11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Ironman2
    #81
    eh van már 608,és 609 is

    ezek készen vannak!
  • Ironman2
    #80
    a blackscreen probléma ami mostanában volt mindenkinél az nvidia a ludas érte,kijött az új driver hotfix,beismerték hogy hibás volt az előző driverük
  • Since
    #79
    Ez tetszik, viszont egy picit lehetne optimalizálni a játékot... Talán utána beruházok rá mert az alapötlet jó...
  • Ironman2
    #78
    Egy nap alatt 7 update!
  • Ironman2
    #77
    v1.602
    Blackscreen issue should be fixed!
    Added more official servers.
    Fixed a few potential chat crashes.
    Working on ShaderModel 4 support and singleplayer performance reloading....
  • Ironman2
    #76
    Majd megjegyzem a nevét,nekem mindegyik sárkány amelyik repül.DD
  • Győri Devi
    #75
    Csak egy Pteranodon-t látok :P

    Amúgy van benne sárkány, amit az egyik obelisknél lehet megidézni, de elég komoly követelménye van mint például 10 Megaldon fog.
  • Ironman2
    #74
    Ne fűrgyééé le!!



    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2015.06.03. 22:35:31
  • Ironman2
    #73
    Ki vette észre a sárkányt a képen? :)

  • Ironman2
    #72
    Az animációt még nem emlitettem,kicsit fura ahogy csúszkálnak a szárazföldön,meg elakadnak a sziklában a nagy dögök,nem tudnak továbbmenni
  • Ironman2
    #71
    Végre a crafttal sem kell annyit kinlódni,ha megvannak a hozzávalók,akkor megjelenik a craftable menüben hogy mik készithetők el.Igaz némi idő kell mig megcsinálja a szerszámokat.Amin meglepődtem hogy a levegőből is támadnak a hüllők,elég veszélyes mozogni nagy területen,mert jönnek a tüskések is:DD
    A Brontoszarurszok békések,legelik a növényeket,de azért jobb nem alájuk kerülni.Apropó,valaki találkozott már T-rexxel?
  • Ironman2
    #70
  • Ironman2
    #69
    Low-ban irtó pocsékul néz ki a játék,majdnem infarktust kaptam mikor megláttam,azt be se állítsátok,mert nem kap textúrát szinte semmi se,nemtudom miért ekkora különbség a low,és medium közt.Mediumban már szép a játék,de sajnos vannak dolgok amiket le kell vennem hogy folyamatosan fusson,első ilyen a resolution scale,amit ha leveszek nullára,akkor látványosan megnő tőle az fps 20-25 közé.A sky scale,és terrain scale minimumra állításával is lehet 1-2 fps-t nyerni,majd az árnyékok low-ra állításával.Igy már mediumon is gyorsabb,és szebb is a játék.A high beállítást,meg ami felette van azt ki se merem próbálni
  • Győri Devi
    #68
    Ma jött ki az új steam refund. Ha kevesebb mint 2 hete vásároltad meg és nincs benne 2 órád kapsz refundot. Ezt az ARK devek is említették egyik postban.
  • Nikosi
    #67
    Ebben reménykedek én is :) Bár szerintem az én hardverem low felé nem hiszem, hogy elég lesz :(
  • Ironman2
    #66
    Tegnap óta jött vagy 4 patch,szóval finomitják rendesen a játékot
  • Nikosi
    #65
    Szerintem a sok savazás, nem a játéknak magának szól, hanem annak, ha nincs egy igen erős géped, akkor csak diavetítést kapsz. Az meg, hogy valakinek az a baja, hogy tele vannak az offical szerverek, az igazán rányomhatott volna egye a community-ra is mert ott viszont talál helyet ha akar.

    Amúgy már most több tartalom van benne sokkal mint például a DayZ-ben volt indulásakor. Ráadásul talán itt nem kizárólag a másik kinyuvasztásáról kell, hogy szóljon a történet alá DayZ/Rust. Nekem nagyon bejött az a 2 óra még úgy is élveztem, hogy low-on nem túl szép, és még diavetítés volt, de így azért nem nyomom, mert hosszabb távon idegesítő lenne a 10 fps. Reméljük optimalizálják kicsit azért.

    Ez egy nagyon jó Survivor játék már most is, lehet belőle még sokkal jobb is, ha még csiszolják/fejlesztik kicsit. Például a pet-ek útkeresésén is van még finomítani való, de se fagyást se random bugokat nem láttam még twitchen sem eddig. Nem ez lesz az év játéka, de survivor téren szerintem a top 3-4-be már most is bele merném rakni, tetszőleges helyre.
  • Ironman2
    #64
    Köszönjük! Végre egy pozitív értékelés
  • Nikosi
    #63
    Rövid ismertetőt írok miután megvettem és szűk 2 óra játék után:

    Az offical szerverek tele vannak, de a community-ben van azért szerver amire bejut az ember. Nekem eddig nagyon bejött a játék. Már most simán jobb állapotban van mint sok más early access. Ha tovább fejlesztik egy nagyon jó survival játék lehet belőle, mivel már most is nagyon élvezhető. A térkép elég nagy, nem olyan picike mint például a ROK-ban. Csapatban könnyebb a játék de magányosan is lehet boldogulni. A kezelése egyszerű és könnyen megtanulható. Ráadásul a játék nagyon szép, de ennek nagy ára van ám. (Low-on azért csodát ne várjon senki)

    Most jön a fekete leves. Hardverigénye nagyon nagy. Az alábbi config-on low-on max 15 fps de átlagban 7-9 ami bőven élvezhetetlen (ezért jegelem is egy kicsit, amíg vagy fejlesztek tervben van, vagy optimalizálják kicsit).

