 250-es szint....

    A hivatalos beállításik szerint a vad dinók max szintje 150, ha perfekt befogást csinálsz erre még jön azt hiszem max +50% (+74), szóval kapásból befogás után már lehet egy 224-es dinót.
    Ezt még lehet szintezni (+60 szint) és máris 280-ál jársz :)

    ----------

    Argentával felejtsd el a wyvernt, nem fogod leölni vele, az arginak egyrészt nem olyan jók a statjai és lassú is hozzá, plusz mondjuk egy lightning simán levillámoz róla. Jó talán egy NAGYON alacsonyszintűvel elbírhat, de az is necces....

    Wyvern ellen alapvetően a wyvern a legjobb, illetve ha nagyon meg akarod ölni őket (mondjuk mert zavarnak tojáslopkodás közben :D ) akkor telepíts pár turretet a sárkányverem mellé és csalogasd oda őket, pikk pak lelövik őket az ágyúk.

    Illetve ha tényleg a tojáslopkodás miatt akarod megölni őket, jó alternativa lehet egy pteranodon, griff vagy hóbagoly - ezekkel se ölöd meg őket, de ők gyorsabbak, tehát el tudod lopni harc nélkul a tojglikat. Persze gyakorolni kell hozzá, mert ha elkapnak véged :D

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.04.09. 16:46:23
  • Vertigo18
    #11915
    Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy mi az a legkisebb dino, amivel érdemes nekimenni MEGÖLÉS céljából egy Wyvernnek? Single playerben tolom, mindig ámulva nézem az ilyen 250-es lényeket, amin ülnek a videókban a playerek. Több kieget is elkezdtem már, Extinctionban volt egy 120-as argym, de azzal meg is szenvedtem eléggé.
    Mos, Scorched Earth kiegben van egy 75ös Argentavis a birtokomban és érdekelne, vajon érdemes-e nekimenni egy alacsony szintű Wyvernnek?
  • xymano
    #11914
    Hello
    Az lenne a kérdésem, hogy a Windows 10 es verzióban amit game pass on belül töltöttem le abban be lehet valahogyan állítani a magyar feliratot?
  • Rae Apofisz #11913
    Szia.
    Helyi játékban a követés sajnos ilyen. Van egy-két trükk de nem az igazi. Én azt javasolnám keressetek egy unofical szervert. Helyi játékban a követésen kivül van még pár probléma, dinó spawn, ereklye spawn problémák stb.
    Nem baj ha elkószál. Ha van ágy akkor ugyis ott fog spawnolni ha meghal :)
    Ha egy törzsben vagytok kb csak annyi hogy minden tulajdonotok közös lesz. Tudtok közösen épitkezni, dinót használni, nevelni, tamelni stb
    A térképen egymást nem látjátok csak mindenki saját magát. Ha találtok egy jó nyersanyag lelő helyet, vagy barlangot érdemes megjelölni a helyet. De akár a bázisotok is be lehet rakni a térképre. Mindenki csak a sajátját látja. Ha eltévednél megtudod nézni merre kell menned. Amerre mutat a kis háromszög csúcsa. Érdemes körbe repülni a pályát,hogy felderitse.
    A térképpel azt szokták csinálni,hogy megadja valaki a saját pozicióját. A térkép bal szélén és az alján. Kikeresi hol van. Pl 25/30 formában szokás. Függö 25, vizszintes 30.
    És ha oda akarsz menni ezt a pontot keresed.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2021.02.15. 21:06:44
  • wollnerd #11912
    Sziasztok!
    ARK-ot tegnap kezdtük el tolni együtt a barátommal és lenne egy kérdésem:
    Lehet valamit tenni hogy egymást messzebbről is tudjuk követni? Mert azt vettem észre hogy pl. a játékosnevét csak közelebbről mutatja, de ha elkószál akkor nem tudom hogy pontosan hol is van. :D (csak ha a szemem észreveszi... :D)
    Mit tesz és milyen előnye van ha egy törzsben vagyunk, a fentiben is segít? és hogy lehet csatlakozni egybe?
    Térkép? :D Egymás pozíciójának megjelölésére is jó? Láttam milyen a térkép (M billgomb) és a P billgomb funkciója.. (az komoly hogy koordinátákat nekünk kell beírni? :D)
    Egyelőre ennyi kérdésem van.:D köszönöm a válaszokat előre is. :)
  • Rae Apofisz #11911
    Ültess jó sok Y speci növényt és a termését add neki.
  • lammaer
    #11910
    Tegyél beléjük valamit (mondjuk követ)....
  • urbi
    #11909
    sziasztok.van négy gatchám.nem akarnak semmit termelni. (fekete gyöngyös.meg elementes) mit kell nekik csinálni.?
  • Bozi_Vilag
    #11908
    Helló-helló, rég jártam erre :D
    Lenne egy olyan kérdésem, hogy ismertek-e olyan unoffi PvP szerót, amit nem wipeolgatnak folyamatosan, van esély a kezdőknek is, és kissé meg van emelve a szorzó (4-8x között). Nem feltétel, hogy magyar legyen, csak itthonról is rendesen csatlakozni lehessen. Steames verzió, modok nélkül kellene
    Előre is köszi!
  • urbi
    #11907
    Köszi
  • Caliph
    #11906
    fél éve játszottam ott kb,akkor az volt a megoldás hogy az obeliskeknél volt lerakva egy épület ,volt benne egy terminál amire fel tudtad tölteni,és a másik mapon ugyanilyen terminálon meg le.(badcobank vagy valami hasonló)
    extin 62 43 koordinátán
    aberation 42 48
    Genesis szervereken a Bank az Ocean biom N, S, E és W spawn pontokhoz legközelebb esö sziget szélénél a víz szintjén
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.02.02. 09:15:41
  • urbi
    #11905
    Sziasztok. Olyan kérdésem lenne . elementet hogy lehet átvinni másik szerverre? és mi módon. (badco)
  • T62A #11904
    A basiloban az a rossz, hogy nem szereti ha mélyvízbe megy az ember. Legalábbis régen így volt, hogy most is így van azt nem tudom, de ha mélyre megy az ember vele fogy a hp-ja. Én is a tusot jobban komálom.
  • Caliph
    #11903
    kinek mi :) basilot mondjuk könnyebb fogni az elején , mint tusót :)