    AMD FX6100 - 8 GB RAM - ATI HD 7770 (1 GB) / kb 3 éves gép /

    Tudom ez nem egy nagy cucc, de azért a GTA 5 elment rajta high/med beállításokkal. Szóval a cucc jelenleg optimizálatlan de nagyon, de ezt a fejlesztők nem is tagadják. Szóval akinek nincs meg a hardvere hozzá az jobb ha vár vele.

    Summázva, szerintem ez egy ígéretes játék, már most bőven élvezhető, de sajnos elképesztő hardver igénnyel. Az azért a javukra írható, hogy ha van hardver akkor megy is a játék szépen. Nem úgy mint mondjuk a DayZ ami mindegy mit teszel alá akkor is képes fossul működni, még most is.
  • bundaskenyerrrr
    #62
    "@grebber - Nem feltétlen lesz teljes. Ha a csapat úgy dönt, hogy abbahagyja akkor nyugodtan dobhatja a kukába és nekünk egy szavunk sem lehet."

    lehet, hogy nem lesz teljes, de ezt a kockázatot vállaltad, amikor megvetted a játékot
  • KiruHoshino
    #61
    @grebber - Nem feltétlen lesz teljes. Ha a csapat úgy dönt, hogy abbahagyja akkor nyugodtan dobhatja a kukába és nekünk egy szavunk sem lehet.

    @bundaskenyerrrrrrr - Valóban jött Hotfix.Délután újból megpróbáltam játszani. De a 72 perces játékidőmből a játékot még nem láttam belülről. Csak tölt, csak tölt, csak tölt és nem csak nálam.

    @fehercsoki - Még mindig nincs single.

    @Győri Devi - Nem hinném, hogy visszaadnák a pénzt.
  • grebber
    #60
    (Engem nem érdekelnek az értékelések,mert én képes vagyok magamtól eldönteni, hogy nekem mi tetszik)

    Ettől eltekintve nagy fa**ságnak tartom, hogy 0 napos fos bétákat lehet review-ezni mert ha 3 év múlva már teljes lesz akkor is a 3000 ezer 0 napos debil bétás lehúzása miatt a másik debil aki pontok alapján vesz game-et azt fogja hinni hogy szar holott azóta eltelt 3 év és már nagyon jó. Nem is engedném a review-ek írását steam-re amig nem teljes.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.06.03. 10:59:28
  • bundaskenyerrrr
    #59
    reggel hajnalba 6 körül jött egy patch. meg kb. 1 órája még egy.
  • Since
    #58
    Illetve nemrég jött egy hotfix ahol a serverlistázást orvosolták.
  • Győri Devi
    #57
    steam refund? Amúgy meg lehetett tudni, hogy rossz az optimalizáció.

    Érdekel a játék és tervezem megvenni, de előbb megvárok egy tört verziót amin letesztelem hogy fut először.
  • Fehercsoki
    #56
    Elvileg már van single player.
  • KiruHoshino
    #55
    1. Optimalizáció - Egy ganyé. Max grafikán pont annyi az fps-em mint minden minimumon (640*480)
    2. Kevés szerver, sok játékos
    3. Nincs single player játékmód amit ígértek.
    4. Nem lehet szerverre csatlakozni. Bármelyik szervert próbáltam - Joining Fail: Unknown error
    5. Nem elég, hogy nem tudsz becsatlakozni egyik szerverre sem, de nincs retry gomb az újrapróbálkozáshoz. Újra rá kell nyomni a szerver keresés gombra és az is jó idő mire betölt.

    Ezek mind meglátszanak a Steam-es értékeléseken. Jelenleg 49% elégedett a játékosokból.
    A leírt minimum gépigény teljesen átbaszás. Még, hogy minimum 2 mag? Inkább azt mondanám, hogy minimum 4.

    Puszcsi.
  • Ironman2
    #54
    Indok?
  • KiruHoshino
    #53
    Teljesen játszhatatlan. Megint feleslegesen kidobtam 25€-t az ablakon...
  • Ironman2
    #52
    Brutális a játék! ahogy nézem a közvetítéseket ( most épp ezt lesem:http://steamcommunity.com/broadcast/watch/76561198053836459)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2015.06.03. 01:17:20
  • Ironman2
    #51
    Megjelent a játék! 23.23 euro a steamen!!!!

    #1-es hsz-ben van a link!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2015.06.03. 01:01:46
  • Ironman2
    #50
    Szeró már van,csak a játék nincs még feloldva:

    http://steamcommunity.com/groups/JurassicWorldARK
  • Ironman2
    #49
    Plusz még 2 óra Európában! 23 után jön a játék!
  • Ironman2
    #48
    Akkor még pár perc
  • Ironman2
    #47
    Guys, devs wrote on facebook

    "Working on final server testing. The island of ARK: Survival Evolved will open on Steam at 2pm PST // 5pm EST // 9pm GMT"
  • bundaskenyerrrr
    #46
    7 ezer forint lesz.
  • Ironman2
    #45
    Akinek üres a bukszája,az majd este ide fáradjon át:

    http://sg.hu/forum/tema/1433249450
  • Ironman2
    #44
    Itt a visszaszámlálójuk:

    http://www.arkjurassic.com/early-access-countdown/
  • Fehercsoki
    #43
    Remélhetőleg 20 euró, de persze az sem kizárt, hogy 25 euró lesz(mivel 25 dollárba kerül).
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2015.06.02. 14:30:39
  • bundaskenyerrrr
    #42
    pár óra és kiderül