    jó,egy rutinos player fog egyet egy teknőssel is akár :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.01.14. 19:52:32
  • lammaer
    #11902
    Polip is, cserébe sokkal erősebb... basilot sose használtam, én polippárti vagyok :D
  • Caliph
    #11901
    maga az állat passziv,nem bánt,etetni kell husival és előbb utóbb megszelidül . a gond hogy általában egy rakás rája van körülötte amik már nem szelidek,de ha megölted őket könnyű dolgod van. ha nincs még kibble,akkor birka husi a legjobb
    érdemes befogni egy cápát vagy krokodilt amid volt is,azzal elintézni a rájákat aztán lehet szelidíteni...ha jó szintűt fogsz ki,lehet párt keresni neki,szaporítani,és a vizben nagyon nem lesz ellenfél semmi.
  • Ironman2
    #11900
    Köszi! Gondolom megszerezni is jó nehéz azt!
  • Caliph
    #11899
    basilosaurusz. immunis az elektromos dögökre meg a medúzákra is,nem vesz le a hátáról sem,sőt a polip csápos megragadására is immunis
    az oroszlán ellen nincs mit tenni,ki kell szúrni őket,vagy magasan repülni :D

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.01.14. 09:11:39
  • Ironman2
    #11898
    Szemét elektromos dögök a nyilt vizen,szétcsesznek mindent,odaveszett miattuk krokodilom is.Hogy a fenébe lehet ellenük védekezni,hogy ne b.sszon meg az áram,és ne szedjen le az állatról? Fenyőerdőből meg oroszlán a fáról a sárkányomra,egyből le is rántott,páncélomat egyesével szépen lerágta.Ez a kristály szigetek durva hatalmas pálya,de nagyon jó.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.01.14. 01:00:13
  • Ironman2
    #11897
    KÖsz mindkettőtöknek!
  • Rae Apofisz #11896
    Nekem a magyarositott kliensben Alapértelmezett túlélő tárgyak a neve az opciónak
  • lammaer
    #11895
    Optionsban van beállítás hogy a skineket ne adja be ha respawnolsz. Annó engem is roppant idegesített....
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.01.12. 12:48:57
  • Ironman2
    #11894
    Engem az érdekelne,hogy ezt a rengeteg skint,nem lehet valahogy ki-be kapcsolni,hogy a leltáramat ne foglalja? Ráadásul mikor meghalok,és respawnol a karakterem,akkor a tizenvalahány skinemet megduplázza,és még a chibit is.
  • Rae Apofisz #11893
    2 dolog lehet az. Vagy megvan neked a genesis dlc és akkor HLNA és csak lekel uninstalálni a genesis dlc-t.
    Vagy chibi. Ezek miniatür állatok de csak amolyan kisérő. Amikor alpa lényt ölsz ezek szintet lépnek. Ha kimaxolod akkor plusz +5 szintet léphetsz te magad.
  • Ironman2
    #11892
    Az a chibi lesz szerintem.A szivecskéket ki lehet venni a karakterlapnál,és akkor nem fog idegesiteni.Valami az alfa állatokhoz van köze,csak nem tudom pontosan.
  • Ironman2
    #11891
    Jól kitolták az eventet,maradhatna is még egy darabig :)))
  • urbi
    #11890
    Sziasztok.már rég nem játszottam.tegnap felléptem.kérdésem a következő lenne.mi az a kék valami ami körülöttem repked.mi a szerepe.ha semmi akkor el lehet távolítani?
  • Rae Apofisz #11889
    BUÉK mindenkinek
  • lammaer
    #11888
    Kiváncsiságból, milyenek azok a statok (születéskori illetve a befogáskori, szintezetlen stat érdekes)? (elég csak a damage, HP, stamina, weight).

    Ha nem fogtál be 10-15+ sárkányt és keresgélted bennük a jó statokat akkor sanszos hogy nincsenek meg még a jó statok amit utána érdemes majd mutáltatni. Szóval tessék csak elmenni tojástlopkoni és sok-sok sarit keltetni amig meg nem lesz a jó erős vad szülőalap.
  • Mokuslekvar89
    #11882
    Most 3 fajtát pároztatok, a vér sárkányoknak jobb stat van aztán a villám utánna a tűz
  • lammaer
    #11881
    Csak a születés utáni stat számít. (Sárkányt amúgy lehet pároztatni? )

    De amúgy már megvannak az OP szülők, amiknek a statjai nagyon jók?
    Csomó embernél látom, hogy egyből nekifekszik mutáltatni (vagy legalábbis arról kérdezősködik), holott először a jó vadakat kéne befogni.... a mutáció az kb ilyen hab a tortán, a cseresznye a süti tetején kategória, a lényeg a kezdeti jó statokon van, mert ha az szar akkor a mutációval kapott extra statok szart se értnek...
  • Mokuslekvar89
    #11880
    Üdv, sarikat mutálnék és az a kérdés hogy kikell maxolni őket vagy felnevelés után egyből lehet pároztatni?vagy a kimaxolt sari jobb statot ad? Vagy csak a születés utáni statok a lényegek?
  • PiszkosFred
    #11879
    Majdnem rávégtam, hogy a Butcher Baynek a producere is volt a VA mellett, de nem, nem volt az, rosszul emlékeztem, így nem nagyon van válasz a kérdésedre :)
  • Caliph
    #11878
    én abban látom az előnyét hogy talán gamer szemmel fog figyelni a projektre,ami előny...aztán meglátjuk
  • lammaer
    #11877
    "Ez jó kis karácsonyi meglepi,ha nála van a projekt,akkor csak jóra számíthatunk"

    Hát ööö... jó dolog a lelkesedés, de eddig Vin Diesel milyen játékokon dolgozott amik nagy sikert arattak? :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2020.12.23. 15:43:46
  • Ironman2
    #11876
    Na ez nem piskóta!! Vin Diesel ott van az ARK 2 fejlesztői között,nem kis beosztással,ugyanis ő felel az egész projektért.Vin Diesel az ügyvezető producere a játéknak,sőt a rajzfilmsorozatot is ő vezeti majd.Diesel immár a Studio Wildcard kreatív konvergenciaelnöke.-irja az Index

    Index cikk

    "A hírek szerint Diesel egyébként már régi Ark-játékos, aki több ezer órát töltött el a dínós túlélő harcokban, sőt, bugokat is jelentett a fejlesztőknek."

    Ez jó kis karácsonyi meglepi,ha nála van a projekt,akkor csak jóra számíthatunk.Én amúgy a trailerből azt veszem ki,hogy a 2.-ben már nemcsak állatokat fogunk menedzselni.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.12.23. 01:06:51
  • Ainz
    #11875
    Ez egy jó kérdés, de én 2022 előtt nem számítanék early accesre (az biztos hogy early accesben fog megjelenni 100%)
  • Ironman2
    #11874
    Akkor megnyugodtam.De jöhetne előbb is! :) Vagy 2 év múlva lesz early acces megint,mint az első része?
  • Ainz
    #11873
    Survival sandbox lesz, pont mint az első rész.